Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Oпасните духовни практики!

• Please log in to reply
В темата има 83 мнения

#1 LZayn

LZayn
  • Дао
  • 24 мнения
  • От:София
  • БИ:Кендо за Нож и Вилица :-)

Публикувано: 25 януари 2007 - 14:32

:!: Преди няколко дена ми се случи нещо ... разтърсващо. Видях как мой познат човек беше буквално подчинен на чужда воля (удряше си ръцете в ръбовете на маса, душеше се сам ... )!
Това противоречеше с всичко, което вярвах за свободата на избора и живота гарантиран ни от самия ни Създател!!! За сега не мога да кажа повече, а и не знам какво да мисля. ТЕМАТА Е НАПЪЛНО СЕРИОЗНА - НЕ СЕ шегувам!!!
Какъв опит или поне информация от втора ръка имате за опасните практики... в БИ и извън тях.
Не на Агресията,тя е за слабаци !!!

#2 thugelena_

thugelena_
  • Гости

Публикувано: 25 януари 2007 - 15:43

Не виждам връзката между това някой да си удря ръцете в ръбовете на масата и да се души сам и подчинението на чужда воля.

#3 pcell

pcell

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 5 мнения

Публикувано: 25 януари 2007 - 16:00

Мен са ме хипнотизирали като малък пред родителите ми и зная че подобно нещо е възможно,но не знам докъде може да се простира подобно влияние.Разкажи ни по-подробно на какво е бил подложен приятеля ти преди да започне да се наранява,предварително договорено ли беше,в пълно съзнание ли беше,в смисъл осъзнаваше ли какво прави?

#4 Ckrivko

Ckrivko

приятел

• Дао
  • 260 мнения

Публикувано: 25 януари 2007 - 16:10

Преди няколко дена ми се случи нещо ... разтърсващо. Видях как мой познат човек беше буквално подчинен на чужда воля (удряше си ръцете в ръбовете на маса, душеше се сам ... )!
Това противоречеше с всичко, което вярвах за свободата на избора и живота гарантиран ни от самия ни Създател!!! За сега не мога да кажа повече, а и не знам какво да мисля. ТЕМАТА Е НАПЪЛНО СЕРИОЗНА - НЕ СЕ шегувам!!!
Какъв опит или поне информация от втора ръка имате за опасните практики... в БИ и извън тях.

Еми кажи ни нещо по-кокретно де.Просто така извън контекста...какво искаш да ти кажем?!Всичко може да бъде опасно, ако не се практикува както трябва.Но дай повече инфо ,че иначе няма смисъл само да си чешем "езиците"

#5 милилотобоби_

милилотобоби_
  • Гости

Публикувано: 25 януари 2007 - 17:10

Мен също са ме хипнотизирали в присъствието на родителите ми. Още първия път ми обясниха, че това може да се случи само ако аз позволя. И наистина, втория път реших да направя опит- и се получи. Не успя да ме хипнотизира. В интерес на истината не знам дали е възможно да хипнотизираш човек, ако той активно не участва в процеса. Ще потърся инфо по темата ако имам време.

А ако дадеш повече подробности, за това каква всъщност е била ситуацията и обстановката, може да се окаже, че не става въпрос за хипноза.

Колкото до хипнозата-ето какво каза батко гугле http://en.wikipedia.org/wiki/Hypnosis

Това мнение е редактирано от милилотобоби: 25 януари 2007 - 17:13

#6 thugelena_

thugelena_
  • Гости

Публикувано: 25 януари 2007 - 17:14

Според мен LZAYN не говори за хипноза, нито дори за автохипноза, но може и да бъркам.

#7 Логрус_

Логрус_
  • Гости

Публикувано: 25 януари 2007 - 17:29

Мен също са ме хипнотизирали в присъствието на родителите ми. Още първия път ми обясниха, че това може да се случи само ако аз позволя. И наистина, втория път реших да направя опит- и се получи. Не успя да ме хипнотизира. В интерес на истината не знам дали е възможно да хипнотизираш човек, ако той активно не участва в процеса. Ще потърся инфо по темата ако имам време.

това което помня от лекции е, че без твое съдействие не може да бъдеш хипнотизиран
но дори и хипнотизиран , не могат да те накарат да направиш нещо , което не искаш :!:

#8 Stan_

Stan_
  • Гости

Публикувано: 25 януари 2007 - 19:13

Моят опит с "опасните практики" които си спомням е като преди години свалях една мадама дето ми разправяше, че разбирала от разни магии и безконтактни техники :ninja: . Естествено аз се интересувах от контактната страна на взаимоотношенията и бързо смених обекта на интереса си "да не си губя само времето". Оная кат разбра и се ядоса и не знам кво направи ма 3 дена такова растроиство имах, пък и после ядох бои в една дискотека :invalid: (тва е независимо от растроиството)
  • Станислав харесва това

#9 cl4ym4n_

cl4ym4n_
  • Гости

Публикувано: 25 януари 2007 - 19:30

Оная кат разбра и се ядоса и не знам кво направи ма 3 дена такова растроиство имах, пък и после ядох бои в една дискотека (тва е независимо от растроиството)

слаба работа, пълна аматьорка. :sunny:
  • Безсмъртен... харесва това

#10 Coloss

Coloss

TROJAN...fighter

• Кик-бокс
  • 477 мнения
  • От:Bourgas
  • БИ: Thai/Kick-Boxing

Публикувано: 25 януари 2007 - 22:14

Оная кат разбра и се ядоса и не знам кво направи ма 3 дена такова растроиство имах, пък и после ядох бои в една дискотека

Ами освен да ти е сипала нещо в чашата и после да е звъннала на някои да те "разкрасят".., друго възможно обяснение не виждам :D :P
Гриша написа:
"Дръпнах го назад..и така го влачих за главата извън дискотеката..и отвън го засилих в една голяма каменна саксия и тоя сам си разби главата, без да го удрям ама хич..." ГРИША RULEZ!

#11 katana_

katana_
  • Гости

Публикувано: 25 януари 2007 - 22:22

дааам,а твоя познат случайно да е пил мастика същата вечер? че аз имам наблюдения хора да си блъскат главите в масата ,да се бесят,да искат да скачат от блока...алкохола има чудни свойства....
  • Безсмъртен... and gentleman харесват това

#12 ivelina_2_

ivelina_2_
  • Гости

Публикувано: 25 януари 2007 - 22:49

Да,не е необходимо да е бил подложен на хипноза или нещо от типа...Като се има на предвид,че някои хора откачат в стресови ситуацйи,товят приятел може да е бил подложен на нещо по-така за него и да му се е отразило по този начин,а може и както каза Катана,да е бил под влияние на алкохола!
п.п.аз попринцип не пия,но при една моя среща с по-голямо количество алкохол съм си говорила със храст,удряла съм камък и накрая съм се спъвала на равна улица,обвинявайки и псувайки камъка на 5 метра зад мен... ;D Алкохола какви работи прави...

#13 pv

pv

информационен затъмнител

• Милиционер
  • 1661 мнения
  • От:Неизвестно
  • БИ:Free stick fighting, DBMA

Публикувано: 26 януари 2007 - 00:21

Ако му е опрян нож в гърлото или пистолиеро в челото(за справки-вж. ми аватара),не виждам проблем и други неща да прави,като това ще е само началото.Аз също не се шегувам,този подход върши чудеса за подчинение,в пъти по-добър от хипнозата.
При тази липса на информация от страна на автора на темата....дай повечко подробности де.

Това мнение е редактирано от P.V.: 26 януари 2007 - 00:53

#14 LZayn

LZayn
  • Дао
  • 24 мнения
  • От:София
  • БИ:Кендо за Нож и Вилица :-)

Публикувано: 26 януари 2007 - 11:34

:( , човека си беше в пълно съзнание , дори ми се извини, че не може да си контролира действията.
Не става въпрос нито за алкохол, нито за хипноза! Практиката, която използваше е някакъв вид контактуване по книгите на Даян Стейн. Повече не знам, но това на което станах свидетел беше достатъчно плашещо (имало е и по - фрапиращи неща на които не съм бил свидетел)... Отворих темата за да споделим подобни случаи. Изключват се лесно обясними неща като алкохола например. Не ми е позволено да казвам повече! :(

Това мнение е редактирано от LZayn: 26 януари 2007 - 11:41

Не на Агресията,тя е за слабаци !!!

#15 thugelena_

thugelena_
  • Гости

Публикувано: 26 януари 2007 - 11:49

Психична защита
Даян Стейн

В тази книга Даян Стейн представя една смела и дръзка идея, а именно, че голяма част от нещастието, болестите и неуспехите на иначе добрите хора са резултат на негативно вмешателство на същества и сили от земен и извънземен произход. Тя предлага практически указания за превъзмогване на това неблагоприятно положение чрез методи за визуализация, целящи да призоват позитивните сили, да прекратят негативния мрак и да върнат вашата енергия към чистотата на Светлината. Като променяте работата на вашата Мисловна мрежа така, че негативният мрак да не може да функционира там, вие позволявате на сиянието на Светлината да изпълни и да излекува вашата енергийна система и живота ви.

Като малка и аз визуализирах баба Яга и пищях в тъмното. Тогава четях приказките за Касчей Безсмъртни.
Колкото до книги от категорията на Даян Стейн, винаги съм се чудела какво подтиква хората да ги четат. Защо все трябва да търсим спасение извън себе си не знам. По-сериозно не мога да подходя, съжалявам. И аз съм виждала хора да се психират с такива неща. Предполагам, че е до тип нервна система. Но човек каквото сам си направи, и извънземните не могат...
Ако наистина искаш да помогнеш на приятеля си, заведи го при психолог.

Това мнение е редактирано от thugelena: 26 януари 2007 - 11:52

#16 Master

Master

Dart Ruffian

• Dark Side
  • 2566 мнения
  • От:Варна
  • БИ:Самоотбрана с интелект

Публикувано: 26 януари 2007 - 11:59

Какво се чудиш - много хора предпочитат да вярват, че причината за техните несполуки е извън тях и все някой или нещо външно е причината. Така е по-лесно, защото не се налага да правиш нищо. Понякога се стига и до такива абсурди. Хората сами си вярват и се надъхват. Благодарение на такива лековерни души процъфтяват една камара врачки, медиуми и прочие шарлатани, на чийто фон малкото хора феномени просто се губят.
Ще цитирам старият послеслов на Звездите ми го говорят: Съборете покрива - нека звездите влязат и във вашият дом :D
НЕ МЕ ПРЕДИЗВИКВАААЙ!!!

#17 Zeebler

Zeebler

Никаква

• Дао
  • 27 мнения
  • От:Пред компютъра
  • БИ:Мешано, практическо

Публикувано: 26 януари 2007 - 12:07

Не знам какво да кажа. Може да отиде при някой който да му разясни тези неща, но човекът трябва да ги разбира мнго добре тия неща (а не да му иска 110 лева за "визуализация" - нищо лично, не съм толкова запознат, просто споделям какво става на белия свят :) ). Айде "Успех!"

Това мнение е редактирано от Zeebler: 26 януари 2007 - 12:10

• crowbituarity харесва това

#18 Go6etoBate_

Go6etoBate_
  • Гости

Публикувано: 26 януари 2007 - 14:44

Cпоред мен, а явно и според повечето писали тук, човека се е поддал на някакво внушение или по-скоро си самовнушава разни работи. Би трябвало сам да се осъзнае по някое време, иначе по-добре да потърси професионална помощ...

#19 Anonimen

Anonimen

чудзи

• Дао
  • 858 мнения

Публикувано: 26 януари 2007 - 15:41

Явно в случая става въпрос за някаква психосоматология (биологична обратна връзка породена от действието на подсъзнанието), в следствие най-вероятно на самувнушения, или самохипноза.
Това не е трудно да се постигне особено ако човек си вярва особено или се взима прекалено на сериозно, тоест на лице е проблем със собственото свръх его.
Но както и да е. Наистина в дадената ситуация най-добре е момчето да се обърне към компетентен психоаналитик, който да установи точната причина, поради която той изпада в подобни състояния. Иначе в такива моменти два силни класически шамара вършат перфектна работа, друг добър похват е да се изкрещи силно името на субекта, ако трябва няколко пъти и да му се обърне внимание, върху глупостите които прави в момента. След две три такива упражнения, човека сам ще започне да се самоосъзнава и всичко това ще престане, ако разбира се това което се случва с него не е в следствие на тряйни увреждания на нервната му система, което също не е изключено ..
И това "Не ми е позволено да казвам повече!" е повече от неуместно в подобни ситуации! Особено ако става въпрос за внушения от страна на други хора, защо не и от разни книги, а психопати под слънцето и книги с напъдствия за "спасение и духовно просветление" с лопата да ги ринеш. Нека да не забравяме уроците от близкото минало, когато момичета и момчета, под внушение на болни мозъци от разни секти се хвърляха от покривите с надеждата "спасителя да ги чака от другата страна" ..
Да не говорим, че това, както и "напълно сериозно ви говоря", без да се конкретизираш може да бъде изтълкувано понякога, само по един начин - опит да привлечеш внимание и съчуствие върху себе си, което вече не говори добре за самия теб. Дори и наистина да си изпаднал в подобна ситуация и приятелят ти да има нужда от сериозна помощ!

Поздрави
Само пустото сърце обича своя път и само пустото сърце може да го извърви.

#20 Ckrivko

Ckrivko

приятел

• Дао
  • 260 мнения

Публикувано: 26 януари 2007 - 15:57

Авторът да беше казал повече.Или си мълчиш или казваш всичко ,какви са тези...ама ха :)
А иначе има толкова много писатели и книги на такава тематика.Езотерика, духовно изцеление,света на невидимото и какви ли не чудатости.И толкова глупости има особено от т.н "Нова епоха"Безразборно смесване на практики и идеи.Пълен миш маш и ако човек е с бурно въображение,лабилна психика ,мисли много и взима всико буквално и насериозно може и да се стигне до шизофрения,депресия,раздвояване на личността(незнам дали не е едно и сащо с шизото.) и др.Затова когато човек се занимава трябва да си има учител и наставник.И да не е Деян Стейн...лелеее изванземни... :wooow:

От всички тези фантасмагории страдат сериозните практики и учения(чи гун,Йога и др.)Още нещо понякога книгата си е съвсем ясно написана( не като в този случай) и грешното и тълкъване води до проблеми.