Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Да се захващам ли с ВЧ и време за усвояване

• Please log in to reply
В темата има 31 мнения

#21 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 18 ноември 2008 - 23:54

А ако даден трениращ няма амбиции да става майстор ,а иска да получи по-скора база за самоотбрана и удоволствието от тренировката? И ако тренира сериозно ,но не е склонен да мисли за минимум 10 години напред? Хората за това време по два магистратури правят. В крайна сметка...колкото толкова :D .
А дали може за 3 години ли ? Аз мога... ма не искам. :wooow:
На мен ми е интересно за колко години децата осъзнават ,че не им трябва да стават по-добри от Брус Лии? :D

Тук трябва да отбележа, че самият Брус Лии е стигнал едва до второто ниво на Уин-Чун - формата Чум-Киу; толкова можал, толкова разбрал!....... :confused: :yin-yang: :chinese:

#22 valsodar

valsodar

Скучаещ Дразнител

• Дао
  • 1140 мнения
  • От:село София
  • БИ:Ай Чао, Джит-Кам-Го, MMS, SMS и ... SOS

Публикувано: 19 ноември 2008 - 08:59

Значи, за да се отговори малко по-точно на този въпрос, трябва да се направят някои прости изчисления:

Много благодаря за изчерпателните отговори и мнения на Доктора и Павката :up:

За времето изтекло от задаването на въпроса ми, стигнах до почти същите изводи :wink:
Чела Маца книжки, как да трепе безконтактно мишки !

#23 Master

Master

Dart Ruffian

• Dark Side
  • 2566 мнения
  • От:Варна
  • БИ:Самоотбрана с интелект

Публикувано: 19 ноември 2008 - 09:37

С това смятам, че темата се изчерпва, затова я заключвам. Ако някой има да каже нещо по нея, да използва бутона "оплакване".
НЕ МЕ ПРЕДИЗВИКВАААЙ!!!

#24 acer_

acer_
  • Гости

Публикувано: 25 октомври 2009 - 21:42

Здравейте! :) Чудя се дали винг чун е правилният избор за мен. Искам да тренирам 2 пъти седмично за селф дефенс, т.е като ми скочат 2 мангала и съм с мацки да не ставам за смях :) Казвам 2 пъти седмично понеже съм доста ангажиран и този курс не трябва да ми натоварва препълнената програма, а напротив да отпускам. От всички каратета и подобни, вин чун-а ми изглежда най-добро за защита, няма никва позьорщина, но наистина повече от 2 тренировки седмично няма да мога да отделя като ми се иска за 1год да съм се понаучил - няма да ставам нинжа :)

#25 katana_

katana_
  • Гости

Публикувано: 25 октомври 2009 - 22:23

Здравейте! :) Чудя се дали винг чун е правилният избор за мен. Искам да тренирам 2 пъти седмично за селф дефенс, т.е като ми скочат 2 мангала и съм с мацки да не ставам за смях :) Казвам 2 пъти седмично понеже съм доста ангажиран и този курс не трябва да ми натоварва препълнената програма, а напротив да отпускам. От всички каратета и подобни, вин чун-а ми изглежда най-добро за защита, няма никва позьорщина, но наистина повече от 2 тренировки седмично няма да мога да отделя като ми се иска за 1год да съм се понаучил - няма да ставам нинжа :)

2 тренировки седмично-забрави
уин чун-забрави
срещу двама мангала с горните точки-забрави
или тренираш яко ,или не ..
това което искаш го има само по филмите...

#26 acer_

acer_
  • Гости

Публикувано: 25 октомври 2009 - 23:52

Е, според теб колко ми трябват 5 ли??! Не всеки има време да се прави на нинжа :)

#27 Змей Горянин

Змей Горянин
  • Mодератори
  • 656 мнения
  • БИ:Муай Тай

Публикувано: 26 октомври 2009 - 00:58

Виж сега! Ако искаш да разпускаш иди в бара! Аз така правя.
Не щеш да ставаш нинджа ама идеологическата подготовка за това е вече налице. Две тренировки на седмица и то като за разпускане, пък и двама души да набиеш след това :D
Пробвай да се свържеш с агента на МОСАД, нинджата Халипи! Той ги умее тия магии.
"Животът е кратък, изкуството е вечно, удобният случай бързо се изплъзва, емпиризмът е опасен, умуването е трудно."

#28 Pei Jun_

Pei Jun_
  • Гости

Публикувано: 26 октомври 2009 - 10:07

Има една историйка за един учен, който искал да научи дзен. Решил да отиде при един известен учител по дзен, но преди това здраво се подковал с знания прочел де що литература намерил за дзен будизма. Зареден със знания и желания той отишъл при учителя и още от вратата започнал да обяснява колко бил чел и какво разбрал, какво искал да постигне с дзен. Докато говорел учителя започнал да му налива чай в една чаша която ученият държал в ръце. И ученият говорил учителят наливал в един момент чашата се препълнила и започнала да прелива, горещия чай попарил ръцете на младия човек и той възкликнал "ама учителю какво правите тази чаша не може да поеме повече чай". Старият учител му отвърнал "млади човече и вие сте като тази чаша как бих могъл да ви науча на нещо"

Изпълнен си с желания и поставяш условия, в което нама лошо. Моят съвет е започни да тренираш пък нещата сами ще се наредят, но ако си мислиш да "поиграеш" година две БИ и после цал живот да си "нинджа" (подготвен за всякакви ситоации на улицата ) забрави.

#29 daoseek_

daoseek_
  • Гости

Публикувано: 26 октомври 2009 - 10:28

Значи за тренировки нямаш време, а за мацки имаш? Че си успял и да изградиш мнение за ефективността на едно изкуство пред тази на останалите, в които виждаш "позьорщина"? А мангалите често вадят ножове, тогава какво правиш? Реалността е друга, дори и да ти се иска "живот като на кино".
Съветвам те да тренираш каквото и да е с необходимата сериозност и постоянство и да не очакваш онзи кулминационен миг, когато ще натупаш двама каквито и да са там, а да развиеш качества, които ще ти помагат и за напред в живота.
А за да чешеш бияческата краста си намери съмишленици за спаринг, или просто засечи някого в час пик на някое кръстовище ;)

#30 AngelZ

AngelZ
  • Дао
  • 393 мнения
  • От:БГ, София
  • БИ:WuTaiji, FengMoGun, FanZi, MiaoDao

Публикувано: 26 октомври 2009 - 11:47

...Абе що не вземеш да ходиш на сауна и масажи като искаш да разпускаш.... :D
а сега сериозно...мотивацията ти е много...хм да кажем смешна...ако искаш да се правиш на нинджа пред мацките по-добре си го избий от главата и си оползотвори времето с нещо, което ще ти е от полза ...зарежи БИ... :D
и по три 5 пъти да ходиш на тренировка трябва много време докато ВИН ЧУН или коеко и да е БИ да става за бой...

#31 FDR_

FDR_
  • Гости

Публикувано: 12 юни 2012 - 17:21

Здравейте, за да не губя време - направо на въпроса: аз съм на 28, никога не съм се занимавал с никакви бойни изкуства, не съм в добра спортна форма, в момента само тичам. Има ли място за мен в залите на ВЧ ? Мога ли да разчитам, че имам шанс да усвоя нещо от този стил? Искам да постигна по-добра обща форма и да придобия увереност и умения за самозащита. Мога да отделям време за не повече от 4 тренировки в седмицата.

#32 Стефан_

Стефан_
  • Гости

Публикувано: 13 юни 2012 - 08:59

Винаги има място за още един:)
А дали ще го усвоиш си зависи единствено и само от теб.
4 тренировки на седмица, като за начало е даже много. Две, най-много три ще са достатъчни.