Към съдържанието

- - - - -

Фалстарта на Брус Лий- "Малкият Дракон"

• Please log in to reply
В темата има 81 мнения

#41 water_rat_

water_rat_
  • Гости

Публикувано: 03 януари 2006 - 11:04

1).Брус Ли (истинско име Ли Сяо Лун) 2).е роден 1937 и 3). умира 1973 год. от мозъчен кръвизлив, получен по неизвестни причини.
4).Сред теориите, които съм чувал, са алергия към наркотици, "отравяне с канабис", понесен силен удар в главата по време на тренировки или снимки на бойна сцена, претрениране, отвличане от извънземни, които обаче отнесли само духа му и алергия към определена съставка на  лекарство, което иначе е от рода на аспирина (официалната версия от доклада на аутопсията).
5).До получаване на убедителна информация в полза на някоя от останалите, според принципа на "бръснача на Окам" предпочитам да вярвам на официалната версия.

<{POST_SNAPBACK}>

1). Малка поправка - истинското му име е Ли Джун Фан, Сяо Лун - "Малък дракон" е детският му прякор :wink: ;
2). Роден е през 1940г., година на Дракона, според китайския лунен календар, оттам донякъде идва и прякора;
3). това вече е вярно :up: ;
4). Бих добавил още - отровен от нинджа с непроследима отрова, извличана по древна рецепта от тичинките на хризантемата; починал вследствие на получен месец по-рано от шаолински монах удар тип "Дим-мак"; вкаран в програма за защита на свидетелите по неизвестна причина - и всеки петък си пийва биричка с Елвис Пресли. Спекулации и мистификации - чет нямат :confused: ;
5). Изцяло споделям и поддържам така формулираната позиция :up:

#42 Асен Г

Асен Г

Развратно малко мече:)!

• Дао
  • 1103 мнения
  • БИ:Кайлиндо, Кибацуме-рю и Смаша
  • Предишен прякор: Cocolino

Публикувано: 03 януари 2006 - 16:19

1). Малка поправка - истинското му име е Ли Джун Фан, Сяо Лун - "Малък дракон" е детският му прякор :wink: ;
2). Роден е през 1940г., година на Дракона, според китайския лунен календар, оттам донякъде идва и прякора;
3). това вече е вярно :up: ;
4). Бих добавил още - отровен от нинджа с непроследима отрова, извличана по древна рецепта от тичинките на хризантемата; починал вследствие на получен месец по-рано от шаолински монах удар тип "Дим-мак"; вкаран в програма за защита на свидетелите по неизвестна причина - и всеки петък си пийва биричка с Елвис Пресли. Спекулации и мистификации - чет нямат :confused: ;
5). Изцяло споделям и поддържам така формулираната позиция :up:

<{POST_SNAPBACK}>

Относно 1) и 2)-мерси за уточненията, проверих-прав си, но все пак съм писал по памет по никое време, за което се извинявам :D !  За останалите-ами на едно менние сме, чак няма за какво да се спори... :wooow:  Ще намерим ;D !
Портал за фехтовка!
"Power comes from the end of a gun."-Eldridge Cleaver

#43 КОСТАДИН МИХАЙЛОВ_

КОСТАДИН МИХАЙЛОВ_
  • Гости

Публикувано: 04 януари 2006 - 12:44

Това което пита Джаки е наистина абсурдно и смешно! Обаче защо хора  които по принцип уважават Брус Ли, се изразяват по този начин! Много е грозно да се гавриш с нещо такова, независимо от оправдателните доводи!

#44 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 04 януари 2006 - 12:56

Адаш, както Боби вече обясни, гаврата е с глупостта и лековерието на някои хора и с простотиите и измислиците на журналистите. Нищо общо с Брус Ли.

