Към съдържанието

Knife skills

• Please log in to reply
В темата има 83 мнения

#1 namahshivaya_

namahshivaya_
  • Гости

Публикувано: 12 април 2007 - 16:38

#2 givanov

givanov
  • Дао
  • 378 мнения
  • БИ:3 по 100 с шопска салата

Публикувано: 12 април 2007 - 16:43

С риск да бъда оплют , тва въртене на пеперуда повече ми прилича на циркаджийски номера отколкото на умения за боравене с нож.

Поздрави.
къде сме работиле не са ни дириле, къде сме пиле не са ни забравиле.

#3 BoTi™_

BoTi™_
  • Гости

Публикувано: 12 април 2007 - 16:47

Хахаха...Интересна техника и особенно,забележата как гледа злобно..Мъже пазете се .. :ninja: !

#4 SnaKe_

SnaKe_
  • Гости

Публикувано: 12 април 2007 - 16:55

Преди и аз се опитвах да въртя пеперудката, но това момиче е доста по-добро.

#5 petman

petman

СПАДНА МИ ?!

• Дао
  • 250 мнения

Публикувано: 12 април 2007 - 18:21

http://www.youtube.c...related&search=

ето това са реални умения с нож.
НЕ Е ВАЖНА ГОЛЕМИНАТА НА ВОИНА В БИТКАТА,А ГОЛЕМИНАТА НА БИТКАТА ВЪВ ВОИНА

#6 rampart

rampart
  • Дао
  • 358 мнения
  • От:Добрич
  • БИ:не тренирам
  • Предишен прякор: вадука

Публикувано: 12 април 2007 - 18:39

Тази корейка би била превъзходна суши готвачка,в случай,че запълваше времето си с учене,а не с безсмислено "рязане" на въздуха.

Това мнение е редактирано от вадука: 12 април 2007 - 18:42

#7 Sinzin

Sinzin

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 3 мнения
  • От:Бургас
  • БИ:karate

Публикувано: 16 юли 2008 - 15:28

а да знаете дали има такива семинари който се провеждат и в България ?
Който побеждава другите е силен, победилият себе си е могъщ. Лао Дзъ

#8 ТеКион

ТеКион
  • Дао
  • 112 мнения
  • БИ:Те Кион

Публикувано: 16 юли 2008 - 17:34

http://www.youtube.c...related&search=

ето това са реални умения с нож.

Определено това са реални умения :up:
"Only a fool is free, and he, only from wisdom"

#9 Проф

Проф
  • Дао
  • 437 мнения
  • От:София
  • БИ:у-шу

Публикувано: 16 юли 2008 - 17:55

Отлична работа срещу единичен нож, без удари и др.!
Лаик
"нищо не знае, все акъл дава!"
Някой виждал ли е "Ката артистик"?
"Не бойся нож, а бойся "вилки" - один "удар", четыре дылки)))))"
TУК

#10 Пича_

Пича_
  • Гости

Публикувано: 31 юли 2008 - 16:07

Тази сам я виждал и друг път.Вартя пеперудки от 1 година и горе-долу съм стигнал нейното ниво.Като хоби или начин за да станеш по-сръчен е прекрасно , но в реална ситуация уменията да въртиш пеперудка(балисонг) не са много полезни. Иначе ако вие или някой ваш познат се занимавате с това нека пишете във форума.

#11 MISHOK_

MISHOK_
  • Гости

Публикувано: 27 септември 2012 - 18:23

Интересува ме всичко свързано с този вид бой.
Преди време си направих : кама копие на камата на Левски(страхотно оръжие) и посещавах известно време кали-филипини.
Треньорът ми хареса как гледа на нещата , реално и без превземане. Само че в калито повечето техники са сечащи-режещи, а на мене някак си ми допадат мушканията, а и нали оръжието ми е кама и е баш за наръгване правено.
Интересуват ме и възможностите за защита при нападение с нож. До сега съм проучвал , много но не видях и една реално приложима.
Ножа ми е любимо оръжие, защото: е леко, удобно за носене, евтино , лесно за купуване и много опасно.

п.п. е камата не беше евтина, а сега сигурно е и по-скъпа.

