Към съдържанието

- - - - -

Как да кача маса за 2-3 месеца?

• Please log in to reply
В темата има 81 мнения

#41 katana_

katana_
  • Гости

Публикувано: 25 януари 2007 - 22:49

дори и теорията за несъвместимост между мазнини и въглехидрати не е съвсем точна,тъй като не става дума за всички въглехидрати.. а за 2-3 месеца килограми се качват лесно с помощтта на подходящи медикаменти,иначе бърз бавен метаболизъм все тая за два месеца няма да стане нищо,но все пак тук влияние оказват и доста странични фактори-възраст,пол,начин н аживот,почивка,сън,храна,стрес и мнооого още...айде лека че кат ми се спи пиша доста спам

#42 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 25 януари 2007 - 23:24

дори и теорията за несъвместимост между мазнини и въглехидрати не е съвсем точна,тъй като не става дума за всички въглехидрати.. а за 2-3 месеца килограми се качват лесно с помощтта на подходящи медикаменти,иначе бърз бавен метаболизъм все тая за два месеца няма да стане нищо,но все пак тук влияние оказват и доста странични фактори-възраст,пол,начин н аживот,почивка,сън,храна,стрес и мнооого още...айде лека че кат ми се спи пиша доста спам

какво ще кажеш сега - мазнините и фибрите се понасят :)
трези въглехидрати ли имаш предвид или ще ме изненадаш с нещо?
иначе нормално - целулозата, хемицелулозата, лигнинина (т.е. нар фибри, влакнини) не се усвояват от организма. Липсват ни необходимите ензими. Само мнооого малка част от тях се разгражда от бактериите в дебелото черв до късноверижни мастни киселини, които осугуряват енергия на клетките там, както имат и антиканцерогенно действие, както и засилващ имунната система ефект (на който се дължи антиканцерогенното действие).

поздрави

П.П. за около 4 месеца съм качил 6 кила само с ядене и тренировки. 6 кила без видима промяна на количеството мазнини по тялото + запазване на кондицията и експлозивността + увеличаване на силата (последните са резултата от ефективна тренировка). А да - качил съм килата на почти изключително високомазнинен нисковъглехидратен хранителен режим.

#43 katana_

katana_
  • Гости

Публикувано: 26 януари 2007 - 13:05

;) проблемът братле е ече много малко хора правят разликата между прости и сложни въглехидрати;) а нали знаеш че комбинацията много мазнини и малко целулоза,хемицелулоза,нишесте и пр. водят до ..запек...плюс това 6 кг за 4 месеца си е нормално,като ми кажеш как да кача маса разбирам как да кача 15 кила за два месеца...та знаеш че поради тази причина мълча в споровете за хранене....и м/у другото трябва да се чуем да обсъдим нещо извън сферата на БИ

#44 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 26 януари 2007 - 14:15

;) проблемът братле е ече много малко хора правят разликата между прости и сложни въглехидрати;) а нали знаеш че комбинацията много мазнини и малко целулоза,хемицелулоза,нишесте и пр. водят до ..запек...плюс това 6 кг за 4 месеца си е нормално,като ми кажеш как да кача маса разбирам как да кача 15 кила за два месеца...та знаеш че поради тази причина мълча в споровете за хранене....и м/у другото трябва да се чуем да обсъдим нещо извън сферата на БИ

братле,
ще ме извиняваш, но това за т.нар "прости" и "сложни" въглехидрати е супер измислица - ако искаш можем да го обсъдим в друга тема :up:

а това за фибрите и запека в трета тема ;D

иначе тези дни съм на линия вечерно време по скайпа :up:

#45 victus

victus
  • Дао
  • 36 мнения
  • От:Студентски град
  • БИ:Карате шотокан

Публикувано: 27 януари 2007 - 11:23

(Sun Tzu @ 06.01.2007, 09:06) *

хората с бърз метаболизъм са дебели обикновенно, а тия с бавен - слаби.

Това няма ли да обърка някой начиенаещ :huh: Или пък това :

Sun Tzu :има хора с бърз метаболизъм - като изядът едно шоколадче и веднага им се качва на корема - защото бързо го усвояват а няма къде да го използват. такива хора и отслабват лесно - съответно и теглото им варира лесно.

За прости и сложни въглехидрати да е супер измислица!?Не мисля така : http://www.glycemicindex.com/

А за несъвместимоста м/у въглехидрати и белтъчини , в книгата беше обяснено с различните среди , които се разграждат.

А сега малко по темата:
Зависи колко маса искаш.Но първо си установи метаболизма какъв е.След това наблегни на храни като яйца , извара , пилешко месо , телешко месо , овесени ядки , млека. Избери си подходяща тренировачен режим.При положение че качваш бавно си вземи качествен протеин(наистина действат).

ПП:

Thai :за около 4 месеца съм качил 6 кила само с ядене и тренировки. 6 кила без видима промяна на количеството мазнини по тялото

Тези неща се установяват чрез :
1. Калипер - измерване на кожни гънки
2.Ел. ток
1.ВЯРНОСТ:любов към отечеството,любов към родителите
2.ВЕЖЛИВОСТ:уважение и изтънченост
3.МЪЖЕСТВО:хладнокръвие,търпение
4.ЧЕСТНОСТ:прямота и искреност,чест
5.ПРОСТОТА:неподатливост към разкоша

#46 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 27 януари 2007 - 12:33

Това няма ли да обърка някой начиенаещ :huh: Или пък това :

т.нар "бавен" и "бърз" метаболизъм и без това са достатъчно неточно и подвеждащо зададени понятия.

За прости и сложни въглехидрати да е супер измислица!?Не мисля така : http://www.glycemicindex.com/

като даваш нещо за пример, принципно е хубаво да си прочел как точно е установено, какви проблеми са възникнали при установяването му, как за някои неща просто някои хора са си зтворили очите, как въпросната таблица е супер идеализирана и как в доста лаборатории тестовете, извършени със същите храни, садали доста различни резултати и непостоянни резултати в сравнени с тези от линка даден от теб, нотова не е взето предвид. И като даваш ГИ за пример - би ли обяснил колко голяма е разликата в повишението на кръвната захар при един продукт с ГИ=100 да кажем един с ГИ=50 като точни данни по начина по-който се отразява на кръвната захар (в мл/л и т.н., скорост на повишение, магнитуд, интеграл на кривата, времетраене и т.н.). И след това да обясниш в какво се изразява разликата между храните с различно ГИ за обмяната на веществата (на базата на обясненията ти до този момент). Държа да ми отговориш на всички въпроси. Благодаря

А за несъвместимоста м/у въглехидрати и белтъчини , в книгата беше обяснено с различните среди , които се разграждат.

ще съм ти благодарен, ако ми цитираш поне 1 научно изследване (дабъл-блайнд, плацебо-контролирано), което да подкрепя думите ти. И кои точно саразличните среди, в които се разграждат? Протеините се денатурират в стомаха от стомашната киселина и се разграждат от ендопептидази до полипептиди, след което ексопептидазите и дипептидазите в двнадесетопръстника и тънкото черво ги разгражда до аминокиселини. Въглхидратите от своя страна биват разградени частично от алфа-амилазата в слюнката, която бива инактивирана встомаха от стомашната киселина. След кеото разграждането продължава вдвнадесетопръстника и тънкото черво от най-различни глюкозидази. Наистина целият процес е доста интерес и наистина ще ми интересно да ми цитираш поне научно изследване, което доказва несъвместимостта на въглехидрати с протеини.

Тези неща се установяват чрез :
1. Калипер - измерване на кожни гънки
2.Ел. ток

принципно като си виждам плочките по корема и вените по ръцете, знам, че %-та мазнини ми е ОК. Но за да спиш спокойно, си хванах калипера се примерих - телесните ми мазнин са скочили само с 1,5%. Което ще рече, че от 6те кг 2 са пасивно и 4 са активно тегло. Аз лично съм доволен, предвид факта, че със стандартната високовъглхидратна диета "за качване" се казва средно 3, 4 : 1 = манзини : активно тегло. В най-добрия случай 2, 1 : 1 при генетични дадености.

#47 victus

victus
  • Дао
  • 36 мнения

Публикувано: 27 януари 2007 - 13:35

Не съм достатъчно компетентен в тея области , за да споря с теб .Казах ти това съм прочел и го споделям. Със здраве :up:

#48 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 27 януари 2007 - 14:17

Не съм достатъчно компетентен в тея области , за да споря с теб .Казах ти това съм прочел и го споделям. Със здраве :up:

не ве, виж, аз така си говоря, а накрая излиза все едно им се дървя на хората :(

хавата е, че като се говори за нещо, е хубаово да се знае възможно повече и по-обективна информация, която да се разглежда от 2те страни на критиката, за да се добие възможно най-правилна и близка до реалността представа :up:

предложих на Катана, ако иска, да разнищим мита за "бързите" и "бавните" въглехидрати в друга тема :up:

#49 куция

куция

Лао Ду

• Дао
  • 61 мнения
  • БИ:жик так

Публикувано: 27 януари 2007 - 18:22

Маса се прави на маса...трябва много ядене...ама много.
Четете бързо защото модераторите бързо трият тука

#50 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 27 януари 2007 - 18:47

Маса се прави на маса...трябва много ядене...ама много.

принципно -да, но без подходяща (тежка) тренировка се качва основно ... мас :chinese:

#51 victus

victus
  • Дао
  • 36 мнения

Публикувано: 28 януари 2007 - 16:58

http://mitack.net/mi...KONSPIRACIA.pdf
Thai какво мислиш за този автор , не съм чел цялото.Но нещата които съм прочел има вярни работи.

#52 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 28 януари 2007 - 22:34

http://mitack.net/mi...KONSPIRACIA.pdf
Thai какво мислиш за този автор , не съм чел цялото.Но нещата които съм прочел има вярни работи.

това го имам от доста одавна, преди го бях чел по диагонала и .. сега открих, че се е затрило някъде ... но пък сряда ми е последния изпит от сесията, така че май ще взема да го прочета сериозно.
Иначе, от нещата, които съм прочел до сега - много вярни неща ... напомни ми неща, които съм чел относно митовете и легендите относно храненето, широко разпространените заблуди .. и там голяма конспирация ..
.. аве МАТРИЦАТА бачка на 6 .. и доста хора съвсем спокойно си живеят из хилядите измислици :huh: ... аз ги наричам маргинални фигури ...

ама айде стига офф-топик

#53 Sun Tzu

Sun Tzu
  • Дао
  • 425 мнения
  • БИ:уморих се

Публикувано: 29 януари 2007 - 13:56

аз ги наричам маргинални фигури ...

за съжаление ние сме от маргиналните типове.
"From quiet homes and first beginning,
Out to the undiscovered ends,
There's nothing worth the wear of winning,
But laughter and the love of friends." Hilaire Belloc

#54 katana_

katana_
  • Гости

Публикувано: 02 февруари 2007 - 10:37

лъчо,ако пуснем тема за бързи и бавни въглехидрати ще си пишем основно ние двамата :P така че по добре да ги обсъдим като си дойдеш ..а за колегата,стига вече с тия "белтъчини" думата е белтъци

#55 victus

victus
  • Дао
  • 36 мнения

Публикувано: 02 февруари 2007 - 11:46

лъчо,ако пуснем тема за бързи и бавни въглехидрати ще си пишем основно ние двамата :P така че по добре да ги обсъдим като си дойдеш ..а за колегата,стига вече с тия "белтъчини" думата е белтъци

Дали е правилно белтъци , белтъчини или протеини незнам срещал съм понятието по трите начина.А за това , че ще си пишете само двамата, няма да е вярно аз ще задавам въпроси по темата. :P А за Thai да те питам как си качил тези 6 килограма, в смисъл хранителния ти режим какъв е.Питам защото ми омръзна да ям овесени ядки, яйца, пилешко месо и и извара в големи количества.Не мога да получа разнообразие.

#56 Sun Tzu

Sun Tzu
  • Дао
  • 425 мнения
  • БИ:уморих се

Публикувано: 02 февруари 2007 - 12:44

А за Thai да те питам как си качил тези 6 килограма, в смисъл хранителния ти режим какъв е.Питам защото ми омръзна да ям овесени ядки, яйца, пилешко месо и и извара в големи количества.Не мога да получа разнообразие.

овесените ядки ги спри. пилешкото го замени със свинско или някакъв друг вид месо. на яйцата слагай много масло(не ги пържи в олио). изварата или добави сметана и/или масло към нея или я замени със сирене(в минимални количества).
"From quiet homes and first beginning,
Out to the undiscovered ends,
There's nothing worth the wear of winning,
But laughter and the love of friends." Hilaire Belloc

#57 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 02 февруари 2007 - 13:52

Дали е правилно белтъци , белтъчини или протеини незнам срещал съм понятието по трите начина.А за това , че ще си пишете само двамата, няма да е вярно аз ще задавам въпроси по темата. :P А за Thai да те питам как си качил тези 6 килограма, в смисъл хранителния ти режим какъв е.Питам защото ми омръзна да ям овесени ядки, яйца, пилешко месо и и извара в големи количества.Не мога да получа разнообразие.

братле,
ти никаква манзина не ядеш - от'де да вземе организма мат'рял за тестостерон в такъв случай? :huh:
качил съм на високомазнино нисковъглехидратно хранене + мноого рядко някоя изцепка с някоя торта като ми натиснат главата в нея :D
енергия - основно от животински мазнини ... и не - животинските мазнини не са вредни .. както и холестерола. Ако някой смята да ми възразява - моля не тук. Смятам да подготвя една статия по темата. Там ще имате възможност да изкажете евентуално незадоволство, ако има такова.

поздрави

#58 mokos

mokos

Силово-кондиционен треньор

• Кик-бокс
  • 84 мнения
  • От:София
  • БИ:кикбокс

Публикувано: 04 февруари 2007 - 14:18

http://www.t-nation....c.do?id=1268956
Тук има някои неща за качване/сваляне на килограми.
'Float like a butterfly,sting like a bee,rumble,young man,rumble'-Muhammad Alli

www.LiveToLift.com - Знай, Прави, Бъди

Персонални тренировки

Онлайн консултации

Други видове спорт

#59 katana_

katana_
  • Гости

Публикувано: 04 февруари 2007 - 16:38

определено холестерола не е вреден,даже напротив....мазнини трябват в големи количества,за разлика от Тай аз не съм фен на НВД-много обичам сладко...но маса с пилешко извара няма да стане...

#60 dmitko_borba_

dmitko_borba_
  • Гости

Публикувано: 12 юли 2008 - 12:13

Прочетох нещо за трениране на борба. Аз тренирам борба от малко повече от година и имам много, ама много повече сила и ряз от преди, но не съм качил кой знае колко килограми (около 5,6 кила за 2 месеца, защото започнах да се храня правилно). На тренировките силата нараства ужасно много, но килограми ше качиш по-лесно във фитнеса. В борбата гориш наистина много енергия. Пък и мускула ще стане много по-плътен и сух от борбата, доката във фитнеса почти всеки пие страшно много вода, помпа се, но няма толкова много сила. Затова по-добре ходи на фитнес през ден и яж редовно по 5,6 пъти на ден, подбирай си храната. :)