Към съдържанието

Снимка

Първият нокаут и какво да правим

• Please log in to reply
В темата има 58 мнения

#41 окс

окс
  • Дао
  • 46 мнения
  • БИ:Бокс

Публикувано: 23 юни 2006 - 11:46

След нокаут официално не се препоръчва съзтезание в срок по малък от 30 дни. А от мое наблюдение бих казал че месец е малко (не препоръчвам даже спаринг). Но момчетата са прави- за всеки е различно.

Лично аз не съм падъл в нокаут но един с който сам тренирал беше падал. Каза че като 'се събудил' се чудел какво е станало. Та две седмици след нокаута му той влезе на спаринг и след лек удар по брадата му се подкосиха краката като на кукла. Явно още не можеше да се оправи.

Аз съм падал в нокдаун, даже няма да забравя на последното ми състезание, първия удар който отправи противника се приземи на място и на мен просто ми светна пред очите. Трудно е да се определи но просто все едно светкавица удря. Присветва ти и след това нещата влизат пак в фокус. Та аз щом влязох в фокус го хванах и го задържах даваики си на себе си време да вляза в час. Очаквах рефера да ме брои но явно само аз разбрах че ми 'светна'. След като ни разделиха 'побягах' малко из ринга и се оправих.
Бих по точки на този мач.

П.С.Пазете главите. :up:
Cogito, ergo sum

#42 jarh3ad_

jarh3ad_
  • Гости

Публикувано: 13 юли 2006 - 16:51

помня го първия..играя спаринг с един пич 2 кю...играем си ние..и изведнъж виждам как крака му тръгва за маваши към моята кифла..тръгвам да се пазя..обаче нещо блока не помогна тъй като ритника беше удивително бърз..следователно получавам маваши в ухото(тъй като противника се е опитал да избегне блока и за това е вдигнал малко повече крака)..усещането неможе да се опише мн точно..чух едно "пляс" след което ми причерня...ухото ми беше заглъханло..клекнах и постоях така 2-3 мин без да знам какво става около мене..наплисках се с вода и след още 2-3 мин продължихме спаринга

друг нокаут който съм получавал беше след ритник в ташаците..кофтиии..мн кофтиии...

едит:
мн кофтииииии

Това мнение е редактирано от jarh3ad: 13 юли 2006 - 16:52

#43 НИКОЛОВ

НИКОЛОВ

УЧИДЕШИ

• Дао
  • 21 мнения
  • БИ:KYOKUSHIN,TAI-BOX
  • Предишен прякор: samurai-burgas

Публикувано: 11 ноември 2007 - 22:16

Аз не помня моя първи нокаут те са много но запомних един от последните, който беше доста тежък.До тогава не бях разбирал какво е да ти се спуснат черните завеси пред учите но тогава след едно уширо гери в черния дроб всичко си дойде на мястото черните завеси се спуснаха аз се озовах на земята след минута видях силуета на един опт трениорите над мен и тои ми каза:"Мой добре ли си аиде ставай да продалжаваме." Това се случи в третия от общо десетте спаринга станах и си изиграх другите седем, но определено за толкова години тренировки този нокаут го запомних :wierdo: :wierdo::wierdo::kez_11::kez_11::kez_11:
NO PAIN NO GAIN

#44 Tercata_

Tercata_
  • Гости

Публикувано: 12 ноември 2007 - 23:27

Това е лошо много лошо падал съм 1 път в нокаут и ми е достатъчно,дано не се повтори отново пък и това не може да се опише който го е преживял знае,това е личното ми мнение.По-здрави :up:

#45 rampart

rampart
  • Дао
  • 358 мнения
  • От:Добрич
  • БИ:не тренирам
  • Предишен прякор: вадука

Публикувано: 12 ноември 2007 - 23:56

мен по време на спаринг ме нокаутират по няколко пъти, но ставам и продължавам. това че ме нокаутират, не означава, че не съм корав !

#46 Topalski

Topalski
  • Кик-бокс
  • 1539 мнения

Публикувано: 13 ноември 2007 - 11:10

мен по време на спаринг ме нокаутират по няколко пъти, но ставам и продължавам. това че ме нокаутират, не означава, че не съм корав !

почвам да се притенявам за теб! :D
Едва ли имаш предвид ,че те нокаутират по няколкои пъти всеки път когато правиш спаринг????
Когато има мърша тигърът стои гладен!

#47 такедзо_

такедзо_
  • Гости

Публикувано: 13 ноември 2007 - 13:02

След нокаут животът ми изглежда шарен, а светът красив и слънчев :sunny: :D
Всъщност така е след всеки спаринг. Независимо дали са ме светнали брутално или аз съм нокаутьора :kuku: Остатъчния адреналин си казва думата... защо ли изобщо хората се друсат?! :angrrr:

Иначе първия път, когато ме нокаутираха бе на тренировка, като ученик. Партнера ме издебна, докато се заглеждах по някаква техника на треньора и пусна мауаши, не се дръпнах навреме и ми разби носа и натърти скулата. Пичът много се гордееше с това и доста време се хвалеше насам натам (доста, доста, до следващата тренировка :up: )

Поздрави :up:

Това мнение е редактирано от такедзо: 13 ноември 2007 - 13:04

#48 Слънчев мечо

Слънчев мечо

Вечно гладно мече

• Дао
  • 263 мнения
  • От:Шумен,Центъра на света

Публикувано: 13 ноември 2007 - 17:51

Помня много смътно първия нокаут. Чух само звукът от удар.После всичко стана в жълто-черно, и почнах много бавно да падам, според мене беше поне час падането.Но явно е било по-малко от секунда.Много време ми се губи след това, но дойдох на себе си в линейката и се чудех за кого свири сирената.Явно за мене е била.Докторката нещо ми говореше и явно ме бодеше по ръцете и краката ама аз не усещах.И така лежах в неврология известно време , оляха се да ме тормозят с лекарства.То не беше системи и други гадории, ама в крайна сметка ме пуснаха и така. Толкова за първия нокаут който си беше малко повече. За другите питате ли ?
Защото въпреки че Яденето на Мед бе много хубаво нещо, има един момент - точно преди да започнеш да ядеш, който е по-хубав, отколкото след като започнеш, но Пух не знаеше как се нарича той.

Скаутски клуб "Мадарски конник"

#49 CHEPUT

CHEPUT
  • Дао
  • 189 мнения
  • От:София, Бургас
  • БИ:К'вот падне

Публикувано: 14 ноември 2007 - 01:37

А, как го получи пропусна да споменеш това? Щом е имало линейка предполагам е получен на улицата?

#50 Слънчев мечо

Слънчев мечо

Вечно гладно мече

• Дао
  • 263 мнения
  • От:Шумен,Центъра на света

Публикувано: 14 ноември 2007 - 05:38

А, как го получи пропусна да споменеш това? Щом е имало линейка предполагам е получен на улицата?

Не съм пропуснал, ама няма нищо интересно. Бях в 6 клас в у-ще и един батко бияч от 12 клас ми праснал един отзад в главата. Ама може и 8 клас да съм бил, де да знам. Те големите се сбили нещо ама не знам моята глава как се е озовавала м/у юмруците им. Та се случи по-горното. Пък после едни едни батковци дето тренирах с тях взеха и намерих оня батко-бияч и го пратиха при мене в болницата да не ми е скучно.Само дето в друго отделение. Те така де, предали му урок по физика - " На всяко действие има обратно по сила противодействие" :sunny:

Едно време линейките идваха по-лесно отколкото сега. Преди закъсняваха малко , сега не идват , пък ако дойдат вече не са линейка а катафалка за съжаление. :(

Това мнение е редактирано от Слънчев мечо: 14 ноември 2007 - 05:38

Защото въпреки че Яденето на Мед бе много хубаво нещо, има един момент - точно преди да започнеш да ядеш, който е по-хубав, отколкото след като започнеш, но Пух не знаеше как се нарича той.

Скаутски клуб "Мадарски конник"

#51 hebigatsu

hebigatsu

ленив пингвин

• Дао
  • 236 мнения
  • От:Bulgaria
  • БИ:kempo, FFF & MHF

Публикувано: 14 ноември 2007 - 12:36

:) А бе не знам дали се брои за "нокаут", ама.....
Първият път като изпаднах в безсъзнание от удар по главата беше през 1979 г. Тогава бях 8 годишен и тренирах класическа борба в ЖСК-Варна(май тъй се водеше тогава). Бях се залетял да пресичам тепиха, когато "торса" на едно 80кг чучело се стовари на главата ми, щото един батко точно в тоя момент изпълни раменно хвърляне. Помня само усещането, че главата ми изведнъж се опита да влезе между раменете ми и загубих картина и звук ;D ;D ;D За щастие нямах някакви сериозни увреждания, само дето вратът ме боля около седмица след това.
ВСЯКО ПРАВИЛО СИ ИМА ИЗКЛЮЧЕНИЯ!!! ЩО ЛИ...!?!?!?

#52 dechev_

dechev_
  • Гости

Публикувано: 14 ноември 2007 - 19:37

В 5 или 6 клас ме хвърли един повтаряч от 8 клас....на глава върху мозайка :(. Събудих се след 15 мин от шамари, никакви цветове, нищо не помня. Следвашия път в 7 клас ме нокаутира един випускник в гимназията - пререди ме в училищната лафка и аз мусе изрепчих и .....около 2 мин пак черно, събуди ме лафкаджийката. След това съм стигал само до нокдауни, явно партньорите са ме пазели :D

#53 CHEPUT

CHEPUT
  • Дао
  • 189 мнения
  • От:София, Бургас
  • БИ:К'вот падне

Публикувано: 15 ноември 2007 - 01:50

Не знам дали изкарване на въздуха се брои за нокаут, ама докат бях в даскало гледам един "познат", дето се бяхме джафкали нещо да тича срещу мене от около 30 - на метра. Гледам го и си викам тоя пък накъде се е засилил като някой хамав и оставам да го гледам като си мисля, че ще мине покрай мен. Да ама не мина, а като си беше засилен ми изпра един боц в диафрагмата, аз се срутих на колене, звуци и цветове се размазаха, чак след няколко минути си възвърнах нормалното състояние. След няколко дена му го върнах по физическо на двора.
Виждал съм го този човек да изпада в безсъзнание след като веднъж го засилиха по стълбите на училището с шут в гърба, момчето си нацепи главата в една колона и лелките трябваше да го свестяват, грозна работа.

Това мнение е редактирано от CHEPUT: 15 ноември 2007 - 01:52

#54 North

North

Злобар

• Идващи Отвъд
  • 545 мнения
  • От:Някъде в пространството
  • БИ:300 метра спринт.. ама напит!

Публикувано: 15 ноември 2007 - 10:35

На мен първия ми нокаут е от жена.. Не са смейте ;D
Бях в 5-ти клас, като хванах една кака в 10-11 клас за гъзъ.. На нея нещо не й хареса и ми заби един шамар ама ме нацели в челюста.. 2 минути в несвяст и после 2 дена ма освободиха от училище :kuku: Тъпото е, че още 1вия ден след това пак я видях и я фанах за гъзъ - исках още 2 дена почивка.. Обаче тя явно са уплашила предния път и не ми посегна пак :D Оттогаз като ги ловя по задника мноо внимавам :tooth:
Туй нали са брои за сефте? Се пак си бях припаднал :kuku:
По-добре мъртъв пич отколкото жив педал!

#55 krasaka_

krasaka_
  • Гости

Публикувано: 13 септември 2008 - 21:55

Аз лично не съм нокаутирван ,но многократно съм получавал сътресения. Важното е като стане нещо такова ,да починеш хубаво и след това пак.

#56 Патрик_

Патрик_
  • Гости

Публикувано: 05 февруари 2009 - 08:34

Като гледам повечето от пишещите в тази тема май не тренират киокушинкай?!Нокаутът и нокдаунът(или ипон и вазари) вървят ръка за ръка с всяка добра тренировка по киокушин!!!На който не му харесва има достатъчно безконтактни стилове.
Инак по темата:Първият път ме нокаутираха с учикакато в челото(кофти работа :D ).А в 5-те години които тренирах усилено съм нокаутиран поне 6-7 пъти(нокдауните не ги броя),като най-често това става с маваши в чутурата или с тоби уширо-гери в слънчевия сплит(семпая го прави просто невероятно) и един път с лоукик.Аз естествено също съм правил много(ама много) нокаути по време на тренировка.А за моя лична радост на състезания не съм нокаутиран поради простата причина,че за 4 състезания имам само една загубена среща със съдийско решение.Е за мое неудоволетворение имам само една среща спечелена с ипон и 4 с вазари,ама кво да се прави.

#57 Костадин_

Костадин_
  • Гости

Публикувано: 06 февруари 2009 - 03:18

ОООО наистина е неприятно да те нокаутират, аз много добре си го спомням моят първи път. Беше на републиканското по кикбокс в Плевен 2008-полуфинал. Добре, че играх на лайт и дисквалифицираха момчето с което взех и среброто без да играя на финала поради лекарска забрана. По-късно гледах запис на срещата и не можех да повярвам че това съм аз и че ми се е случило подобно нещо. Спомените ми свършваха с това, че аз правех атаки а противника ми стоеше в глуха защита, обаче с едно дясно круше което вече ми се губи ме свали. Само чувах че съдията викаше лекарите, а кога са ми махнали назъбника и ръкавиците и са ме сложили на един стол нямам спомен. Даже се чудех какво става и кога съм отишъл да седна и станах да продължавам срещата, но ми казаха че тя от преди половин час е свършила и съм победил чрез дисквалификация на противника ми защото не е играл по правилата на лайт контакт. Лекарите бяха категорични че на финала няма да играя, а аз им се развиках че нищо ми няма и искам да се бия, но след като се огледах в едно огледало и си видях очите които бяха кристални разбрах че главата ми е мармалад :blink: После цял ден очите ми трептяха и всичко ми скачаше отпред не можех да се фокусирам, но след една вана в хотела вечерта всичко се оправи. Вече ми е обица на ухото като се хвърлям в атака да не забравям, че и момчето отсреща може да атакува и всеки момент на разконцентриране може да те прати на земята.

#58 ickata_

ickata_
  • Гости

Публикувано: 15 август 2010 - 12:04

Абе 2 нокаута съм имал на състезание един в корема и един в главата. Двата бяха заради мой грешки.
Първия беше в корема нищо особено, излиза ти въздуха и това е :) Втория беше в главата на последното к1 в Дупница. Пак нищо особено. Всичко става черно след това виждаш коя лампа в залата работи и коя не :Д След това идва "лекарката" която ти гониш и тва е хаха Сътресение нямах след въпросния нокаут даже главата не ме болеше :) Сътресение съм имал веднъж преди някаде 3 години и отново не беше кой знае какво :)

#59 immortal88_

immortal88_
  • Гости

Публикувано: 17 октомври 2012 - 21:59

Здравейте,
Започнах тренировки по кик бокс, но преди около 10 години съм претърпявал комоцио, та искам да ви попитам това проблем ли е ?Това предпоставка ли е да спра с този спорт? Може би някъде из форума има нещо споменато,но аз не можах да го издиря.
Благодаря предварително :)