Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Стилът на Дракона

• Please log in to reply
В темата има 19 мнения

#1 FiRE

FiRE
  • Дао
  • 182 мнения
  • От:Монтана\Велико Търново
  • БИ:Киокушинкай

Публикувано: 25 март 2007 - 12:01

Значи от 1 или 2 месеца търся (чрез нета) в българия клуб в който се тренира този стил на дракона (аз го знам като Dragon Fist Kung Fu) та мисълта ми е ако някой знае такъф клуб нека сподели сайта на клуба. аз намерих само в чужбина клубове в които се тенира този стил -> http://www.loongying...eage.html#taiut

Това мнение е редактирано от FiRE: 25 март 2007 - 12:02

#2 xyience

xyience
  • Дао
  • 30 мнения
  • БИ:ригуаджан

Публикувано: 25 март 2007 - 22:52

стилът на Дракона не е ли собствена импровизация върху това което тренирашият знае и се прави на определено ниво от знания.

#3 FiRE

FiRE
  • Дао
  • 182 мнения

Публикувано: 26 март 2007 - 16:03

стилът на Дракона не е ли собствена импровизация върху това което тренирашият знае и се прави на определено ниво от знания.

Не не е. Дракон кунг фу е стил при който исползваш само ръце (с малки исключения).Майсторат който измислил този стил победил 20 човека наведнъж !Нз в горепосоченият сайт май го бях прочел.Намирал съм клубове но в чужбина в чиито сайт са описани степените на обучения и мога да кажа че това не е само за импровизация.

#4 Scribe_

Scribe_
  • Гости

Публикувано: 26 март 2007 - 17:16

FiRE говори за реално съществуващ стил на ушу, разновидност на нанцюан доколкото знам. Но засега не се е чувало да се преподава в България.

Но ти не съжалявай, а се запиши на Тай Чи Чуан! Създателят му е избил 100 разбойника наведнъж! :chinese: :yin-yang: :chinese:

:wink:

#5 FiRE

FiRE
  • Дао
  • 182 мнения

Публикувано: 26 март 2007 - 20:30

FiRE говори за реално съществуващ стил на ушу, разновидност на нанцюан доколкото знам. Но засега не се е чувало да се преподава в България.

Но ти не съжалявай, а се запиши на Тай Чи Чуан! Създателят му е избил 100 разбойника наведнъж! :chinese: :yin-yang: :chinese:

:wink:

може ли нещо като клип или обясни горе долу за какво става на въпрос ?(за Тай Чи Чуан говора)

#6 Scribe_

Scribe_
  • Гости

Публикувано: 26 март 2007 - 21:51

може ли нещо като клип или обясни горе долу за какво става на въпрос ?(за Тай Чи Чуан говора)

Тай Чи Чуан

Ако искаш още инфо пиши ми лично съобщение, че се отплеснахме от темата.

#7 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 27 март 2007 - 11:55

Лун-Ин-Цюан не се практикува за сега в България. Това е производен стил на Южния Шаолин-Цюан (виж следващия месец книгата, която ще излезе на издателство "Шамбала" - "Традиционен Шаолин-Цюан. Южен Шаолин", том 2 , юмручни форми, бойни техники, Ци-Гун и оръжия). Иначе техники на Дракона има в стиловете Син-И-Цюан ("Бокс на насочената воля") и Ба-Гуа-Джан ("Дланта на 8-те мистични триграми") и те са доста по-съвършенни от споменатия стил на Кунг-Фу. :chinese: :yin-yang: :chinese:

Това мнение е редактирано от Доктора: 27 март 2007 - 11:56

#8 valsodar

valsodar

Скучаещ Дразнител

• Дао
  • 1140 мнения
  • От:село София
  • БИ:Ай Чао, Джит-Кам-Го, MMS, SMS и ... SOS

Публикувано: 27 март 2007 - 12:11

(виж следващия месец книгата, която ще излезе на издателство "Шамбала" - "Традиционен Шаолин-Цюан. Южен Шаолин", том 2 , юмручни форми, бойни техники, Ци-Гун и оръжия).

Тъй кажи бре Дока, убихме се да я търсим, а чак сега разбирам, че още не е излязла !
Същия формат ли ще е както първата ?
Чела Маца книжки, как да трепе безконтактно мишки !

#9 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 27 март 2007 - 12:14

Тъй кажи бре Дока, убихме се да я търсим, а чак сега разбирам, че още не е излязла !
Същия формат ли ще е както първата ?

Да но е малко по-дебела от първия том - 504 страници ! И аз я чакам с нетърпение за да я подаря на приятелите!

#10 FiRE

FiRE
  • Дао
  • 182 мнения

Публикувано: 27 март 2007 - 14:58

Лун-Ин-Цюан не се практикува за сега в България. Това е производен стил на Южния Шаолин-Цюан (виж следващия месец книгата, която ще излезе на издателство "Шамбала" - "Традиционен Шаолин-Цюан. Южен Шаолин", том 2 , юмручни форми, бойни техники, Ци-Гун и оръжия). Иначе техники на Дракона има в стиловете Син-И-Цюан ("Бокс на насочената воля") и Ба-Гуа-Джан ("Дланта на 8-те мистични триграми") и те са доста по-съвършенни от споменатия стил на Кунг-Фу. :chinese: :yin-yang: :chinese:

а къде в българия се практикуват тия 2 стила син-и-цуан и ба-гуа-джан ?(в кои градове(Аз съм от Монтана))

#11 BubbleGum

BubbleGum
  • Дао
  • 101 мнения
  • БИ:мма

Публикувано: 07 април 2007 - 04:37

Да но е малко по-дебела от първия том - 504 страници ! И аз я чакам с нетърпение за да я подаря на приятелите!

Докторе, ще има ли форми от Хун-Гар вътре? Отдавна този стил ми се набива на очи. През 2003 пишеше някакъв, който го тренира

#12 дао

дао

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 15 мнения
  • БИ:Ба гуа джан Син И Цюан Тай Дзи Цюан

Публикувано: 27 април 2007 - 22:34

Бих ти препоръчал школите обвързани с "Българска Асоцияция по Тай-Дзи и Кунк-Фу" на която основен приоритет е развитието на трдицйоните /бойни/ направления на Кунг фу. Син И, Ба Гуа са едни от стиловете развивани.

#13 сила

сила

мистър

• Дао
  • 196 мнения
  • От:Добрич
  • БИ:тайдзи, ТКД, бокс, някои оръжия...

Публикувано: 02 май 2007 - 05:15

Удански Лун-хуа стил (стил на дракона). Това е Удански вътрешен стил. Има и шаолински вариант. Вероятно двата стила са повлияни от друг, по-стар стил и са развити съответно в Удан и Шаолин, след което са се смесили с другите стилове.

Съществуват още Драконов стил Багуа, Удански меч на дракона( Лун хуа циен), Меч на летящия дракон ( Фей лун циен), на зеления дракон (Чин Лун циен) , Багуа меч на летящия дракон ( Багуа фей Лун циен) и др.

#14 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 03 май 2007 - 14:30

(виж следващия месец книгата, която ще излезе на издателство "Шамбала" - "Традиционен Шаолин-Цюан. Южен Шаолин", том 2 , юмручни форми, бойни техники, Ци-Гун и оръжия). Иначе техники на Дракона има в стиловете Син-И-Цюан ("Бокс на насочената воля") и Ба-Гуа-Джан ("Дланта на 8-те мистични триграми")

но е малко по-дебела от първия том - 504 страници ! И аз я чакам с нетърпение за да я подаря на приятелите!

Книгата вече е по сергиите. Пожелавам на Дориян и на издателите успех с продажбите :up: Пък щом казва, че на приятелите ще я подарява...за сега не съм си я купил :wink:

#15 BubbleGum

BubbleGum
  • Дао
  • 101 мнения

Публикувано: 10 май 2007 - 03:19

В темата стана дума за книгата ''Традиционен Шаолин-Цюан. Южен Шаолин, том 2". Поради малко необичайни причини Доктора не сподели информация относно книгата. Пратил ми е ЛС и цитирам част от него за феновете, които се чудят излязла ли е вече книгата и къде се намира.

Книгата е вече по книжарниците и на пл. "Славейков". Има раздели за стиловете Хун-Гар, Чой-Ли-Фут, Нан-Цюан и Уин-Чун (форми, техники и бойни приложения), класически текстове, също Ци-Гун/Ней-Гун, традиционни оръжия (7 вида) и "72 тайни изкуства на Шаолин"

#16 misho28

misho28
  • Дао
  • 31 мнения

Публикувано: 10 май 2007 - 14:36

Книгата вече излезе , незнам дали я има по книжарниците но в интернет я има аз от там си я купих . Приятно четене :chinese: :chinese: :yin-yang:

#17 CHEPUT

CHEPUT
  • Дао
  • 189 мнения
  • От:София, Бургас
  • БИ:К'вот падне

Публикувано: 12 май 2007 - 00:43

Аз я прегледах в интернет книжарница и нещо ми направи впечатление. На корицата е показан някакъв боец, вероятно шаолинец. Забележете в какво е обут (от коленете надолу), не ви ли прилича на част от българска народна носия(мисля, че се нариаха гети)? Погледнете линка: http://www.pe-bg.com/?cid=9&pid=22155

#18 BubbleGum

BubbleGum
  • Дао
  • 101 мнения

Публикувано: 12 май 2007 - 17:04

От книга дори и да се голям разбирач пак е трудно да разбереш тънкостите на техниката.
Бойно изкуство от книга или филм не се учи.

Така е, но от книга и филм можеш да разбереш дали съответното бойно изкуство те кефи или не. Колкото повече опит имаш, толкова по-точна преценка. Специално на тази книга изглежда това й е целта - има по няколко форми от тоя и оня стил. Ако нещо ти хареса от книгата, отиваш и го тренираш при учител. В случая в нашта страна тези стилове не се практикуват. Само Уин-Чун е добре разработен по най-известните направления на двама майстори(всичките разновидности на Уин-Чун бяха 13, доколкото си спомням).

Между другото, не съм си купил още книгата, в понеделник ще го сторя. От един друг източник бях чел преди време за "72 тайни изкуства на Шаолин". Много ме изкефи

Изкуство на "Цинобърната длан".
Нападателят обикновено махва или потрива ръце на няколко стъпки от своя противник. Противникът изведнъж пада на земята, сякаш е получил силен удар. В началото няма външни следи от удара, но след три дни на тялото на ударения се появява червен отпечатък от дланта и се констатират повреди във вътрешните органи. За такова нараняване няма лек и поразените обикновено умират до 10 дни.

:devill: :devill: :devill: :devill: Не ви ли обхваща една ушу-романтика от тва :D ? Те, китайците, обичат да правят от мухата слон, но звучи адски яко.

#19 Доси_

Доси_
  • Гости

Публикувано: 14 май 2007 - 10:10

Момчета, тази тема се превърна в рекламна ... :D ! Дайте по същество - що е то Дракон, как се движи, има ли крака и ако да защо е избрал да не рита с тях :huh: ??? Изобщо дайте по същество... На мен лично ми се струва че всяко ограничение те ограничава (хъм това прозвуча малко тъпо...). Например ще удрям само с ръце или само с крака, или пък ще удрям с ръце и крака но без лакти и колене, или пък без глава, без да се хващаме, без да се блъскаме и т.н.
Аз лично знам само едно нещо в мъжкото и две неща в женското тяло с които ударите са безполезни, ха ха ха :up: ! Иначе от всичко друго човек би трябвало да поназнайва ако иска да върви напред в БИ. Така си мисля де... не е задължително да съм прав.
Бъдете здрави и отворени за нови неща :chinese: !

#20 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 14 май 2007 - 16:30

Така е, но от книга и филм можеш да разбереш дали съответното бойно изкуство те кефи или не. Колкото повече опит имаш, толкова по-точна преценка. Специално на тази книга изглежда това й е целта - има по няколко форми от тоя и оня стил. Ако нещо ти хареса от книгата, отиваш и го тренираш при учител. В случая в нашта страна тези стилове не се практикуват. Само Уин-Чун е добре разработен по най-известните направления на двама майстори(всичките разновидности на Уин-Чун бяха 13, доколкото си спомням).

Между другото, не съм си купил още книгата, в понеделник ще го сторя. От един друг източник бях чел преди време за "72 тайни изкуства на Шаолин". Много ме изкефи

:devill: :devill: :devill: :devill: Не ви ли обхваща една ушу-романтика от тва :D ? Те, китайците, обичат да правят от мухата слон, но звучи адски яко.

В книгата има цял раздел "72 тайни изкуства на Шаолин", описана е подробно и практиката на "Цинобърната длан". За практикуващите Уин-Чун също е помислено - дадени са и трите основни форми на стила Суи-Ним-Тао ("Форма на малката идея"), Чум-Киу ("форма за търсене на мостове към противника") и Бил-Джии ("Форма на удрящите пръсти"), а също и раздел за Чи-Сао ("Лепкави ръце").