Към съдържанието

- - - - -

Surgenor

• Please log in to reply
В темата има 40 мнения

#1 KitiKatK1_

KitiKatK1_
  • Гости

Публикувано: 26 февруари 2004 - 15:12

Посъветваха ме 10 дни преди състезание да пия тези ампули ,за по-бързо въстановяване след тежка тренировка и т.н Ако някой е ползвал този продукт ,моля да ми каже дали са такива ефектите,дали помагат ? Благодаря предварително :up:

#2 shurly rey_

shurly rey_
  • Гости

Публикувано: 26 февруари 2004 - 15:42

Ampylite sa dobri -predpolagam sam 6te se yveri6! Dobre dejstvat i naj-vajnoto ,burzo :) Az gi polzvam i moga da kaja ,4e imat efekt.
Predi sustezanie daje moje i po dve predi trenirovkite.
Yspeh na sustezanieto :up:

#3 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 09 юни 2006 - 12:09

хе,
преди няколко седимци точно за този препараттърсих инфо .. и какво намерих:
- пият го футболистите преди мачове .. че чак и юнушите ги "друсат" преди важни мачове :angrrr:
брата е вратарче,преди няколко седмици играха финал за купата на България по футбол ... та, младежа отишъл за мача яко на антибиотици, съответно вкарал серджинорчи заедно със съотборниците и ми светнали батериите - яко енергия .. а наследващия ден бил напълно здрав - все едно до преди 24 не е бил на антибиотици ...
обаче мача стига до дузпи и младежа ми сподели, че изобщо не е могъл да се съредоточи - все едно главата му е била някъде другаде ... а предишните 3 мача беше хванал 5 броя общо ...
та, както е по принцип в живота и природата като цяло - няма безплатен обяд .. яко енергия и стимулиране на имунната ситема, но концентрацията нещо на къра май ...

та тъй :)

#4 Буратино

Буратино

лъжи ме, лъжи ме!

• Идващи изотзад
  • 334 мнения
  • От:гората
  • БИ:клавиатурен спец
  • Предишен прякор: 964Pinocchio

Публикувано: 09 юни 2006 - 12:20

Миналата зима работех на 2 места и давах смени по 48 часа :blink: Постоянно пиех сержинор и наистина има страшен възстановителен ефект, а струва само 60ст. в аптеките. А за концентрацията не мога да кажа нищо. Тя при мене си липсваше след 48 часа пред компа :). А доколкото съм запознат (не е много) употребата му няма никакви вредни последствия в/у организма

Това мнение е редактирано от 964Pinocchio: 09 юни 2006 - 12:27

Изяж бобър - спаси дърво!

#5 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 09 юни 2006 - 12:29

Миналата зима работех на 2 места и давах смени по 48 часа :blink: Постоянно пиех сержинор и наистина има страшен възстановителен ефект, а струва само 60ст. в аптеките. А за концентрацията не мога да кажа нищо. Тя при мене си липсваше след 48 часа пред компа :).

викаш по аптеките се продава?
щото доста често тренирам до късно, събират ми се има-няма 6 часа сън (това в нормални дни, когато няма зор и подобни хави, свързани с училище, работа и т.н.) ... та след една такава серияхората ме питат що съм гледал лошо .. а когато сънят стигне до 4 часа или по-малко вече става екстремно :evil:
та, въпросният медикамент е БГ прозиводство или?

че ако наистина действа положително дан възстановяването да поръчам от БГ, та да имам за екстремни случаи :gangstah:

#6 Буратино

Буратино

лъжи ме, лъжи ме!

• Идващи изотзад
  • 334 мнения

Публикувано: 09 юни 2006 - 12:31

Ми не знам кво производство е. То не пише нищо на ампулата май. Ама тука се продава във всяка аптека и струва стотинки

#7 Black Stone_

Black Stone_
  • Гости

Публикувано: 09 юни 2006 - 14:01

...

та, въпросният медикамент е БГ прозиводство или?

... :huh: ако не се лъжа, мисля, че беше френско. :(
В комбинация - две ампулки сарженор + вит. С 1000 преди интензивна двуразова тренировчица или състезание ми се отразява доста добре.... :up:

#8 Malicious_

Malicious_
  • Гости

Публикувано: 10 юни 2006 - 03:39

Френско е. Това са две изолирани есенциални аминокиселини. Част от благоприятното им действие е , че точно тези аминокиселини стимулират производството в мозъка на т.н. естествени наркотици, което води до чувство на облекчение и удовлетворение. Напълно безвредно е, може да се дава дори на бебета. При по-тежки натоварвания една ампула дневно е недостатъчна доза!

#9 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 10 юни 2006 - 11:58

Френско е. Това са две изолирани есенциални аминокиселини. Част от благоприятното им действие е , че точно тези аминокиселини стимулират производството в мозъка на т.н. естествени наркотици, което води до чувство на облекчение и удовлетворение. Напълно безвредно е, може да се дава дори на бебета. При по-тежки натоварвания една ампула дневно е недостатъчна доза!

благодаря за информацията, бай Ристи :up:
брата в момента играе и при '90 и при '89 и ми разправяше, че чувствал ръцете си като откачени (насъбрана умора през сезон и турнира за купата, нормалните тренировки + вратарски + силови + кросове .. и взел да му свършва безнина) :evil:
та, малкият ми разправяше, че последните дни гълтал по 2-3 ампули на ден :huh:

а относно есенциалните аминокиселини - от известно време си правя експериметни с приема на продукти с високо съфържание на белтък (говорим за естествени продукти) ... както знаем в различните имаме и различна концентрация на различните есенциални аминокиселини (+ някои други неесенциални АК (аминокиселини)) ...
мога с ръка на сърцето да кажа, че месото е Номер 1! вкарвал съм по 500-600г на ден и съм тренирал като животно 1-2 дневно и заедно с достатъчно съм възстановяванетое доста добро ... в момент обаче ми се наложи да намаля доста месото поради финансови причини (итренировките намалих доста зарад други причини), та се опитвах да заместя месеото с яйца и млечни .. в началото беше доста терсене, но поселдния месец яжно съм налучкал комбнинациите и 5 бъркани яйца в комбинация с едно или пвоече от следните: сиене, кашкавал, извара - дава доста добри резултати :up:

та, идеята ми е хапвате качествено и яко и да гълтате подобни препарати само в много екстремни случаи :up:
(е, и аз си поръчах вчера да ми донесат 20тина ампули от БГ, но те са само за краен случай .. а и мисля да си "поиграя" с 1-2 от тях в химическата лабория в университета :) )

поздрави

#10 Forsaken

Forsaken

Secluded

• Изпитателен Срок
  • 5 мнения

Публикувано: 10 юни 2006 - 15:55

Извинявам се,само да попитам :) пият се така ли?Не се бият?
Respect to all!

#11 Буратино

Буратино

лъжи ме, лъжи ме!

• Идващи изотзад
  • 334 мнения

Публикувано: 10 юни 2006 - 17:36

Извинявам се,само да попитам :) пият се така ли?Не се бият?

Пие се. Даже има портокалов аромат :)

#12 aigner

aigner

Б А Б А И Т

• Дао
  • 176 мнения
  • От:виж снимката

Публикувано: 15 август 2006 - 18:04

Съвета, който мога да дам за Surgenor е ДА СЕ ИЗПОЛЗВА.
Аз съм пил в продължение на месец(само в дни с тренировка т.е. 16 дена само) така :
1ва ампула след сън
2ра ампула след тренировка
3та ампула преди лягане
Ефтин е за да се надъхваме излишно за покупката му с разни впечатления от действието му.(при мен е 12.60лв. за 20 ампули)
За хора, които имат пари и имат желание наистина да им светнат очите(както каза бате Лъчо) препоръчвам:
Surgenor + L-Glutamine
Сърдженора : (На някои хора това им е много, ама на мен не.Ако сте от другата група изпуснете 1вата ампула)
1ва ампула след сън
2ра ампула след тренировка
3та ампула преди сън
Глутамина :
1. 5гр. след сън
2. 5гр. преди тренировка
3. 5гр. след тренировка (преди да сте пили глюкоза ако пиете) Добре е непосредствено преди края на тренировката да се приемат белтъчини(Surgenor, L-Glutamine, протеини и т.н.), а след нейния край въглехидрати(прости ама много прости - глюоза, декстроза).Тук става втпрос за интервал от 15-20минути.
4. 5гр. преди сън( хубаво е да са минали 2 часа минимум от последното ядене )
(5гр. са приблизително чаена лъжичка с връх)
Ако тренировката ви е тежка ще осетите най-добре ефекта.
Сърдженора помага при тежки натоварвания(били физически или психически, Глутамина също помага за намаляване на менталната умора).Тъй като L-аргинин-а в Surgenor е под течна форма се усвоява прекрасно(най-пълно и бързо).Нека не забравяме, че L-аргинин-а действа кръвоснабдяващо на половите органи :wink:
Да не се взима Йохимбин със Surgenor!
Ако някоя блудна душа мисли, че не съм прав(за дозирането на L-Glutamine-а и L-аргинин-а) то моля нека попита тук и тук и тук.

И накрая един съвет към всички деца от 16 до 22 пийде Surgenor, защото освен, че ще помогне да се възтановявате по-добре от тежки натоварвания, но и ще стимулира освобождаването на растежен хормон и пролактин от хипофизата, и на глюкагон и инсулин от задстомашната жлеза.Ще помогне за неутрализирането на свободните радикали т.е. все хубави неща за подрастващ организъм.
Поздрави...
Няма власт над оная глава, що е готова да се отдели от раменете си.
Напред Ботев !!!
Теб обичам АЗ !!!

#13 zafira

zafira
  • Дао
  • 42 мнения
  • От:Svilengrad
  • БИ:kickboxing

Публикувано: 15 август 2006 - 19:41

В една ампула Serginor съдаржа по 1гр. Аргинин.Аргинина подпомага отделянето на Хормона на Растежа и
затова е много добро средство за възтановаваня но идва малко скапичко,защото ако пиеш примерно по 3-ри ампули на ден една опаковка Serginor ще ти стигне за 6-7 дена.За това по добре и по евтино
ще бъде ако се купи Аргинин на някоя друга фирма със по концентрирано съдържание в една таблетка например от 5гр.
Мисля че на Jk-Nutrition ще бъде по-добър заместител на Serginora.
PEACE be with you!

#14 cl4ym4n_

cl4ym4n_
  • Гости

Публикувано: 15 август 2006 - 20:39

една ампула Serginor съдаржа по 1гр. Аргинин.Аргинина подпомага отделянето на Хормона на Растежа и
затова е много добро средство за възтановаваня но идва малко скапичко,защото ако пиеш примерно по 3-ри ампули на ден една опаковка Serginor ще ти стигне за 6-7 дена.За това по добре и по евтино
ще бъде ако се купи Аргинин на някоя друга фирма със по концентрирано съдържание в една таблетка например от 5гр.

и на мен това ми мина през ума, а някой знае ли коя е другата аминокиселина вътре, и в крайна сметка дали е по-икономично да си ги купуваме отделно...все пак доста излиза на месец по три сърженора на ден

#15 zafira

zafira
  • Дао
  • 42 мнения

Публикувано: 15 август 2006 - 23:17

В листовката на Serginora не пише какви други аминокиселини има.Само на самата ампула пише че съдаржа 1гр. Аргинин аспарт мисля че беше.
Друга амино киселина с подобно действие е Ортинина.Можеш да си вземеш GH max(мисля че беше) - на Universal той съдържа Ортинин и Аргинин и май витамин Б6.Струва около 50лв. горе долу и са 120 таблетки като в 2таблетки има по 5гр. Аргинин и 5гр. Ортинин.
Ацетил Л-карнитин също е добро средство за увеличаването на хормона на разтежа.
Mожеш да си вземеш GH max(мисля че беше) - на Uneversal.Съдържа по 5гр. Аргинин и Ортинин които помагат за отделянето на Хормона на Разтежа.Струва към 50 лева горе-долу.
Аз лично Serginora го пия сутрин със Пирамен и Фитин и преди тренировка само с Фитин.
Фитина и Пирамена излизат евтино.
Фитина и Пирамена са за по-добро оросяване на мозъка и повишат концентрацията,особенно ако сваляш кила и си намалил въглехидратите Фитина и Пирамена помагат много,поне при мен де при теб незнам трябва да пробваш.
PEACE be with you!

#16 aigner

aigner

Б А Б А И Т

• Дао
  • 176 мнения
  • От:виж снимката

Публикувано: 16 август 2006 - 01:00

В една ампула Serginor съдаржа по 1гр. Аргинин.Аргинина подпомага отделянето на Хормона на Растежа и

Дай инфо за продукта на Jk-Nutrition (това българскатаа дъщерна фирма на Юнивърсъл ли е).А дали 5те грама ще са в течна форма.Аз лично не вярвам.Формулата на MUSASHI е 75гр. за 46лв. това за тях е 23 дози т.е. 2 лева еденична доза (това до 20гр. течен за 12.60лв. ми звучи нелепо т.е. 1.80лв. за еденична доза + това по-пълно и лесно усвоим)

и на мен това ми мина през ума, а някой знае ли коя е другата аминокиселина вътре, и в крайна сметка дали е по-икономично да си ги купуваме отделно...все пак доста излиза на месец по три сърженора на ден

Виш cl4ym4n щях да знам ако има по-изгоден и качествен Аргинин(в Surgenor важен е Аргинина).Аз казах, че съм пил само в дните с тренировка(ефекта е УАУ, поне при мен) и така по се ядва цената, но ако ще е само Surgenor, извинявай 1.80лв. на ден не е много.
Поздрави...
Няма власт над оная глава, що е готова да се отдели от раменете си.
Напред Ботев !!!
Теб обичам АЗ !!!

#17 zafira

zafira
  • Дао
  • 42 мнения

Публикувано: 16 август 2006 - 09:04

Аргинина на повечто фирми не само на JK-nutrition са или на капсули или прахообразна форма.
Musashi по-принцип държат много високи цени на продуктите си в сравнение с останалите.Както казах предния я пат според мен по-добрия вариант е Аргинина на JK-nutrition по на далавера излиза или малко по скапия но и по добър GH max на Universal.
Ацетил Л-Карнитин също спомага за отделянето на хормона на разтежа.Всичко е въпрос на финанси.
PEACE be with you!

#18 Yogurth

Yogurth
  • Дао
  • 84 мнения

Публикувано: 16 август 2006 - 11:48

Обикновено препаратите, които стимулират отделянето на "естествените наркотици" (допамини, ендорфини и т.н.) имат и един такъв ефект - при продължително приемане (като "продължително" е различно за различните хора) мозъкът свиква източника на тези стимулации да идва отвън. И спира да произвежда.

Друг страничен ефект е препарата да стимулира свръхпроизводство и това да доведе до изчерпване на естествените вещества на удоволствието в мозъка.

Така, без препарата навлизаме в неприятно лишен от чувство за благополучие и енергичност период, докато мозъкът се пренастрои. Това трае различно, в зависимост от това на колко години сте, от колко време пиете препарата, колко тежите и куп други фактори.

Затова - дозирано. Което обаче също се определя индивидуално и най-добре от човек с подходящото спортно медицинско образование.

Успехи :up:

#19 cl4ym4n_

cl4ym4n_
  • Гости

Публикувано: 16 август 2006 - 20:50

малко тъп въпрос..как да счупя ампулата, че да не се разпилеят стъклата в чашата/лъжицата, че ей сега пробвах и точно това стана...

#20 zafira

zafira
  • Дао
  • 42 мнения

Публикувано: 16 август 2006 - 21:23

Аз ги чупя с ръцете а не с тази представка която е в кутията.Защото с нея ампулата с се троши на много ситни стъкалца.Първо чупиш единя край и обръщаш ампулата с вчупения край към чашата и след това чупиш и другата и готово :)
PEACE be with you!