Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Курсове по Китайски език в София ?

• Please log in to reply
В темата има 45 мнения

#21 Horhe_

Horhe_
  • Гости

Публикувано: 31 януари 2006 - 10:41

Китайски език извън СУ можете да изучавате в езиковата школа тук: http://www.linguam.dir.bg Май има и една друга, но за нея нищо незнам освен че бях виждал някакъв плакат до СУ.

#22 zenfreak

zenfreak

пътник ____________________________

• Дао
  • 48 мнения
  • БИ:У Вей

Публикувано: 27 септември 2006 - 13:27

Здравейте,

моля за информация хората от форума, които владеят КИТАЙСКИ език:

- къде в София може да се учи китайски език?

- евентуално кои са по-известните/по-добре подготвени/ преподаватели ако те се занимават с преподаване (например на частни уроци) - - примерни цени на курсове или уроци?

- мнения за нивото на подготовка тук - и примерно сравнение с обучение в Китай?

Темата е с информационна цел - ще се радвам ако помогнете с полезни впечатления!

Редакция : Прегледай темите ,преди да пускаш нова

#23 Mandy

Mandy

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 0 мнения
  • БИ:Филипино Кали

Публикувано: 27 септември 2006 - 22:41

Това може да ви се стори интересно: Уводен курс по китайски по интернет. Едва ли качеството може да се сравни с това на курсове на живо, но пък цената и удобството на отдалечените курсове не са за пренебрегване.

#24 Влад_

Влад_
  • Гости

Публикувано: 23 октомври 2006 - 09:22

Колко време средно е нужно на човек, за да може да проговори на китайски и да се оправя в средноинтелектуални разговори? (нямам предвид да може да си поръчва в китайски ресторант)

#25 Даниелка

Даниелка

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 0 мнения
  • БИ:таекуон-до

Публикувано: 24 януари 2007 - 18:06

здравейте!
Аз започвам курсове по китайски език утре и цяла седмица си търся речници, упражнения, или въобще някакви помагала. За съжаление нищо не открих.
Дали някой занае от къде мога да си купя поне речници? Дори да са китайско-английски или китайско-немски, все ще ми свършат работа.

#26 АзТ

АзТ

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 0 мнения

Публикувано: 29 май 2007 - 19:40

Здравейте,
На първо място се извинявам, ако този пост не е на мястото си, но не видях друга тема, свързана с китайския език. Причината, поради която пиша е тук, е че се надявам някой да ми помогне с превода на едни йероглифи, макар да не съм 100 процента сигурна, че са точно китайски. Но понеже видях, че тук има поне един двама, които разбират езика, реших да пробвам. Ще бъда много благодарна ако някой успее да преведе това!

То е надпис на едно бижу което купих за подарък но някакси не върви да не знам какво пише :D Прерусивала съм ги на пейнт а и самата оригинална изработка не е много добра но се надявам някой да успее да ми помогне :D

Качена снимка

Моля ви, кажете, че някой знае какво значат :)

Това мнение е редактирано от АзТ: 29 май 2007 - 19:44

#27 Тануки

Тануки

Шеф на БФ по Борба за Жени в Кал

• Дао
  • 193 мнения

Публикувано: 30 май 2007 - 09:52

Колко време средно е нужно на човек, за да може да проговори на китайски и да се оправя в средноинтелектуални разговори? (нямам предвид да може да си поръчва в китайски ресторант)

Минимално. Позволете ми да предложа на вашето внимание кратък речник с транскрибция на едни от най-използваните в Китай въпроси и фрази:

въпроси :
-Къде се продават картички (указател, пътеводител)?
Минсиньпянь (шоуце, чжинань) цзай шеньма дифан май?
-Колко човека във вашият град са заболели от атипична пневмония?
Нимен де ченши ю дошао жень ганьжаньле фейдяньфейянь
-А колко са умрели?
Дошао жень сыле?
-Толкова много (малко!)?
Наме до (шао)?
-Как се чувствате?
Нин цзюе де шуфу ма?
-Струва ми се или Вие наистина кашляте?
Нин кесу, во кенен тинцоле ба?

