Към съдържанието

- - - - -

Как да кача маса за 2-3 месеца?

• Please log in to reply
В темата има 82 мнения

#21 МСМ

МСМ

носи много бой

• Дао
  • 168 мнения
  • От:Пловдив
  • БИ:Джудо,щанги
  • Предишен прякор: марио смл марков

Публикувано: 06 януари 2007 - 18:33

нещата, които пиша са основани на научни изслдвания и опити с други хора, всички от които мога да цитирам. Голяма част от нещата съм изпробвал върху себе си и хората около мен. Старая се да пиша основно от личен опит. Всяко нещо, което съм написал, мога да го докажа теоретично и съм готов да го докажа на практика.

Аз също!И за разлика от теб вече 10 години тренировките с тежести СА МИ ПРИОРИТЕТ,а тези по БИ разтоварващи и разнообразяващи(ползвам ги един вид като аеробни)!И за оня пост дето не разбирам от хранене-знаеш че храненето е 70-80% от тренировките с тежести,така че смятам че зная накой неща за това.... :up: Не съм на ти със сложните думички,който използва СУН ДЗЪ ,но отдавна се потя по залите с железата и ти гарантирам научил съм много неща с цената на травми,лишения и несполуки!!!
Днес наистина се поувлякох в спора с теб за което ти се ИЗВИНЯВАМ!!! :wink:
Те тава е баце!!!

#22 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 06 януари 2007 - 18:48

Аз също!И за разлика от теб вече 10 години тренировките с тежести СА МИ ПРИОРИТЕТ,а тези по БИ разтоварващи и разнообразяващи(ползвам ги един вид като аеробни)!И за оня пост дето не разбирам от хранене-знаеш че храненето е 70-80% от тренировките с тежести,така че смятам че зная накой неща за това.... :up: Не съм на ти със сложните думички,който използва СУН ДЗЪ ,но отдавна се потя по залите с железата и ти гарантирам научил съм много неща с цената на травми,лишения и несполуки!!!
Днес наистина се поувлякох в спора с теб за което ти се ИЗВИНЯВАМ!!! :wink:

предполагам, че наистина си доста напред с щангите, но както можеш да забележиш - за щанги думичка не съм повдигал :) по-малко ми е опита - съответно си мълча (въпреки, че смятам, че всеки може да научи нещо от другия).
На мен пък храненето ми е хоби от няколко години, в момента специалност в университета, а за в бъдеще смятам да се занимавам професионално, таза това се "хващам" при такива спорове и доста често реагирам повече емоционално, отколкто рационално :chinese:

утре ще се аргументирам за гейнърите, протеина и захарта, че преди малко се връщам от тренировка, а е Йорданов ден и ме чакат още културно-обществени мероприятия :)

поздрави на всички именници :up: живи, здрави, прави, корави :)

поздрави и на не-имениците :)

#23 МСМ

МСМ

носи много бой

• Дао
  • 168 мнения

Публикувано: 06 януари 2007 - 19:14

:friends: Ако искаш изтрий глупавите постовете-от тези,койте няма какво да се научи!Нека хората да не ни гледат сеира!!!
Те тава е баце!!!

#24 Sun Tzu

Sun Tzu
  • Дао
  • 425 мнения
  • От:Студентски град
  • БИ:уморих се

Публикувано: 06 януари 2007 - 19:57

Това през първите 3 месеца ли е станало като си почнал да вдигаш щанги ? Как измери че си "качил" 0 мазнини ? Какъв беше видимият ефект ?
Принципно е обратното

първата половин година не съм отчитал прореса и нямаше такъв в промяна на килограмите. това е от следващите 3 месеца. видимия ефект е че изглеждам по-добре. нямам снимки преди и след. мазнинитеги меря по метода на седемте кожни гънки.

метаболизма не е решаващ както казах за това как изглеждаш. има дебели хора и с бърз и с бавен метаболизъм. има слаби хора с бърз и бавен метаболизъм. това кое на кое е обратно ми го илюстрирай.

Дано не ти е това работата,че много хора ще загазят!

:up: те вече са загазили.
"From quiet homes and first beginning,
Out to the undiscovered ends,
There's nothing worth the wear of winning,
But laughter and the love of friends." Hilaire Belloc

#25 Grisha

Grisha

обичайният заподозрян

• Mодератори
  • 2066 мнения
  • От:Мирно село
  • БИ:Света вода ненапита

Публикувано: 06 януари 2007 - 23:01

...има бавен метаболизъм - бавно качва и бавно сваля. яде супер малко и не отслабва, яде много и качва адски бавно. има хора с бърз метаболизъм - като изядът едно шоколадче и веднага им се качва на корема - защото бързо го усвояват а няма къде да го използват. такива хора и отслабват лесно - съответно и теглото им варира лесно.

Мога да подкрепя твърдението. Аз самият съм с бърз метаболизъм. Лесно качвам, ако му изпусна края с манджата, но лесно и свалям. Миналата зима бях 105 кг. Последното лято свалих до 94 кг. Сега съм 102 (заради Коледа :) ) Не само на кг, но и видимо също много се променям, дрехите ми също постоянно отесняват или оширочават...

Към автора на темата: на твоите години също много исках да кача маса. Сега ако ме питаш- и аз не знам що :confused: Ама тогава си мислех, че повече ще ме харесват мацките, по-як ще изглеждам и т.н. тъпотии. Пробвал съм гейнъри, соеви протеини (даже чиста соя), белтъчни протеини и кво ли още не. От соята и гейнърите се качва на обем, но и на шкембе - не можеш да качиш чисто. Освен това ти трябва бая сериозно количество във времето, за да има ефект.

Най-добрата комбинация, която намерих за себе си впоследствие, се оказа креатин + амино. Разбира се, никога не съм търсил само билдърски ефект, а предимно кондиционен за БИ.

От сегашна гледна точка си мисля следното: изчакай малко и си тренирай за кеф, и си оправи хранителния режим. Ако само това направиш, ще имаш доста сериозен ефект на по-ниска цена. Ще дойде време, след годинки, когато без да искйаш ще качваш кг, а трудно ще ги сваляш и тогава пак тук, ще попиташ: "Дайте програма за отслабване!" :)
Чрез опита си ние откриваме краткия път след дълги скитания
Роджър Етъм

Тана-джутсу Всичко,което се случва е толкова вярно,че съществува,колкото и че не е реално.

black_cobra:
Например при крав мага има едно движение,с което счупваш носа на противника и после под такъв ъгъл го удряш,че набутваш парченца кост в мозъка му.

#26 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 07 януари 2007 - 17:31

Мога да подкрепя твърдението. Аз самият съм с бърз метаболизъм. Лесно качвам, ако му изпусна края с манджата, но лесно и свалям. Миналата зима бях 105 кг. Последното лято свалих до 94 кг. Сега съм 102 (заради Коледа :) ) Не само на кг, но и видимо също много се променям, дрехите ми също постоянно отесняват или оширочават...

Към автора на темата: на твоите години също много исках да кача маса. Сега ако ме питаш- и аз не знам що :confused: Ама тогава си мислех, че повече ще ме харесват мацките, по-як ще изглеждам и т.н. тъпотии. Пробвал съм гейнъри, соеви протеини (даже чиста соя), белтъчни протеини и кво ли още не. От соята и гейнърите се качва на обем, но и на шкембе - не можеш да качиш чисто. Освен това ти трябва бая сериозно количество във времето, за да има ефект.

Най-добрата комбинация, която намерих за себе си впоследствие, се оказа креатин + амино. Разбира се, никога не съм търсил само билдърски ефект, а предимно кондиционен за БИ.

От сегашна гледна точка си мисля следното: изчакай малко и си тренирай за кеф, и си оправи хранителния режим. Ако само това направиш, ще имаш доста сериозен ефект на по-ниска цена. Ще дойде време, след годинки, когато без да искйаш ще качваш кг, а трудно ще ги сваляш и тогава пак тук, ще попиташ: "Дайте програма за отслабване!" :)

ето това е доста добро и балансирано мнение :up:

:friends: Ако искаш изтрий глупавите постовете-от тези,койте няма какво да се научи!Нека хората да не ни гледат сеира!!!

е, да трия сега - за какво? нека си гледат хората. :) Сдърпали сме се (случва се), разбра ли сме се (това е важно) :)
пък и българина, ако не погледа сеир, то няма да се българин :D

почвам да дращя както бях обещал

#27 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 07 януари 2007 - 19:41

Казана дума, мъжка дум! е казал народа.

Протеини, Гейнър и прочие - защо над 90 и кусур % от непрофесионално трениращите нямат нужда от тях, търговски трикове и негативни ефекти

Забележка: Ще се въздържа (за сега) от препратки към източници на информацията, понеже ще стане като научен труд, а чак толкова енергия на този етап не смятам да влагам

Протеин:
над 80% от протеиновите концентрати, изолати и хидролизати на пазара са нискокачествени продукти с нискокачествен протеин!
И откъм аминокиселинен състав, и откъм произход на протеина, и откъм вещества съставки на въпросния продукт, които тялото не приема с особена радост. За негативните ефекти на соята може да се напише много (това за соевите протеини) и освен всичко соевия протеин не е пълноценен протеин. За негативните ефекти на глутена, на който са богати зърнените протеини и протеините, които имат в състава си зърнен протеин (ефтиния е и хората правят яка далавера). Зърнения протеин сам по себе си също не е пълноценен протеин. Тук хората са измислили смесването на протеини, така че да се получи пълноценене аминокиселинен състав. Е, да обаче никой не смесва соев със зърнен (което би било най-ужасното), но пък за сметка на това зърнен и соев протеин намират място в доста прилични количества в протеини, които се водят за млечни и висококачествени. Да дойдем до казеина - евтин продукт, продаван скъпо. Самата структура на казеина е такава, че разграждането му на аминокиселини е доста трудна задача. хмм тук вече по върви да се подкрепя. Мама му стара, колкото повече пиша, за толкова повече неща има да се пише :angrrr:
Суроватъчният протеин, който се води като най-висококачествен също до голяма степен зависи отпроизводителя (цената) също като и остналите съставки на въпросния протеин.
в статия относно добавките към враните и всички останали шитове, с коитохраната е пълне Barry Groves, PhD казва следното:

Whey Powder is a cheap waste product used widely as a filler.

това дори и мен лично ме изненадва, та ще се поровя за разни сравнителни изследвания.
Ако има въпроси - питайки, ако може по-специфично, че темата е доста обширна и до никъде няма да я докарам така :)

Гейнърите:
яко маркетингов трик :angrrr:
примерно взимаме гейнър който твърди, че има повече протеин от останалите (в случайя 25%) и го сравняваме с протеин (около 75% протеин, въпреки че на етикета твърди, че е 80% (още един меркетингов трик, който с малко математика се разнищва)).
Значи 3кг гейнър струва колкото 2кг протеин. В 3кг гейнър има 750г протеин, в 2кг от протеина има 1500г протеин. 2 пъти повече

т.е. като цена 750г протеин + 750г глюкоза = 1500г протеин

да! така е в магазина :angrrr: хитър трик за глупави хора :up:

като си купиш 750г протеин и 750г глюкоза оделно излиза МНОГО по евтино от въпросния гейнър, пореди простата причина, че глюкозата не струва почти нищо. Преди като си бърках такива коктейли си купувах 500г глюкоза от магазина 30 евро цента. Обаче под формата на гейнър ти продават въпросната глюкоза (въпросното количество) за 15-20 евро :evil: (в БГ предполагам е по-малко, но мисля принципа е ясен).

оделно има доста да се изпише относно негативните ефекти назахрата върху човешкото тяло като цяло.

засега толкоз, че принципно и цяла книга може да се напише :)

#28 IYI Khan Tangra

IYI Khan Tangra

малко луд

• Дао
  • 438 мнения
  • От:Бургас
  • БИ:Българско Бойно Умение

Публикувано: 08 януари 2007 - 07:38

Доколкото съм забелязъл хора с бърз метаболизъм качват трудно, свалят бързо и ядат много.
Бързият метаболизъм предполага ускорени вътрешни процеси, вкл. разграждането и консумирането на хр. вещества.

От др. страна при бавния метаболизъм е обратно. ЛЕСНО се качва, трудно се сваля и се яде малко (може и да ядеш много но качваш още повече).
Например аз съм с бавен метаболизъм и съм 90кг без да пипна тежести цял живот, да тренирам за маса и да се мъча да я увеличавам, без да пия протеини, добавки, хапове и други.

Имаше някакво несъответсвие с мненията на другите, да реших да се обадя :up: :kuku:
"Умението да бъдем живи изобщо не е лесна работа, обаче мъката си струва"

#29 МСМ

МСМ

носи много бой

• Дао
  • 168 мнения

Публикувано: 09 януари 2007 - 23:40

Доколкото съм забелязъл хора с бърз метаболизъм качват трудно, свалят бързо и ядат много.
Бързият метаболизъм предполага ускорени вътрешни процеси, вкл. разграждането и консумирането на хр. вещества.

От др. страна при бавния метаболизъм е обратно. ЛЕСНО се качва, трудно се сваля и се яде малко (може и да ядеш много но качваш още повече).
Например аз съм с бавен метаболизъм и съм 90кг без да пипна тежести цял живот, да тренирам за маса и да се мъча да я увеличавам, без да пия протеини, добавки, хапове и други.

Имаше някакво несъответсвие с мненията на другите, да реших да се обадя :up: :kuku:

А така-дайте в крайна сметка да се уточним какво в крайна сметка означава бавен и какво бърз метаболизъм!!! :huh:При кой се качва по-лесно и обратно, че май има различия в доста мнения!
Те тава е баце!!!

#30 Stan_

Stan_
  • Гости

Публикувано: 13 януари 2007 - 21:52

Качвам и свалям бързо,ям малко,но дебелея(добре че спортувам иначе досега са съм в кочина)! Какъв ми е метаболизма

Ако изглеждаш като аватара си - добър, ако си 100 кила с мустаци и акне - лош :)
Матаболитен тип (писано е и преди) се определя от:

1.автономна нервна система - симпатикус тип(това е системата която ни трябва за бои на по слабите и бягане от по яките) и парасимпатикус-ова(тва ти трябва като си хапваш пред телевизора, посръбваш бира и някое игриво девоиче прояви нежност). Всеки естествено има и 2-те, но едната преобладава - ако си по симпатикус тип гориш енергия, ако си парасимпатикус - консервираш енергия
2.клетъчен метаболизъм - бързи окислители (горят яко) и бавни такива

Типове

а.протеинов тип - бързи окислители, парасимпатикус тип НС - често са гладни, обичал мазно и солено, ядат често. Тия трябва да ядат протеин и мазнини - препоръчва се да отидат на бразилско барбекю където се предлагат 14 вида меса и се яде на корем

б.въглехидратен тип - бавни окислители, симпатикус НС - нервни, припряни, тип А индивиди, кафеджии. Тия хора трябва да ядат въглехидрати и малко протеин и мазнини. За тях баклава и турско кафе в Инстанбул и бели-дансър

в.смесен тип - хапват сладки храни, неспокоини, поддържат теглото си без проблеми
За тях 40-30-30 - зонова диета, т.е. 40% въглехидрати-30%протеин-30%мазнини
Тия да ги хранят маиките им - супа топчета, мусака и крем карамел за десерт(остават вечни ергени)

#31 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 13 януари 2007 - 22:57

Коста, много постно с обясненията ве - поопростил си ги нещата - има още една сурия системи, от които зависи цялата работа. От къде ти е информацията?
Чел съм книгата на Уолкът, който ги преставя доста по-задълбочено нещата. След това обаче открих Кели и се оказа, че Уолкът преписал отгоре отгоре от Кели.

иначе ако използваме дадените от теб типове приблизително за ориентир:

поне 75% от световното население (3ма от всеки 4ма) принадлежи към т.нар "протеинов тип (Д-р Меркола, Д-р Гроувс (той, предполагам, поне 90% ще каже))

Препоръките са доста добри :up:

относно т.нар. "бърз" и "бавен" метаболизъм, широко разпространени и проповядвани из ББ средите - понятията са неточно формулирани и нямат особено голямо практическо приложение. :)

до Желязното Бебе, което все е жертвата - не зная дали ядеш малко, но съм сигурен, че се храниш с боклуци :up:

промяната на теглото е основно функция на енергията: прием и разход на енергия :chinese:

#32 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 14 януари 2007 - 23:02

Thai,не съм винаги жертвата,просто по някога се понапрецаквам :D ;D Освен това не ям много боклуци,дори съм фенка на разделното хранене :up:

разделното хранене е маркетингова измислица :up:

Абе то кой не яде боклуци? Сега по обикновените магазини няма много полезни неща, плус това какъвто и човек да си все някога ще ти се прияде някой "боклук". Важното е да не се прекалява и да се спортува. :D

това, че се продават основно боклуци оазначава ли, че трябва да ядем от това, което се предлага в най-големи количества?
има качествени продукти, които се интересува - знае :up:
който не - твърди, че има само боклуци и яде ...

поздрави :up:

#33 ЖеЛяЗн0_БеБе

ЖеЛяЗн0_БеБе
  • Дао
  • 148 мнения
  • От:Кюстендил
  • БИ:айкидо,муай-тай

Публикувано: 16 януари 2007 - 11:24

Thai отново разби всичко детско в мен!Толкова усилия положих да се науча да ям разделно и ти да ми кажеш че е маркетингова измислица...не мога да го преживея :( Наиситна ли е безсмислено?? :huh: :( :(
I`ve got the magic stick....

#34 Azazel_

Azazel_
  • Гости

Публикувано: 17 януари 2007 - 18:40

:( Наиситна ли е безсмислено?? :huh: :( :(

ДА

#35 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 17 януари 2007 - 19:38

ДА

:chinese:
от физиологична и биохимична гледна точка - разделното хранене е абсолютно необосновано :) метаболизма на белтъците няма нущо общо с този на вълехидратие. Виж - мазните при наличие на въглехидрати много трудно се разграждат.
Като плюс на разделното хранене може да се разглежда факта, че хората започват да следят колко и най-вече какво ядат. Факт е, че хората, преминали на разделно хранен започват да се хранят с по-"чиста" храня - т.е. не преработена храна, по-голяма част от която съществува и в природата (примерно в природата торти и вафли няма :P , но пък има грозде, ябълка, спанак, прасе, теле, овца :evil: ), на което основно се дължат резултатие като свалено тегло и подобрено здраве. Но не и на това, че въглехидратите и белтъците не можели да се усвояват едновременно :sunny:

поздрави

#36 victus

victus
  • Дао
  • 36 мнения
  • БИ:Карате шотокан

Публикувано: 21 януари 2007 - 16:29

Вярно ли е , хората с бърз метаболизъм са дебели.Доста фитнес литература съм изчел и там се твърди друго.(Ако искате ще дам източници)Макар че никаде не съм видял смислен отговор досега :huh:

А за разделното хранене съм го изпитал в/у себе си за 5 години(колко благинки съм изпуснал :( ).И наистина свалих килограми , но може би както казва Тай не разделното хранене а промените свързани с него в хранителния режим помагат. В смисъл , че с разделното хранене намалих несъзнателно обема на приеманата храна , както и пренебрегнах някои "лоши". А в научна гледна точка имало още спорове по този въпрос дали помога или не.Знам и за някаква таблица за съвместимост на , която твърди че въглехидрати и белтъчини са несъвместими.
1.ВЯРНОСТ:любов към отечеството,любов към родителите
2.ВЕЖЛИВОСТ:уважение и изтънченост
3.МЪЖЕСТВО:хладнокръвие,търпение
4.ЧЕСТНОСТ:прямота и искреност,чест
5.ПРОСТОТА:неподатливост към разкоша

#37 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 21 януари 2007 - 23:24

А в научна гледна точка имало още спорове по този въпрос дали помога или не.

формата (на глагола "има") имало (минало преразказно) е характерна за приказките :sunny:

Знам и за някаква таблица за съвместимост на , която твърди че въглехидрати и белтъчини са несъвместими.

която таблица, предполагам, е изгубена преди доста години, но ти навярно имаш познат, който има приятел, на който комшията му е казвал, че познава жена, чиято трета брадовчетка работи в кафене, където е чула момиче, да разказва как комшията и бил чул от своя колежка за Таблицата на таблиците ... :yin-yang:

малко на Доктора го докарваш като стил на писане :up:

#38 victus

victus
  • Дао
  • 36 мнения
  • БИ:Карате шотокан

Публикувано: 22 януари 2007 - 00:24

Таблицата е взета от книгата
2. Боянов, Вл. Културизъм – Сила, хармония, симетрия. РДА “Дикта” АД. С. 1994.
В момента съм я дал на приятел да я чете като си я взема ще кажа , от кой са направени изследванията.

"минало преразказно" - това незнам какво е :huh:

Имало , защото приятел учащ в кинезитерапията и ннтересуващ се от диетология ми каза , че има спорове още за тази теория.

А за метаболизма :
"Метаболизъм означава обмяна на веществата. По-бърз метаболизъм може да означава, че трудно натрупваш подкожни мазнини, но не и мускулна маса. Бавният метаболизъм не помага за нищо освен ако не си на някое място без храна и вода за дълго време и трябва да оцелееш."
1.ВЯРНОСТ:любов към отечеството,любов към родителите
2.ВЕЖЛИВОСТ:уважение и изтънченост
3.МЪЖЕСТВО:хладнокръвие,търпение
4.ЧЕСТНОСТ:прямота и искреност,чест
5.ПРОСТОТА:неподатливост към разкоша

#39 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 22 януари 2007 - 00:44

на твоя приятел да му пратиш много поздрави :up:

а относно таблица, предполагам, че е доста по-вероятно да конкретизира несъвместимостта на въглехидратите и мазните в храненето, но ако действително иде реч за въглехидрати и протеин, то тогава това би било ... поредният повод за усмивка :)

#40 IYI Khan Tangra

IYI Khan Tangra

малко луд

• Дао
  • 438 мнения
  • От:Бургас
  • БИ:Българско Бойно Умение

Публикувано: 23 януари 2007 - 07:37

Таблицата е взета от книгата
2. Боянов, Вл. Културизъм – Сила, хармония, симетрия. РДА “Дикта” АД. С. 1994.
В момента съм я дал на приятел да я чете като си я взема ще кажа , от кой са направени изследванията.

"минало преразказно" - това незнам какво е :huh:

Имало , защото приятел учащ в кинезитерапията и ннтересуващ се от диетология ми каза , че има спорове още за тази теория.

А за метаболизма :
"Метаболизъм означава обмяна на веществата. По-бърз метаболизъм може да означава, че трудно натрупваш подкожни мазнини, но не и мускулна маса. Бавният метаболизъм не помага за нищо освен ако не си на някое място без храна и вода за дълго време и трябва да оцелееш."

Ами според някои бавният метаболизъм изхабява малко по-бавно вътрешните органи, и съответно старееш малко по-бавно.

И не се хващай за думичката "малко". Сложил съм я за украса.

А доколкото съм забелязал хора с бърз метаболизъм, не само по-трудно натрупват подкожни мазнини, но и мускулна маса.
Разбира се не съм спец по биохимия, и не мога да изкарам формулите за доказателство, но за сметка имам наблюдения върху мен и доста лични познати.
"Умението да бъдем живи изобщо не е лесна работа, обаче мъката си струва"