Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Oпасните духовни практики!

• Please log in to reply
В темата има 83 мнения

#41 chichochich

chichochich
  • Дао
  • 345 мнения
  • БИ:бокс

Публикувано: 10 май 2009 - 13:31

Преди доста време някъде по списанията бях чел за зомбитата , как разни магове в Хаити им давали някакви отвари които ги карали да изпаднат в състояние на мнима смърт . След като ги погребяли те ги изваждали от ковчега , съживявали ги и те ставали като роби . Нямали никаква воля , защото вследствие на целите тези шашмалогии голяма част от кората на главния мозък се унищожавала. Който това го интересува да потърси в интернета .
Това което искам да кажа е че спортът освен всичко друго е и много добър антидепресант ,
защото по време на физическо натоварване в мозъка се отделят ендоморфини които са нещо като естествен опиат . Така , че повече тренирайте и по-малко ще мислите за такива щуротии . За такива психически проблеми си има определен тип специалисти , не знам доколко са добри а и се надявам да не ми се налага да проверявам техните знания и умения. Хипнозата като феномен съществува и си има своето място в медицината . Аз също съм чел , че са правени опити човек да бъде накаран да прави неща които противоречат на неговия морал и принципи и индивида се е противопоставял . Това карало хипнотизаторите да накарат хипнотизирания да вярва , че тези неща са за негово добро и така да премахнат бариерата пред съзнанието му. В началото на демокрацията имаше какви ли не екстарсенси и феномени , но с течение на времето поизчезнаха , но и сега пак по някои канали има такива шарлатани дето прибират парите на много лековерни люде.
Бъдете здрави и вместо толкова да мислите за такива шашмалогии насочете енергията си към нещо по земно .

#42 Гарбиса_

Гарбиса_
  • Гости

Публикувано: 10 май 2009 - 21:44

Бъдете здрави и вместо толкова да мислите за такива шашмалогии насочете енергията си към нещо по земно .
x2 :) :wink:

#43 Neigun_

Neigun_
  • Гости

Публикувано: 10 май 2009 - 23:26

специално в евангелските секти смятам, че психовъздействие има и по информации, които имам, мисля че хората там специално им внушават идеи и начин на поведение, които дори за православни и католици са.. доста под въпрос.

п.п и на мене се пробваха, ама не мина номера :fishing:

#44 толерантния

толерантния
  • Дао
  • 854 мнения
  • От:София
  • БИ:карате

Публикувано: 11 май 2009 - 07:11

П.П. Как можах да пропусна :huh1: - познавам и Амида :D

Разкажи де! :) Много ме интересува как изглежда-ако е толкова сексапилна колкото одухотворена веднага и ставам почитател {}

#45 Master

Master

Dart Ruffian

• Dark Side
  • 2566 мнения
  • От:Варна
  • БИ:Самоотбрана с интелект

Публикувано: 11 май 2009 - 07:48

Разкажи де! :) Много ме интересува как изглежда-ако е толкова сексапилна колкото одухотворена веднага и ставам почитател {}

Внимавай какво си пожелаваш :kuku:
НЕ МЕ ПРЕДИЗВИКВАААЙ!!!

#46 толерантния

толерантния
  • Дао
  • 854 мнения
  • БИ:карате

Публикувано: 11 май 2009 - 08:11

Внимавай какво си пожелаваш :kuku:

Толкова ли е лошо положението? :(

#47 Master

Master

Dart Ruffian

• Dark Side
  • 2566 мнения
  • От:Варна
  • БИ:Самоотбрана с интелект

Публикувано: 11 май 2009 - 08:39

п.п и на мене се пробваха, ама не мина номера :fishing:

Сигурен ли си, че не е минал? :spiteful:

Толкова ли е лошо положението? :(

Ще оставя страха от неизвестното да вземе връх :)
НЕ МЕ ПРЕДИЗВИКВАААЙ!!!

#48 Andy

Andy

Десперадо

• Дао
  • 287 мнения
  • От:Габрово
  • БИ:Киокушин ,Кик-бокс

Публикувано: 11 май 2009 - 08:44

Познавам двама, дето ги омагьосаха нам кви си църкви. Единият беше към петдесятната църква и беше едно досадно човече, другият е голям добряк и го пипнаха от евангелистката църква. Раздава ни религиозни книги, има библията на английски, защото българският превод не бил верен, твърди че нямало динозаври, те били измислица, защото Земята е на възраст 4000 години.
П.П. Как можах да пропусна :huh1: - познавам и Амида :D

Аха, и аз познавам такива момци.Само че земята не е на 4000 а на 6000 години.Аз му разправям че земята е на милиарди години, намерени са скелети на хора на стотици хиляди години, той не.

#49 Bersek_

Bersek_
  • Гости

Публикувано: 11 май 2009 - 20:10

Аха, и аз познавам такива момци.Само че земята не е на 4000 а на 6000 години.Аз му разправям че земята е на милиарди години, намерени са скелети на хора на стотици хиляди години, той не.

Не е така - Земята е на 7865 години, а скелетите са поставени за заблуда на учените - все пак и те са хора, не трябва да скучаят. А един скелет от динозавър даже е открит с часовник на лявата лапа*.

* За повече информация вижте "Стратът".

#50 Neigun_

Neigun_
  • Гости

Публикувано: 13 май 2009 - 13:23

Не е така - Земята е на 7865 години, а скелетите са поставени за заблуда на учените - все пак и те са хора, не трябва да скучаят. А един скелет от динозавър даже е открит с часовник на лявата лапа*.

* За повече информация вижте "Стратът".

Сигурен ли си, че не е минал?

на петдесятните активисти спрямо мен не мина, но опасността да не се поценява, дори ако се посети и само една тяхна..."служба", някой хора се променят много силно.
виждал съм 2 типа (в 2 различни града)- "хепи служба" и "хорър служба" - с "говорене на езици", крещене, "изгонване на духове".
мисля че ми беше достатъчно 2 пъти, за да си направя изводи - и при това бях на 16 г.!

относно годините, всъщност проблема според мен идва от буквалното тълкуване на Стария Завет.(За който се смята, че е писан с три нива на тълкуване, и не е изключено тези години да не значат нашите години,а някакъв друг период)
От езотеричната гледна точка, света е на повече от 7865 г. :)

#51 Elf4eTo_Eva

Elf4eTo_Eva

Мирогледът е като задника - мени се според храната

• Дао
  • 181 мнения

Публикувано: 13 май 2009 - 13:58

относно годините, всъщност проблема според мен идва от буквалното тълкуване на Стария Завет.(За който се смята, че е писан с три нива на тълкуване, и не е изключено тези години да не значат нашите години,а някакъв друг период)
От езотеричната гледна точка, света е на повече от 7865 г. :)

Какво щях да правя без твойте разяснения ... благодаря ти
"Не вярвам аз на думичката “ние”,
не може тя двамина във едно да скрие.
Зад всяко разбирателство стои
дълбока бездна, скрита от очи" A.A.

#52 Хун_

Хун_
  • Гости

Публикувано: 16 май 2009 - 10:11

:!: Преди няколко дена ми се случи нещо ... разтърсващо. Видях как мой познат човек беше буквално подчинен на чужда воля (удряше си ръцете в ръбовете на маса, душеше се сам ... )!
Това противоречеше с всичко, което вярвах за свободата на избора и живота гарантиран ни от самия ни Създател!!! За сега не мога да кажа повече, а и не знам какво да мисля. ТЕМАТА Е НАПЪЛНО СЕРИОЗНА - НЕ СЕ шегувам!!!
Какъв опит или поне информация от втора ръка имате за опасните практики... в БИ и извън тях.

Мисля, че човека просто е бил в депресия. Народа масово изперква :(
"България на 12-то място по самоубийства в света"
http://www.epochtime.../2006-05-14.htm

#53 Хун_

Хун_
  • Гости

Публикувано: 16 май 2009 - 18:15

Ето малко статии за сектите:

Секти зарибяват нови жертви
Последователи на Висарион пак шетат у нас http://www.monitor.b...ticle?id=186632

В Европа има осъдени сциентолози http://www.monitor.b...ticle?id=186632

Д-р Десислава Панайотова [Пулиева], богослов: СЕКТИ ЗАРИБЯВАТ С МАГИИ И ХИПНОЗА http://pastir.org/in...php/archives/81

Нелегални секти действат под прикритието на фондации
Мюсюлмански организации у нас проповядват краен ислямизъм http://www.novinar.n...er=MjcxNjsyMA==

Министерството на държавната администрация плащало за курсове при сциентолози
http://infocultbg.or...m...s&Itemid=50

"Сциeнтологията е тоталитарна секта, която е доста агресивна в търсенето на последователи. Термините дианетика и сциентология са изобретени от американеца Рон Хъбард през 1950 г. Тогава бившият офицер от военноморския флот на САЩ решава да стане милионер. Той сам казва, че за това е нужно човек да си направи своя религия. И го постига. Дианетиката се рекламира от сциентолозите като наука за душевното здраве, която е способна да излекува хората от практически всякакви заболявания. Същността й е измислена от Хъбард техника на хипноза, примесена с идеи от фройдизма и всеизвестни науки и философии. Зад идеите за "очистване" и подобряване на живота се крие организация с железни закони и йерархия. Това е огромна финансова империя, чиято цел е не само трупането на милиарди, но и контрол над човечеството, което трябва да живее по законите на Рон Хъбард. В сектата лесно се попада, но почти е невъзможно да излезеш, защото тя събира компромати за членовете си при така наречените изповеди или тестиране. Специалистите сравняват зависимостта на членовете й с наркотичната. Тя е особено силна в Холивуд, нейни членове са Том Круз, Джон Траволта, които са обкръжени от сектата с почести. В много страни по света се водят дела срещу сциентолозите, между които и за шпионаж. "

#54 spartanec_

spartanec_
  • Гости

Публикувано: 20 май 2009 - 21:08

Към коментара на доктора мога да добавя само- умът може да бъде твоят най голям приятел или най големият ти враг, зависи как го използваш.Жалко за бойците потдали се на сектата.

#55 Angelo_

Angelo_
  • Гости

Публикувано: 08 юли 2009 - 08:20

Понятието "секта" може да бъде лепнато на много и различни институции. Като за начало всяко нещо, в което човек се вглъбява е секта. И политиката и спорта по някакъв начин са секти. Но ако говорим по темата, просто трябва да се пазим от елегантните момци в смокинги :blink: дето ходят с куфари насам-натам и обясняват на всеки как те знаели за Бог и как щяли да ни го покажат, ако им дадем пари и тн... И общо взето от всякакви такива ненормалници трябва да страним. Много хора мислят погрешно, че медитацията е сектанство. Не - това е практика, произлизаща от Изтока.

Айде със здраве...!

#56 Yama

Yama

Копеле

• Дао
  • 723 мнения
  • БИ:Скромност

Публикувано: 08 юли 2009 - 08:39

...мой познат човек беше буквално подчинен на чужда воля (удряше си ръцете в ръбовете на маса, душеше се сам ... )!

Точно тука е мястото на БИ-като те напъне отвътре, отиваш и на тренировка и те хората те оправят-и удрят, и те душат, няма нужда сам да се мъчиш с тези неща.
  • whiteyB харесва това
...от билогичен опит аз съм резултата-да
се боря неуморно,да превъзпитам децата,да пречистя водата...
DJ Дако

#57 MXM_

MXM_
  • Гости

Публикувано: 27 юли 2012 - 12:17

Смятам, че днес науката знае наистина твърде малко за същността на Духа и духовното. В този смисъл всички сме абсолютно невежи по този въпрос. Има ли такива неща, каква е същността им, опасни ли са, доколко, как да се пазим от тях и прочие. Тези, които смятат, че знаят - по скромното ми наблюдение - са най-уязвими и зомбирани....
Мисля, че физическите тренировки помагат на човек да запази ума си чист от подобни неща. Затова БИ са полезни като цяло. Обаче има едно направление, по-точно един тип трениращи, които наблягат на "духовното", започват да практикуват неща, които са им неясни, обучавани от хора, които са още по-заблудени, или по-лошо - злонамерени - и като резултат - тези хора свършват като описаните по-горе.
Не знам как човек може да се опази от това, защото ако стои надалеч, никога няма да добие елементарни познания поне как да се пази, а ако задълбае - рискът да нагази в лай..та се увеличава.
Най-добрия съвет, който се опитвам да следвам е: слушайте инстинктите си. Ако нещо ви притеснява, ако имате и най-малко съмнение - стойте далече.
Има една много интересна книгА от един американски автор, която има отношение и към физическата самозащита и оцеляване/превенция на конфликтни ситуации. Книгата се казва "The Gift of Fear", авторът е Gavin de Becker. Препоръчвам ви я!
Поздрави!

Това мнение е редактирано от MXM: 27 юли 2012 - 12:18

#58 nikodim petrov

nikodim petrov

ησυχία

• Дао
  • 936 мнения
  • БИ:Българско бранно умение

Публикувано: 27 юли 2012 - 12:48

Към коментара на доктора мога да добавя само- умът може да бъде твоят най голям приятел или най големият ти враг, зависи как го използваш.

Умът е като касапския нож. Колкото по малко го използваш, толкова по остър остава ! Качена снимка
Когато човек вижда себе си по-добър от другите, е нормално да осъжда и злослови !
Бранното умение от самото начало ни учи, укрепва и усъвършенства в любовта.

#59 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 27 юли 2012 - 14:47

Смятам, че днес науката знае наистина твърде малко за същността на Духа и духовното.

Интересно доколко си запознат със съвременната психология и психиатрия, за да твърдиш подобно нещо...Качена снимка

Умът е като касапския нож. Колкото по малко го използваш, толкова по остър остава ! Качена снимка

Много глупости съм чел във форума, ама тази е направо недостижима Качена снимка

#60 Judoboy

Judoboy

зле възпитан

• Mодератори
  • 3956 мнения
  • БИ:де що има бой

Публикувано: 27 юли 2012 - 15:03

Много глупости съм чел във форума, ама тази е направо недостижима Качена снимка

Що ве :) като се покрие с плесен, от неползване, може спокойно да твърди, че е остърКачена снимка
Какво пречи на всяко БИ да се справя добре на ринг, освен калпавата подготовка?!

Ако на ринг не можеш да се справиш,какво ще правиш в една улична ситуация с n на брой нападатели?!