Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Как се взима креатинът?

• Please log in to reply
В темата има 34 мнения

#21 zaci_

zaci_
  • Гости

Публикувано: 27 юни 2009 - 22:40

а аз примерно като съм на 15 мога ли да зимам нреатин защото много хора ми кават да не го правя...други че няма проблем.

#22 Крали Марко_

Крали Марко_
  • Гости

Публикувано: 23 февруари 2010 - 15:15

Търся съвет- от съквартиранта ми е останала почти цяла кутия Creatine Monohydrate- 300 g от "Alternative Nutrion", с изтекъл срок на годност- м. 12.2009г.
Аз не тренирам фитнес, поради което се чудя какво да го правя.
Въпроса ми е: може ли да ми е полезен в останалите тренировки (форми, спаринг, обща ФП), ако да- има ли проблем с годността и задължително ли е да се комбинира с други добавки. Ако няма смисъл за мен може да е полезен за някой друг.
Поздрави!

#23 Мак Сим

Мак Сим

ПРОГРЕСОР

• Бабаит
  • 1528 мнения
  • От:Гладбах на Нирс
  • БИ:СУБАКС

Публикувано: 23 февруари 2010 - 16:06

Най-общо казано - да, ще имаш полза.Повече енергия за тренировката.Особено ако ти е високоинтезивна самата тренировка.

#24 Pantalei

Pantalei
  • Дао
  • 325 мнения

Публикувано: 26 февруари 2010 - 17:45

Търся съвет- от съквартиранта ми е останала почти цяла кутия Creatine Monohydrate- 300 g от "Alternative Nutrion", с изтекъл срок на годност- м. 12.2009г.
Аз не тренирам фитнес, поради което се чудя какво да го правя.
Въпроса ми е: може ли да ми е полезен в останалите тренировки (форми, спаринг, обща ФП), ако да- има ли проблем с годността и задължително ли е да се комбинира с други добавки. Ако няма смисъл за мен може да е полезен за някой друг.
Поздрави!

Да не те притеснява това че е изтекал срока му скоро,аз съм се лекувал с лекарства мостри разпространявани от медицински представители те често са с изтичащ срок а понеже неможе да го използваш цялото лекарство то остава при теб с изтекъл в един момент срок,но пак действа.И съм пил креатин с изтекъл срок и пак ми е действал споко взимай и тренирай ;)
Ako iskate da uspeete - 4estnost,postoqnen trud i polojitelno mislene.
Pravi kakvoto trqbva puk da stava kakvoto shte!Mejdunaroden institut po boini izkustva i spetsialni taktiki - www.imasti.org

#25 Крали Марко_

Крали Марко_
  • Гости

Публикувано: 15 март 2010 - 15:35

Благодаря ви за отговорите!
Сетих се още нещо- ако снощи съм тренирал и съм приел креатин, а днес почивам има ли полза да пия пак?

Това мнение е редактирано от Крали Марко: 15 март 2010 - 15:35

#26 sameca87_

sameca87_
  • Гости

Публикувано: 21 юни 2010 - 17:13

Понеже спрях цигарите, почнах да качвам малко килца в повече, малко над кръста. Казаха ми че ми бил паднал тестостерона, ама по агресивен не съм бил никога, така че сигурно е заради временния застоял начин на живот. Ходя да правя кофички, лостове, ама понеже съм станал по тежък ми е по- трудничко и брат ми почна да ме тъпче с някакав микро креатин- за сила.Малко ме страшее да не кача още около корема или няма такава опасност от креатина?

#27 Pantalei

Pantalei
  • Дао
  • 325 мнения

Публикувано: 21 юни 2010 - 19:50

Понеже спрях цигарите, почнах да качвам малко килца в повече, малко над кръста. Казаха ми че ми бил паднал тестостерона, ама по агресивен не съм бил никога, така че сигурно е заради временния застоял начин на живот. Ходя да правя кофички, лостове, ама понеже съм станал по тежък ми е по- трудничко и брат ми почна да ме тъпче с някакав микро креатин- за сила.Малко ме страшее да не кача още около корема или няма такава опасност от креатина?

от креатин монохидрат се задържа вода,след като спреш приема му водата се изхвърга,мазнини(не само по корема а по цялото тяло) се качват от небалансирано хранене.При пушачите един факт е че част от кръвта не действа,хемоглобина се свързва нетрайно с кислорода и въглеродния диоксид и затова ги пренася - вкарва единия газ в организма а другия го изкарва,но се свързва трайно с въглеродния окис(а до колкото знам при всяко горене има и известно количество въглероден окис) така че част от хемоглобина при пушачите е неактивен т.е. те са като "постоянни кръводарители" защото малка част от кръвта им не действа.Друго е че катраните също тровят организма.Обаче никотина помага изчистването затова хора които пушат обикновенно изчистват малко по-лесно но към никотина се привиква.Така че никотина ни пристрастява а катраните,въглеродния окис и др. ни скапват.
След като си спрял си почнал да качваш от една страна заради факта че вече не тровиш толкова много организма си,а от друга страна пушачите хапват по-често,така че тренирай и регулирай храната си и постепенно като позабравиш цигарите ще нормализираш и теглото си.Имай в предвид че хора отказващи цигари в началото са подложени на повече стрес а стреса кара някой хора да качват по-лесно мазнини а други да отслябват прекалено много(всичко става на хормонално ниво).
Най-общо тренирай си здраво и си пий креатина без да се притесняваш ;)
Pravi kakvoto trqbva puk da stava kakvoto shte!Mejdunaroden institut po boini izkustva i spetsialni taktiki - www.imasti.org

#28 sameca87_

sameca87_
  • Гости

Публикувано: 25 юни 2010 - 08:36

А някакви алергии възможно ли е да прави, щото за последните 3 дена имам 2 часа сън. Сърби ме небцето, навътре в носа и очите малко по отвътре, кихам като луд и не минава :) Ама може и да не е от креатина

#29 Pantalei

Pantalei
  • Дао
  • 325 мнения

Публикувано: 25 юни 2010 - 13:00

А някакви алергии възможно ли е да прави, щото за последните 3 дена имам 2 часа сън. Сърби ме небцето, навътре в носа и очите малко по отвътре, кихам като луд и не минава :) Ама може и да не е от креатина

досега несъм чувал за алергия от креатин,при някой хора се получават проблеми със стомаха поради не добро усвояване на креатина(това се получава при някой хора и при някой видове и зависи от обработването на креатина),но това не е алергия,хора с такъв проблем често като сменат фирмата и креатина е по-високо качество проблема го няма.
Теоретично алергия може да се развие към всичко около нас(просто аз несъм чувал за такъв случай към креатин).За да разбереш дали е от креатина единия вариант е да го спреш и да видиш дали ще се променят нещата,ако не се променят значи е от друго,но трябва да се има в предвид че при силна алергия е хубаво да взимаш и антиалергични средства така че трябва да отидеш и при лекар.Ако се установи че е от друго алергията се правят алергични тестове със най разпространените алергени(причинители на алергии - прах,различни видове храни,треви и др.) за да се намери причинителя.

#30 Exodus_

Exodus_
  • Гости

Публикувано: 25 юни 2010 - 14:36

В не тренировачни дни, приема ли се креатин и как ?

#31 Pantalei

Pantalei
  • Дао
  • 325 мнения

Публикувано: 25 юни 2010 - 16:13

В не тренировачни дни, приема ли се креатин и как ?

всички хранителни добавки се приемат всеки ден,но идеята на хранителните добавки е при интензивен спорт да подпомогнат възстановяването и постиженията,ако тренираш като любител 2-3 пъти седмично почти няма да са ти нужни,всичко е строго индивидуално разбира се защото ако работиш физическа работа и неможеш да се възстановиш тогава си взимаш добавките спокойно.Всичко е строго индивидуално взависимост от кг. на спортиста и останалата му физическа активност.
Я вземи и прочети в началото на тази тема е даден и линк към още една тема за креатина и в двете теми са описани доста неща и най-вероятно ще си отговориш сам на въпроса ;)

#32 sameca87_

sameca87_
  • Гости

Публикувано: 26 юни 2010 - 08:14

Не е от креатина

#33 sameca87_

sameca87_
  • Гости

Публикувано: 27 юни 2010 - 12:47

Нещо не ми излиза ЕДИТ :(
Поправка:
От креатина е било, ама грешката е в мене. Първо, че съм ял много месо в комбинация със "зареждащ период" 20 грама на ден и другото - не съм го разбивал много добре. В един шейкър го разбивах, ама винаги оставаше на дъното, което в последствие доливах с водица и гълтах, обаче усещах как ми остава по зъбите и явно където съм го разнасял с езика се е тръгнало от небцето и така нататък. Пак добре е.. сега взимам по 5 гр на ден, сигурно няма да има проблеми.

Един приятел вчера ми разказа като бил в америка, взимал креатин- монохидрат, една вечер се понапил колкото да му пресъхне отвътре, на другия ден по време на тренировката -> бъбречна криза. Вика за 1 мин. 2 линейки и 1 пожарна се отзовали :) добре че бил в америка

#34 Pantalei

Pantalei
  • Дао
  • 325 мнения

Публикувано: 27 юни 2010 - 20:52

Нещо не ми излиза ЕДИТ :(
Поправка:
От креатина е било, ама грешката е в мене. Първо, че съм ял много месо в комбинация със "зареждащ период" 20 грама на ден и другото - не съм го разбивал много добре. В един шейкър го разбивах, ама винаги оставаше на дъното, което в последствие доливах с водица и гълтах, обаче усещах как ми остава по зъбите и явно където съм го разнасял с езика се е тръгнало от небцето и така нататък. Пак добре е.. сега взимам по 5 гр на ден, сигурно няма да има проблеми.

Един приятел вчера ми разказа като бил в америка, взимал креатин- монохидрат, една вечер се понапил колкото да му пресъхне отвътре, на другия ден по време на тренировката -> бъбречна криза. Вика за 1 мин. 2 линейки и 1 пожарна се отзовали :) добре че бил в америка

20 грама може и да са ти били много за зареждане,то зависи от личното тегло с колко грама трябва да зареждаш,но много хора дори 60 кг-ови са взимали такива дози креатин(а за тях е много това) и досега за такава алергия не бях чувал ти си рядък случай ;)
Един съвет като приемаш креатина - по-добре се усвоява като го приемаш със прост въглехидрат(някакъв сок,аз го приемам с компот че е естествен източник на прости захари,а и ми е безплатен и домашен) става и направо с гейнера след тренировка,не го приемай с вода креатина не се разтваря във вода.

#35 ickata_

ickata_
  • Гости

Публикувано: 27 юни 2010 - 21:48

Ааа с газирана вода много добре се усвоява :)