полезни фрази:
-Чувствам се добре
Во цзюе де шуфу
-Не кашлям
Во мей ю кесу
-Нямам температура
Во бу фашао
-Уверявам Ви, не кашлям
Чжень де, во мей кесу
-Благодаря Ви, но не е нужно да викате доктор
Сесе, дайфу бу юн цзяо
-Не ме пипайте
Цзоу кай ба
-Вие не сте доктор, Вие сте разбоиник
Нин бу ши ишен. Нин ши вейхай фенцзы
-Вие ме заразихте
Нин цзыцзи чуаньжан ле во
-Изплюх ви се в ориза, сега и Вие ще умрете
Во сян ниде фанван ли ту ле тань

Успех! :chinese:

#28 kedi007

kedi007

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 0 мнения

Публикувано: 13 юни 2007 - 20:45

Качена снимка

Моля ви, кажете, че някой знае какво значат :)
[/quote]

Изразът, напечатан, изглежда така: 万事如意. Това е популярно благопожелание. 万事 се чете "уан шъ" и означава буквално десет хиляди неща, практически значи "всичко". 如意 се чете "ру и" и означава "според/ съобразно желанията". Така че целият израз е пожелание нещата да се случват по начина, по който вие искате.

#29 АзТ

АзТ

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 0 мнения

Публикувано: 15 юни 2007 - 09:30

Благодаря ти за отговора, оценявам го :)

#30 Wong_Fei_Hung

Wong_Fei_Hung

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 0 мнения
  • От:Бургас

Публикувано: 03 юли 2007 - 08:02

И аз започвам да изучавам Китайския скоро, за тази цел си купих речник (Китайско-Английски/Английско-Китайски) и нещо като самоучител по Китайски с 300 основни урока, и двете книги са на Английски понеже в Бургас на всички книжарници ми отговориха че нямат Българо-Китайски речници и се наложи да си ги купувам от чужбина. Ако някой може да ми помогне с нещо, защото ще подавам документи за работа в Китай или Хонконг и ще ми е необходимо да науча в основна степен Китайския (Мандарин)...

#31 Приятелят_

Приятелят_
  • Гости

Публикувано: 04 юли 2007 - 15:48

Здравейте на всички!
Сега в София вече е открит официално Институт "Конфиций", чиято главна зазача е да учи китайски език и да запознава българите с китайската култура. Скоро тук ще се предлагат различни курсове по китайски език и китайска култура. Който иска да учш китайски език, може да се обърне към Институт "Конфиций" в София. Институтът се намира в ЦИЕК (Център за източни езици и култури) при СУ "Климент Охридски". Адресът му е: гр. София, бул. Тодор Александров № 79. Тел/Факс: 02-8223019.

Здравейте на всички!
Сега в София вече е открит официално Институт "Конфиций", чиято главна зазача е да учи китайски език и да запознава българите с китайската култура. Скоро тук ще се предлагат различни курсове по китайски език и китайска култура. Който иска да учш китайски език, може да се обърне към Институт "Конфиций" в София. Институтът се намира в ЦИЕК (Център за източни езици и култури) при СУ "Климент Охридски". Адресът му е: гр. София, бул. Тодор Александров № 79. Тел/Факс: 02-8223019.
Нещо хубаво за тези, интересувещи се от българо-китайски речник. Скоро ще излезе такъв речник в Издателството за обучение и изследване на чужди езици при Пекинския университет за чужди езици.
Заслужава за чакане.

Здравейте на всички!
Нещо хубаво за тези, интересувещи се от българо-китайски речник. Скоро ще излезе такъв речник в Издателството за обучение и изследване на чужди езици при Пекинския университет за чужди езици.
Заслужава за чакане.

#32 kavik_

kavik_
  • Гости

Публикувано: 10 август 2007 - 10:12

Здравеи на всички казвам.
morelia_viridis_jayapura_006_1_.jpg
От един месец съм се запалил по китаиския език по-точно един луд мои приятел ме запали , които владее японски и китаиски на добро ниво .Значи учебник нямам но уча от запис англииско-китаиски и съм много доволен .Дал ми е 8 урока - първия ми отне 2 седмици .
Въпросът ме е дали някои може да ми прати азбука+транскрипция , може и аз да му пратя уроците .
Отделно ако някои се интересува от японски знам безплатен саит с уроци тои е много по лесен за разлика от китаиския език информацията е пълна правопис+произношение и превод .
Ако някои прояви желание да драсне някои друг ред за да обменим информация .
Предварително за което благодаря . :chinese: :chinese:

Редакция: пиши в съответната тема , не създавай нова!

#33 Т_о_д_о_р

Т_о_д_о_р

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 0 мнения

Публикувано: 20 септември 2007 - 10:09

Моля,някой,който знае поне малко китайски ако може да ми преведе моето име (Тодор) на китайски!
Защото се пробвах с разни интернет преводачи,но искрено се съмнявам,че са верни!

#34 kedi007

kedi007

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 0 мнения

Публикувано: 20 септември 2007 - 21:44

името на Тодор Живков например обикновено се изписва 多德尔 Duo De Er (Дуо Дъ Ар, доколкото може да се предаде на български) или 托多尔 Tuo Duo Er (Туо Дуо Ар), така че може да си харесаш едното от двете. мисля, че второто е по-близко

Моля,някой,който знае поне малко китайски ако може да ми преведе моето име (Тодор) на китайски! Защото се пробвах с разни интернет преводачи,но искрено се съмнявам,че са верни![/b]

#35 jane_zheng

jane_zheng

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 0 мнения
  • БИ:карате

Публикувано: 22 октомври 2007 - 10:17

:)
много съм изненадана от заинтересоваността по китайски език...
и виждам 4е тук има няколко 4овека които доста добре знаят китайския език...
защо вие не по4нете да давате курсове или уроци по китайски?

THE OWL,TATAR,KEDI007
你们的中文还真的满不错的哦,哪里学的啊?
有空的话,可以聊聊哦
可以写EMAIL给我啊
jane_zheng@abv.bg
我会很高兴认识你们!!

#36 kedi007

kedi007

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 0 мнения

Публикувано: 28 декември 2007 - 20:55

много съм изненадана от заинтересоваността по китайски език...
и виждам 4е тук има няколко 4овека които доста добре знаят китайския език...
защо вие не по4нете да давате курсове или уроци по китайски?

Аз давам :)

#37 AngelZ

AngelZ
  • Дао
  • 393 мнения
  • От:БГ, София
  • БИ:WuTaiji, FengMoGun, FanZi, MiaoDao

Публикувано: 29 декември 2007 - 09:03

Добре..дай повече инфо

#38 kedi007

kedi007

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 0 мнения

Публикувано: 29 декември 2007 - 18:27

Добре..дай повече инфо

Давам частни уроци, работя и към школи. Пиши ми и ще ти дам цялата информация, която ти е нужна.

#39 Carmela Biscuit

Carmela Biscuit

куцо пиле

• Дао
  • 40 мнения
  • От:домашния офис, пред компютъра
  • БИ:шотокан, джу джуцу

Публикувано: 30 януари 2008 - 12:38

За всички, които се интересуват от изучаване на китайски език -
много добър сайт за дистанционно обучение по няколко езика,
в това число и китайски, напълно безплатно, с възможност за
писмено и устно общуване с доброжелателно настроени хора от
цял свят. Аз самата не съм пробвала курса им по китайски,
защото не ме вълнува, но този, който съм си избрала, е страхотен!

http://www.livemocha.com/
The limits of my language are the limits of my world.

#40 KETLOT_

KETLOT_
  • Гости

Публикувано: 30 януари 2008 - 14:20

http://www.livemocha.com/

Сега си направих регистрация. Това ми изглежда супер добро за нещо безплатно.Направо не мога да повярвам.