Към съдържанието

Снимка

Търся в София нещо като фей ин

• Please log in to reply
В темата има 37 мнения

#1 kizdamik

kizdamik

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 0 мнения
  • БИ:кунг фу

Публикувано: 05 януари 2007 - 12:20

здравейте! преди година тренирах стил Фей ин в един клуб в софия, бях много доволна, само че малко ни се поразпадна групичката, сега искам да тренирам отново някъде другаде и много желая да е такъв по-мек стил пак нещо подобно на фей ин, обаче хич не съм ориентирана. може ли някой да ме насочи горе долу към какво да се ориентирам?

#2 ИИванов

ИИванов
  • Дао
  • 39 мнения

Публикувано: 05 януари 2007 - 15:04

Извинявай за невежството,но какво БИ е фей ин???Ще обясниш ли в няколко изречения за какво става реч,да не се изложа някъде:) :up:
Когато тръгнеш да се изкачваш по стълбата на успеха, не бъди жесток с останалите, защото можеш да ги срещнеш на връщане!

#3 Лен Тяй

Лен Тяй

7 с един удар

• Дао
  • 66 мнения
  • БИ:Cаблен удар & Еленов скок

Публикувано: 05 януари 2007 - 19:51

Пробвай Винг Чун например...
Адреси и график на клубовете лесно в този форум ще намериш. :gangstah:

#4 kizdamik

kizdamik

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 0 мнения

Публикувано: 06 януари 2007 - 11:33

Извинявай за невежството,но какво БИ е фей ин???Ще обясниш ли в няколко изречения за какво става реч,да не се изложа някъде:) :up:

фей ин ( "Реещият се орел") вътрешен, мек боен стил на Кунг Фу с изцяло практическа насоченост, създаден преди повече от 2000 г. в планината У Дан в Китай. Подходящ е както за мъже, така и за жени, и за деца. Стилът не е агресивен - всяко движение започва след атака от страна на противника. предвиждане и контрадействие срещу всяко движение на противника
- защита срещу един или няколко противника
- защита срещу невъоръжени и въоръжени противници
- работа с нунчаку, тояга, 1 или 2 ножа, сабя и меч
- огромен брой захвати, ключове, хвърляния, падания, удари,- стойки и практически техники
- пълен самоконтрол и увереност в собствените възможности

Пробвай Винг Чун например...
Адреси и график на клубовете лесно в този форум ще намериш. :gangstah:

винг чун казваш... ами добре, а какво ще кажеш за ба гуа?

#5 kizdamik

kizdamik

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 0 мнения

Публикувано: 06 януари 2007 - 12:35

всъщност сега виждам че го пишат като пакуа, ама като не разбирам..

#6 Coloss

Coloss

TROJAN...fighter

• Кик-бокс
  • 477 мнения
  • От:Bourgas
  • БИ: Thai/Kick-Boxing

Публикувано: 06 януари 2007 - 13:23

мек боен стил на Кунг Фу с изцяло практическа насоченост, създаден преди повече от 2000 г.

В това изречение се виждат няколко взаимно изключващи се тези... :D Ако ти се тренира нещо с практическа насоченост те съветвам да се насочиш към други стилове. Иначе и Винг Чун-а не е зле.
Гриша написа:
"Дръпнах го назад..и така го влачих за главата извън дискотеката..и отвън го засилих в една голяма каменна саксия и тоя сам си разби главата, без да го удрям ама хич..." ГРИША RULEZ!

#7 Логрус_

Логрус_
  • Гости

Публикувано: 06 януари 2007 - 15:11

В това изречение се виждат няколко взаимно изключващи се тези... :D Ако ти се тренира нещо с практическа насоченост те съветвам да се насочиш към други стилове.

мъж си бате, признавам те, ама от къде си толкова сигурен в думите си ... ще е супер ако може да ми отговориш :up:

п.п. за да не бъда напълно голословен или пък заядлив, ще добавя че искрено се съмнявам някога да си се бил или да си виждал как се бие практикуващ ушу който тежи повече от 60 кила и да е на години така, че да не може да ти бъде баща

Mнения от сорта (свързани с препоръка на БИ):
"Ще се опитам да ти помогна, ...(а то не е много). "
"Доколкото знам ..., но за сметка на това съм чувал, че ..."
"... мога да съдя само по опита, който съм натрупал от безбройните филми на тази тема ..."
"... ми се виждат доста опасни."
"... доколкото знам ..."

Това мнение е редактирано от Логрус: 06 януари 2007 - 15:17

#8 Coloss

Coloss

TROJAN...fighter

• Кик-бокс
  • 477 мнения

Публикувано: 06 януари 2007 - 20:21

п.п. за да не бъда напълно голословен или пък заядлив, ще добавя че искрено се съмнявам някога да си се бил или да си виждал как се бие практикуващ ушу който тежи повече от 60 кила и да е на години така, че да не може да ти бъде баща

Ц, не съм се бил, ама честно да ти кажа в Бургас ушу-то изобщо не е популярно и не се практикува като цяло. Има там един клуб дето скачат с разни саби и вериги и това е. Тук хората тренират предимно бокс, кик-бокс, айкидо и карате.
Поздрави! :wink:

Това мнение е редактирано от Coloss: 06 януари 2007 - 20:21

Гриша написа:
"Дръпнах го назад..и така го влачих за главата извън дискотеката..и отвън го засилих в една голяма каменна саксия и тоя сам си разби главата, без да го удрям ама хич..." ГРИША RULEZ!

#9 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 06 януари 2007 - 20:51

Ц, не съм се бил, ама честно да ти кажа в Бургас ушу-то изобщо не е популярно и не се практикува като цяло. Има там един клуб дето скачат с разни саби и вериги и това е. Тук хората тренират предимно бокс, кик-бокс, айкидо и карате.
Поздрави! :wink:

Ами тогава спести си мъдрите съвети относно нещо от което явно не разбираш :angrrr:

#10 Stan_

Stan_
  • Гости

Публикувано: 06 януари 2007 - 22:00

предвиждане и контрадействие срещу всяко движение на противника
- защита срещу един или няколко противника
- защита срещу невъоръжени и въоръжени противници
- работа с нунчаку, тояга, 1 или 2 ножа, сабя и меч
- огромен брой захвати, ключове, хвърляния, падания, удари,- стойки и практически техники
- пълен самоконтрол и увереност в собствените възможности

Съжелявам ако убивам детето в тебе, ама такова нещо няма да намериш...освен в Хонгонкските филми и разказите някои легендарни разказвачи :ninja:

#11 kizdamik

kizdamik

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 0 мнения

Публикувано: 06 януари 2007 - 22:20

ами честно да ти кажа това го копнах от сайта на клуба, в който тренирах, защото по-горе ме питаха за стила, а аз самата не можах да вникна много дълбоко във философията му

#12 Coloss

Coloss

TROJAN...fighter

• Кик-бокс
  • 477 мнения

Публикувано: 07 януари 2007 - 00:09

Ами тогава спести си мъдрите съвети относно нещо от което явно не разбираш

Първо не съм давал мъдри съвети и второ не ти трябва да разбираш особено, за да разбереш, че това ушу е един театър (красиво и трудно, но не и ефективно и приложимо)! Повече нямам какво да кажа.
Гриша написа:

#13 pv

pv

информационен затъмнител

• Милиционер
  • 1661 мнения
  • От:Неизвестно
  • БИ:Free stick fighting, DBMA

Публикувано: 07 януари 2007 - 00:12

ами честно да ти кажа това го копнах от сайта на клуба, в който тренирах, защото по-горе ме питаха за стила, а аз самата не можах да вникна много дълбоко във философията му

Защо не потърсиш инфо в сайта на клуба от който си го копнала това?Може би там би трябвало да пише къде и кога се водят тренировки?

#14 kizdamik

kizdamik

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 0 мнения

Публикувано: 07 януари 2007 - 09:53

защото не искам да тренирам пак там, промениха се някои неща- треньорът си замина, групичката ни се разпадна...
а относно това дали е практически приложимо или не кунг футо, аз не искам да тренирам, за да се бия, просто когато ходих на тренировки се чуствах в страшна хармония със себе си- емоционално, психически и физически, усещането беше невероятно, не съм тренирала много други спортове, търсила съм и други начини за разтоварване, най вече за псхическо разтоварване, защото ми е много трудно да си освобождавам главата от всякакви мисли, обаче такова чуство както след тренировка по фей ин не съм усещала. и това ми е главната цел, а не толкова да се бия, затова и казах, че търся пак мек стил.

#15 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 07 януари 2007 - 10:24

не ти трябва да разбираш особено, за да разбереш

Наистина няма какво повече да казваш :D
Kizdamik, погледни тук, ако си направиш труда да посетиш някои от тези школи, мисля че ще намериш това, което търсиш :up:

#16 kizdamik

kizdamik

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 0 мнения

Публикувано: 07 януари 2007 - 10:51

добре, благодаря! и аз си мисля, че в крайна сметка само със седне пред компютъра няма как да реша въпроса.

#17 Black Stone_

Black Stone_
  • Гости

Публикувано: 07 януари 2007 - 15:09

:chinese: ще се опитам да ти намеря инфо за някой от момчетата, които тренират все още "Фей Ин" дали имат групи в София. Герман имаше много ученици тук, все някой от тях все още има група и сигурно си поддържат тренировките. После ще ти пусна номера на мобилния им или инфо някакво на Л.С.

#18 kizdamik

kizdamik

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 0 мнения

Публикувано: 07 януари 2007 - 15:31

много благодаря! а като ти гледам Би-то, какво ще ми кажеш за тези стилове? как ги намираш? можеш ли да ми препоръчаш някой от двата?

между другото аз тренирах в "Кобра", ако знаеш други клубове , би било супер

между другото аз тренирах в "Кобра", ако знаеш други клубове , би било супер

#19 Black Stone_

Black Stone_
  • Гости

Публикувано: 27 февруари 2007 - 11:50

..........а като ти гледам Би-то, какво ще ми кажеш за тези стилове? как ги намираш? можеш ли да ми препоръчаш някой от двата?

:chinese: Ами, бих ти препоръчал и двата стила - Винг Чун и Тай Дзи Цюан, но това е въпрос на лично предпочитание, темперамент, възгледи и т.н. На сайта ще намериш достатъчно инфо за школите и на двата стила. Всичко зависи от това какво търсиш - просто раздвижване, заместник на тай-бо или на каланетиката, някакъв боен спорт или нещо наистина приложимо като бойно изкуство. Първо на това трябва да си отговориш и тогава лесно ще си намериш каквото търсиш.
Що се касае за "Фей Ин" школа - обадих се на приятел, той все още има група, но за това нещо ми пиши на ЛС.
P.S. Предполагам, че си била при Миро в "Кобра". :up:

#20 kitkat_

kitkat_
  • Гости

Публикувано: 07 октомври 2008 - 10:09

интересува ме някой знае ли къде провежда тренировките си инструктура по фей ин ивайло иванов