Към съдържанието

- - - - -

Какви стилове на Кунг-Фу се практикуват в България

• Please log in to reply
В темата има 266 мнения

#261 Pei Jun

Pei Jun
  • Дао
  • 366 мнения
  • БИ:Yi Quan, San Da, Combatives

Публикувано: 24 май 2013 - 16:15

Е "да ни е честита тогава новата федерация!"

#262 толерантния

толерантния
  • Дао
  • 854 мнения
  • От:София
  • БИ:карате

Публикувано: 29 май 2013 - 21:56

Имам един въпрос :) Какви са условията за участие в състезанието, което ще бъде през юли месец в Албена? Имам предвид  участие в дисциплината санда. 

#263 Nezumi-Otoko

Nezumi-Otoko

Ку-Тум-Бас

• Дао
  • 48 мнения
  • БИ:Бай Хуй Цюан

Публикувано: 30 май 2013 - 03:08

Това с многото федерации звучи съвсем в традициите на "поднебесната".Как беше... нека се множат, нека цъфтят и от 3 да станат 300, че като вържат едни армии от дошо-вци ще ни е драго да си ги гледаме - все левенти с по 5 дана заслуги и 5 дана мокри приказки.

Едно се убеждавам - бойните изкуства като методи за физическа доминация на едно човешко същество над друго не са за леваци.

-Сталин, Тито, Димитров - три слънца в небето над Петров!

-Мноого жега тука, бре - поти се Петров.

#264 Доктора

Доктора

лаошъ (старши преподавател)

• Дао
  • 2930 мнения
  • От:гр. София
  • БИ:Кунг-Фу /Син-И, Ба-Гуа/ и Кали/Ескрима

Публикувано: 30 май 2013 - 14:21

Имам един въпрос smile.png Какви са условията за участие в състезанието, което ще бъде през юли месец в Албена? Имам предвид  участие в дисциплината санда. 

Това е международен турнир по Кунг-Фу и участват само националните отбори по Кунг-Фу. Ако имаш някакви свърх добри състезатели, може да се включат евентуално на предстоящото Републиканско първенство през м. Юни чрез някой от клубовете по Кунг-Фу, които членуват в БФКТ, но по тия въпроси най-добре се обръщайте директно към ръковоството. Първо вижте правилата в сайта на федерацията, защото има три вида Сан-Да /с полуконтакт, фулконтакт и милитъри/. sport_boxing.gif

#265 Доктора

Доктора

• Дао
  • 2930 мнения

Публикувано: 30 май 2013 - 14:36

Това с многото федерации звучи съвсем в традициите на "поднебесната".Как беше... нека се множат, нека цъфтят и от 3 да станат 300, че като вържат едни армии от дошо-вци ще ни е драго да си ги гледаме - все левенти с по 5 дана заслуги и 5 дана мокри приказки.

Едно се убеждавам - бойните изкуства като методи за физическа доминация на едно човешко същество над друго не са за леваци.

Не са "многобройни", а са само две федерации: БФУШУ /развиваща спортно У-Шу/ и сега от тази година БФКТ /развиваща само традиционни стилове на Кунг-Фу/. Цитата ти е неправилен /"НЕКА ИМА 100 ШКОЛИ И ДА ЦЪФТЯТ 100 ЦВЕТЯ" е правилния/, а изказването като цяло е доста нелюбезно и неколегиално /ако си колега разбира се!/. Има и независими клубове в България, членуващи към някои външни организации или не членуващи никъде /този проблем го дискутирах по-горе/. Общото число на клубовете е към 50-60 в цялата страна. В общи линии това е картината. По принцип в Кунг-Фу/У-Шу има доста голямо разнообразие на стилове, но не съм забелязал "дошовци", както любезно се изрази и в Кунг-Фу няма данове, а дуани и то не на всякъде. До тук гледам не си казал нищо смислено по темата - само някакви неадекватни забележки! Да попитам за протокола: практикувал ли си някога бойни изкуства и по-специално Кунг-Фу?!?..... sport_boxing.gifcoffee.gifchinese.gif

