Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Калкулатор за изразходвана енергия

• Please log in to reply
В темата има 29 мнения

#1 vegetarianec

vegetarianec

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 11 Мнения:

Публикувано: 25 July 2004 - 15:39

Енергиен калкулатор, който изчислява изгорените калории според годините, ръста, теглото и вида на физическото натоварване.

#2 Hahahaha_

Hahahaha_
  • Гости

Публикувано: 25 July 2004 - 16:13

Енергиен калкулатор

ееее...това е много яко.... :up:

#3 Amazontoni

Amazontoni
  • Дао
  • 72 Мнения:
  • От:Stara Zagora
  • БИ:kyokoshinkai; taekwon-do

Публикувано: 26 July 2004 - 09:04

На мен ми излезе обща калорийна нужда: 2177. А на вас?

#4 vegetarianec

vegetarianec

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 11 Мнения:

Публикувано: 26 July 2004 - 11:49

Най-точен резултат дава когато попълните физическата си активност за 24 часа. Например 600 минути много лека активност (сън 10 часа), 120 минути много тежка активност (2 часа тренировки) и т.н.

#5 Hahahaha_

Hahahaha_
  • Гости

Публикувано: 26 July 2004 - 12:29

Хмм...на мен ми излезе 4294...

#6 vegetarianec

vegetarianec

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 11 Мнения:

Публикувано: 26 July 2004 - 12:34

ами трябва да хапваш значи

#7 galio

galio

предупреден

• Дао
  • 918 Мнения:
  • От:София - Източния Блок
  • БИ:Pekiti Tirsia Kali

Публикувано: 28 July 2004 - 14:21

5267 трее се позамисля за режима си :wink:

#8 vegetarianec

vegetarianec

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 11 Мнения:

Публикувано: 28 July 2004 - 16:04

Всъщност и аз съм се объркал. Калориите за сън ги изчислява автоматично. Трябва да се зададе времето за физическа активност, което е равно на 24 часа минус времето за сън

#9 АаааDe_

АаааDe_
  • Гости

Публикувано: 28 July 2004 - 21:31

7000 - когато съм на фитнес и към 5000 през работните дни и О- през почивните.
НО не мога да сваля килограми :angrrr:

#10 MISHEL_

MISHEL_
  • Гости

Публикувано: 26 October 2004 - 17:27

Енергиен калкулатор, който изчислява изгорените калории според годините, ръста, теглото и вида на физическото натоварване.

<{POST_SNAPBACK}>

2200 ??? Аз май не трябва да ям? :(

#11 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 26 September 2005 - 22:23

някой да не се излъже - има грешка в начина, по който "формата" изчислява ...

има доста по-хубави калкулатори - потърсете в Гугъл

#12 wakidzashi

wakidzashi
  • Mодератори
  • 1134 Мнения:
  • От:Меча Поляна
  • БИ:Патара патара.

Публикувано: 27 September 2005 - 14:46

А,луда работа аз толкова не мога да ям! :angrrr:

#13 Д-р Кикбокс

Д-р Кикбокс
  • Дао
  • 198 Мнения:
  • БИ:бокс, кикбокс

Публикувано: 02 January 2006 - 10:06

Тия калкулатори, колеги, са за хората, които и идея си нямат от хранене и тренировки. Тук имаше примери от някой - че не свалял от 5000 калории - ами как да сваля, след като културистите дори качват на около 3500?

#14 vegetarianec

vegetarianec

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 11 Мнения:

Публикувано: 27 June 2006 - 15:27

Тия калкулатори, колеги, са за хората, които и идея си нямат от хранене и тренировки.

Докторе, позволи ми да не се съглася с теб. Дори и да разбираш адски много от от хранене и тренировки, тези калкулатори не заменят твоите знания, те помагат да пресметнеш изразходваната енергия при тренировки, работа, покой и т.н. В конкретния калкулатор е заложена формула за изчисляване на изгорените калории. Е, разбира се, винаги можеш да си ги сметнеш на ръка, особено, ако си падаш по математиката ;D

@Thai
Каква по-точно е грешката? Бъди по конкретен, моля!

#15 ZzZaPyr

ZzZaPyr

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 6 Мнения:
  • От:Плевен

Публикувано: 19 July 2006 - 14:22

Имам натрапчивото чувство че този калкулатор е грешен
Изкарва ми че са ми необходими 3000 ккал на ден , а по всички други калкулатори на които съм попадал дневната ми дажба е по ниска - 3000 ккал приемам когато съм в период на покачване на маса ( занимавам се с фитнес) , така че не му се връзвайте мн мн

#16 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 20 July 2006 - 10:35

Имам натрапчивото чувство че този калкулатор е грешен
Изкарва ми че са ми необходими 3000 ккал на ден , а по всички други калкулатори на които съм попадал дневната ми дажба е по ниска - 3000 ккал приемам когато съм в период на покачване на маса ( занимавам се с фитнес) , така че не му се връзвайте мн мн

калкулатора не е верен - изчислява само BMR (енергията необходимаза поддържането на жизнените процеси), енергийните нужди, породени от ежедневните действия и спорта нещо ги няма ... :huh:

ето един хубав калкулатор: http://www.exrx.net/...CalRequire.html :up:

поздрави

#17 Azzy_

Azzy_
  • Гости

Публикувано: 21 July 2006 - 01:59

Абе Тай, този калкулатор дето си го дал ми изкарва , че се нуждая от 4889 калорий общо , на ден.И то без да смятам тренировките. Че аз как да погълна толкова храна, че да не ми пречи и на работата и на "спорта"?!? Иначе сам виждам, че има нещо гнило, защото зо 4 седмици, като почнах работа, отслабнах 8 кг.
И само шоколад да плющя по цял ден пак няма да ги докарам :D

#18 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 21 July 2006 - 10:23

Абе Тай, този калкулатор дето си го дал ми изкарва , че се нуждая от 4889 калорий общо , на ден.И то без да смятам тренировките. Че аз как да погълна толкова храна, че да не ми пречи и на работата и на "спорта"?!? Иначе сам виждам, че има нещо гнило, защото зо 4 седмици, като почнах работа, отслабнах 8 кг.
И само шоколад да плющя по цял ден пак няма да ги докарам :D

не си въвел правилно данните в полетата за раличните видове натоварване ...

а 8кг за 4 седмици - :wooow:

а шоколада в твоя случай - тц!
яко мръвка и яйца, а псоред натовараването - и по някоя друга яко въглехидратна манджа :evil: (или повече :gangstah: )

#19 Azzy_

Azzy_
  • Гости

Публикувано: 22 July 2006 - 02:04

а псоред натовараването - и по някоя друга яко въглехидратна манджа

По една торта (сметанова, с дебел блат и много крем и шоколад)на всеки 4 дни вписва ли се във опретелението за въглехидратна манджа. Няма да ти пиша нормалния ми режим на хранене, че сигурно ще получиш удар :huh1:
Може и да не съм попълни правилно графите, но то и не мога да определя много от нещата , които правя на работа , в коя група натоварване да впиша. Ще мисля по-късно. Въпросът е ,че според калкулатора трябва да ям повече от веднъж на ден. А това не е нормално да мен. Навици, какво да ги правиш.
ПП. А кафето колко калорий е, знаеш ли? Понеже ми се събира обикновено към литър на ден. Та ако има "хляб" в него да го броя при калорийте. Че да вдигна малко бройката : :kuku:
ПП2 Имаше ли тема за запазването на мускулната маса при отслабване или беше писано за това из другите теми?

#20 ZzZaPyr

ZzZaPyr

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 6 Мнения:
  • От:Плевен

Публикувано: 22 July 2006 - 09:14

С помощта на един приятел и един форум направих един калкулатор и аз , скоро ще го кача някъде да си кажете мнението за него

0 потребители четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни