Към съдържанието

- - - - -

Колко ограничават състезателните правилници

• Please log in to reply
В темата има 96 мнения

#81 толерантния

толерантния
  • Дао
  • 854 мнения
  • От:София
  • БИ:карате

Публикувано: 28 септември 2009 - 11:23

По освободен:
няма бъркане в очи (не че не се случва), по следната елементарна причина: тестването на възможностите е постоянен процес, не еднократен . Самия тест, освен друго е и обучителен процес. Ваденето на око(и подобни) прекъсва възможността за постоянство на процеса.

Мисля ,че това е много точно определение :up:

#82 Thai_

Thai_
  • Гости

Публикувано: 28 септември 2009 - 11:30

Според мен хората който твърдят че тренират и умеят опасни ( СМЪРТОНОСНИ ) техники като бъркане в очите, удар в слбините, гръкляна, слънчевия сплит и т.н. спадат към следните категории:
1. злобни жени ( най-вече стари моми )
2. слаботелесни мъже не желаещи да правят силови тренировки от типа на силов трибой, бодибилдинг и т.н.
3. застарявящи чичковци нямащи алтернатива тепърва да влизат във добра физическа форма.

изказването е малко крайно, но не е като да няма известна доза истина

или както един адепт на кунг фу казваше в едно интервю с : "В една битка първо е важен куражът, после силата (бел. ред. т.е. физическите способности) и най-накрая кунг фу!"

поздрави :up:

#83 Мак Сим

Мак Сим

ПРОГРЕСОР

• Бабаит
  • 1528 мнения
  • От:Гладбах на Нирс
  • БИ:СУБАКС

Публикувано: 28 септември 2009 - 11:38

И за какво беше показателен Гришата срещу Калин? Освен за това, че Гришата е добър боец и в конкретния момент беше по-добър от Калин(вероятно и все още е - но това са само вероятности)?
Ти беше ли на срещата? Или пък си наблюдавал подготовката на Калин за боевете и по принцип?
И сигурно редовно биеш Калин :D
А за какво е показателен Багата срещу Джудобой?

Ся, аз пък понеже гледах от първия ред мога да ти кажа- супер смешен е Калин.Още по-смешно ми стана на Европейското по КУДО в Сф, като дойде като инструктор... :D Може да е готин човек, ама като боец не става!
Кой от двата мача на Багата и джудобой те интересува, щот и двата съм гледал и са на светлинни години от "мача" на Калин.

Още един готин пример от японските бойни изкуства: Шогунът Токугава (16 в.) имал като личен телохранител и наставник в бойните изкуства специалист от клана Ягю - известни майстори на фехтовката с меч и други тайни умения. Веднъж дошъл един майстор на меча, който искал да тества уменията на школата Ягю. Приели го и срещу него се изправил един невзрачен, куц и полусакат и недоутрепан боец, който приличал на скитник (добра и професионална маскировка). Майсторът го изгледал високомерно и извадил меча си с неохота че щял си го изцапа от кръвта на това нищожество. "Отрепката" обаче не дочакъл да го посекат, а от 3-4 метра го заковал с два отровни шурикена :shuriken: и след това му отсякъл главата :butcher: ! Коментарът на шефа на охраната бил следния:"- Абе тия самураи-тъпунгери дето си търсят евтина слава не разбраха ли, че шогунът ни е назначил на този пост защото сме нинджи и убиваме не по правилата дето ги е измислил някой друг; ние си имаме наши правила"!......... :ninja: :yin-yang: :ninja:

Еха, Док, пак ни сипа баничка и боза :D Ти май не си излезнал още от киното, в което си гледал "Манастира Шаолин" и "Непобедимите от Удан" :P

Имам една позната която тренира винг чун и ми обеснява как можела да извади око на по-силен опнент, например мъж.
Добре но да разгледаме следните сценарии:
1. Ако се стигне до бой с някой който я познава и тя случайно успее да го оскати - директно отива в затвора за тежка телестна повреда.
2. Ако се стигне до бой с някой който я познава и тя не успее да го оскати, а само го заслепи - опонента щъ я докопа за косата например и със сигурност ще и размаже физиономията някъде: стена, маса, под и т.н. Тоест ще яде много повече бой.
3. Ако се стигне до бой с непознти на улицата, обикновенно вечер и нападателя е агресивен циганин например какъв е шанса да събере кураж и да тръгне да му вади окото. Вероятният сценарии е да се насере от страх.

Според мен хората който твърдят че тренират и умеят опасни ( СМЪРТОНОСНИ ) техники като бъркане в очите, удар в слбините, гръкляна, слънчевия сплит и т.н. спадат към следните категории:
1. злобни жени ( най-вече стари моми )
2. слаботелесни мъже не желаещи да правят силови тренировки от типа на силов трибой, бодибилдинг и т.н.
3. застарявящи чичковци нямащи алтернатива тепърва да влизат във добра физическа форма.

Казвам го това защото самият аз ходя редовно на фитнес от 10 години, тежа 120 кг., от 1 месец тренирам бокс и въобще не се чувествам спокоен ако се ме нападнат на улицата. Не ги разбирам трениращите ушу, защо не почнат редовно да се навъртат по опасни места вечер като подлезите на централна гара и не се докажат в реалния живот. Пожелавм им успех.

:up:

Това мнение е редактирано от Мак Сим: 28 септември 2009 - 11:43

#84 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 28 септември 2009 - 13:14

Еха, Док, пак ни сипа баничка и боза :D Ти май не си излезнал още от киното, в което си гледал "Манастира Шаолин" и "Непобедимите от Удан" :P

Е, след тежки тренировки навремето пиехме само боза! Първо случаят е истински; второ често действителността надминава художествените измислици и интерпретации!

#85 Pei Jun_

Pei Jun_
  • Гости

Публикувано: 28 септември 2009 - 13:38

:D Иначе точковите/ виталните удари са най-добрите удари, пораженията настъпват след около 100 години -отложена смърт, затова са и измислени оценките , 1 точка след 100години, 2 точки -майсторски удар ще даде фира след 200 г и т.н., но все пак човек трябва да е напреднал в съответното ниво за да точкува удар. Точката зависи и в това в колко часа е нанесен удара - за нечелите секретните ръкописи(имам достъп до някои от тях, но първо към 50-60години ще трябва да метете у нас ,а после може и да ви дам да ги погледнате, но от далече!!! ) : различните чакри , енергийни меридиани имат различна часова и сезонна активност.

Това ми хареса, включи ме в списъка на желаещите да погледнат секретните ръкописи :D :D :D Млко не ме бива с метенето ма ще си нося прахосмукачка :) освен ако не е забранено щото не е традиционно. Ако е така ще се откажа.
А сега серьозно, майсторите в УШУ винаги са твърдели, че каквито и витални точки и места да занеш и да можеш да поразяваш това не струва покната пара и е безмислено ако не можеш да се биеш и то добре. Въпроса относно точките и ефективното им прилагане също се оспорва от някои от тях.
Относно правилниците- взимам си бележка.

#86 titaniumman_

titaniumman_
  • Гости

Публикувано: 09 август 2010 - 15:13

www.wingtsun-bg.com

ВингТчун тренировки във ВТ Академията на ЕВТО-България в Пловдив.
Всеки ден занимания - по две тренировки на вечер, също и три в събота.
Тренираме усилено и през лятото без прекъсване!

ул. Опълченска 13, ет 3,
на центъра близо до пл. Съединение

Чух че при вас се готвят хора за свободни двубои. Вярно ли е?

#87 адонис_

адонис_
  • Гости

Публикувано: 09 август 2010 - 21:45

Чух че при вас се готвят хора за свободни двубои. Вярно ли е?

Да и аз съм чул, че там подготвяли бойци за ММА, та ето и една изява на ринга от страна на един добре подготвен техен боец, т.е. на ЕВТО, както се вижда от емблемата на гърба на бялата му тениска:)))) вижте, какво "блестящо" представяне само:))))

#88 SIFU_

SIFU_
  • Гости

Публикувано: 10 август 2010 - 02:43

Да и аз съм чул, че там подготвяли бойци за ММА, та ето и една изява на ринга от страна на един добре подготвен техен боец, т.е. на ЕВТО, както се вижда от емблемата на гърба на бялата му тениска:)))) вижте, какво "блестящо" представяне само:))))

това определено ми хареса, много е добро...
не ММА не е преоритет на ЕВТО

#89 nikolayminchev_

nikolayminchev_
  • Гости

Публикувано: 10 август 2010 - 07:18

Немога да разбера,защо физ.подготовка и състезанията не са преоритет(трябва да има реална проверка на знанията)Визирам почти всички (wing tsun,wing chun,ving tsun)Има няколко изключения,но те са единици,които са се отделили и тренират ,както те си знаят.Много често техните методи са в разрез със системата.

Това мнение е редактирано от nikolayminchev: 10 август 2010 - 07:29

#90 titaniumman_

titaniumman_
  • Гости

Публикувано: 10 август 2010 - 07:34

Имах в предвид не EWTO,а ученици на сифу Багалев от Пловдив.

#91 Yama

Yama

Копеле

• Дао
  • 723 мнения
  • От:София
  • БИ:Скромност

Публикувано: 10 август 2010 - 09:16

Няма нищо чудно-с тези свалени ръце и високо вдигната глава...даже се чудя как не падна директно в несвяст, а още имаше сила да мърда докато ММА-човекът го налага допълнително известно време.
...от билогичен опит аз съм резултата-да
се боря неуморно,да превъзпитам децата,да пречистя водата...
DJ Дако

#92 адонис_

адонис_
  • Гости

Публикувано: 10 август 2010 - 10:09

Доколкото знам Багалев се придържа към ЕВТО, така че и учениците му тренират по същата методика. Следователно не би трябвало да има разлика между учениците на Багалев и ЕВТО организацията, то си е едно и също.
Относно физическите тренировки- зависи от метода по който се тренира. Без усилена физическа подгтотовка обаче няма как де се придобият добри качества, особено в бойните изкуства. Поради тези причини в метода за тренировка и изучаване на Винг Чун, към който се придържаме ние физическите подготовки и натоварвания са сериозно заложени и според мен, това е правилния начин на трениране.:)

#93 titaniumman_

titaniumman_
  • Гости

Публикувано: 03 май 2011 - 11:32

Форми на свободния спаринг има няколко. Без него не може да има разбиране на реалните ситуации. Никой не казва, че това трябва да е начин на трениране на всички.
Но нека тези практикуващи да не си въобразяват, че могат нещо над средното ниво като практичност в реална ситуация ако ще и 30г. да тренират!
Моята истина е следната.
Което и да е бойно изкуство дава предимно "старт" в индивидуалното развитие на практикуващия в първите 3-4 години.
От там нататък той сам се учи и го прави по всякакъв начин и от всичко!
Причината да има толкова системи е че хоарата са развивали себе си както са го чувствали.
Ако всички правеха само това на което са ги учили и нищо друго, сигурно щеше да има по едно-две бойни изкуства във всяка етнос!
Но да не се разсейвам.
В бокса (и подобните му) най добре са развити формите на спарингуване.
Ако някой иска да работи техниката от бойното му изкуство (каквото и да е), е задължително да се поинтересува за това което имам впредвид. Поздрави на практикуващите само договорен спаринг! :pleasantry:

#94 ivanmihov_

ivanmihov_
  • Гости

Публикувано: 03 май 2011 - 15:22

По мое скромно мнение това, което демонстрира човекът с бялата тениска не е никакъв ВЧ. Поне както аз го разбирам, ВЧ не е в формата а в принципите, това да дебнеш и да чакаш другия да ти влезе с бичове не ми прилича на добър Винг Чун. Все едно Винг чунец-а се опитва да победи другия боец като му играе на неговата игра.
За спаринга, поне както аз съм усетил има си и добри страни и недостатъци. Спарингът е едно, сблъсъкът е друго. За съжаление е много трудно да се тренира второто и да си тръгнем после здрави от залата. Може би най-добрия начин за тренировка на второто е да се тренира по различни начини с различна степен на бързина и контактност според нивото на участниците и това колко всеки е готов да яде бой. Мисля, че и за спраинга се отнася същото.

#95 адонис_

адонис_
  • Гости

Публикувано: 04 май 2011 - 16:49

[quote name='ivanmihov' date='03 Май 2011 - 17:22' timestamp='1304428940' post='455421']
"По мое скромно мнение това, което демонстрира човекът с бялата тениска не е никакъв ВЧ. Поне както аз го разбирам, ВЧ не е в формата а в принципите, това да дебнеш и да чакаш другия да ти влезе с бичове не ми прилича на добър Винг Чун. Все едно Винг чунец-а................"

Демонстрира си качествата човека. Явно прави, каквото може и използва наученото от организацията, където е тренирал, чиято рекламна тениска е облякъл:).

Това мнение е редактирано от адонис: 04 май 2011 - 17:29

#96 titaniumman_

titaniumman_
  • Гости

Публикувано: 04 май 2011 - 22:09

По мое скромно мнение това, което демонстрира човекът с бялата тениска не е никакъв ВЧ. Поне както аз го разбирам, ВЧ не е в формата а в принципите, това да дебнеш и да чакаш другия да ти влезе с бичове не ми прилича на добър Винг Чун. Все едно Винг чунец-а се опитва да победи другия боец като му играе на неговата игра.
За спаринга, поне както аз съм усетил има си и добри страни и недостатъци. Спарингът е едно, сблъсъкът е друго. За съжаление е много трудно да се тренира второто и да си тръгнем после здрави от залата. Може би най-добрия начин за тренировка на второто е да се тренира по различни начини с различна степен на бързина и контактност според нивото на участниците и това колко всеки е готов да яде бой. Мисля, че и за спраинга се отнася същото.

Затова казах че "формите на спарингуване са няколко. Познавам "сблъсъка" и няма друга тренировка която да дава истински ориентир в "екшъна"!

http://www.youtube.c...feature=related

Кое е реално умение? Това което дава резултат когато го тестваш.
Правилник? Винаги може да се нагласи някъкъв според претенциите!
И още.- http://www.youtube.c...AKFNCIJdvA&NR=1

#97 адонис_

адонис_
  • Гости

Публикувано: 06 май 2011 - 00:12

Затова казах че "формите на спарингуване са няколко. Познавам "сблъсъка" и няма друга тренировка която да дава истински ориентир в "екшъна"!

http://www.youtube.c...feature=related

Кое е реално умение? Това което дава резултат когато го тестваш.
Правилник? Винаги може да се нагласи някъкъв според претенциите!
И още.- http://www.youtube.c...AKFNCIJdvA&NR=1

Тези двете клипчета- направо без коментар.:) Некачествени изпълнители и грешна методика за изучаване на Винг Чун- Кунг Фу в нета, могат да се намерят колкото щеш. Да не говорим, пък за историите за разни ученици при закрити врати, овладели разни тайни техники, енергии и т.н... Има обаче и хора, който все още се връзват на тези небивалици, та като вземат и да си повярват само им гледай сеира после:)))))
Поздрави!