Това мнение е редактирано от Доктора: 30 май 2013 - 14:46

#266 Pei Jun

Pei Jun
  • Дао
  • 366 мнения
  • БИ:Yi Quan, San Da, Combatives

Публикувано: 30 май 2013 - 21:23

Не са "многобройни", а са само две федерации: БФУШУ /развиваща спортно У-Шу/ и сега от тази година БФКТ /развиваща само традиционни стилове на Кунг-Фу/. Цитата ти е неправилен /"НЕКА ИМА 100 ШКОЛИ И ДА ЦЪФТЯТ 100 ЦВЕТЯ" е правилния/, а изказването като цяло е доста нелюбезно и неколегиално /ако си колега разбира се!/. Има и независими клубове в България, членуващи към някои външни организации или не членуващи никъде /този проблем го дискутирах по-горе/. Общото число на клубовете е към 50-60 в цялата страна. В общи линии това е картината. По принцип в Кунг-Фу/У-Шу има доста голямо разнообразие на стилове, но не съм забелязал "дошовци", както любезно се изрази и в Кунг-Фу няма данове, а дуани и то не на всякъде. До тук гледам не си казал нищо смислено по темата - само някакви неадекватни забележки! Да попитам за протокола: практикувал ли си някога бойни изкуства и по-специално Кунг-Фу?!?..... sport_boxing.gifcoffee.gifchinese.gif

Докторе сайта е доста тежичък по не на мен ми го отваря доста бавно. Аз не успях да намеря правилата може и да не съм гледал на правилното място, в меню правилник излиза съобщение "очаквайте скоро".

Тук съзирам едно противоречие, уж традиционно кунг фу ще развива федерацията, а в същото време сан да - това нали беше спорт (изкривен и опорочен).

Всъщност за мен това не е важно, в бойните изкуства е важно да има спаринг практика дали ще се нарича сан да или сан шоу както е в И Цюан няма значение. Надявам се да има повече практикуващи кунг фу в България и работещи спаринг практики без значение в коя федерация членуват.  

#267 Доктора

Доктора

• Дао
  • 2930 мнения

Публикувано: 31 май 2013 - 10:18

Докторе сайта е доста тежичък по не на мен ми го отваря доста бавно. Аз не успях да намеря правилата може и да не съм гледал на правилното място, в меню правилник излиза съобщение "очаквайте скоро".

Тук съзирам едно противоречие, уж традиционно кунг фу ще развива федерацията, а в същото време сан да - това нали беше спорт (изкривен и опорочен).

Всъщност за мен това не е важно, в бойните изкуства е важно да има спаринг практика дали ще се нарича сан да или сан шоу както е в И Цюан няма значение. Надявам се да има повече практикуващи кунг фу в България и работещи спаринг практики без значение в коя федерация членуват.  

Пей Джун, то и на мен ми се иска да е като едно време и да е Лей-Тай /бой на арена/, но все пак сме в ЕС и си има някои правила. Аз не съм против Сан-Да - става за тестване на уменията на бойците, но съм със особени забележки по отношение на прекалено сложните правилници. На времето след 1990 г. имаше такъв за Сан-Да разработен от IWF - 50 стр.; аз го съкратих за регионалните турнири по Сан-Да/Лей-Тай на 2 стр. /на пълен контакт/ и се възприе добре, беше реалистичен и "работеше". На двубоите канехме бойци от Карате, Кик-Бокс, Муай-Тай, Таекуондо и др. sport_boxing.gif  Сега в новата федерация ще видим как ще сработят нещата, но за сега правилниците са разработени от Световната федерация по традиционно Кунг-Фу и ще следваме тях. Новия момент е дисциплината "двубои с оръжия" /къси, дълги и нож/ със защитно облекло, които тепърва ще се разиват и са много атрактивни и полезни за работещите с оръжие. Такива дисциплини е имало в началото на миналия век в Китай на едни от първите национални турнири от модерен тип през 1929, 1930 и 1933 г. В момента към IWF и повечето организации развиващи китайски бойни изкуства липсват такива дисциплини. Те се практикуват само в Китай, Тайван, Канада, отчасти в ЕС и САЩ от организации практикуващи традиционни стилове на Кунг-Фу. coffee.gif

Това мнение е редактирано от Доктора: 31 май 2013 - 10:21