Към съдържанието

- - - - -

Вегетарианство - основни идеи

• Please log in to reply
В темата има 373 мнения

#41 Anonimen

Anonimen

чудзи

• Ушу
  • 858 Мнения:

Публикувано: 26 September 2003 - 14:23

Hraneneto prez esenta

V kitajskata nauka za hraneneto smianata na godishnite sezoni
predstavliava vazhen faktor, kojto e v priaka zavisimost s nasheto
zdrave.
Kogato znaem kak da adaptirame organizma spored promenite v
razlichnite klimatichni usloviia (temperatura, vlaga i dr.), spored
protichaneto na energijnite zakonomernosti na sezonite i prirodnite
ciklichnosti, togava shte mozhem da poddyrzhame edno sravnitelno dobro
zdravoslovno systoianie.
Razbira se, hraneneto e samo chast ot cialostniia podhod kym zdraveto.
Zashtoto za da bydem zdravi, triabva da si nabaviame energiia ne samo
po vynshni nachini kato hranene i bilki, no syshto i s vytreshno
trenirane i nabirane na zhiznenata energiia (naprimer po metoda na
drevnata kitajska sistema chigun).
Neka razgledame podhodyt kym hraneneto prez esenta.
Esenniiat sezon mozhe da se razdeli na 2 osnovni perioda: ranna esen
(ili cigansko liato), kogato ot toplo liatno vreme se preminava kym
zahladniavane na temperaturite; i ot kysna esen, koiato predstavliava
proces na podgotovka na Prirodata kym zimata i se harakterizira sys
silno zastudiavane na vremeto.
Periodyt na kysnoto liato i rannata esen (septemvri i nachaloto na
oktomvri) e izkliuchitelno vazhen za hranosmilatelnata ni sistema.
Spored chigun i kitajskata medicina tova e vremeto, prez koeto stomahyt
i dalakyt se nuzhdaiat ot specialni grizhi i vnimanie.
Dori i pri naj-lekite zahlazhdaniia mozhe lesno da se prostudim i da
razstroim funkciite na tezi 2 organa. Pri poemaneto na studeni
technosti, a syshto i prekaliavaneto s hrani, koito pritezhavat studena
inska energiia ili takiva v surovo systoianie, se stiga do nahluvane na
stud v stomaha i otslabvane na energiiata na dalaka. Tova mozhe da
byde predizvikano i ot nedostatychno oblichane s po-topli drehi prez
esenta, kogato postepenno i chesto nezabeliazano temperaturite se
ponizhavat i vremeto zastudiava. Vsichko tova vodi do
stomashno-chrevni razstrojstva, gastrit, enterokolit i drugi bolesti i
nerazpolozheniia. Po princip stomahyt obicha da mu e toplo i ako go
izlozhim na izstivane i studeni hrani i napitki, se narushavat negovite
funkcii. Tova vodi do bolki i poduvane na stomaha i korema, zadyrzhane
na hrana i dr. disfunkcii na hranosmilatelnata sistema.
Syshtevremenno, nahluvaneto na stud v dalaka poradi prostudiavane na
organizma i nepravilno hranene, se izhabiava ianskata energiia na
dalaka. Pri nedostig na Ian i na toplina, energiiata na dalaka vmesto
da se dvizhi nagore i da pomaga na stomaha v procesa na hranosmilane,
tia zapochva da se dvizhi nadolu, koeto vodi do razstrojstvo, izpadane
na niakoi organi, do izhabiavane i nedostig na zhiznena energiia i
obedniavane na kryvta. Zatova prez esenniia sezon e osobeno vazhno da
tonizirame hranosmilatelnata sistema s topli i ukrepvashti hrani, koito
sa predimno sys sladyk i aromaten vkus i direktno blagopriiatstvat
dalaka i stomaha. Tova samorkovi, tikva, kesteni, zyrneni kulturi,
brokoli, karfiol, avokado, krushi, iabylki, grozde, banani, mushmuli,
med.
Osobeno polezno i stimulirashto vyzdejstvie okazvat razlichnite vidove
kashi i supi, prigotveni ot zyrneni hrani: orizova kasha, kasha ot
oveseni iadki, liushteno proso, elda, carevichna kasha i dr.
Vsichki znaem, che orizovata supa ili kasha lekuva stomaha i pomaga
pri razstrojstvo. Ovesenite iadki i eldata ukrepvat ianskata energiia
na dalaka, a prosoto i carevichnata kasha regulirat hranosmilaneto i
tonizirat i prochistvat kryvta.
Kitajcite, naprimer, sa si izgradili mnogo polezen navik: pochti vseki
den izpolzvat v hranata si naj-razlichni kashi. Statistikata pokazva,
che v Kitaj procentyt na stomashno i iazveno bolnite e mnogo po-nisyk v
sravnenie s tozi pri drugite narodi. Tova se dylzhi do imenno
blagodarenie na pravilnite hranitelni navici na kitajcite, koito osven
drugite raznoobrazni hrani i balansiran nachin na prigotvianeto im,
vkliuchvat i chestata upotreba na topli kashi i supi.
Kashite sa leka ho forma hrana, hem lesna za smilane, hem
blagopriiatna za stomaha i dalaka.
Periodyt na zlatnata i kysnata esen e vreme za goliamo tonizirane na
organizma i podgotovka za zimata. Triabva da ukrepim zashtitnite ni
sili, za da mozhe da se predpazim ot esennite gripni epidemii, nastinki
i virusi, koito mogat da nahluiat v tialoto ni.
Belite drobove sa organyt, kojto syotvetstvuva na esenta. Te sa
naj-priako svyrzani s vynshnata sreda posredstvom nosa i dihatelnite
pytishta. Tova oznachava, che te sa lesno uiazvimi ot vynshni patogenni
faktori – stud, viatyr, virusi… Ne sluchajno v kitajskata medicina
narichat belite drobove “nezhen organ”. Za da zasilim funkciite im se
izpolzvat hrani s ostyr i pikanten vkus, takiva kato luk, chesyn,
riapa, repichki, karfiol, chushki i dr., a syshto i bilki s
tonizirashto i obshtoukrepvashto dejstvie, koito vlizat v meridianite
na belite drobove i dalaka) – zhenshen, klinaviche, plod ot merdzhan,
furmi.
Vazhno e da se obryshta vnimanie i na esenniia klimat. Ako vremeto e
suho, togava organizmyt triabva da se ovlazhniava s hrani, koito
syzdavat technosti. Belite drobove obichat da se ovlazhniavat s riapa,
morkovi, tikva, gybi (osobeno kitajski gybi “srebyrni ushichki” i s
prahanka), susam, tahan, orehi, soevi produkti, bial bob, furmi,
banani. Ako pyk vremeto e vlazhno i chesto vali dyzhd, kakvato e tazi
godina, mozhem da se regulirame s poveche pikantni podpravki i hrani s
ostyr, liut i solen vkus, da nablegnem na razlichnite vidove iadki, na
luka i chesyna.

Akademia Hanlin

#42 volk

volk
  • Таекуон-до
  • 232 Мнения:
  • От:Varna... samo ponqkoga, sega mai sofia
  • БИ:TaeKwonDo

Публикувано: 26 September 2003 - 16:25

Abbath, sujalqvam, ama az ne sum miusiulmanin i si haresvam svinskoto i ne vijdam zashto izobsto trqbva da se prochistvam, sled kato az izobsto ne go smqtam za mrusno. daje ako moga da qm pone polovin kilo na den svinsko meso se chuvstvam idealno :xmas: :D
obiknoveno ako ne qm meso 2-3 dena i na 4 izkukvam i trqbva da hapna neshto pone kudeto ima mesce ili maznichko za da mi se uspokoi dushichkata. Chak surovo meso kato Hris ne qm, no moje da e leko alangle. vajnoto e da e sochnichko, koeto se podrazbira che trqbva da ima i leko maznichko vutre :kuku:
kakto kazah- ne vijdam kakvo tolkova losho ima v tova da qm ubiti jivotni (jivi ne moga da gi qm), zashtoto nqkoi ot jivotnite ako mogat sigurno sushto biha me izqli bez nikakvi ugrizeniq na suvestta.
za tova az obicham prasetata, teletata, razni ribi i tn {}

#43 WaffenSS_

WaffenSS_
  • Гости

Публикувано: 24 November 2003 - 16:46

Hehehee... Bravo VOLK!! :up: Mnogo me nakefiha mneniqta ti i napylno gi spodelqm da ma pro6tavat vegetariancite :D Da zemat da trenirat 3-4 4asa na den qko pyk posle s edna salata ot maryli neka se zarejdat sasslyn4eva energiqaa haha :sunny:

#44 red dragon_

red dragon_
  • Гости

Публикувано: 24 November 2003 - 18:24

Мда, напоследък май само месоядни пишат в тази тема за вегетарианци. И то настървено :kuku: . Не че вегетата не бяха :kuku: Ама понякога се чудя, защо хората като искат да убедят някой, че тяхното мнение е вярно, тръгват да нападат въпросния човек. Ами то е нормално, в такъв случай, той да заеме защитна позиция и да контраатакува, поне като хора занимаващи се с БИ, това трябва да си го знаете. Така и не чух нищо за това как е правилно да се храни един вегетариянец в България, само Anonimen постна нещо полезно, при това и за месоядните, за което му благодаря. Но все пак е фрагментарно. Не знам защо другите наблегна на това какви сме гробници и колко те са морални. При това аз все още си оставам на мнението, че това е фалшив морал, опит да бъдат различни, а не някакво истинско чувство. Иначе щяха да са по-смирени и не така войнстващи (кой каза, че месото те правило агресивен, та тия вегета са по-агресивни от мен :sunny: ). Та тъй, аз предлагам да не се занимаваме повече с това колко е вкусно месото, ами онея от другата страна да се стегнат и да напишат нещо свястно.

#45 meikoz_

meikoz_
  • Гости

Публикувано: 25 November 2003 - 11:34

:jockey:

ZDRAAAAAAAAASTI NA VSITCHKI!!!!!! Kvo stava? Nichto? dobre.

Ne znam kakvo da kaja za temata, no iskah da vi posdraviavam.

Po dobre da ne si davam zor, inatche chte kaja prustutii kato vinagi.

Inatche mnogo e gotin foruma, tchesno

Ahhh, chtiah da zabravia nae vajnoto: ako jelae niakoi(a) da mi pleska zadnika toi/tia ima pravo, niamam nichto protiv, no udraite me silno ako ubitchate.

Merci. :clown:

#46 Master

Master

Dart Ruffian

• Dark Side
  • 2561 Мнения:
  • От:Варна
  • БИ:Самоотбрана с интелект

Публикувано: 25 November 2003 - 11:59

Според мен храненето трябва да е преди всичко здравословно, тоест човек да си набавя всички необходими вещества с храната, която поема. Аз лично не съм вегетарианец, но не прекалявам и с месото. Ям предимно месо от птици или заешко, защото е по-леко и се усвоява по-лесно. Преяждането с някои храни, или пълното им отричане, ако не е с някаква конкретна цел по-скоро вреди, отколкото помага, особено ако се прави без нужното познание. Смятам, че човек може да се храни пълноценно и без месо, но аз не съм готов да се откажа от тази част от менюто си все още.
ПоЗдрави на всички.

#47 DIADA_

DIADA_
  • Гости

Публикувано: 26 November 2003 - 18:30

Известни вегетарианци:
Платон, Сократ, Овидий, Сенека, Плутарх, Питагор, Леонардо да Винчи, Исак Нютон, Жан-Жак Русо, Волтер, Джон Милтон, Чарлз Дарвин, Пърси Бис Шелли, Ричард Вагнер, Бенджамин Франклин, Лев Толстой, Хърбърт Уелс, Махатма Ганди, Джордж Бърнард Шоу, Далай Лама, Алберт Айнщайн.
Решението да преминеш на вегетариански начин на хранене идва само, и само си отива. Бях 5 години вегетарианка. Реших го един ден просто така - без никакви външни намеси, без религиозни предубеждения. След 3 месеца познатите ми ме питаха какво е станало с мене - толкова се бях преобразила. Организмът ми се изчисти от всякакви застоялости. Да не говорим в духовно отношение - станах проницателна, развих някои свои дарби. Тук е моментът да отбележа, че не бях ПЪЛНА вегетарианка - хапвах яйца и мляко от време на време, както и риба. Но ги бях ограничила съвсем до минимум тези храни.
Само сурови плодове и зелечуци. Има схващания, според които Човек трябва да се храни само с храните, които достига, като си протегне ръката - т.е. растенията. А не да гони животните, за да ги слага на трапезата си.
В момента започнах да се храня и с пилешко месо - решението отново дойде от само себе си.
Ако имате сили, и ви е дошло времето, опитайте. Волята се засилва и се напредва много в духовно отношение, а и във физическо. Лекуват се болести, и човек се чувства като нов.
Успех!
:up:

#48 volk

volk
  • Таекуон-до
  • 232 Мнения:

Публикувано: 26 November 2003 - 19:43

айдееее, айдееее... ще бием табани вече.
значи, аз ако спра да ям месо, може и да разбера, че един ден мога да свиря на пиано... :) хе хе хе
ами аз се храня само с храни, до които стигам като се протегна- отварям фризера и изкарвам малко телешко или свинско. днес изкарах риба... не знам дали това се води месо или не, ама и слабо ме интересува. мляко пия поне по литър на ден, понякога по два, а понякога и по три... вода не пия изобщо заради това.
аз изобщо не мога да си представя да не ям месо в по-дълготраен план от 3-4 дена.
освен това, фактът че има еди колко си известни вегетарианци значи и нещо друго- че останалата част от известните хора не са вегетарианци, т.е. набиват месце.
айде със здраве :)

#49 red dragon_

red dragon_
  • Гости

Публикувано: 27 November 2003 - 08:53

Да добавя само още един известен вегетариянец - Хитлер. Въобще това с известните личности е много тенденциозно. Те не са известни защото са вегетарианци, нито са станали такива защото са вегетарианци. Това че ям месо, не значи, че организмът ми не е чист. Чистотата на организма изцяло зависи от качеството на приеманата храна. Много от зеленчуците са тъпкани с нитрати. Как това спомага за прочистването му :confused:
Иначе не е хубаво само месо да ядеш, първо защото в него няма всичко необходимо, второ - при термичната си обработка си губи повечето качества. Но то това важи и за зеленчуците, когато ги приемаме сготвени. За мен е по-важен баланса, аз лично много често ям постни манджи, някои даже ги предпочитам постни (пълнени чушки, гювеч, лозови сърми, прясно зеле и разни други). И да не забравяме рибата :sunny:

#50 meikoz_

meikoz_
  • Гости

Публикувано: 27 November 2003 - 08:55

Zdrasti na vsitchki, Zdrasti Diada,

Saglacen cem sas volk, kugato vika tche ne e vajno dali tie isvesni hora ca bili vegetarianci ili ne, zachtoto tova ne e pritchina, te sa bili umni, no tova ne znatche tche sitchko kakvoto sa napravali ili kazali beche umno, ok? :piss:

I moje bi tie hora imaha raslinchi pritchini za da sa vegetarianci a ne camo za zdraveto ili "neveruiatnoto tchustvo cogato ne iadech meco" deto ni guvorich...No beche se pak interecno.

