Към съдържанието

Снимка

Световноизвестните личности

• Please log in to reply
В темата има 30 мнения

#21 Shadowdancer

Shadowdancer

Born in Shadows

• Дао
  • 29 мнения
  • От:somewhere in the Void
  • БИ:Ушу

Публикувано: 26 март 2006 - 08:22

Къци Вапцаров се занимава интензивно с айкидо. Не знам обаче каква степен е :up:
Conjuro vos,
conjuro vos...

#22 Hag

Hag

Трениращ

• Дао
  • 43 мнения
  • От:Където има бира из Ботевград
  • БИ:Tae Kwon Do ITF

Публикувано: 24 април 2006 - 11:38

кафяв колан от таекуондо

Странно, в Таекуон-до няма кафяв колан...
"Болката е привилегия на МЪЖА."

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

#23 Ичи геки

Ичи геки
  • Дао
  • 344 мнения
  • БИ:киокушин, кикбокс

Публикувано: 24 април 2006 - 16:24

Как е попаднал Къци в тема за световно известните личности :) ?
Путин има и поне 2-ри дан по киокушин.
Гледал съм снимки и на Ван Дам с Ояма и с кимоно с емблемите на киокушин. А пък Долф Лундгрен си е направо един от много успешните състезатели в тежка категория. Тук има интересен материал за него тренировки, състезания, филми. Любим момент ми е, че Сталоун за филма Роки 4 искал от него да го удря с всичка сила и, вследствие на това, Долф още първия ден го пратил в болница с две счупени ребра. А после за Универсален войник Ван Дам бил мноооого предпазлив с тези сцени:) Долф и досега си е фактор в организацията на Матсуй.
http://www.superkara..._s_lundgren.htm
Big 'n' tough, big 'n' tough
Not a sissy, not a sissy,
Strong 'n' rough, strong 'n' rough
motorhead

#24 BLACK NINJA

BLACK NINJA
  • Дао
  • 24 мнения

Публикувано: 17 февруари 2007 - 21:34

Ооооооох хорааааа,откъде го измислихте тоз кафяв колан по Таекуон-до(бял,бял със жълта лента/така е и при другите степени,зелен,син,червен,черен)?!?!?!?!А и също да добавя,че Бойко Барисов е бил доста време треньор на националния отбор на БГ.И Силвестър Сталоун също е бил боксьор.
                  ПЪТЯТ ВИНАГИ Е ПРЕД ТЕБ

#25 miamotobg

miamotobg
  • Дао
  • 80 мнения
  • БИ:Bulgarian tupanik jitsu

Публикувано: 07 декември 2007 - 20:21

Akers, David -американски професионален футболист - джу джицу и Шоринджи кемпо
Alba, Jessica Тае-бо,е не е точно бойно изкуство, но се занимава мацката.
Aniston, Jennifer - актрисата от " The 'Friends" -карате Будокан. Нейната колежка Кортни Кокс Аркет й препоръчва този стил, който и тя тренира.
Bunton, Emma - "Baby Spice" (Spice Girls) изучавала карате като дете. Майка й е инструктор по карате.
Burnel, Jean J. - баскитарист от британската пънк банда 'The Stranglers' черен колан карате.
Casta, Laetitia - Летиша Каста - френският топмодел има кафяв колан по джудо. Споделя, че джудо й е помогнало в себеовладяването, да не бъде агресивна и да има бистър ум, совободен от излишни емоции.

Chen, Adam Сингапурски актьор - Muay Thai.
Clinton, Bill Бившият американски президент е тренирал таекуондо.
Coe, Sebastian Sebastian Coe е бивш британски лекоатлет (два пъти златен медалист от Олимпийски игри и 12 пъти световен рекордьор) тренира Джудо.
Collen, Phil Китаристът на Def Leppard Phil Collen тренира Muay Thai и е споменавал, че има черен колан по карате
Courthey Cox Arquette - актрисата от приятели тренирала упорито карате до раждането на първотоси дете.
Fairchild, Morgan - известният холивудски актьор е вземал уроци по кунг фу в продължение на 4 години в училището Fu-Jow-Pai в Chinatown на Ню Йорк при Wai Hong.
Fraser, Mat - британски драматичен и телевизионен актьор- черен колан таекуондо.
Gellar, Sarah Michelle - черен колан таекуондо, кикбокс и бокс.
Gomez, Jaime Jaime "Taboo" Gomez от Blak Eyed Peas тренира Jeet Kune Do от 12-годишна възраст.
Grybauskaite, Dalia - член на European Commission, дипломат, преговаряща с Евросъюза от Литва- черен колан карате.
Hayden, Diana - бивша мис Индия през 1997 г. -ушу. Когато не стрелям, тренирам БИ. Поддържам формата си с тях.
Ibrahim, Abdullah - Южноафриканска джаз легенда, пианист и композитор. Носител на 8 дан
Japanese Menkyo-kaiden (official teaching licence).

Ice-T- Рапър с истинско име Тracy Morrow се занимава с in jujitsu.
Jackson, Jesse- конгресмен- черен колан карате.

Jackson, Michael - тренирал ушу при sifu Kam Yuen,
Juan Carlos I, Кралят на Испания с пълно име Juan Alfonso Carlos Víctor María de Borbón y Borbón-Dos Sicilias таекуондо.
Kavanau, Ted един от основателите на CNN- черен колан карате.
Lamas, Lorenzo - Lorenzo (y de Santos) Lamas започва да тренира през 1979 г. karate and taekwondo. Понастоящем черен колан Shotokan karate.
Lincoln, Abe Бившият американски президент е бил известен борец.
Liu, Lucy - "Ангелчето" на Чарли - kali/eskrima and silat.
Madonna- кралицата на попмузиката била вдъхновена да взема уроци от съпруга си Гай Ричи, който има черен колан по карате.
Mamet, David -сценарист и носител на наградата The Pulitzer - Brazilian jiu-jitsu.
Minogue, Kylie - Певицата Кайли Миноуг тренира таекуондо.
Mizan, Zainal Abidin - Султан Mizan Zainal Abidin е коронован като крал на Малайзия през декември 2006 г. - таекуондо.
Moran, Nick - познат от филма "Lock Stock and Two Smoking Barrels" - карате.
Museveni, Yoweri Kaguta - Президент на Уганда- карате.
Nani- Футболистът на "Manchester United" тренирал капоейра като малък.
Nelson, Willie - певец, композитор и кинозвезда - черен колан таекуондо.

Phillippe, Ryan - актьор ('I Know What You Did Last Summer', 'Crash', 'Way of the Gun', 'Flags of Our Fathers') таекуондо черен колан.
Presley, Elvis- започнал с Американското кемпо на Ед Паркър, имал черни колани по Шито рю и таекуондо.
Putin, Vladimir - черен колан Джудо.

Ritchie, Guy - режисьорът на "Гепи" и "Две димящи дула" има черен пояс по karate. Той още изучава Джудо и е начинаещ в Brazilian jiu-jitsu.

Roberts, Eric - братът на "Хубава жена" Джулия Робъртс е тренирал таекуондо при мaster Jhoon Chang в Beverly Hills.
Roosvelt, Theodore - бивш американски президент, тренирал ju jitsu and judo.
Snipes, Wesley - актьор- karate, kung fu and capoeira.
Song, Brenda - актриса и звезда от ТВ - черен пояс tae kwon do.
Stone, Sharon- започва таекуондо преди снимките на 'Total Recall' през 1990. Неин учител е бил Jhoon Chang в Beverly Hills.
Swayze, Patrick - прочутият танцьор и актьор от вечния филм "Мръсни танци" е тренирал кикбокс при Benny "The Jet" Urquidez.
Washington, George - бившият американски президент е бил уважаван борец.
Wise, Bob- бившият губернатор на щата Уест Вирджиния има черен пояс по таекуондо.
http://www.your-mart...elebrities.html
1.Не носи злоба в себе си.
2.Прави разлика между печалбата и загубата.
3.Развивай интуиция и разбиране за всичко.
4.Осъзнай истинската същност на нещата
5.Обръщай внимание дори и на дреболиите

#26 miamotobg

miamotobg
  • Дао
  • 80 мнения
  • БИ:Bulgarian tupanik jitsu

Публикувано: 27 декември 2007 - 15:02

Jolene Blalock - позната като Вулканката T'Pol oт Star Trek Enterprise (2001-2005)- тренира тай-бокс и кик бокс, занимава се активно с вякакви видове скейтинг - скейтборд, сноуборд, сърфинг и т. н.

Прикачени умалените снимки

• miss_jolene_blalock.jpg
  • jolene_1.jpg
  • jolene.jpg
  • blalockmodellarge.jpg

Това мнение е редактирано от miamotobg: 27 декември 2007 - 15:03

1.Не носи злоба в себе си.
2.Прави разлика между печалбата и загубата.
3.Развивай интуиция и разбиране за всичко.
4.Осъзнай истинската същност на нещата
5.Обръщай внимание дори и на дреболиите

#27 Evil

Evil

Evil

• Дао
  • 97 мнения
  • БИ:Karate

Публикувано: 28 декември 2007 - 10:50

Оказа се, че Светльо Хиподилски тренирал карате, даже книги пише

Даа, Сенсей е дет има една приказка.
трениращ

#28 Judoboy

Judoboy

зле възпитан

• Mодератори
  • 3956 мнения
  • От:София
  • БИ:де що има бой

Публикувано: 28 март 2008 - 15:09

Качена снимка

Мария Шарапова:
Искам да нося руското знаме на Олимпиадата в Пекин

28 март 2008 | 08:19 | "Спорт Експрес" http://www.focus-sport.net/?do=f841

Голямата звезда на руския тенис Мария Шарапова даде интервю за "Спорт Експрес", в което разкри очакванията си от своето първо участие на Олимпийски игри. Заемащата първо място в Световната ранглиста разкри и своите спомени от голямото спортно събитие. Тя изяви желание и да носи знамето на Русия на церемонията при откриването на игрите.

-Мария, не сте променили намеренията си и ще вземете участие на Олимпиадата в Пекин, нали?
-Разбира се!

-Отдавна мечтаете за тези Игри, навярно си ги представяте много живо и реалистично?
- Въобще не мога да си ги представя. Не мога дори да се представя церемонията по откриването. Толкова много велики атлети от различни страни и всичките на един стадион! Изглежда ми невероятно.

-А представяте ли си се в ролята на знаменосец?
-О, разбира се! Много бих искала да нося знамето на Русия.

-Може ли това да стане реалност?
-Не знам, никога не съм си го помисляла, преди вие да го споменете.

-Какви са вашите първи спомени от Олимпийските игри?
-Първата Олимпиада, която гледах, бе тази в Атланта през 1996 година. Тогава бях на девет и вече от две години живеех в САЩ. С нетърпение очаквах появата на руските спортиста на церемонията по откриването. Доста почаках – отборите минаваха по азбучен ред, а буквата „Р” е доста назад в азбуката. Само като си представя, че след няколко месеца и аз ще бъда един от онези спортисти на стадиона...

-Кои спортове ви бяха най-интересни?
-Гимнастика и фигурно пързаляне. Това са спортове, в които Русия и СССР са традиционно силни. Не знам дали ви е известно, но като дете исках да ставам гимнастичка. Три пъти седмично ходех на тренировки. По същото време се занимавах и с тенис. След две години обаче ми стана трудно да съвместявам двата спорта и се съсредоточих върху тениса, а и някои неща в гимнастиката не ми харесваха. Аз съм и доста висока, а в този спорт това е минус. Аз и родителите ми не хранехме илюзии, че мога да постигна нещо и насочих цялата си енергия към тениса. Освен това съм практикувала и бокс като част от физическата му подготовка.

-Бокс ли?
-Да, две години.

-И с момчета ли се боксирахте или с момичета?
-Не, не, аз имах треньор, с който си правехме спаринги. Той разбира се не отвръщаше на ударите, тогава бях на десет години.

-Олимпиадата ли е най-важна за вас тази година?
-Турнирите от „Големия шлем” също са важни, но вече съм участвала в тях.

-Навярно много искате да спечелите „Ролан Гарос”?
-Повече ми се ще да направя това на Уимбълдън.

-Графикът ви е много натоварен. Участвате и във „Фед къп”...
-Да, ще бъде тежко, но това не ме плаши. Важното е да намеря време да отида на гости у баба си и хапнем както си трябва!

Какво пречи на всяко БИ да се справя добре на ринг, освен калпавата подготовка?!

Ако на ринг не можеш да се справиш,какво ще правиш в една улична ситуация с n на брой нападатели?!

#29 kraigula

kraigula
  • Дао
  • 298 мнения
  • От:Варна
  • БИ:Budo

Публикувано: 30 октомври 2012 - 22:08

Къци Вапцаров се занимава интензивно с айкидо. Не знам обаче каква степен е Качена снимка

Знае ли някой в коя школа и къде тренира Къци Вапцаров? Няколко пъти се споменава във ВИП Брадър за това?

#30 Master

Master

Dart Ruffian

• Dark Side
  • 2566 мнения
  • От:Варна
  • БИ:Самоотбрана с интелект

Публикувано: 31 октомври 2012 - 09:34

Навремето тренираше при Еди Германов, сега не знам.
  • kraigula харесва това
НЕ МЕ ПРЕДИЗВИКВАААЙ!!!

#31 САМОТЕН ВЪЛК

САМОТЕН ВЪЛК

АЛФА ВЪРКОЛАК

• Дао
  • 40 мнения
  • От:БЪЛГАРИЯ
  • БИ:ДА ДАО, МЪРЗЕЛУВАНЕ, АЗ И МАЦКА НАСАМЕ

Публикувано: 28 януари 2016 - 15:47

Майкъл Дудикоф - тренирал бразилско джу джицу

ОТКЪДЕТО ДОШЛО ТАМ И ОТИШЛО И  НЕКА ОРЕНДА БЪДЕ