Към съдържанието

•  

Снимка

Счупена ръка/китка - възстановяване

• Please log in to reply
В темата има 47 мнения

#1 ogii3

ogii3
  • Кик-бокс
  • 620 мнения
  • От:София
  • БИ:бокс

Публикувано: 16 май 2007 - 20:56

Имам питане към хората, които са си чупили китките, или евентуално са запознати с процеса на възстановяване. Преди точно 14 дни свалих гипса. Имах счупване на по-тънката дълга кост, която води от лакътя към китката. Докторът в Пирогов ми каза за раздвижване да правя едно упражнение - навиване на кълбо от прежда с прикрепен лакът към тялото. 2 седмици по-късно няма кой знае каква разлика от дните, след като свалих гипса. Не изпитвам болка в нормално състояние, но ръката не може да издържи една лицева опора. Освен това, когато играя баскет (реших че може да е полезно за раздвижването), дори при леко огъване пак усещам лека болка.
Нормално ли е това състояние за времето, в което се възстановявам?
Колко време отнема пълното възстановяване на китката?
И ако може да препоръчате някое друго простичко упражнение за раздвижване.
Мерси предварително.

#2 иван нешев

иван нешев
  • Дао
  • 56 мнения

Публикувано: 16 май 2007 - 21:12

Преди два месеца и половина си счупих глезена.За разлика от теб аз не бях с гипс,ами ми сложиха пластина,която трябва да нося година.Според лекарите се възстановявам много бързо.Вече се повдигам на болния крак и дори мога да правя леки подскоци с него!
Въпреки това все още си чувствам глезена слаб,а и болките не са малко.Заради това си мисля,че няма за какво да се притесняваш.Няпълно нормално е все още да чувстваш ръката си неразположена.Просто си дай време и продължавай с упражненията за раздвижване.

Поздрави и по-бързо възстановяване!
"Когато всички възможности вече са изпробвани и всички Богове - призовани, ти остава единствено победата."

#3 Буратино

Буратино

лъжи ме, лъжи ме!

• Идващи изотзад
  • 334 мнения
  • От:гората
  • БИ:клавиатурен спец
  • Предишен прякор: 964Pinocchio

Публикувано: 16 май 2007 - 22:42

аз съм си чупил китката но преди много години. Тогава тренирах таекуондо и нямаше с какво толкова да я натоварвам :D но помня че ми трябваше повече от месец да се възстановя напълно. Тогава бях на 8-9 години и предполагам, че и възстановяването е било по-бързо :)
Изяж бобър - спаси дърво!

#4 Troshanov_ITF_

Troshanov_ITF_
  • Гости

Публикувано: 17 май 2007 - 00:00

Така от отговорите които си получил аз неможах да разбера каква беше идеята за по бързо възтановяване освен да си траеш което е логично но както и да е.Аз мисля да ти дам 2 съвета единия е да си вземеш гума за стискане ама не мн твърда защото ще те боли китката по мекичка а като решиш че вече е почнала да стяга и да ти заздравява си вземи по здрава ако не си намериш отиди в авточасти за Фиат и си поискай пръстен за ауспух на Уно те са същите 1 към 1.Другия ми съвет е като се замислиш реално кои тиквеници си натоварват доста често и редовно китките: Тези дето играят канадска борба хвани някое кораво шиле и го питаи какво прави за да са му здрави китките и така най барзо ще се оправиш :up: ако решиш може да качиш едно + към репутациаята ми хахахаха :yin-yang: Живи и здрави и се пазете от травми :up:

#5 MrGreeny

MrGreeny

The Dude

• MMA
  • 200 мнения
  • БИ:ММА, Кикбокс

Публикувано: 17 май 2007 - 02:15

Потърсих във форума ама има толкова много теми, които съдържат думата 'китка' и реших да си постна запитването тука. Смятам че ми е нужна повече сила в китките, също и как е възможно да ми стане по - дебела китката.... Кажете упражнения, техники за подсилване на китката. Гуми, гевреци, бой по чувал...

#6 malkoto_shef4e

malkoto_shef4e

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 2 мнения
  • БИ:Бокс

Публикувано: 21 май 2007 - 12:24

Здравейте,

За мое съжеление ето резултата след един неправилен удар:

Качена снимка

Личния ми лекар, каза че нищо не може да се направи за тази кост и трябва така да си зарастне накриво.
Има ли други хора в този форум, които да са претърпявали подобни инциденти и ако да, какви са последствията за спорта, ще мога ли да тренирам пълноценно след това?

