Към съдържанието

- - - - -

Работа с оръжие в Айкидо

• Please log in to reply
В темата има 245 мнения

#241 kraigula

kraigula
  • Дао
  • 298 мнения
  • От:Варна
  • БИ:Budo

Публикувано: 03 ноември 2010 - 21:17

Бате Здравко, поздрави за още по-голямото начинание, да посетиш всички клубове в България!
Това е мъдра постъпка, защото от всеки има какво да научиш.
С интерес ще следя репортажите със събитията, събрани от клубовете.
То ще си стане цял един БЛОГ! Ако може направете повече снимков материал. :)
Ехееее, кой е като тебе! :)
Благородно ти завиждам. Да можеш да обикаляш клубовете в България си изисква много времe и финанси!

Това мнение е редактирано от kraigula: 03 ноември 2010 - 21:32

#242 shog59_

shog59_
  • Гости

Публикувано: 04 ноември 2010 - 17:57

Здравейте,
аз също не се занимавам с айкидо но много ми е интересен следния въпрос: Имам филм с Морихей Уешиба и филм (говора за документални) със Стивън Сийгъл. Има огромна според видима разлика в начин по който правят нещата. Освен това в последния филм на Сийгъл (разбира се това е филм но все пак) се забелязва коренна разлика в начина му на бой - използва доста удари от У шу и т.н.
Та въпроса ми е в какво се различават техните стилове, или по точно какво Сийгъл е променив в оригиналните концепции.

Поздрави ...

Здравейте,
всички бойни стилове използуват удари, и не само от у-шу. Стивън Сийгъл показва техники , които са приложими на улицата. В реална ситуация не може да се направи чиста техника , както е на демонстрациите. Това е дълга тема и изисква доста време за изясняване, но хората, които се занимават сериозно с БИ, знаят добре за какво става дума.

#243 kraigula

kraigula
  • Дао
  • 298 мнения

Публикувано: 13 януари 2011 - 11:29

Аааа, бате Здравко, аз ги поканих пръв (за справка виж някой от предишните ми постове), даже се уговорих с Новия да поеме и той част от плащането. kraigula ме свърза с неговия сенсей (или на неговия сенсей, сенсея, не разбрах точно). Но може да се редуваме. Веднъж при нас, веднъж при вас и така всички ще са доволни. Сполай ви, за търпението и си останете със здраве.

Доколко виждам на страницата на сайта им ще има семинар Само с оръжие и ако искаш може да го посетиш. :)
http://aikidobg.info...p?do=news&id=19

И аз бих участвал с радост.
Моля, дайте информация предварително, ако ще има такива събития, за да можем да нагласим графиците си.
Благодаря. :up:

Другата седмица събота и неделя и аз ще дойда и ще се запознаем.

Здравейте приятели.
Изключително съм щастлив,че на моята покана вече се отзова един от сенсейте в България.Казва се Светозар Ангелов - Носител на Mенкьо Kайден 5* ДАН.Проведох разговор с него и с негава помощничка за евентуалното провеждане на семинар в моята зала.Разбрахме се преди това с част от моите инструктори да посетим в София някоя от неговите тренировки и да се договорим.Тъй като се занимавам с Айкидо от 1992г,а съм нямал удоволствието да тренирам по семинарите със сенсей Ангелов,то ще ви бъда благодарен да ми дадете каквато и да е информация за него.Предварително се извинявам,ако моето запитване ви изглежда странно,но просто искам да придобия някакви първоначални,макар и странични впечатления за сенсей Ангелов.
Бъдете здрави.
Здравко Колев

Бате Здравко, това което знам е, че е ученик на Такеджи Томита 8-ми Дан , който е първия учидеши на Сайто Сенсей и ученик на О-Сенсей. Занимава се професионално с Айкидо повече от 20 години. Това са школи, които практикуват изключително много с оръжие и може да ти бъде полезно. Аз ще присъствам на семинара и ако дойдеш, ще се видим.
Поздрави! :up:

#244 kraigula

kraigula
  • Дао
  • 298 мнения

Публикувано: 21 януари 2011 - 19:15

Ще се видим утре на обяд. Надявам се всички пишещи в темата и толкова напиращи да участват на семинар с оръжие в Айкидо, да участват не само на приказки във форума. Чакат ме доста километри път! До скоро. :up:

#245 bruce__lee_

bruce__lee_
  • Гости

Публикувано: 30 октомври 2012 - 09:20

В айкиджуцуту има удари и работа с оръжие в айкидо няма : )

#246 kraigula

kraigula
  • Дао
  • 298 мнения

Публикувано: 30 октомври 2012 - 22:28

В айкиджуцуту има удари и работа с оръжие в айкидо няма : )

Ти къде тренираш Айкидо, че да твърдиш, че оръжия в Айкидо няма.