Към съдържанието

Снимка

Счупена ръка/китка - възстановяване

• Please log in to reply
В темата има 47 мнения

#41 Master

Master

Dart Ruffian

• Dark Side
  • 2561 Мнения:
  • От:Варна
  • БИ:Самоотбрана с интелект

Публикувано: 21 November 2008 - 10:33

Може да си натъртил китката при по-силен удар на чувал примерно или да не си я стегнал и да се е изкривила при някой удар. Най-добре отиди на лекар да те погледне.

#42 freshhh_

freshhh_
  • Гости

Публикувано: 23 June 2009 - 00:08

Значи пред месец си счупих кокалчето на пръста преди два дена си махнах гипса и искам да знам дали ще мога да продължа да се боксирам и колко време още ще трябва да се възстановявам?

ако някой знае де

#43 doktora_

doktora_
  • Гости

Публикувано: 22 April 2010 - 14:52

Здравейте, проблема ми е следният: Занимавам се любителско с удари, блокове и тн (искам да се изчистя и да изкарам преса това лято и ще започна карате) на крушата в залата където тренирам. Но започнах да усещам режеща болка в кокалчетата на показалеца и средния и спрях за около три седмици вече. Кокалчето или под него го усещам като "раздробено" или "умряла тъкан отдолу". Откакто спрях започва лека-полека да намалява, но все пак реших да попитам тук.
Ако темата не е за тук съжалявам :S
Поздрави!

#44 Momchil_Damyanov_

Momchil_Damyanov_
  • Гости

Публикувано: 23 April 2010 - 14:56

Здравеите и от мен .
Възхищавам се на много от регистрираните тук и истински ви уважавам !

Ето го и моят проблем : На Велик ден тази година 2010 паднах от стар дървен стол и то много лошо . Случаят ми е рядък и искам да попитам какво ви е мнението за по нататъчното ми възстановяване . Шчупването е във главичката на лъчевата кост на дясната ми ръка в лакътя . Въпросната главичка бе раздробена на 3 малки парчета , зглобяването и бе непосилно за докторите . Наложи се премахването й. В момента раздвижвам ръката и се чуствам по добре .
Въпросат ми е , какво ме чака за напред и дали ще се изгради някъкво образувание на премахнатите парченца . За сега ми дават 40% натиск( бутане ) на ръката посредством голямата кост . Вярно ли е това според вас и имате ли подобен познат случай .
Извинявам се ,че немога за сега да кача снимки !

Предварително ви Благодаря !

Поздрави:Момчил

#45 Мак Сим

Мак Сим

ПРОГРЕСОР

• Бабаит
  • 1528 Мнения:
  • От:Гладбах на Нирс
  • БИ:СУБАКС

Публикувано: 23 April 2010 - 16:05

Здравеите и от мен .

Ето го и моят проблем : На Велик ден тази година 2010 паднах от стар дървен стол и то много лошо . Случаят ми е рядък и искам да попитам какво ви е мнението за по нататъчното ми възстановяване . Шчупването е във главичката на лъчевата кост на дясната ми ръка в лакътя . Въпросната главичка бе раздробена на 3 малки парчета , зглобяването и бе непосилно за докторите . Наложи се премахването й. В момента раздвижвам ръката и се чуствам по добре .
Въпросат ми е , какво ме чака за напред и дали ще се изгради някъкво образувание на премахнатите парченца . За сега ми дават 40% натиск( бутане ) на ръката посредством голямата кост . Вярно ли е това според вас и имате ли подобен познат случай .

Да, би трябвало да се въстанови.
Лекарите какво казаха?
Пиеш ли нещо допълнително -"Остеогенон", "Оссопан"?

#46 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 23 April 2010 - 17:41

Здравейте,

За мое съжеление ето резултата след един неправилен удар:

Качена снимка

Личния ми лекар, каза че нищо не може да се направи за тази кост и трябва така да си зарастне накриво.
Има ли други хора в този форум, които да са претърпявали подобни инциденти и ако да, какви са последствията за спорта, ще мога ли да тренирам пълноценно след това?

Трябвало е да се намести; ако докторите не могат потърси си чекръкчия, ако не е станало късно разбира се.

бульони от кости и стави на животни

Аз бих посъветвал при счупване/спукване на кости и разтеглени сухожилия консумация на кафяв сусамов тахан подсладен с мед. Съдържа много калций и други ценни съставки, микроелементи и ферменти. Също не е лошо да се пие рибено масло, което съдържа много полезни ненаситени мастни киселини и Омега-3 мазнини, както и антиоксиданти - витамин Е и др.; разтваря лошия холестерини и чисти плаките, като подобрява и обмяната на веществата (добро е "Ескимо-3", шведски препарат).

Точно така :up: Според някои, удебелението на костта остава перманентно, но за сметка на това, след напълно зарастване, костта на същото място е значително по-здрава. Това по никакъв начин не трябва да те смущава.

Това удебеление на костта след счупване се нарича "калус". първоначално е главно от съединителна тъкан и колагенни влакна, които после се пропиват с калций и се втвърдяват. След време (2-3 месеца и повече; зависи от възрастта) калусът изтънява и мястото заздравява. За да се възстанови напълно обаче са необходими редовни леки упражнения, като постепенно се увеличават натоварванията, а също и масажи и леко излагане на слънце - за получаване на витамин Д.

Здравеите и от мен .

Ето го и моят проблем : На Велик ден тази година 2010 паднах от стар дървен стол и то много лошо . Случаят ми е рядък и искам да попитам какво ви е мнението за по нататъчното ми възстановяване . Счупването е във главичката на лъчевата кост на дясната ми ръка в лакътя . Въпросната главичка бе раздробена на 3 малки парчета , зглобяването и бе непосилно за докторите . Наложи се премахването й. В момента раздвижвам ръката и се чуствам по добре .

Така им е било по-лесно - да отстранят вместо да се потрудят малко; некадърници! Да беше се позаинтересувал и отишъл в болница "Токуда" (София) например, където има добри специалисти на европейско ниво. Както и да е станалото станало; повече бих казал ако видя снимка. Зависи на колко си години и някои други фактори за възстановяването. По принцип в подобни случаи впоследствие се получава псевдостава от съединителна тъкан (част от която после калцира), която донякъде поема предишните функции, но всичко е много индивидуално. Няма да се притесняваш излишно - ще се оправи, но иска "технологично време". Трябва да се ръководиш от приниципа: "Вода, която се движи сама си намира Пътя". В смисъл, че трябва движение, оптимизъм и упражняване, а не да стоиш и да се самосъжаляваш, че едва ли не си станал инвалид..... :wight_lift2: :sport_boxing2: :whistling:

#47 Проф

Проф
  • Ушу
  • 437 Мнения:
  • От:София
  • БИ:у-шу

Публикувано: 23 April 2010 - 19:13

Здравеите и от мен .

B коя болница отиде?

#48 Momchil_Damyanov_

Momchil_Damyanov_
  • Гости

Публикувано: 24 April 2010 - 17:00

Благодаря ви за бързите отговори !
Студент съм във Варна , една седмица имам да завъчша Техническия университет специалност Електро енергетика . Работя от три години за часна фирма , занимавъща се с навигационно оборудване по корабите (сервизен ) . Хобито ми е изключително интересно . Занимавам се с Лампови усилватели и хорни (изобщо луди неща ).
http://momchil.wordp...тер-6-460м/
На 22 години съм , утре правя 23 .
Последните два дни имам голям напредък и се чуствам много по добре !
Операцията бе в Старата болница във В.Търново , благодаря на док.Антонов за добрата операция която продължи 2,5 часа . Звъняхме къде ли не парите ми не бяха проблем просто главичката на лъчевата кост бе раздробена и дори аз разбрах ,че няма как парченцата да се хванат едно за др. .
Извинявам се че няма снимки но останаха в Г.Оряховица от където съм родом .
За сега раздвижвам постепенно , пия "Сондоз Калций" , Супи по ваши рецепти , много мляко , сирене и ...

1 потребители четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни