Към съдържанието

- - - - -

Българско кемпо

• Please log in to reply
В темата има 156 мнения

#141 nikodim petrov

nikodim petrov

ησυχία

• Дао
  • 936 мнения
  • От:София
  • БИ:Българско бранно умение

Публикувано: 05 октомври 2007 - 21:24

Еми май попадаш в групата на засегнатите та за това :wooow: :confused: :D . Другите неща ще ги анализираме и тълкуваме като имам повече време, че сега бързам за тренировка по Кунг-Фу (винаги съм преподавал само това)! :chinese: :yin-yang: :chinese:

Пожелавам ти успех и попътен вятър с праксиса ! :up:
Когато човек вижда себе си по-добър от другите, е нормално да осъжда и злослови !
Бранното умение от самото начало ни учи, укрепва и усъвършенства в любовта.

#142 nikodim petrov

nikodim petrov

ησυχία

• Дао
  • 936 мнения
  • БИ:Българско бранно умение

Публикувано: 06 октомври 2007 - 00:33

От всичко казано дотук според мен изводът е, че отлично ме разбираш какво искам да кажа (аз съм го казал в прав текст), но някак си не можеш да го приемеш и на всичко отгоре те гризе отвътре, че съм прав! Книгата си е книга и дипломите са си дипломи, нека ги оставим настрана, но другото е по-важно: ЧЕСАНЕТО НА ЕГОТО!!!.... :aggressive: Ето това е във разрез със духа на бойните изкуства, без значение дали става въпрос за китайски, корейски, японски или български.

Това е лошото да си мод контрол..излиза ти мнението, не точно когато трябва и така може да остане незабелязано, подминато.
Дока...съгласен....нека да оставим хартийте, титлите и колана настрана...отлично те разбирам и това ми харесва в теб че се движиш в прав текст. Това е видимо не само за мен, но за разлика от някой хора, никога не бих злоупотрибил с тази твоя простосърдечност, няма да те гъдаличкам с повишаване на рейтинга, нито ще ти дам възможност да се почувстваш, че сме в един отбор който е барометъра и институция на БИ у нас, а по скоро ще те ощипя, ритна или плясна (по приятелски), защо ти го знаеш по добре и от мен, че човек има остра нужда и полза от приятели когато има пряка заплаха относно своето си съществуване, и добре приветства всяка помощ която може да му даде живот, да го укрепи и утвърди в нея. За голяма жалост човека в живота си затрупва с години си своята любов с прекалено много знание което възгордява (духа), и укрепва като институция славолюбието, надменостa (Его-то) приети като сила в живот сам посебе си криво разбран. А Его-то, то добре си знае как да се опазва, особено ако сме се научил да бъдем силни чрез него. Понеже те харесвам ще бъда откровен с теб, дори и с риск да бъда погрешно разбран.. ще ти отговоря за ЧЕСАНЕТО НА ЕГОТО!!!.... Знаеш ли...не е голяма тайна, че понякога за човека е характерно без ясно да осъзнава, де с мисли, думи и действия да обвинява другите за това което е самият той, и колкото повече обвинява и мрази другите, толкоз повече чрез тях търси да намери причината за тази омраза в себе си. Че има истина в това което си написал и за другите тръгнали по пътя на известноста и славата, да така е... видимо е . Но аз не бих си позволил да обвинявам някой за това че направил своя избор и посока как иска да живее,нито ще разпалвам огън в другите, като посоча с пръст кой е врагът, виновника за всичко това в мен.. Бийте врага, смачкайте проблема. Мисля че всеки си носим кръста сам. Всеки вървипо пътя който е пожелал, и това е хубавото на живота е че го живеем и се учим... че ако бяхме съвършенни, без косури, тогава той се обесмисля, че и смърта също. Май бях доста откровен и простосърдечен като теб, надявам се да не съм прекалил. Не бих си го позволил, ако не те харесвах.
Когато човек вижда себе си по-добър от другите, е нормално да осъжда и злослови !
Бранното умение от самото начало ни учи, укрепва и усъвършенства в любовта.

#143 kiokushinkay_

kiokushinkay_
  • Гости

Публикувано: 10 ноември 2007 - 21:44

Не знам дали му е тук мястото,но в Сливен има ли къде да се тренира Българско Кемпо.

#144 Валентин

Валентин
  • Дао
  • 191 мнения
  • БИ:Уин Чун Кюн (за момента прекратено)

Публикувано: 11 ноември 2007 - 08:56

Не знам дали му е тук мястото,но в Сливен има ли къде да се тренира Българско Кемпо.

Мисля, че има само в София и Велинград но не съм сигурен. :confused: :chinese:

#145 kiokushinkay_

kiokushinkay_
  • Гости

Публикувано: 11 ноември 2007 - 09:27

Благодаря.

#146 Кудоист

Кудоист
  • Дао
  • 531 мнения
  • Предишен прякор: ибуки, Triathlon

Публикувано: 11 ноември 2007 - 10:30

Мисля, че има само в София и Велинград но не съм сигурен. :confused: :chinese:

Във Велинград минаха към Кудото.

#147 Валентин

Валентин
  • Дао
  • 191 мнения
  • БИ:Уин Чун Кюн (за момента прекратено)

Публикувано: 11 ноември 2007 - 10:51

Моя грешка, извинявам се. :) Значи има БулКемпо само в София.

#148 Преслав

Преслав

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 2 мнения

Публикувано: 19 ноември 2007 - 23:15

Искам само да попитам дали има кемпо дожо в Русе!

#149 street_style_

street_style_
  • Гости

Публикувано: 23 февруари 2008 - 23:01

Би ли споделил кой преподава Кудо там?
Доста време не съм писал и гледам как се развива темата. Какво ново мога да кажа. Наистина тези моменти с обявените дати за състезания и тяхното непровеждане са доста неприятни моменти за БулКемпо. Мисля също, че някои членове на форума прекаляват (Доктора+) с натъртването на някои теми. Виждам обаче, че други членове са на мнение: "Какво ни пречат? Нека си тренират!" От моя опит мога да споделя едно. Има характери и по-тежки характери. Този на г-н Хаджолов наистина е един от най-силните, които съм срещал. Начина, по който преподава и начина, по който неволно завзема живота и свободното време на трениращите е това, което според мен трябва да се коментира. Не знам с какво основание може да се постави въпроса с компетентността на човек занимаващ се с изкуство. Та за мен чисто и просто всичко е въпрос на характери и някои по-разглезени трениращи, които обичат много да говорят. Начина, по който съм тренирал при г-н Хаджолов не съм го срещал нито в школата по Джудо, нито някой мой познат е споделял. Тук идва контраста. Начина на трениране е по-скоро предполагащ една уединена извънградска обстановка, оставяне на Егото извън залата и ГОЛЯМО натоварване. Към всичко това нека придавим и изпитване на психологическата стабилност на трениращите, защото тя определено ще им трябва. Това е. Този стил на преподаване контрастира! Лично аз съм гледал по филмите за такива школи, но те са по-скоро старият стил. Лично аз уважавам и ценя човека Велин Хаджолов, още повече уважавам и почитам треньора Велин Хаджолов. Този стил на преподаване обаче не се почита тук, някак контрастира с всекидневния живот. Това е!

Респект

#150 katana_

katana_
  • Гости

Публикувано: 24 февруари 2008 - 10:23

да питам нещо,случайно вчера гледах интервю с Велин Хаджолов по няква телевизия,по случай ненам ко си..та ми направи впечатление че той е Мастер Велин Хаджолов 7 дан :confused: та въпроса е кой му ги дава дановете след кат той е създателя/??или 7 е най високия??

#151 Bloodwish

Bloodwish

Howling Wolf

• Дао
  • 300 мнения

Публикувано: 24 февруари 2008 - 12:40

На мен ми е интересно как така не си е измислил някакви свои степени, ами се придържа към японските?

Поздрави!

#152 Yama

Yama

Копеле

• Дао
  • 723 мнения
  • БИ:Скромност

Публикувано: 24 февруари 2008 - 14:29

...та въпроса е кой му ги дава дановете след кат той е създателя/??или 7 е най високия??

Е как кой? Тангра...!
:wooow:
...от билогичен опит аз съм резултата-да
се боря неуморно,да превъзпитам децата,да пречистя водата...
DJ Дако

#153 bbobby

bbobby

бездействащ

• Mодератори
  • 481 мнения

Публикувано: 24 февруари 2008 - 16:03

да питам нещо,случайно вчера гледах интервю с Велин Хаджолов по няква телевизия,по случай ненам ко си..та ми направи впечатление че той е Мастер Велин Хаджолов 7 дан :confused: та въпроса е кой му ги дава дановете след кат той е създателя/??или 7 е най високия??

7 дан, вярно ли? хихихиих на някои хора Его-то край няма... а Велин е самовлюбен от малък, скоро очаквай 9 дан :wooow: виж - кой му ги дава, е по-интересно. отговора е - сам си ги взима, отива до Родопите и показва древните техники на въртене на гега, изработване на ямурлук, колене на коза и после заточване на козият рог... освен това черпи и по няколко домашни ракии изпитващите го овчари, ако са заслужили след изпита може и по едно узо да гаврътнат :beer: с
а, за пред хората, може би нещата са други - няколко такива като него, прескачащи от една в друга организация, алчни за пари и слава, са си намерили дойни кравички (дето вярват още, че нинджите в Япония първи отишли на Луната), цицат им паричките и си правят международна организация, която присъжда дановете. като се има предвид, че половината от тях са създатели на нови стилове и откриватели на загубени такива, не става ясно как точно пазителят на мадагаскарският стил ма-га-ре-до знае изпитната програма на българското кемпо (да не задълбаваме излишно кой е написал програмата) и как точно без да я знае е сигурен, че Велин Трябва да има 7 дан... но въпроси не са задават, подписваш хартийката и това е, всеки е свободен да си прави бизнеса. човека утре ще ти върне жеста и ще подпише твоята хартийка...

а защо дан - японската система се е наложила вече, както и метричната... ако започнеш да се пишеш "козар на 15 кози" или "запасъл 4 кози рога" хората как ше се сетят, че си 7 дан?

Над 1 милион българи страдат от затлъстяване. 40% от тях са мъже, 34% - жени.

А другите (26%) какви са?
Азис и pa6ata!

#154 Azazel_

Azazel_
  • Гости

Публикувано: 24 февруари 2008 - 16:05

Още ли има кой да вярва на глупости?

#155 street_style_

street_style_
  • Гости

Публикувано: 19 август 2009 - 21:24

Още ли има кой да вярва на глупости?

За глупости не мога да кажа, но гледам, че школа и последователи има. Г-н Хаджолов се развива и вече е вицепрезидент на WoMAU. Дано това отговаря на въпроса ти. Освен това вече публично се знае кой е човекът Велин Хаджолов и какво образование и опит има.

Това мнение е редактирано от street_style: 19 август 2009 - 21:51

#156 Altor

Altor

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 16 мнения

Публикувано: 03 юни 2013 - 19:53

Дано това виедо даде малко живот на темата. Все пак се задават отговори на въпроси зададени тук......май де scratch_one-s_head.gif

#157 Доктора

Доктора

лаошъ (старши преподавател)

• Дао
  • 2930 мнения
  • От:гр. София
  • БИ:Кунг-Фу /Син-И, Ба-Гуа/ и Кали/Ескрима

Публикувано: 05 юни 2013 - 14:48

Алтор, още не сме достигнали нивото да реанимираме трупове taunt.gif  Преди 4 години се опитахме да вземем интервю за предаването "Силата на Духа" /телевизия ВТВ, да не се бърка в БТВ/ от "грандмайстора" Велин Хаджолов, но не се получи. Майсторът по телефона се направи на много зает; сега се готвели за някакви много важни състезания/демонстрации за чужбина и т.н.  и т.н. и просто избяга от интервюто. Не че щях да му поставям някакви чак толкова неудобни въпроси; просто искахме да отразим появата на стила на българската арена. Изводите остават за вас. Тая тема отдавна е мухлясала в архива; за мен е затворена страница!...... coffee.gif