Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Oпасните духовни практики!

• Please log in to reply
В темата има 83 мнения

#21 thugelena_

thugelena_
  • Гости

Публикувано: 26 януари 2007 - 16:07

Специално от това издателство "Аратрон", което май е еднолично и не е ясно кой го спонсорира, на такива бисери съм се натъквала, че си ги чета да се поразвеселя :)

#22 valsodar

valsodar

Скучаещ Дразнител

• Дао
  • 1140 мнения
  • От:село София
  • БИ:Ай Чао, Джит-Кам-Го, MMS, SMS и ... SOS

Публикувано: 26 януари 2007 - 17:30

Опасни духовни практики няма !
Няма защото това си е чист силогизъм.

Какво ще практикува духа ти ?

Просто явно се бъркат игрите на ума с егото, подвързани с корица "духовна практика".
Ако трябва да сме точни и коректни , тръгваме оттук.

Друг е въпроса, че масовите шарлатании побъркаха народа, но хора разни - пътища много.
Всеки има правото сам да си сговняса живота, както сам намери за добре.
На това му казвали "свещенно право за избор" :hysterical:

В интерес на истината, не съм изключение от това правило - успявал съм с размах да си направя битието "интересно", пробвайки разни техники от сергийни книжки, на един гол ентусиазъм за моментно и тотално просветление.
Да , да - ама не !
Такова нещо като просветление или няма или е временно и краткотрайно явление.
Просветлените Бог, първи ги прибира.
Останалите си рутим в киреча живот.

С две думи - нещата са простички.
Прави всичко което пожелаеш при едно условие - не вреди !

А за да не си навредиш на себе си, направи поне опит да се опознаеш.
Останалото е лесно и рутинно. :huh1:
Чела Маца книжки, как да трепе безконтактно мишки !

#23 cl4ym4n_

cl4ym4n_
  • Гости

Публикувано: 26 януари 2007 - 17:42

а, и докато не почне да работи по въпроса ( дето ти казах на ЛС) се пази от него, да не те подпука и теб. Сериозно!

#24 jor_

jor_
  • Гости

Публикувано: 29 януари 2007 - 00:03

Знам за какво говориш. Ами дано твоя познат да има силна воля и непоколебимост, за да превъзмогне. Начина е май с натрупване на непреклонно намерение, че той е контролиращия. Дори и в определени моменти тези/това същество да го обсебва и той да е като зомби има лимити и граници установени от вътрешната разумност и има път към изход.
Той сериозно ли се е занимавал с вътрешни неща? Колко време? А това че такива неща не се случват на повечето е щото те никога не се докосват до начало на истински реализации. Не че това е задължително да стане в пътя, но май винаги появява яка борба в една или друга форма.

Има и един друг интересен аспект - голяма част от хората не преживяват такова или подобни противопоставяния щото доброволно вървят към разруха и злодеите не им се налага да се показват. За тях е далеч по-далавера да внушат грешния път и човека сам със собствената си воля да се скапе.

#25 Проф

Проф
  • Дао
  • 437 мнения
  • От:София
  • БИ:у-шу

Публикувано: 29 януари 2007 - 11:27

Мен също са ме хипнотизирали в присъствието на родителите ми. Още първия път ми обясниха, че това може да се случи само ако аз позволя. И наистина, втория път реших да направя опит- и се получи. Не успя да ме хипнотизира. В интерес на истината не знам дали е възможно да хипнотизираш човек, ако той активно не участва в процеса. Ще потърся инфо по темата ако имам време.

А ако дадеш повече подробности, за това каква всъщност е била ситуацията и обстановката, може да се окаже, че не става въпрос за хипноза.

Колкото до хипнозата-ето какво каза батко гугле http://en.wikipedia.org/wiki/Hypnosis

До колкото ми е известно хипноза не може да бъде приложена насила. Това се нарича "внушение"!
А пък википедията надали може да бъде достатъчно компетентен източник.
Относно проблема - имадве гледища чисто материалното и духовното.
Според "науката" вероятно биха ти казали, че има някакъв вид психическо разстройство и биха предписали лекарства или вид терапия.
Според мен се обърни към представител на църквата, която, макар и не в добро състояние сега, би трябвало да се занимава с това :up:
Интересен документален филм на тема "духове" гледах по Дискавъри, по Коледа. Тук в този форум, "духовната" част не се приема с разбиране, но моят скромен житейски опит ме е сблъсквал с неща, които показват обратното, случващи се на хора и предмети!
Лаик
"нищо не знае, все акъл дава!"
Някой виждал ли е "Ката артистик"?
"Не бойся нож, а бойся "вилки" - один "удар", четыре дылки)))))"
TУК

#26 valsodar

valsodar

Скучаещ Дразнител

• Дао
  • 1140 мнения

Публикувано: 29 януари 2007 - 13:00

Интересен документален филм на тема "духове" гледах по Дискавъри, по Коледа. Тук в този форум, "духовната" част не се приема с разбиране, но моят скромен житейски опит ме е сблъсквал с неща, които показват обратното, случващи се на хора и предмети!

Проф, точно защото приемаме насериозно нещата, точно затова се опитваме да ги конкретизираме и разграничим от жълтите изрезки.

Защото ако приемеш всичко лековерно за самата истина, ставаш пациент на психиатричните заведения. :crazy: (Най-честата диагноза е шизофрения )

Казвам ти го от личен опит, а той е напълно достатъчен да издам поне 10-тина книжки, далеч по смислени от булевардната литература на пл.Славейков. :D :beer:

Апропо, така нареченото "космическо съзнание :wierdo: " като начин на възприемане е почти идентично с шизофренично състояние :friends: .
Разликата е единствено в това, че помниш кой си. :kez_11:

#27 thugelena_

thugelena_
  • Гости

Публикувано: 29 януари 2007 - 13:08

Ъм, замисляли ли сте се, че хората имат средствата да си създават собствена матрица и да канят други хора в нея? В известен смисъл тези, които се идентифицират с космическо съзнание, не са много по-различни от тийновете, които се изживяват като гангста. Хубавото е, че мозъкът ни има способност за критическо мислене (да не се бърка с логическо). Още по-хубаво би било, ако повече хора го ползваха.

#28 valsodar

valsodar

Скучаещ Дразнител

• Дао
  • 1140 мнения

Публикувано: 29 януари 2007 - 13:41

В известен смисъл тези, които се идентифицират с космическо съзнание, не са много по-различни от тийновете, които се изживяват като гангста го ползваха.

Моля те , поясни какъв смисъл влагаш в "гангста" - не разбрах.

Най-вероятно ще е от ЕГН-то :shutter:

#29 Проф

Проф
  • Дао
  • 437 мнения
  • БИ:у-шу

Публикувано: 29 януари 2007 - 14:17

ХАхаха, за "космическото съзнание" съм съгласен!
Лаик
"нищо не знае, все акъл дава!"
Някой виждал ли е "Ката артистик"?
"Не бойся нож, а бойся "вилки" - один "удар", четыре дылки)))))"
TУК

#30 MORIHEI4O

MORIHEI4O
  • Дао
  • 124 мнения

Публикувано: 01 февруари 2007 - 17:18

Според мен се обърни към представител на църквата, която, макар и не в добро състояние сега, би трябвало да се занимава с това

Oбърни към представител на църквата ! :up:
По-лошото от това да НЕ СИ информиран
е да НЕ СИ ,но да мислиш,че СИ! -MORIHEI4O

http://www.dveri.bg/

http://www.pravoslavieto.com/

#31 valsodar

valsodar

Скучаещ Дразнител

• Дао
  • 1140 мнения

Публикувано: 01 февруари 2007 - 17:45

Oбърни към представител на църквата ! :up:

Аха, още повече ако не е пиян, че ще вижда и ще взима двойно ! :drinks:

Днешните "духовници" за съжаление нямат нищо общо с първопроходците им.

#32 Ckrivko

Ckrivko

приятел

• Дао
  • 260 мнения

Публикувано: 01 февруари 2007 - 18:43

Напълно подкрепям Валдосар.Книгите са хубаво нещо, ама не трябва да се взимат много насериозно и без критическо мислене.Щото после не може да се направи разлика между смиселнето и безмислиците на нечие шизофренно съзнание.Пак повтарям заради такива глупости ,криворазбрана мистика ,"екстрасенси",контактьори и незнам какво си страдат по-значимите и истински явления .Жор да си гледа работата. :D

#33 MORIHEI4O

MORIHEI4O
  • Дао
  • 124 мнения

Публикувано: 03 февруари 2007 - 15:18

Аха, още повече ако не е пиян, че ще вижда и ще взима двойно !

Днешните "духовници" за съжаление нямат нищо общо с първопроходците им.

Уф що сега ги пишеш тия.. ама аре пак обяснения и уточнемния:
1. Ееех ми те и сегашните търговци и лекари и.... не са като някогашните. Нали ? Следователно много ще внимаваме и ако има как ,няма да ходим на пазар и на лекар изобщо.
2. Да вероятно ти познаваш свещеници-пияндури ,но аз познавам лекар ,който оперилал петата на едно малко момиченце пиян и без упойка !
3.Аз съм чувал ,че всички трениращи БИ са агресивни и комплексирани простаци и грубияни...или щом има един такъв то значи всички са такива ?
Нека да се уважаваме и да внимаваме какви ги пишем .
А църквата работи с такива проблеми от около 2000 години !!!
Повтарям прведложението да се уважаваме и да внимаваме какви ги пишем .
По-лошото от това да НЕ СИ информиран
е да НЕ СИ ,но да мислиш,че СИ! -MORIHEI4O

http://www.dveri.bg/

http://www.pravoslavieto.com/

#34 LZayn

LZayn
  • Дао
  • 24 мнения
  • БИ:Кендо за Нож и Вилица :-)

Публикувано: 04 февруари 2007 - 19:37

Стрнанно ... не си намирам отговорите... може би модератор се е намесил - не знам. На тези от вас които дадоха градивни мнения и съвети в темата и на личния..... Благодаря още веднъж!
Останете със здраве и успех в Пътя!
Не на Агресията,тя е за слабаци !!!

#35 Hirisuto_

Hirisuto_
  • Гости

Публикувано: 10 май 2009 - 02:20

Хахх интересна тема. Как не съм я забелязал навремето?
Та като я прочетох искам да попитам, има ли някой тук, който да има опит в т.н. духовни практики?

А църквата работи с такива проблеми от около 2000 години !!!

От близо 2000 години работи главно по проблема с набавянето и складирането на финикийски знаци.

#36 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 10 май 2009 - 09:40

Ами да споделя и аз нещо. От моята школа "Златен Дракон", навремето преди около 18-20 години двама талантливи ученици, които можеха да постигнат високо ниво, бяха обсебени от някаква евангелистка секта! За няколко месеца се промениха, промени се и психиката им и станаха тотално асоциални (с разни приказки от рода на: "Това е от сатаната"......"Онова е Божие дело";........"Трябва да се покаем"; "Идва Апокалипсиса и края на света" и т.н.). Спряха да тренират и ходеха по улицата като слънчасали. С две думи бяха загубили Пътя; това беше и загуба за бойните изкуства; не знам как са се чувствали близките им, но мога да си представя! Още един инструктор от филиал в провинцията го постигна същата участ, заедно с цялото му семейство; главата му буквално избръмча от глупостите с които го бяха програмирали пасторите и проповедниците от друга или същата евенгелистка секта :blink: :fou: !
В България в момента действат необезпокоявано една дузина опасни секти, повечето съвсем легално регистрирани от продажните ни политици и колаборационисти на глобализма (чумата на 21 век)! Трябва да се борим срещу това и срещу наркотиците безмилостно и решително!.......Трябва да се води пропаганда и БИ и Православието да се използват като ефикасно оръжие срещу тази напаст! :Bulgaria: :comeandgetsome: :smashfreak: :Bulgaria:

#37 AngelZ

AngelZ
  • Дао
  • 393 мнения
  • От:БГ, София
  • БИ:WuTaiji, FengMoGun, FanZi, MiaoDao

Публикувано: 10 май 2009 - 10:04

..........е православието все пак е ЛЮБОВ, а не оръжие.... :D

#38 Elf4eTo_Eva

Elf4eTo_Eva

Мирогледът е като задника - мени се според храната

• Дао
  • 181 мнения

Публикувано: 10 май 2009 - 11:37

Така преди години полубратът на мой братовчед едва се измъкна от една такава. Преследваха го като дивеч, заплахи и не знам си какво, докато не плати достатъчна сума, за да го остяват намира. Преди това какво ли не бе продал в името на предаността към сектата, а за психо-състоянието, в което беше - Доктора е казал достатъчно.
"Не вярвам аз на думичката “ние”,
не може тя двамина във едно да скрие.
Зад всяко разбирателство стои
дълбока бездна, скрита от очи" A.A.

#39 Master

Master

Dart Ruffian

• Dark Side
  • 2566 мнения
  • От:Варна
  • БИ:Самоотбрана с интелект

Публикувано: 10 май 2009 - 12:36

Познавам двама, дето ги омагьосаха нам кви си църкви. Единият беше към петдесятната църква и беше едно досадно човече, другият е голям добряк и го пипнаха от евангелистката църква. Раздава ни религиозни книги, има библията на английски, защото българският превод не бил верен, твърди че нямало динозаври, те били измислица, защото Земята е на възраст 4000 години.
П.П. Как можах да пропусна :huh1: - познавам и Амида :D
НЕ МЕ ПРЕДИЗВИКВАААЙ!!!

#40 Toni Montana

Toni Montana

Aikikai Aikido Bulgaria

• Дао
  • 257 мнения
  • От:Бургас
  • БИ:Aikido

Публикувано: 10 май 2009 - 12:47

П.П. Как можах да пропусна :huh1: - познавам и Амида :D

Не е спряла да получава факсове :D