Inatche cem caglacen, tche niama problem da se pravi vegetarianez rejim, ako ce zimat dostatacho(dosta) proteini vev niakolko vidove zelnchutsite i pluduve, niakolgo vidove grah(vajno), cmesto proteinite deto po princip sa povetche i organisma po lesno gi isposva vev mecoto...
Organizma ni Ima nujda ot 50 razlitchni neubhudimi nechta, triabva da se vnimava cec tie rejimi i da ne se napravat pu bezmislen natchin, ako e taka niama nichto locho, daje moje da e polezno. I triabva sechto da se znae, tche jeliasoto deto e nujen na tchuveka ce hranosmilva mnogo po dobre ot jeliasoto deto ima vev niakolko zelenchutsi (pu princip cec temni zeleni lista), no mojech da pumagach na urganizma za tova ako iadech vev cechtoto vreme edin product cec vitamin C.

Ubatche ne e za cavetvane da spirach i da iadech eitsa/riba, inatche chte ti libsvat niakolko nechta, ucobeno vitaminata B12.

No viarno e tche ima dosta toksini vev ispenchenoto meco(moje bi za tuva se tchustavache po dobre), deto mogat da ca vredni za cerzeto, za rak, za krevnoto, za diabeta, za horata deto iskat da spadat kilogrami...No curovoto meco ne e hitch vredno, za tuva ako e camo za zdraveto, i za da si siguren da imach sitchko kakvoto organizma ti isiskva, e za predpulagane da zimach curovo meco utdelno ot pluduve/zelentchutsi, grah, eiza/riba...

obchto zeto, pu princip vegetriancite regimi ne ca mnogo pulusni, ucobeno za detsata, zachtoto mnogo hora ne vnimavat i misliat tche moje da ce spira da ce iade meco, eiza ili riba bec da se smenia radicalno regima utdelno, cec povetche et po razlichni plod/zelnchustsi, povetche riba...

No vegetarianzite regimi ne ca tolkova pulezni za zdraveto zaredi spiraneto na mecoto, ot kolkoto zaredi fakta tche ce iade povetche i po raslitchni produkti pulezni za organizma.

I kogato kasvach(Diada) tche ne e hubavo da ubiem jivotnite, razbiram te, no tchoveka ne e ial vinagi meco ot jivotni deto e ubil no cechto meco u umreli jivotni, znam tche e lesno da se kaje tova zachtoto gledeme jivotnite ceamo za da gi ubiem, no kakvo da gi pravime milliardite kokochki i kravi?

Ciao!

Edin posleden vaproc: ne sam sigoren dali e polezno da iam surovi putki vev diskoteka, moje bi ch'te toura malko morkovi i skaridi vetre sledvachtia pet, seriozno moje li niakoi da mi otguvaria?:xxrotfmao:

#51 Master

Master

Dart Ruffian

• Dark Side
  • 2561 Мнения:
  • От:Варна
  • БИ:Самоотбрана с интелект

Публикувано: 27 November 2003 - 09:52

За известните хора вегетарианци гледам, че вече са ме изпреварили - ясно е, че не са известни защото не са яли месо, а с другите си постижения. На тези, които твърдят, че е кофти да се убиват животни, за да се ядат ще кажа, че това е един от механизмите за възстановяване на равновесието в природата. Хищниците ограничават безконтролното нарастване на популацията на тревопасните, освен това те изяждат основно болни и слаби животни, с което по естествен път се подобряват качествата на останалите. Когато хищниците ги няма става като със зайците в Австралия - напаст. Човекът отглежда животните, за да ги убива и изяжда, но това не се прави безконтролно - никой няма полза да отглежда повече животни, отколкото може да продаде на пазара. Месото се търси на пазара по ред причини и качественото месо е не по-малко необходимо на организма от качествените зеленчуци. В нормалния режим на хранене би трябвало да се съчетаят и двата вида храни. Много хора ядат месо и по принцип знаят, че то е от убити животни - нима това ги прави престъпници и убийци? А ако картофите можеха да говорят, дали щяха да са съгласни да стават мезе за бирата :confused:

#52 DIADA_

DIADA_
  • Гости

Публикувано: 27 November 2003 - 16:56

Хей, мили съучастници от този сайт!
Направо още малко и ще ме набиете? :)
Майтап. Уили :chinese:
Известните вегетарианци ви ги написах само така - за информация. Може би вегетарианството им е помогнало в творческите им дела. Ама това си остава тяхна работа. Ние не можем да знаем...
За равновесието в Природата - да, така би било, ако не се отглеждаха животни специално, за да се ядат. Та аз не съм имала точно това предвид за убиването на животните.
Разстоянието до фризера и хладилника не винаги е на една ръка разстояние!

:linksmile:
И за да не ме нападнете пак, ще ви кажа, че всеки има право на личен избор и лично мнение.
Айде, наздраве - с картофки и :beer:
И ако приемаме спокойно чуждото мнение....еееех...де да беше с всеки така!
А иначе ви пожелавам да сте здрави и успех!
:up: :P

#53 Tangra's Shadow_

Tangra's Shadow_
  • Гости

Публикувано: 08 February 2004 - 18:59

Ще си позволя да ви цитирам нещо по въпроса.
Аз съм привърженик на правилно изградените навици :wink:
Не смятам, че като се наядеш с пържоли и кюфтета можеш да направиш нещо повече от този, който знае, защо не трябва да го прави. Ако ви миришат краката - спрете да ядете месо! В процесът на еволюцията ни много неща са се объркали, защото човекът е забравил, че животното е негов по-малък брат и е започнал да убива, за да се засити, но не и за да оцелее! Идва нова епоха, за която трябват нови хора!

Ето ви и въпросния цитат:

Храната на бъдещето

Въпрос към Макс Хайндъл:

Тъй като от време на време еволюционния процес изисква промени в хранителния режим на човека, бихте ли ни разяснили някои от характеристиките на храната на бъдещето?

Отговор:

Храната, която днес проемаме вътрешно се разгражда от топлината в тялото. Така химичния етер, присъстващ във всяка една от нейните частици се слива с химичния етер на нашето витално тяло. Храната в растението, магнетизирана от Слънцето бива усвоена и се запазва, докато този магнетизъм се изчерпи. Колкото по-директно храната достига до нас от почвата, толкова повече слънчев магнетизъм ще съдържа. Логично е тя “да остава с нас” за по-продължителен период, когато се приема в сурово състояние. Когато храната премине през кухненската обработка, част от етера, който тя съдържа се загубва също като останалите важни елементи, разграждащи се от топлината и носещи се във въздуха като мирис. Клетките на готвената храна и на тази, която е била вече усвоена от животните - имайки много малко собствен химичен етер (с изключение на млякото, което е продукт на жизнените процеси и има много по-голямо количество етер, отколкото всяка друга храна) остават за много по-кратко като част от нашето тяло, отколкото е в случая със суровата храна. Във случая с месото на животните може да се каже, че голяма част от етера във фуража преминава във виталното тяло на животното преди то да бъде убито, а с настъпването на смъртта то (виталното му тяло) напуска корпуса. Затова и месната храна изгнива много по-бързо от зеленчуците и “остава с нас” за много кратко след като сме я погълнали.
Смъртта и болестите настъпват най-вече поради факта, че ние ядем храна, композирана от клетки, лишени от техния химичен етер, които са придобити по време на асимилиране на растението от животното. Това не бива да се бърка с планетарния химичен етер, който насища минералите, растенията, животните и човека. Месната храна (лишена чрез смъртта от индивидуалното жизнено тяло, което е с животното докато живее наистина) е сведена до нейната химична минерална форма и като такава е с много малка стойност за жизнените ни процеси. Факт е, че това е вредно и трябва да се изхвърли от системата възможно най-бързо.
Но бидейки минерали, тези частици на месото са мъртви и трудноподвижни -затова и се натрупват постоянно. Дори онази част от растителната храна, която е само пепел и минерали остава в системата ни, натрупвайки се постоянно и причинявайки подпушвания в процеса, който ние описваме като израстване. Това се получава, защото ние открадваме растителната си или другата храна от нейния химичен етер. Ако бяхме подобни на растенията и имахме възможността им да насищаме минералите с етер, щяхме наистина да можем да усвояваме този етер и да израстваме с гигантски размери. Но така както сме устроени днес, мъртвия материал се натрупва все повече и повече докато накрая растежа ни спре, защото силите ни за усвояване (асимилация) са загубили своята ефективност.
В бъдеще ние не ще смиламе храната в телата си, а ще извличаме химичния етер и ще го вдишваме през носа, където той ще контактува с хипофизата. Това е главният орган за асимилация и поддържане на растежа. После тялото ни ще започне да става все повече и повече етерно, жизнения процес не ще бъде ограничаван от подпушващи отпадъци и следователно болестите постепенно ще изчезнат, а продължителността на живота ни ще се удължи. Показателно е в тази връзка, че често готвачите не изпитват желание да ядат, защото силния мириз на готвената храна до голяма степен задоволява апетита им.

Учените постепенно се приближават до истините, преподавани от окултизма и вниманието им все повече се насочва към дактилните жлези, които ще им открият решението на много загатки. Както и да е, те не изглеждат наясно, че съществува физическа връзка между хипофизата и адреналиновите жлези, които изчистват отпадъците и усвояват протеините. Съществува също и физическа връзка между далака, тимуса и тироидната жлези. При тази връзка е показателно, от астрологична гледна точка, че хипофизата е управлявана от Уран, който е най-високата октава на Венера, управител на слънчевия сплит, където е разположен семенния атом на виталното тяло. Така Венера охранява портата на жизнената течност, идвайки директно от Слънцето през далака, а Уран е пазителят на портата, през която жизнеността се влива чрез физическата храна. Имено смесването на тези два потока създава скритата сила, съхранявана в нашето витално тяло, докато бъде превърната в динамична енергия от природата на храброто желание.

- Макс Хайндъл (1865 – 1919)

Из: “Философията на Розенкройцерите във Въпроси и Отговори”
=====
Знаете ли, че нинджа са се хранили най вече с растителна храна и без никакви силни подправки? Такива прибавки към храната генерират газове, които в комбинация с месото правят телесната миризма много силна и лесно доловима от проследяващите ги самураи..., а и забелязалили сте, че колкото и да се натъпчете с месо, след време пак сте гладни? Тялото си иска нещо по-сериозно и по-полезно, но трябва да се научите да го разбирате.

Живейте с орлите!

#54 red dragon_

red dragon_
  • Гости

Публикувано: 09 February 2004 - 10:19

Живейте с орлите!

Имаш в предвид толкова дълго, на толкова високо или да се храним със сурово месо :confused:
А за другото, въобще, ама въобще не ми звучи убедително. Пък и не само нинджите не са яли месо, то комай месото почти не се е ползвало, предимно ориз и морски продукти, или и от рибата се вмирисват краката :confused:

#55 PAX

PAX
  • Дао
  • 899 Мнения:

Публикувано: 09 February 2004 - 14:58

Човече, тоя тип дето си го цитирал е умрял мно-о-о-го отдавна. И това, дето го е писал е мно-о-ого невярно и смешно. Това химичен етер, минерали, витални тела... Били сме умирали от месото. А вегетарианците да не живеят вечно? :confused:
Няма нищо лошо, който не иска да не яде месо. Всеки е свободен да живее както му харесва. Но ако ви миришат краката все пак по-добре си купете хигиенни стелки на "Доктор Шол" вместо да спирате да ядете месо. :D

#56 Onimo

Onimo

剣士

• Кендо
  • 485 Мнения:
  • От:Бургас
  • БИ:Кендо, Тай Чи
  • Предишен прякор: Deshimaru

Публикувано: 09 February 2004 - 16:30

:)
......................................................................

Това мнение е редактирано от Deshimaru: 09 February 2004 - 16:51

#57 Onimo

Onimo

剣士

• Кендо
  • 485 Мнения:
  • От:Бургас
  • БИ:Кендо, Тай Чи
  • Предишен прякор: Deshimaru

Публикувано: 09 February 2004 - 16:50

РАХ логиката ти според мен е нулева (да не живеели вечно) най-старите хора са Японци и все будисти т.е. не ядат месо. И в момента най-стария човек е била една Японка над 100 годишна и се храни само с соя и някви водорасли. Преди това пак е била японка. В япония хората бачкат ужасно много за малко пари, но за сметка на това пенсиите им са големи и се пенсйонират рано. Тогава понеже на 55 години се смята че едвали не са на средна възраст и понеже са свикнали да работят нон стоп, почвали частен бизнес. :up:
Значи за друго сестра ми беше на курсове по Йога и ми разказа, че в дебелото черво храната се напластявала и се разлагала и ако тя е месо резултата е...много лош. Понеже кръвта минава през червата, умираш разбира се след доста време от отравяне на кръвта. Чувал съм дори, че от това умирали повечето хора (от лекар). Други причини за смърт са свързани с повишен холестерол чийто главен източник е пак месото. И аз ям месо обаче съм забелязал че от посната храна се чувствам далеч по-добре след ядене и не ми е тежко. Мисля че лошо няма да се яде, но пилешко и риба. Пушените меса и свинското да се избягват, а също и за българските колбаси съветвам да стоите настрана от тях :devil: .

#58 WaffenSS_

WaffenSS_
  • Гости

Публикувано: 09 February 2004 - 16:53

хахахаааа тангра напрао ме смаэа от смях с тва за краката!!!! я земи ги зарежи тия глупости и си хапвай месце поне от време на време... то и ако само тревички хапваш пак ше огладнееш рано или късно така че по тая логика най-добре да не ядем въобще а?? :up:

#59 Tangra's Shadow_

Tangra's Shadow_
  • Гости

Публикувано: 09 February 2004 - 18:44

Знам, но да си прочел някъде обяснение на думите "Яж, пий и си носи новите дрехи"? Не! Може и да сме чели Стефан Цанев, ама не сме го разработвали сериозно по литература :О) Затова яж, когато си гладен, но яж правилно! А, що се отнася за краката и миризмата - това може да ти го каже и някой доктор, който е наясно, че не трябва да пуши, но пак го прави :wink:

#60 volk

volk
  • Таекуон-до
  • 232 Мнения:

Публикувано: 09 February 2004 - 21:08

тука егати глупостите дето се пишат- етери, магнетични енергии и не знам какво още. някой прекалено много се заглежда по научно-фантастичните филми. знаех си аз че Междузвездни Войни не са с особено добро влияние :D

абе храната се разлагала в червата и хората умирали.... на по 80 години. ех че лошо! :) това кой го каза на сестра ти? инструктора по йога, който за последно е учил биология в 10 клас в гимназията? да беше, барем, си запазил учебника и да го поглежда от време на време...

аз изобщо не виждам как съм брат с някоя свиня или крава на село и не виждам нищо лошо да ги похапна. а орлите, драги, да не би да се хранят с ечемик? някога виждал ли си орел с какво се храни?- зайци, мишки и други подобни неща. е на- преди 2 седмици скивах нещо доста интересно- на около 50 метра пред мен един орел уби един заек и после му изяде вътрешностите. едва ли орела се е защитавал от заека. те са едни кръвожадни, разбираш ли :)

абе, да си имам месце пък, който каквото иска да ми говори. вие като не искате- убеждавайте се каквото искате, то всеки луд с номера си.

а и за краката- аз ям по доста месо и то всеки ден. и да ти кажа, забелязал съм едно нещо- че краката ми миришатъ не когато наблягам на месото, а когато не си сменям чорапите 1 седмица :) и за тва няма да ходя при доктор, ами при пералнята :)

Това мнение е редактирано от volk: 09 February 2004 - 21:10

0 потребители четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни