Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Айкидо -адреси на клубове в страната

• Please log in to reply
В темата има 34 мнения

#1 Onimo

Onimo

剣士

• Дао
  • 485 мнения
  • От:Бургас
  • БИ:Кендо, Тай Чи
  • Предишен прякор: Deshimaru

Публикувано: 03 ноември 2003 - 16:50

Кое Айкидо-доджо в София е добро? Аз съм тук от една седмица и още не мога да се ориентирам. Аз сам от жк. Толостой и добре ще е, транспорта до Доджо да е удобен, но на първо място добро Доджо!
Скромност и тежки тренировки.

#2 Master

Master

Dart Ruffian

• Dark Side
  • 2566 мнения
  • От:Варна
  • БИ:Самоотбрана с интелект

Публикувано: 04 ноември 2003 - 08:39

Опитай при Едуард Германов сенсей в Тендокан Доджо. Адреса му е Искърско шосе 2А, бивш комплекс Дескрин. Утре съм там, защото започва семинар с Анди Сато сенсей и пак ще се съберем отвсякъде. Това е една от най-добрите школи по айкидо в България и е централната за Българска айкидо асоциация.
НЕ МЕ ПРЕДИЗВИКВАААЙ!!!

#3 Diamanda_

Diamanda_
  • Гости

Публикувано: 28 ноември 2004 - 21:39

За Киокушин не знам, но Айкидо се тренира на две места при добри инструктори - едното е бившият клуб "Нико" (съжалявам, пак забравих новото му име!) - тренировките са в училище "Кирил и Методи" и в "П.Р. Славийков", тренировки има всеки ден май. Другото е клуб "Феникс" в "Георги Бенковски", това е в Зорница. Тренировки има последните четири дни от седмицата. Във Връзките би трябвало да има линкове и към двата клуба. Ако някой има желание да тренира, бих му препоръчала да отиде на по няколко тренировки на двата клуба и да си избере нещо по негов вкус :)

#4 Новия

Новия

Е.Германов

• Дао
  • 642 мнения
  • От:някъде наоколо
  • БИ:Граплинг и от време на време Айкидо

Публикувано: 29 ноември 2004 - 22:48

На мен пък ми е интересен адреса на ЗенДоКан Доджо.

Зендокан доджо се намира в Диана бад на вторя етаж в залата по джудо.
Тренировките са в понеделник ,сряда и петък от 19 часа
Успех

#5 sundz_

sundz_
  • Гости

Публикувано: 11 декември 2004 - 14:48

Клуб " Факел " - Благоевград , с треньор Димитър Мединов.
Аз лично тренирам там, исключителен човек и инструктор.Уважавам го и се надявам някой ден да стигна нивото му.
Това е и единствения доколкото знам клуб за Айкидо в града.
Намира се в спортения интернат - залата по борба, до езиковата гимназия.
Успех на всички занимаващи се с Айкидо и тръгналите по пътя на меча.
:yin-yang:

Това мнение е редактирано от sundz: 11 декември 2004 - 14:51

#6 HIKARI_

HIKARI_
  • Гости

Публикувано: 29 август 2005 - 21:41

Здравейте, та аз съм досегашна майна, но се налага да се местя в софия с цел учение.До сега съм тренирал Айкидо в Пловдив при Диана Василева и искам да ви питам Препоръчайте ми някой клуб в или около студентски град по Айкидо ако не ви затруднявам опишете ми какво включва тяхната тренировка.Също съм заинтересуван от Джу Джуцу та и за него ми пишете.Предварително ви благодаря

Това което аз ще те посъветвам е да посетиш тези два сайта:
Takemusu Aikido Association BULGARIA
national Aikido and Ju - Jitsu Federation
и ако някой от клубовете ти харесва - заповядай!

#7 masakatsu_

masakatsu_
  • Гости

Публикувано: 30 август 2005 - 15:29

БУКЬОКУ ГЕНСЕЙРЮ БУДО - ПЛОВДИВ /АЙКИДО, ДЖУДО, ДЖУ-ДЖУЦУ, СТРЕЛКОВА ДЕЙНОСТ/. Клуба се намира на бул. "Пещерско Шосе" до Електротехникума. Клуба е член на организацията на шихан Такемура Гендзан 10-дан Букьоку Генсейрю Айкидо със седалище гр. Окаяма, Япония. Сенсей Такемура беше на гости в клуба преди 2 седмици в продължение на 1 месец. Желаещи /трениращи, гледащи и спорещи/ може да заповядат за "обмяна на опит" тренировки има всеки ден от 18.30 часа без събота и неделя. Нашият сенсей е Петър Петрушев 4-дан Букьоку Генсейрю Айкидо и 3-дан Джудо.

#8 web.dojo

web.dojo

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 1 мнения
  • БИ:Айкидо

Публикувано: 11 ноември 2005 - 00:12

Айкидо клуб Зендокан www.zendokandojo.hit.bg

Страница на един от първите клубове по Айкидо в България. Информация за О`Сенсей, историята на Айкидо, клуб Зендокан, филми с демонстрации... Присъединете се към нас за да усетите тайната на японското бойно изкуство Айкидо.

www.zendokandojo.hit.bg

Заповядайте!

#9 aikizk

aikizk
  • Дао
  • 132 мнения
  • БИ:айкидо

Публикувано: 11 ноември 2005 - 09:32

Здравейте приятели.Айкидо клуб "Сатори-Пловдив"гр.Пловдив с инструктор Здравко Колев 2-ри дан провежда тренировки от понеделник до петък-сутрин 7.00ч-800ч и вечер 19.30ч-21.00ч.Залата се намира на ул."Архимандрит Евлоги"№3 (до събота пазара).Повече информация може да се  получи и на тези тел.0889518260 0888722885.Шест от инструкторите на клуба се върнаха преди два дни от Япония,където бяха на тренеровки в продължение на един месец в Хомбу доджо.

#10 Master

Master

Dart Ruffian

• Dark Side
  • 2566 мнения

Публикувано: 11 ноември 2005 - 11:12

За Варна малко информация:
клуб Шудокан - в салона на ТОХа до Спортната зала - тренировки от понеделник до петък вечерта, в събота има сутрешна. Инструктор Александър Добрев 3 дан БАА.
Спартак - в залите на Спартак - води Станислав 1 дан БАА, разписанието не му го знам, защото от време на време го променя.
В сградата на ДАП - зад Затвора, води Тошко от Плевен 3 дан БАА, засега само събота и неделя.
Делфините - зала Локомотив (до бившата циркова площадка) - водят Ники и Калин и двамата са 2 дан БАФ/НАС, доколкото знам. Тренировките им са от понеделник до петък вечерно време.
клуб Шиндокан - кв. Трошево, точен адрес не знам, инструктор Георги Иванов мисля, че е първи дан БАФ. Разписание неизвестно.
В музикалното училище има филиал на клуб Имеон - името на инструктора го забравих как се казва, първо кю е БАФ, тренировки три пъти седмично.
Сещам се и за клуб в читалище Маяковски - на Такемусу Айки е, Евлоги Георгиев води там.
Може да съм пропуснал един два клуба.
НЕ МЕ ПРЕДИЗВИКВАААЙ!!!

#11 Kung Lao

Kung Lao

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 1 мнения
  • БИ:Aikido

Публикувано: 12 ноември 2005 - 17:41

Тренировки в София се провеждат и в залите на Айкидо клуб "Имеон" в Седмо училище, Английска гимназия и стадион "Герена". Инструктор е Христо Михайлов, 4 дан Айкикай. За повече информация - www.aikido-imeon.com

#12 kPa4yH

kPa4yH
  • Дао
  • 20 мнения
  • От:София
  • БИ:Тае Куон До

Публикувано: 04 декември 2005 - 13:15

Клубът, в който тренирам се води Такемусу Айкидо България и се помещава в М.увен комплекс Спартак. Има една група и тя се води от Сенсей Светлозар Ангелов 4 дан. Не знам към коя организация се водим асоциирани а след някакви ексцесии мисля 4е сме самостоятелни. Степените, все пак мисля ги получаваме от Айкикай...
Всичко с мярка.

#13 xaxass

xaxass

млад айкидист

• Дао
  • 89 мнения
  • От:София
  • БИ:Айкидо

Публикувано: 02 юли 2006 - 17:51

няма лошо да има няколко организации така човек има възможност да избира, пък и се създава някакво чувство за конкуренция, която доказано е хубаво нещо :). не смятам че се опорочава. :confused: защо? аз специално сенсеите които познавам не са си направили отделно доджо за по-голяма печалба, а за да могат да научат повече хора на своят стил и т.н.
а иначе тренирам в Ошинкан доджо при сенсей Цветанов - 4 дан.

няма лошо да има няколко организации така човек има възможност да избира, пък и се създава някакво чувство за конкуренция, която доказано е хубаво нещо :). не смятам че се опорочава. :confused: защо? аз специално сенсеите които познавам не са си направили отделно доджо за по-голяма печалба, а за да могат да научат повече хора на своят стил и т.н.
а иначе тренирам в Ошинкан доджо при сенсей Цветанов - 4 дан.

това мнение мисля че го пуснах в друга тема, ама как да е.
Ошинкан доджо има 4-ма инструктори като Краси Цветанов сенсей е 4 дан. има 2 зали - в стрелбище и в комплекс академика(аз там ходя). ето и един линк:Oshinkan dojo
е, поздрави! :sunny:

Това мнение е редактирано от xaxass: 02 юли 2006 - 17:53

the gift of the warrior is to perceive what cannot be seen.

#14 nidiza_

nidiza_
  • Гости

Публикувано: 04 септември 2006 - 18:54

Много лесен въпрос... има какво да се тренира във ВТ дори някъде имаше и тема за това където бяха изброени клубове на няколко БИ...

Айкидо можеш да тренираш в доджо което се намира в триъгълника в сграта на детския отдел на окръжна библиотека - http://aikidovt.hit.bg/dojo.htm - това е сайта им има малко инфо....

Ако не си решил какво искаш, АЙКИДО във ВТ е много добър избор, Мартин Тодоров е прекрасен сенсей и е работил достатъчно дълго като инструктор за да може човек изцяло да му се довери... Има и още няколко момчета които са в доджото много отдавна и с които се работи здраво, ако имаш някакви съмнения, че повечето в залата танцуват:)))

Жив и здрав....

#15 tito_

tito_
  • Гости

Публикувано: 14 май 2007 - 15:58

Искам да ви попитам нещичко отностно Айкидо Клуб "Нико"(май вече имал друго име) в гр.Бургас.

Преди известно време-годино и нещо може би- тренирах там и бях изключително доволен, но поради училището, а и доста тежичък бронхит спрях, после се случиха други неща, но въпросът ми е дали още тренират в Св.Св.Кирил и Методий, от колко часа и таксата още ли е 20лв(май трябва да е повече вече)!

Здрасти , щом си тренирал преди година, знаеш подробностите. тренира се разбира се много сериозно:)
Графика на тренировките е същия, месттат за трениране същите....
А това е официалната страница на клуба: www.aikikai-bg.com

Дерзай :)

#16 Master

Master

Dart Ruffian

• Dark Side
  • 2566 мнения

Публикувано: 29 август 2007 - 14:18

Бих искал да попитам дали има клубове по Айкидо в кв. Чайка или около стадион Гагарин във Варна? Благодаря предварително.

Има в МЕИ-то. Води ги Тошко Гетов. Телефона му е 888005561. Информацията ми може и да не е актуална.
НЕ МЕ ПРЕДИЗВИКВАААЙ!!!

#17 kraigula

kraigula
  • Дао
  • 298 мнения
  • БИ:Budo

Публикувано: 22 септември 2007 - 18:12

На Хладилника най-близко ти е групата на Сенсей Светозар Ангелов на басейна Спартак. За препоръчване е.

www.aikidobg.info

#18 Master

Master

Dart Ruffian

• Dark Side
  • 2566 мнения

Публикувано: 05 октомври 2007 - 15:56

Тук има списък с клубове, макар че може и да не е много актуален. Там има адрес в Търговище. В Добрич май по едно време също имаше, но сега не знам дали съществува. В Аксаково има тренировки, но то е почти във Варна.

Това мнение е редактирано от Master: 05 октомври 2007 - 15:56

НЕ МЕ ПРЕДИЗВИКВАААЙ!!!

#19 ming03

ming03
  • Дао
  • 84 мнения
  • БИ:Карате-До

Публикувано: 08 октомври 2007 - 12:22

Айкидо Клуб "Феникс" Бургас отвори нова зала в ОУ "Л. Каравелов", к-с Възраждане.
Тренировки вторник и четвъртък от 19:30 ч.
Повече информация:http://www.fenix-m.hit.bg/
"Mukin Shaei" - По пътя към успеха няма преки пътеки.

#20 Hirisuchina_

Hirisuchina_
  • Гости

Публикувано: 08 октомври 2007 - 18:47

Мусуби дожо - Варна ,тренировките са всеки ден .