#45 katana_

katana_
  • Гости

Публикувано: 04 януари 2006 - 19:37

на чист БГ език-ай сиктир бе майна,начи изчезвам аз за около 10-тина дни от форума и тук се появвяват някви нови ЗВЕЗДИ, ама звезди ти казвам......бря бря бра

#46 water_rat_

water_rat_
  • Гости

Публикувано: 05 януари 2006 - 12:12

Вярно е, така им рипна рейтинга, че дори се класираха с две обиколки преднина спямо доайените и класиците в жанра -вж. "Ахмак на годината" :chinese:

#47 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 05 януари 2006 - 16:48

Според мен го е отровил някой от форума с по-отровна плюнка :throwup:  :wooow:!.....

#48 katana_

katana_
  • Гости

Публикувано: 05 януари 2006 - 17:11

Вярно е, така им рипна рейтинга, че дори се класираха с две обиколки преднина спямо доайените и класиците в жанра -вж. "Ахмак на годината" :chinese:

<{POST_SNAPBACK}>

абе видях ама късно се прибрах в пловдив и не можах да дам своя вот,боже колко мъка има по тоя свят.....

#49 water_rat_

water_rat_
  • Гости

Публикувано: 06 януари 2006 - 13:55

Аз пък не можах поради някаква авария по трасето, но да гледаме напред - тепърва има да ни радват :wink:  :D

#50 САТАН_

САТАН_
  • Гости

Публикувано: 17 април 2006 - 07:02

Вижте ся няма нищо случайно в тоя живот.
Първото което искам да кажа според мен най-достоверната версия е следната:
Брус Лий е имал договор с тамошната филмова индустрия която се държи от хонгконгската триада,даже съм гледал интервю с въпросния човек който казва:"Когато Брус дойде при мен и ми каза че прекратява договора с мен неможех да кажа нищо друго освен да се съглася"
Може да си е мислел че Брус няма да се занимава с филми повече,обаче когато е взел да се снима в Америка -хоп- да му са невиди тия пари можеха да са наши.А китайците от едно време исползват една билка която причинява инфаркт и след това се разтваря в тялото и не оставя никакви следи.
Е ви тема за размисъл. :wink: :wink: :wink:

#51 Станислав

Станислав
  • Дао
  • 1115 мнения
  • От:Велико Търново
  • Предишен прякор: stanislav

Публикувано: 17 април 2006 - 08:20

Я кажи за каква билка става дума? Дай да организираме внос от Китай, гарантирам ти, че ще направим пари.

#52 pv

pv

информационен затъмнител

• Милиционер
  • 1661 мнения
  • От:Неизвестно
  • БИ:Free stick fighting, DBMA

Публикувано: 17 април 2006 - 08:57

Кефи ме тва-билки-милки...нема бойни изкуства тука,требва да сме знахари:).Айде стига толкова,човека си е имал договори,които си е спазвал,това му е било работата все пак.

#53 Troshanov_ITF_

Troshanov_ITF_
  • Гости

Публикувано: 26 април 2006 - 13:54

Все ми се струва че трябва вече да се спре тая тема или да се спре тровенето на Джаки той горкия чул нещо споделил и вие включително и аз го направихме лиля :P Стига вече глупости и билки и монаси предлагам ви да ми кажете дали в бургас ще има състезание по дкд скоро :D айде със драве

#54 Сянката_

Сянката_
  • Гости

Публикувано: 31 октомври 2006 - 21:47

Качи ги някъде другаде снимките,иска акаунт,сега за 2 снимки не върви да се регнем цифра хора :)
Иначе мерси за инфото,Джи Хан Дже е човекът който играе ролята на Хапкидо майсторът (защо ли :) ) във филма на Брус Лий - Game of Death :) чудех се ако имаш възможност да го попиташ нещо за него :) ще ми е интересно

Здравей, Рийрър!
Без да искам съм допуснал леко отклонение със снимките. Извинявам се на всички, опитали се да отворят линка!!! Утре ще се опитам да ги кача в Тангра сайта.

ГМ Джи, Хан Дже е единият от корейските майстори, които са обучавали Брус Ли, другият е ГМ Джун Рий. Идеята на филма е била да се представят различните подходи към различните бойни умения, но тук е излишно да ги обяснявам. Който е гледал филма, а и допълненията към него от до скоро смятаните за изгубени сцени на филма ще разбере, за какво говоря...

Що се отнася до Брус Ли ГМ Джи, Хан Дже сам ни разказа, какво е станало с него, когато обясняваше някои от принципите за контролирането на сексуалната енергия (едното от 9 правила на Шин Му Хапкидо е "Контролирай сексуалната си енергия")... Според него причината за смърта му е прекаления секс (ще се опитам да цитирам по памет - "Аз му казвах - слушай Брус, като приятел ти казвам, контролирай се - прекаленият секс не е здравословен, а той все ми се присмиваше, че съм бръщолевил глупости, ... беше като секс машина и не се спираше. Накрая това го и съсипа... Когато изложиха трупа му за поклонение преди погребението тялото му е беше свито и сбръчкано, като изсмукано - като на много стар човек... Глупава смърт"
Това е.

Живей с орлите!

#55 Reaper_

Reaper_
  • Гости

Публикувано: 01 ноември 2006 - 18:06

Такава теза до сега не бях чувал за смъртта му,опитвам се да не се засмея защото имам голям респект и към двамата,но все пак ако погледнем реално Брус е умрял в апартамента на любовницата си,така че....

В същия филм е щял да участва и Whong Ing Sik,малко не съм сигурен за името,той участва и в Пътят на дракона там го представят 7 дан Хапкидо,мисля че сега е градмайсотор учил при Джи Хан Дже,има школа в Канада.А Джон Рий мисля че беше Грандмастер по ТКД,и основател на WTF ТКД или американското ТКД както съм чувал да го наричат,състезанията са само с крака,той казвал за Брус Лий,покажеш му някоя техника която се учи с години,а следващия път когато го видиш,той е прави вече по-добре от теб :)

А Джи Хан Дже нещо за Брус като martial artist или боец не спомена ли?

Пак мерси за инфото,много е интересно :)

#56 Сянката_

Сянката_
  • Гости

Публикувано: 02 ноември 2006 - 21:48

За Брус Ли - като боец - колкото и да е бил добър като боец, не е доживял до старини... Защо ли? Не е заради "черните очи" на жена му, де... ГМ Джи спомена още, че Брус Ли искал много да пробие в кино-бизнеса. "Голямо его", което нищо не му е донесло. Колко от сегашните "звезди" в бранша са били негови съвременици, че и по-стари и още се занимават? Че и някои от тях още правят пари покрай името му...

Глупаво е да умреш млад!

Наздраве!

Живейте с орлите!

#57 Grisha

Grisha

обичайният заподозрян

• Mодератори
  • 2066 мнения
  • От:Мирно село
  • БИ:Света вода ненапита

Публикувано: 03 ноември 2006 - 23:20

...Според него причината за смърта му е прекаления секс (ще се опитам да цитирам по памет - "Аз му казвах - слушай Брус, като приятел ти казвам, контролирай се - прекаленият секс не е здравословен, а той все ми се присмиваше, че съм бръщолевил глупости, ... беше като секс машина и не се спираше. Накрая това го и съсипа... Когато изложиха трупа му за поклонение преди погребението тялото му е беше свито и сбръчкано, като изсмукано - като на много стар човек... Глупава смърт"

Принципи за контролиране на сексуалната енергия...това обяснява причините за незадоволеността на корейските жени и високия процент на изневери при тях :D Знаех си аз, че Брус нещо е сгафил, само не се бях сещал, че бил секс-машина :kuku: Еми, е...ло му се е на завалията- човещинка... :chinese:

Глупаво е да умреш млад!
Наздраве!
Живейте с орлите!

Мерси за пожеланието, спирам да чукам вече, за да живея с орлите. А аз се чудех що съм взел да се сбръчквам вече, като стар човек... :kuku: Заеби!
Чрез опита си ние откриваме краткия път след дълги скитания
Роджър Етъм

Тана-джутсу Всичко,което се случва е толкова вярно,че съществува,колкото и че не е реално.

black_cobra:
Например при крав мага има едно движение,с което счупваш носа на противника и после под такъв ъгъл го удряш,че набутваш парченца кост в мозъка му.

#58 nikodim petrov

nikodim petrov

ησυχία

• Дао
  • 936 мнения
  • От:София
  • БИ:Българско бранно умение

Публикувано: 04 ноември 2006 - 17:51

За Брус Ли - като боец - колкото и да е бил добър като боец, не е доживял до старини... Защо ли? Не е заради "черните очи" на жена му, де... ГМ Джи спомена още, че Брус Ли искал много да пробие в кино-бизнеса. "Голямо его", което нищо не му е донесло. Колко от сегашните "звезди" в бранша са били негови съвременици, че и по-стари и още се занимават? Че и някои от тях още правят пари покрай името му...

Глупаво е да умреш млад!

Наздраве!

Живейте с орлите!

Тъкмо написах нещо по темата за Брус Ли и тъкмо да го постна ...и ми свърши времето, а с него и това което бях написал.. :cool: . Баси

Сега немам сили, желание и памет да си припомням...щото немам вeтър в платната...Просто не очаквах.. :huh:
В текста който загубих, основното беше че човешкият живот не се измерва по обиколката на слънцето около земята. Това е живота на слънцето, а не нашият, човешкият... :) Както и да е..

поЗдрави
Когато човек вижда себе си по-добър от другите, е нормално да осъжда и злослови !
Бранното умение от самото начало ни учи, укрепва и усъвършенства в любовта.

#59 Сянката_

Сянката_
  • Гости

Публикувано: 04 ноември 2006 - 18:41

Уауууу, то било много лесно да се отзовеш в друга тема... Форумът започна да мирише доста сериозно... Защо става така, че някои си могат да поместват чуждите мнения в други теми без да си поемат последствията?
Това, дето го писах в темата за Хапкидо не е моя измислица, а цитиране от първа ръка на думите на ГМ Джи, Хан Дже!!! Много можете да си говорите и увъртате, но това са фактите - дали ви се харесват или не - си е ваш проблем. Да не би да смятате, че това, което тренирате днес е "създадено" от Брус Ли?

И на мен не ми се нрави, когато някакъв си "гъвкав пън" започне да се смята за всезнаещ и да преценява останалите от собствената си куха, но все пак смятаща се за гъвкава кратуна, но - какво да се прави, отколешни нрави. Всичко е суета, а суетата ражда суета...

#60 nikodim petrov

nikodim petrov

ησυχία

• Дао
  • 936 мнения
  • От:София
  • БИ:Българско бранно умение

Публикувано: 04 ноември 2006 - 19:32

Това, дето го писах в темата за Хапкидо не е моя измислица, а цитиране от първа ръка на думите на ГМ Джи, Хан Дже!!!

Всъшност проблема е на ГМ Джи, Хан Дже!!!

Съжалявам за по горното си мнение, което беше адресирано пряко към теб.

Явно не си успял да го прочетеш, но Сянка нима не разбираш (сърцетo на) Брус Ли. Това е човек който в богатство и в нищета, не е изневерил на Бойното Изкуство и през краткият си живот е търсел и задълбочавал връзката между себе си и него. Наистина натрупаната агресивност най добре се отлива чрез секса, но е смешно да се твърди, че човека не е усещал и не е търсил отговор за това си действие. Никoй не е застрахован от нищо. Защото приятелю Бог наказва тези който обича, така както бащата не жали пръчката, за доброто на своя син...
Когато човек вижда себе си по-добър от другите, е нормално да осъжда и злослови !
Бранното умение от самото начало ни учи, укрепва и усъвършенства в любовта.