Към съдържанието

- - - - -

Как да кача маса за 2-3 месеца?

• Please log in to reply
В темата има 82 мнения

#1 sxXxs_

sxXxs_
  • Гости

Публикувано: 05 януари 2007 - 14:07

РЕДАКТИРАНО:

вижте сега,аз съм на 15 години и тежа 52 килограма,на мускулна маса несам набъбнал,моляви кажетеми как мога да кача маса за 2-3 месеца и с какви медикаменти,но неискам да са някакви хапове където после немога да ги спра,искам когато си направя тялото да тренирам само на сухо без медикаменти,обаче нз как да стане моляви посъветваитеме,неискам да съм хап просто от това място от където съм данеси с маса е проблем,искам да набъбна,но ако се наложи с хапове какви да са те и какви шет са
последствията,аз съм пробвал с бирена мая на хапчета ама за мен няма ефект,моляви за помоща

ЗАБЕЛЕЖКА:

Във Форумa се пише на български!!!
Прочети ПРАВИЛАТА преди да пишеш!!!

#2 pv

pv

информационен затъмнител

• Милиционер
  • 1661 мнения
  • От:Неизвестно
  • БИ:Free stick fighting, DBMA

Публикувано: 05 януари 2007 - 14:39

За хапове забрави,храни се правилно(има много теми тук,потърси ги),тежести и режим.2-3 месеца обаче не е много сигурен срок,зависи от много неща свързани с тялото ти и възможностите ти.

Това мнение е редактирано от P.V.: 05 януари 2007 - 16:03

#3 Sun Tzu

Sun Tzu
  • Дао
  • 425 мнения
  • От:Студентски град
  • БИ:уморих се

Публикувано: 05 януари 2007 - 18:33

С правилни тренировки и хранения+ХРАНИТЕЛНИ ДОБАВКИ(не хапове)....Стреми се хранителните ти добавки да са гейнери с голямо съдържание на въглехидрати!!!Яж повече пъти на по-малки порции и ако имаж възможност яж късно нощем! :up:

гейнър=протеин на прах(който и без това е пълен с брашно и глюкоза) + глюкоза. по-голяма преебавка едва ли има. по-добре да си вземеш протеин и глюкоза ид а си ги бъркаш.

за какво точно му е на това момче да става голям? ако просто икса да изглежда голям - повторения от 8 до 10, яко въглехидрати и тва е.
"From quiet homes and first beginning,
Out to the undiscovered ends,
There's nothing worth the wear of winning,
But laughter and the love of friends." Hilaire Belloc

#4 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 05 януари 2007 - 20:58

С правилни тренировки и хранения+ХРАНИТЕЛНИ ДОБАВКИ(не хапове)....Стреми се хранителните ти добавки да са гейнери с голямо съдържание на въглехидрати!!!Яж повече пъти на по-малки порции и ако имаж възможност яж късно нощем! :up:

гейнърите, освен че по ефективност на правене на шкембе гонят Макдоналдс, са и супер преебавка откъм пара. Общо взето ти продават малко протеин и много глюкоза, като глюкозата ти я продават няколко пъти по-скъпо отколкото струва самостоятелно.
Но пък, както един голям мислител е казал: "Докато има балъци, ще има и мошеници!" :up:
понеже за мен това си е чиста форма на узаконено мошеничество. Но пък от другастрана е пшредназначено само за определена група хора, които се хващат на въдичката, та ... аве, да са живи и здрави всички :up:

за автора на темата:
НИКАКВИ ХАПОВЕ!

Добавки не ти трябват! Добавки се взимат когато храненто е оптимизирано и се бориш за високи постижения в спорта. Ако храненто не ти е оптимално - добавките са хвърлени на вятъра пари. Е дно 98-99% от непрофесионално трениращите нямат нужда от каквито ида е добавки (особено ако храненето им нее оптимирано). Ако някой има желание да поспори - да отовори нова тема.
До автора на темата - яж яко месо, яйца, дроб! По-анаболни храни от яйцата и черния дроб няма да намериш. Ако някой тиразправя, че имат холестерин и колко е вреден - НЕ Е ВЯРНО!
Ако някой ти разправя колко са вредни мазнините - НЕ Е ВЯРНО! (става въпрос за естествените мазнини, като животинските също влизат в тази категория)
някой може да ти разправя, че пуринитеот черния дроб били зле за ставите - това най-вече според възрастта и също - според човека (някои хора дори имат нужда от завишен прием на пурини).
Знам, че на тази възраст е трудно да избирашхраните и ядеш каквото мама е сготвила, та поне повечко меса и яйца може да се опитваш да ядеш.

Как да станеш голям и як?

запиши се на джудо или на борба, а през останалото време се мятай на успоредката и лоста и яко кофички и набирания. Даже ще те насоча към едно отборче по "уличен фитнес" :D

тренират си пичовете в групичка редовно и имат доста добри резултати :up:
не се лъжи по напопаните батковци с хаповете или по другите ентусиасти, хвърлящи грешни пари по добавки и всъщотот време, хранещи се ужасно.

ако имаш други въпроси - питай

поздрави

#5 МСМ

МСМ

носи много бой

• Дао
  • 168 мнения
  • От:Пловдив
  • БИ:Джудо,щанги
  • Предишен прякор: марио смл марков

Публикувано: 05 януари 2007 - 22:40

Гледай ся примерно:
събуждаш се-протеин-6ч
закусваш-8ч
закусваш пак+протеин-10ч
обядваш-1ч
следобедна закуска+протеин-4ч
ДА РЕЧЕМ Че тук тренираш
след тренировка ВЕДНАГА ПРОТЕИН-6ч
вечеря-8ч
ХАПВАНЕ ПРЕДИ ЛЯГАНЕ+протеин-10ч
ХУБАВО Е С ОТВАРЯНЕТО НА ОЧИТЕ ДА ПИЕШ 1-вата ДОЗА ПРОТЕИН(катаболния процес е най-силен,както и след тренировка)
ВСЯКО ЯДЕНЕ ДА Е ПО МНОГО!!!
Срещал съм се с твоя проблем и ГЕЙНЪРИТЕ бяха тези добавки ,който ме измъкнаха от това положение....В по-късен етап може да си вземеш и високо белтъчен протеин с намалено съдържание на въглехидрати,но сега все още не е за теб....Не слушай глупости за шкембета и т.н. ти в момента и мас да ядеш не можеш да направиш шкембе!
П.П. не забравяй тренировките "за маса"!!! :up:
  • KuZuRi харесва това
Те тава е баце!!!

#6 pv

pv

информационен затъмнител

• Милиционер
  • 1661 мнения
  • От:Неизвестно
  • БИ:Free stick fighting, DBMA

Публикувано: 05 януари 2007 - 23:20

....Не слушай глупости за шкембета и т.н. ти в момента и мас да ядеш не можеш да направиш шкембе!

Не съм съгласен.Благодарение на баба ми и нейната"стара школа" за:"Яж,баба,и без хлебче може,ма сичко дет' е на масата тре'а се изяде!"-в 6-ти клас имах разширен стомах,който си влача и до днес.Представи си сега момче като клечка(буквално),с кокалени очила с лепенка по средата и шкембе като на закоравял бираджия...неприятна гледка,а докарва и депресия за дет' мацките се обръщат на другата страна като минават покрай теб.За две години тренировки(от 6-ти до 8-ми клас) на лостове и успоредка го смъкнах с 5 дупки колана,че и брикетите изкарах.Ма като почнеш на 12 години да не можеш да си видиш пиш...та,а в същото време да си най-клечавия в класа нещата придобиват друго измерение.
Така че с некои неща трябва да се внимава.

#7 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 05 януари 2007 - 23:21

е, аз още веднъж да го напиша в случай, че го е пропуснал някой - гейнърите са за глупави хора!
а относно гейнърите и шкембетата - използващите гейнър може да пуснат снимки :up:
никой не би се разсърдил да види няколко реда плочки, а в случай, че няма - ще преживеем гледката ... а вие ще си върнете думите назад :chinese:

#8 CRO COP

CRO COP

Шугаво шиле на ринга

• Кик-бокс
  • 40 мнения
  • БИ:Кикбокс ,Бокс, Джудо
  • Предишен прякор: Arani

Публикувано: 06 януари 2007 - 00:17

Разделно и яко ядене ти трябва ,както казаха момчетата.Ама за 2-3 месеца забрави да постигнеш видими резулатати.За да развиеш мускулите ти трябва повечко време.Е ,за 2-3 месеца с много ядене и хранителни добавки може да качиш повечко КГ ,ама малка част от тях ще бъдат мускулна маса.Всичко зависи от това как и колко ядеш.Имам само един страничен въпрос : От къде си че ако не си с "маса" е проблем ? :confused:
HIT HARDER

#9 МСМ

МСМ

носи много бой

• Дао
  • 168 мнения

Публикувано: 06 януари 2007 - 08:01

В по-късен етап може да си вземеш и високо белтъчен протеин с намалено съдържание на въглехидрати,но сега все още не е за теб....П.П. не забравяй тренировките "за маса"!!! :up:

А именно аз съм на тоя етап-ТАКА ЧЕ НЕ ВЗИМАМ ГЕЙНЕРИ!Гейнерите господа са за качване на маса(от англ.).Те се използват именНо от хора с бърз метаболизъм,а явно момчето,което търси помощ е именно такова!Поради по-голямото си съдържание на въглехидрати има свойството да възстановява по-добре организма след натоварване!Съгласен съм,че използван в превишени дози и несъобразно има и този именно "напълняващ ефект",но тук говорим за човек който малко или много ще тренира и т.н.,а с неговия метаболизъм и разходка в парка стопява всичко излишно!
МОМЧЕ ОТИДИ В СПЕЦИАЛИЗИРАМ МАГАЗИН ЗА ДОБАВКИ И ПОПИТАЙ КАКВА ХРАНИТЕЛНА ДОБАВКА БИХА ТИ ПРЕПОРЪЧАЛИ(говорим за качване на маса в твоя случай)-за ваша информация гейнърите са 2 пъти по евтини от високобелтъчните протеини така че няма шанс да му ги пробутват!
Снимки не зная как се качват-обяснете ми и ще се опитам :up:
Само не можах да разбера Тай-ако в момента нямам плочки значи не мога да давам съвети на момчето!? :confused: Не те знам колко стаж имаш в щангите и фитнеса,ама от личен опит(а той не е малък-вервай ми) знам че тия по научната част в тежестите много-много ги няма! :kenshin:
П.П.дай да видим некоя твоя снимка(и като искаш ще обсъдим,като кача и аз)!!! :wooow:
Те тава е баце!!!

#10 Sun Tzu

Sun Tzu
  • Дао
  • 425 мнения

Публикувано: 06 януари 2007 - 09:06

Не слушай глупости за шкембета и т.н. ти в момента и мас да ядеш не можеш да направиш шкембе!

аз и на 20 ям мас и не качвам мас(а даже свалям). имаме хора дето и на 30 и на 40 ядът сланина и топят излишните килограми. не е това решаващото. на 15 години ако те храни баба ти ще те ошишкави за нула време.

тренировки "за маса":
1. да тренираш за това как ще се държиш на масата - етикет, обноски, колко ще изядеш.
2.да тренираш за да си по-голям. по-хубавия според мен(и "за" мен) вариант е функционалната/миофибралната хипертрофия. по-бърз вариант обаче е саркоплазмената - мускулите се пълнят с течности и ги задържат. саркоплазмено порастваш по-бързо и повече. може да не си по-силен, но аз до тук разбирам че целта на тоя пич е да е голям, а не здрав,силен и нещо друго.

Само не можах да разбера Тай-ако в момента нямам плочки значи не мога да давам съвети на момчето!? :confused: Не те знам колко стаж имаш в щангите и фитнеса,ама от личен опит(а той не е малък-вервай ми) знам че тия по научната част в тежестите много-много ги няма! :kenshin:
П.П.дай да видим некоя твоя снимка(и като искаш ще обсъдим,като кача и аз)!!! :wooow:

не съм сигурен че са нужни въглехидрати за възстановяване на организма и за това сега правим експерименти. доказано е обаче че въглехидратите не са най-добрия източник на гориво за организма.
хората с бърз метаболизъм са дебели обикновенно, а тия с бавен - слаби.

стаж? имам приятели със същите резултати като тежести, но с по-големи шкембета. те са тренирали примерно 2-3 години, аз по-малко от 1.

Ама за 2-3 месеца забрави да постигнеш видими резулатати.За да развиеш мускулите ти трябва повечко време.Е ,за 2-3 месеца с много ядене и хранителни добавки може да качиш повечко КГ ,ама малка част от тях ще бъдат мускулна маса.

за 3 месеца качих 5 килограма мускули и 0 мазнини. видим ефект имам, въпреки че целта ми не е била да се вижда(не искам да пораствам).

#11 МСМ

МСМ

носи много бой

• Дао
  • 168 мнения

Публикувано: 06 януари 2007 - 10:02

След това изказване просто те ОМОЛЯВАМ да не отговаряш повече по тая тема,че с всеки следващ отговор ставаш смешен :D
Те тава е баце!!!

#12 Sun Tzu

Sun Tzu
  • Дао
  • 425 мнения

Публикувано: 06 януари 2007 - 11:12

След това изказване просто те ОМОЛЯВАМ да не отговаряш повече по тая тема,че с всеки следващ отговор ставаш смешен :D

пич...аз не че разбирам нещо, ама това ми е работата. ето този чиляк има бавен метаболизъм - бавно качва и бавно сваля. яде супер малко и не отслабва, яде много и качва адски бавно. има хора с бърз метаболизъм - като изядът едно шоколадче и веднага им се качва на корема - защото бързо го усвояват а няма къде да го използват. такива хора и отслабват лесно - съответно и теглото им варира лесно.

освен "даденостите," метаболизма се определя и от това колко ядеш - тялото се саморегулира. ако ядеш малко - забавя ти се метаболизма. най-лошо е ако си дебел и решиш че ще гладуваш.

#13 МСМ

МСМ

носи много бой

• Дао
  • 168 мнения

Публикувано: 06 януари 2007 - 11:35

МОЛЯ ТЕ СПРИ!!! ;D
Те тава е баце!!!

#14 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 06 януари 2007 - 12:05

правилно си ме разбрал!
Нямаш плочки, гледам на снимката от профила колана ти стяга, какъв опит в щангите имаш - не ме интересува, понеже предвид изброените преди това неща, от хранене хабер явно си нямаш :up:

самия факт, че препоръчваш гейнър (който - ще потретя - е стока за глупави хора, най-просто поради причината, че ако си купиш оделно глюкоза и качествен протеин, ще ти излезе поне на половината. И забележи - споменах качествен протеин! Понеже на пазара 80% от протеините за НИЩО не стават! Особено пък тези в гейнърите! :chinese: А за тайминга на глюкозата има точно 2 периода и ако не е взета в тях, познай къде отива на 70-80% (според изследвания) :evil:

и това не е единствения момент, в който демонстрираш завидна глупост :up:
момчето е казало, че е на 15г и 52кила и ти реши, че има "бърз метаболизъм"
1. ами на тая възраст какъв друг метаболизъм да има след като основна част от енергията отива за развитие на организма? пубертет му се вика! да си чувал?
2. момчето не е написало колко е високо? ако е 1,50м все още ли смяташ, че е слабо?
3. на 15, като се замисля, и аз може да съм бил 50-60 кила, коеот само по себе си нищо не означава (виж т.1). Сега съм 90. И к'во?

за снимка - виж ми аватара - трябва да ти даде приблизителна идея. Със забележката, че тренировките с тежести са ми само допълнение към тренировката по БДД и нямат особен приоритет.

хубаво е да се обърне внимание на това мнение на Павката: http://daobg.com/for...ndpost&p=155983

и като за финал:

Не бъркайте храненето за МАСА с храненето за МАС!
:wooow:

#15 МСМ

МСМ

носи много бой

• Дао
  • 168 мнения

Публикувано: 06 януари 2007 - 12:47

3. на 15, като се замисля, и аз може да съм бил 50-60 кила, коеот само по себе си нищо не означава (виж т.1). Сега съм 90. И к'во?
за снимка - виж ми аватара - трябва да ти даде приблизителна идея. Със забележката, че тренировките с тежести са ми само допълнение към тренировката по БДД и нямат особен приоритет.

Ами за разлика от теб аз на 15 се състезавах на 75кг,а на 100 имам плочки-ЩЕ НАМЕРЯ НАЧИН ДА КАЧА СНИМКИ!А снимката на авантара е от преди 2 години и точно както при теб приоритет ми бе станало БИ и алкохола!!! :up:
А за келявите ти 90кг с който се надуваш-В 11 клас(голямото междучасие) и аз се надувах с тях!Тук отново ще кача снимки!!! :ninja:
П.П.Лапкай да пораснеш,че вече деветокласниците ПО ЗАЛИТЕ са 90кг-ЧИСТО!!!
Те тава е баце!!!

#16 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 06 януари 2007 - 13:02

Ами за разлика от теб аз на 15 се състезавах на 75кг,а на 100 имам плочки-ЩЕ НАМЕРЯ НАЧИН ДА КАЧА СНИМКИ!А снимката на авантара е от преди 2 години и точно както при теб приоритет ми бе станало БИ и алкохола!!! :up:
А за келявите ти 90кг с който се надуваш-В 11 клас(голямото междучасие) и аз се надувах с тях!Тук отново ще кача снимки!!! :ninja:
П.П.Лапкай да пораснеш,че вече деветокласниците ПО ЗАЛИТЕ са 90кг-ЧИСТО!!!

тука бъркаш, приятелю,
ако ти си се надувал с 90 в 11 клас, сега се надуваш със 100, утре ще се надуваш със 110, примерно, аз не смятам да се надувам с каквото и да било. Мога това, каквото мога! Зная, каквото знам! 90те кила са ми чисто и оптимално тегло. Ако ти имаш някакви желания/комплекси да си ГОЛЯМ :D , при мен такива липсват.
а 9токласниците по за залите с черен дроб на 60-годишен алкохоли от хапове, събрани рамене и гръбначно изкривяване от небалансирано развитие, могат да ме хванат точно за оная работа :up:
както и всеки друг, имащ желание :up:

а на теб мога да ти препоръчам само един сайт: www.emozdrave.info може да ти бъде и от полза относно надуването ;D

#17 МСМ

МСМ

носи много бой

• Дао
  • 168 мнения

Публикувано: 06 януари 2007 - 13:18

а на теб мога да ти препоръчам само един сайт: www.emozdrave.info може да ти бъде и от полза относно надуването ;D

Не можах да намеря темата за НАДУВАНЕТО!
Ето нещо и за теб:http://www.ivankolev.com/A-%20Philosophy/Societies/societies.htm ;D
Те тава е баце!!!

#18 CRO COP

CRO COP

Шугаво шиле на ринга

• Кик-бокс
  • 40 мнения
  • БИ:Кикбокс ,Бокс, Джудо
  • Предишен прякор: Arani

Публикувано: 06 януари 2007 - 15:46

за 3 месеца качих 5 килограма мускули и 0 мазнини. видим ефект имам, въпреки че целта ми не е била да се вижда(не искам да пораствам).

Това през първите 3 месеца ли е станало като си почнал да вдигаш щанги ? Как измери че си "качил" 0 мазнини ? Какъв беше видимият ефект ?

Принципно е обратното
HIT HARDER

#19 МСМ

МСМ

носи много бой

• Дао
  • 168 мнения

Публикувано: 06 януари 2007 - 15:51

[quote name='Sun Tzu' post='156007' date='06.01.2007, 11:12']
пич...аз не че разбирам нещо, ама това ми е работата.[/quote]
[quote name='CRO COP' date='06.01.2007, 15:46' post='156042']
Принципно е обратното
[/q

[quote name='Sun Tzu' date='06.01.2007, 11:12' post='156007']
пич...аз не че разбирам нещо, ама това ми е работата.
[quote name='CRO COP' date='06.01.2007, 15:46' post='156042']
Принципно е обратното
[/quote]
Дано не ти е това работата,че много хора ще загазят!
Те тава е баце!!!

#20 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 06 януари 2007 - 18:13

Дано не ти е това работата,че много хора ще загазят!

и как точно ще загазят тези хора?

Не можах да намеря темата за НАДУВАНЕТО!
Ето нещо и за теб:http://www.ivankolev.com/A-%20Philosophy/Societies/societies.htm ;D

приятелю,
нещата, които пиша са основани на научни изслдвания и опити с други хора, всички от които мога да цитирам. Голяма част от нещата съм изпробвал върху себе си и хората около мен. Старая се да пиша основно от личен опит. Всяко нещо, което съм написал, мога да го докажа теоретично и съм готов да го докажа на практика. Повече какво да кажа на човек, който си дава парите за гейнъри, нямам. :up:

Как измери че си "качил" 0 мазнини ?

с методи за измерване на %-та мазнини от човешкото тяло :)
а какви методи има - задачка за домашна :up: