Към съдържанието

Снимка

Световноизвестните личности

• Please log in to reply
В темата има 30 мнения

#1 bbobby

bbobby

бездействащ

• Mодератори
  • 481 мнения

Публикувано: 20 октомври 2003 - 13:03

трябва ми кой каквото знае за тях (или по-скоро трябва ми това, което аз не знам).
тук имам предвид световните фигури в политиката, бизнеса, изкуството и т.н., които често може да видим на екрана на ТВ или по страниците на вестниците... изключвам професионалните състезатели.
за пример и за да не се повтаряме ще кажа няколко думи първи аз - най-широко известната личност в световен план понастоящем е Путин, майстор на спорта по джудо (ако не се лъжа). от близкото минало свързан с бойните изкуства беше Клинтън (почетен дан по таекуондо или айкидо - не съм сигурен в кое от двете). ето такива личности ми трябват - не широкоизвестните кинозвезди, като Ван-Дам, Джеки Чан, Сийгъл и Джет Ли (за тях информация много). но пък хореографите на бойни сцени са ми интересни - гостувалият тук Ямашита е такъв.
от БГ пространството ще посоча 2 най-известни - Бойко Борисов с 4 (5) дан шотокан и Соломон Паси с неговият почетен 1 дан по айкидо.
та ако някой знае за други и му се пише - да заповяда.

Над 1 милион българи страдат от затлъстяване. 40% от тях са мъже, 34% - жени.

А другите (26%) какви са?
Азис и pa6ata!

#2 PAX

PAX
  • Дао
  • 899 мнения

Публикувано: 20 октомври 2003 - 13:50

Почетни черни колани имат крал Хуан Карлос, Шон Конъри (киокушинкай), Мохамед Али (също киокушинкай). Впрочем на Хуан Карлос първи дан може и де е истински, защото наистина се е занимавал. Виждал съм го на снимка с ги и черен колан. Шон Конъри има почетен 2 дан в киокушин.
Почетен 8 дан киокушин е бил присъден и на Нелсън Мандела, но той не го е приел, може би защото в ЮАР с киокушин се занимавали белите и по някакъв начин организацията е била поддръжник на апартейда.

Това мнение е редактирано от PAX: 20 октомври 2003 - 14:32

#3 Judoboy

Judoboy

зле възпитан

• Mодератори
  • 3956 мнения
  • От:София
  • БИ:де що има бой

Публикувано: 21 октомври 2003 - 15:56

http://free.bol.bg/b...choose_Judo.htm
Ето една статия за физическите занимания на различни политически лидери , но за БИ пише само за Путин.

Президентът Владимир Путин казва, че сутрин плува, както и много други лидери. Но върхът в неговите физически упражнения намира израз на тепиха за джудо - той има черен колан.

......48-годишният Путин казва, че отделя почти един час за плуване и други упражнения сутринта и се опитва да си осигури още 90 минути за тренировки по-късно пред деня. Бившият агент на КГБ е избрал джудото като своя силна страна. А тази форма на японска борба превръща силата и теглото на противника в негова слабост "Когато съм с други джудисти, аз се чувствам като сред близки роднини", каза Путин на спортистите в японска спортна зала миналата година. Той бързо излезе на тепиха и бе хвърлен от 10-годишно момиче. Историята не е записала в аналите дали той е паднал нарочно.

освен с джудо Путин се занимава и със Самбо.

Иван Славков (председателя на БОК и БФС) също има почетен дан по таекуондо.
Главния прокурор на РБългария, Филчев - Бокс.
Какво пречи на всяко БИ да се справя добре на ринг, освен калпавата подготовка?!

Ако на ринг не можеш да се справиш,какво ще правиш в една улична ситуация с n на брой нападатели?!

#4 In...

In...
  • Дао
  • 55 мнения
  • От:непостоянно
  • БИ:Айкидо

Публикувано: 22 октомври 2003 - 15:54

Четох една статия в Капитал, ставаше въпрос за рекламата, за нови методи в създаването на рекламата, за продуцирането на нови идеи. By the way, намерих я току що статията (Капитал от 6-12 септември 2003). Та, проведен е семинар, в който професионалистите, занимаващи се с реклама, се учат да мислят по различен, нетрадиционен начин, за да създават наистина свежи, неконвенционални идеи, с които да привличат хората. Един от лекторите на този семинар е бил Michael Gelb, който е написал книгата "Да мислим като Леонардо да Винчи" (How to Think Like Lenardo da Vinci), в която "са представени седем състояния на духа, които ни помагат да творим". Книгата му е преведена на 20 езика и смятам, че вероятно това ще е един от хората, които ще повлияят върху мисленето на хората и върху съвременната култура. Неговата теория е, че колкото е по-свободен човек, толкова е по-креативен. Също такав работата си, за да имаш успех, трябва да си свръхконцентриран, без обаче това да е съчетано с напрежение (познато, а).

Какво е общото между Макъл Гелб и бойните изкуства - според информацията във вестника той има трети дан по айкидо (освен че е "пенсиониран жонгльор").

Не знам дали това върши работа, но поне за мен е интересно. Накара ме да се поинтересувам за книгата му. Намерих някаква basic info в Google, но все още не съм разбрала дали е издадена в България.
Действай като не действаш, работи без усилие.

#5 PAX

PAX
  • Дао
  • 899 мнения

Публикувано: 23 октомври 2003 - 07:52

Бойко Борисов с 4 (5) дан шотокан

В днешния "24 часа" на 2/5 страница (последната) със снимка за доказателство пише, че вчера бат' Бойко е получил СЕДМИ дан по карате (не се уточнява стила) от Сенсей Тадаши Ямашита.

#6 Ckrivko

Ckrivko

приятел

• Дао
  • 260 мнения

Публикувано: 26 октомври 2003 - 15:58

Breiiii...bravo na bate Boiko :D
Az pouk iskam da kaja za pianista Yovcho Krushev,prepodava v akademiqta v sofia i e chlen an U shu asociaciqta...
Dori znam istoii kak vliza v stqta,kadeto nqkvo momceh si sviri na piano i kakto vliza pochav a dapravi nqkvi dvijeniq s mech i spira orajieto na santimetri ot uchenika... :wooow:

#7 Mecho Puh

Mecho Puh
  • Дао
  • 88 мнения

Публикувано: 27 октомври 2003 - 18:25

Не разбрах, нищо от последното. и каква е вразката с темата. И каква е тази асоцияция. Аз не съм чувал за такава.
MECHO puh

#8 Mecho Puh

Mecho Puh
  • Дао
  • 88 мнения

Публикувано: 27 октомври 2003 - 18:27

А относно проф. Й.Крушев доколкото занам е един от добрите ни пианисти, зам.ректор на Музикалната Академиа. А с какво у-шу се занимава?
MECHO puh

#9 Ckrivko

Ckrivko

приятел

• Дао
  • 260 мнения

Публикувано: 27 октомври 2003 - 22:27

Neznam tochno kakvo,no sam siguren,che e sred vajnite klechki!!!Imam priqtel,koito uchi pri nego i Krushev ne edin pat e pravil sravneniq s BI i u-shu po tochno.

#10 Judoboy

Judoboy

зле възпитан

• Mодератори
  • 3956 мнения

Публикувано: 07 януари 2004 - 14:40

футболиста на Реал Мадрид Зинеди Зидан - джудо
Принца на Монако Албер -джудо
(даже е предизвикал Путин ,не знам какъв е бил изхода от срещата)

Това мнение е редактирано от Judoboy: 07 януари 2004 - 14:53

Какво пречи на всяко БИ да се справя добре на ринг, освен калпавата подготовка?!

Ако на ринг не можеш да се справиш,какво ще правиш в една улична ситуация с n на брой нападатели?!

#11 Judoboy

Judoboy

зле възпитан

• Mодератори
  • 3956 мнения

Публикувано: 07 януари 2004 - 14:49

Качена снимка
http://www.standartn...03/10/12/style/

Сара Мишел Гелар
Блондинката е сред 10 най-желани жени в света
Хубавата Сара умее да се бие
Актрисата има кафяв колан от таекуондо, тренира и кикбокс

Сара Мишел Гелар е родена на 14 април 1977 г. в Ню Йорк.
Слабичката актриса е тренирала в продължение на пет години таекуондо и има кафяв колан. В момента е на вълна кикбокс.
През 1992 г. партнира на Мира Сорвино в драмата Swans Crossing. Година по-късно Сара се снима в сериала "Всички мои деца". Три пъти е номинирана за "Еми" и получава приза за ролята си в "Дъщерята на Ерика Кейн".

Качена снимка
http://www.bta.bg/si...allels/2003/01/

Холи Валънс е поредната австралийска красавица, която направи голямата крачка от сапунените сериали към попмузиката. Също като Кайли Миноуг и Натали Имбрулия Холи става известна първо като една от многото чаровни и вечно усмихнати хубавици от австралийския хитов сериал "Съседи". Това положение обаче не се връзва с представата й за успеха.
Все пак Холи е намерила как да изразходва агресията си. Тя се занимава с бойни изкуства. По-точно с вид кикбокс, при който, по нейните думи, "има куп смъртоносни хватки". "Пийт ме води на всички по-големи кикбокс турнири в Мелбърн, много ми харесва. Обичам да гледам как си нанасят удари един на друг."
Не само на ринга, но и когато излиза, Холи постоянно се натъква на любимата си гледка: "О, да, често попадам на побоища. Всяка седмица, когато излизам. Ако съм в някой нощен клуб и има бой, винаги се бутам натам и крещя: "Ритни го в главата!" Приятелят ми ме дърпа назад. Но той също е доста добър в кикбокса.

Качена снимка
http://www.bnt.bg/Fi.../191103am05.htm

Дженифър Ан Гарнър е родена в Хюстън, Тексас.
Красивата актриса става известна с ролята си на агент Сидни Бристоу в сериала ""Наричана още..."(2001)
През 2001г., тя се снима в известната историческа кинопродукция "Пърл Харбър, а една година по-късно партнира на Леонардо Ди Каприо във филма "Хвани ме, ако можеш".
Последната й роля е във фантастичния екшън на режисьора Марк Стивън Джонсън - "Деърдевил - дявол на доброто"(2003), където неин партньор е Бен Афлек.
Вдъхновена от силата на героините си Агент Бристоу и Електра, Дженифър продължава да спортува кикбокс. Но за разлика от тях, тя обича да готви и да се грижи за градината в къщата си в Сан Фернандо Валей.

Качена снимка
http://www.bta.bg/si...allels/2003/43/

Пинк
Около нея – само проблеми. Не случайно последният й хит носи името Trouble (Проблем). Пинк никога не си държи устата затворена и хич не й пука какво другите мислят за нея. Поведението й е като на хамелеон – един път е буйна тийнейджърка, друг път – бясна пънкарка, а понякога (стига само да пожелае) - дама с изискани маниери. Добре дошли в шарения свят на най-непокорната от всички – Пинк.

Чували сме и че си гимнастичка. Има ли нещо, което не би опитала за нищо на света?
- Занимавала съм се с кикбокс. Баща ми е бил в армията и е воювал във Виетнам. Като деца си имахме занимание – организирахме му засади. Обличахме се като нинджи и го предизвиквахме. Но той винаги успяваше да ни изработи. Колкото до въпроса дали има нещо, което не бих опитала за нищо на света, не съм се замисляла. Но със сигурност мога да ви кажа, че ако някой ме предизвика, съм готова на всичко.

Това мнение е редактирано от Judoboy: 07 януари 2004 - 15:13

#12 WaffenSS_

WaffenSS_
  • Гости

Публикувано: 07 януари 2004 - 16:34

хахахахахахааааааааааааа че тия мадами са истински секс машини ..... без пинк де ама дали ше издаржат и 1 тупалка в циците дълбоко се съмнявам :wink:

#13 Judoboy

Judoboy

зле възпитан

• Mодератори
  • 3956 мнения

Публикувано: 07 януари 2004 - 17:25

хахахахахахааааааааааааа че тия мадами са истински секс машини ..... без пинк де ама дали ше издаржат и 1 тупалка в циците дълбоко се съмнявам

Уви, от насилие никой не е застрахован

понеже някои пишат без да четат, други пипат / удраят без да питат, предполагам отговора на въпроса ти се съдържа в следната информация

Уви, от насилие никой не е застрахован. Да се предугадят абсолютно всички ситуации, за да бъдат избегнати, е невъзможно. Но нека не забравяме едно: природата е дала на жените удивителни двигателни навици, прекрасна реакция и инстинктивна хитрост. Ако към това се прибавят и някои специални знания, то ще можете да избегнете опасни ситуации или да се защитите попадайки в такава.В края на този тримесечен курс, Вие ще имате знанията как да избегнете определени рискови ситуации, как да постъпите адекватно и ефективно при нападение срещу Вас, как да регулирате психическото си състояние и да оцените реално една опасна ситуация.
………
Не твърдя, че това, което ще научите от мен е панацея за оцеляване. И ако някой твърди, че има идеалната система за самозащита, която да гарантира победа винаги и при всякакви условия, то най-вероятно никога не е попадал в опасна ситуация или целта му е бързата печалба. Но знам, че мога да Ви дам основите на самоотбраната, върху които Вие да градите. Да имате знанието как да избегнете една критична ситуация, как да я оцените и да реагирате адекватно.

Начало: 27 януари 2004 г.

Занятията ще се провеждат всеки вторник (и/или четвъртък по желание) от 19.30ч. на ст. Академик (до зала Фестивална) в залата по джудо.
http://selfdefense.hit.bg/info.html

ДЕЯНА ИЛИЕВА

понеже на сайта е изброила само част от критичните ситуации в които е попадала ,ще добавя :
шампионка по самбо, джу-джуцу, джудо

#14 PAX

PAX
  • Дао
  • 899 мнения

Публикувано: 08 януари 2004 - 10:18

без пинк де ама дали ше издаржат и 1 тупалка в циците дълбоко се съмнявам 

Ама това са цици, а не боксови круши. На циците им се правят други работи, а не се удрят :up: Пък мадамите тренират за форма, тонус и малко реклама.

#15 flexg_

flexg_
  • Гости

Публикувано: 08 януари 2004 - 10:29

chuk Noris ima cheren kolan po jiu- jitsu ot Machados, Tiger Woods sashto sam chuval che ima cheren kolan po jiu-jitsu.

#16 Judoboy

Judoboy

зле възпитан

• Mодератори
  • 3956 мнения

Публикувано: 16 януари 2004 - 12:12

Елвис Пресли -карате
http://xfile.ru/publ..._101/pub_07.htm

#17 xektor

xektor

senshi

• Дао
  • 135 мнения
  • От:Амстердам
  • БИ:Карате, Кик-бокс, Джу-джицу

Публикувано: 21 януари 2004 - 21:32

За Елвис Пресли и аз съм чел, че тренирал Карате и то много усърдно. Даже имал 7 или 8 дан. Четох, че хората му се присмивали, че му давали дановете заради известността, но той наистина бил добър и си заслужавал поне 1 дан. Кой знае.. :clown:
Болката е твой приятел. Тя ти казва, че губиш, така че дай повече от себе си.
Тя е най-добрият учител, въпреки че никой не иска да учи в нейния клас.

#18 red dragon_

red dragon_
  • Гости

Публикувано: 14 ноември 2004 - 22:51

А някой да знае какво точно тренира Луси Лиу?

#19 red dragon_

red dragon_
  • Гости

Публикувано: 25 март 2006 - 12:00

Оказа се, че Светльо Хиподилски тренирал карате, даже книги пише

#20 Carmela Biscuit

Carmela Biscuit

куцо пиле

• Дао
  • 40 мнения
  • От:домашния офис, пред компютъра
  • БИ:шотокан, джу джуцу

Публикувано: 26 март 2006 - 00:23

А някой да знае какво точно тренира Луси Лиу?

<{POST_SNAPBACK}>

Според мини-биографията в IMDb - Кали-Ескрима-Силат,
освен ски, езда и алпинизъм ...
The limits of my language are the limits of my world.