#7 North

North

Злобар

• Идващи Отвъд
  • 545 мнения
  • От:Някъде в пространството
  • БИ:300 метра спринт.. ама напит!

Публикувано: 21 май 2007 - 12:42

Личния ти лекар хирург ли е?Според мен не е прав. Съжалявам, че не съм си запазил снимките от преди 14 години.. Същото счупване от удар + още четири фрактури на тази и съседната кост. Оправиха ме дори без операция във Варна, само наместване. Стоях месец със гипс, в момента нямам никакви проблеми освен,че леко ме наболява като работя на чувал и не съм навил бинтовете като хората. Отиди при свестен хирург.
По-добре мъртъв пич отколкото жив педал!

#8 Zoro

Zoro

Чукам , влизам , гледам ... то било заключено :)

• Дао
  • 1870 мнения
  • От:имам парцел на Луната ...
  • БИ:пенсионер

Публикувано: 21 май 2007 - 13:32

Имам питане към хората, които са си чупили китките, или евентуално са запознати с процеса на възстановяване. Преди точно 14 дни свалих гипса. Имах счупване на по-тънката дълга кост, която води от лакътя към китката...

Същото съм имал на два пъти преди години / в период от 6 месеца / , но на другата кост , таа ...

Докторът в Пирогов ми каза за раздвижване да правя едно упражнение - навиване на кълбо от прежда с прикрепен лакът към тялото...

Да става , но включи и някои леки други упражнения - стискане на по-мека като за начало гума и др. Лично аз , не смятам че трябва чак толкова да ограничаваш движението в двете прилежащи стави , но все пак , карай по-внимателно .

--------------------------------------------------------

... 2 седмици по-късно няма кой знае каква разлика от дните, след като свалих гипса. Не изпитвам болка в нормално състояние, но ръката не може да издържи една лицева опора. Освен това, когато играя баскет (реших че може да е полезно за раздвижването), дори при леко огъване пак усещам лека болка...

Рано е още . Изчакай още малко да укрепне , и тогава лицеви опори / аз ги комбинирах и с набирания / .
Внимавай с топките засега , според мен е рано .

--------------------------------------------------------------------

... Нормално ли е това състояние за времето, в което се възстановявам?
Колко време отнема пълното възстановяване на китката?
И ако може да препоръчате някое друго простичко упражнение за раздвижване.
...

Според мен е нормално , не бързай ако искаш добро възстановяване , а действай последователно , увеличавайки внимателно натоварванията с най-различни упражнения :up:

Поздрави
"Едно е да искаш , второ - да можеш, а трето и четвърто да го направиш"
"всички могат да духат , но малцина могат да свирят"
"Истината е относително нещо, но е винаги само една!

#9 North

North

Злобар

• Идващи Отвъд
  • 545 мнения
  • От:Някъде в пространството
  • БИ:300 метра спринт.. ама напит!

Публикувано: 21 май 2007 - 15:35

Нещо такова представляваше моето счупване (по-скоро напиляване):

Качена снимка

Отбелязал съм зоните просто, не гарантирам, че са максимално точни разбира се но беше нещо от рода.. Искаха да ме оперират, но после решиха да пробват без оперативна намеса и се получи. Нямам нищо криво по ръката и нямам проблеми с нея.
Поздрави и успех.
По-добре мъртъв пич отколкото жив педал!

#10 malkoto_shef4e

malkoto_shef4e

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 2 мнения
  • БИ:Бокс

Публикувано: 22 май 2007 - 06:28

Благодаря за отговорите и съветите, след малко отивам на хирург и той ще си каже последната дума.
Най-странното за мен, е че ръката не ме боли много, движа си я почти без проблем, даже ходих и два пъти на фитнес. Имам затруднения само когато се опитвам да я сгъна в юмрук.

Това мнение е редактирано от malkoto_shef4e: 22 май 2007 - 06:33

#11 Stan_

Stan_
  • Гости

Публикувано: 22 май 2007 - 07:27

Шеф4е, признавам те :sport_boxing2: , това е типична боксьорска фрактура. Като заздравеи - 3-4 седмици си тренираи отново.
Голямата дъщеря счупи зверски и 2-те кости на предмишницата - след 3 седмици махна гипса и сега ходи на фигурно пързаляне и падаше доста в началото, ама оцеля :invalid: . Е тва е да си млад с пилешки мускули - има си и плюсове :)

#12 Д-р Кикбокс

Д-р Кикбокс
  • Дао
  • 198 мнения
  • БИ:бокс, кикбокс

Публикувано: 22 май 2007 - 09:27

Личния ми лекар, каза че нищо не може да се направи за тази кост и трябва така да си зарастне накриво.

Иди в ИСУЛ при доц Бинка Попова и недей слуша какво ти говори някой със специалност вътрешни, за травми

#13 BoTi™_

BoTi™_
  • Гости

Публикувано: 22 май 2007 - 19:24

И аз да се похваля,че след неправилен удар съм наранявал ръка,която следователно възставновявах няколко месеца и дано да се оправите и да не се случва на никой особенно си мисля,понеже съм голямо говедо 200см 100кг и за тва не съм я счупил,но някой доста по лек и с по слаби кости и дори жени трябва да внимават..Според мене си трябва и доста закалка на удара плътност сила,които се правят постепенно.. :yin-yang:

#14 Д-р Кикбокс

Д-р Кикбокс
  • Дао
  • 198 мнения

Публикувано: 22 май 2007 - 20:55

То точно ти е по - вероятно да счупиш кост, приятел, при тези размери

#15 Bam Bam_

Bam Bam_
  • Гости

Публикувано: 22 май 2007 - 22:18

аз си счупих дясната ръка мн шибано преди 3 години.по - дебелата кост дет е на пердмишницата(от вътрешната страна) беше пукната, а по тънката точно където свършва и почва китката се беше искълчила мн жестоко почти беше излезнала на страни.гипс а у рехабилитаций обаче след сяка тренировка ме боли яко мамата си ****.Мн се дразна дори и с бинтове разликата е минимална ...един прав лост немога да хвана като хората камо ли ако тежеста е по - голяма

Това мнение е редактирано от Bam Bam: 22 май 2007 - 22:21

#16 Д-р Кикбокс

Д-р Кикбокс
  • Дао
  • 198 мнения

Публикувано: 22 май 2007 - 22:58

Ами, друже - щом боли, значи не е наред, прави снимка и отивай на доктор. Да не изревеш с някой артрит без време. Не се опитвам да те плаша, само съветвам

#17 Johny W. alker

Johny W. alker
  • Айкидо
  • 36 мнения

Публикувано: 15 юли 2007 - 22:55

Въпросът ми е от чисто любопитство.Как се лекува пукната кост?Какви витамини трябва да се пият?Мазила помагат ли?Кажете всичко което знаете по въпроса.

Предварително благодаря :up:
First learn how to heal people, to be great.To hurt people is easy.

#18 Stan_

Stan_
  • Гости

Публикувано: 16 юли 2007 - 00:10

Няма голяма полза да пиеш или да мажеш каквото и да било, повечето от дългите кости на краиниците трябва да се имобилизират (наи-често гипс), пръстите могат да се залепят един за друг(здрав за счупен), за ключицата ти трябва една превръзка през врата, за глезен(подбедрица) - патерици... :invalid:

#19 Проф

Проф
  • Ушу
  • 437 мнения
  • БИ:у-шу

Публикувано: 16 юли 2007 - 07:56

Ами когато се бях почупил доктора каза, че няма значение какво пиеш, важно е какво усвоява организма. Все пак, за повишаване нивото на калция в храната можеш да увеличиш сиренето. Освен това можеш да вземеш едно измито яйце, поставяш го в една чашка , добавяш сока на един лимон. Лимонената киселина разяжда черупката и се получава лека течна кашичка с кафеникав цвят. Пиеш я. А после можеш да изядеш и яйцето. Аз сурови яйца не ям, за това го сварявах преди процедурата.

Това мнение е редактирано от Проф: 16 юли 2007 - 07:57

Лаик
"нищо не знае, все акъл дава!"
Някой виждал ли е "Ката артистик"?
"Не бойся нож, а бойся "вилки" - один "удар", четыре дылки)))))"
TУК

#20 Johny W. alker

Johny W. alker
  • Айкидо
  • 36 мнения

Публикувано: 16 юли 2007 - 21:43

Благодаря ви за дадените отговори :up:
First learn how to heal people, to be great.To hurt people is easy.

0 потребители четат тази тема

0 members, 0 guests, 0 anonymous users