Това мнение е редактирано от MISHOK: 27 септември 2012 - 18:24

#12 shadowseeker_

shadowseeker_
  • Гости

Публикувано: 28 септември 2012 - 01:18

Не върви тва с ножовете.Борбата е по-добра...прибирам се снощи и пред мене 3ма ножари не можах да разберат даже кога ги умятах... не знам само какво да правя с ножовете сега взех си за сувенири пък много грозни нещо,а и за борбата не ми помагат....предложения?
  • Хиената харесва това

#13 MISHOK_

MISHOK_
  • Гости

Публикувано: 28 септември 2012 - 10:59

Ножа си е нож и е страшно опасно оръжие. Преди даваха по телевизора двама майстори на бойните изкуства че някой ги бил заклал. Журналистите веднага искаха да го направят сензация и взеха да си измислят че трябва да е бил някакъв трети майстор на бойни изкуства. Оказа се някакъв смешник, когото онези двамата познавали и често ступвали. Въпросната вечер обаче този извадил нож и ги заклал и двамата на веднъж.
Страшна работа.

#14 толерантния

толерантния
  • Дао
  • 854 мнения
  • БИ:карате

Публикувано: 28 септември 2012 - 15:42

Само че в калито повечето техники са сечащи-режещи, а на мене някак си ми допадат мушканията, а и нали оръжието ми е кама и е баш за наръгване правено.

Нямам претенции,че разбирам от ножове и използването им ,но ми се струва,че пишеш глупости! Логично е в такъв бой да има и от двата вида техники - режещи и мушкащи, пък едва ли някой го интересува на теб какво ти допада! А относно камата - ако беше правена само за мушкане, щеше да е остра само на върха като военните щикове, а не с двустранно заточване.

#15 Shamancho

Shamancho

Кавалер

• Дао
  • 275 мнения
  • От:Варна
  • БИ:Историческа Европейска Фехтовка

Публикувано: 28 септември 2012 - 16:14

Да пише глупости ли? Още не си чул за свръхестествените бойни способности на православните българи, давани им още с раждането.

Мишок, пробвай да походиш още малко на кали. Ако отделиш достатъчно време и старание, ще разбереш, че това не е БИ, залагащо на еди-какви си техники, а е система от концепции и принципи. Също така ще разбереш, че това дето си го гледал е било работа с палки, които обикновено симулират талибонг/мачете/кукри или нещо друго с добре изявени сечащи/режещи способности. Но си има и доволно много работа както с нож, така и с празни ръце, все залагащи на същите принципи, просто особеностите са различни. С други думи научи общото, от там вече ще можеш да си изведеш частното. Обратният път е много по-труден.
Възможностите за защита срещу нож и изобщо срещу оръжия ... неведнъж са коментирани в тоя форум. Ако човекът с нож срещу теб наистина е мотивиран да те нарани, а ти си с голи ръце, имаш ограничен брой възможности - да не си там, да си намериш нещо по-голямо, или да се надяваш на чудо. Всеки майстор, който твърди, че ще те научи на специални техники, които да ти помогнат с голи ръце да се справяш с въоръжени хора, вероятно е гледал прекалено много филми.

А камите все пак наистина са оръжия направени най-вече с цел да се мушка с тях. Най-вече защото късите оръжия нямат кой-знае какъв сечащ капацитет. Което не им пречи да имат остри ръбове, дори и само защото всъщност това много помага при мушкане. А и някое и друго сериозно разрязване никак не е за подценяване.
  • Борил Караиванов, Sinat and толерантния харесват това
Die vor red der zedel. Jungk ritter, lere got lieb haben fröwen ia ere, so wöchse dein ere. Vebe ritterschaft und lere kunst, die dich ziert, jn kriegen zuo ern hoffiert.

Omnia Meo Nocet

#16 толерантния

толерантния
  • Дао
  • 854 мнения
  • БИ:карате

Публикувано: 28 септември 2012 - 17:16

А камите все пак наистина са оръжия направени най-вече с цел да се мушка с тях. Най-вече защото късите оръжия нямат кой-знае какъв сечащ капацитет. Което не им пречи да имат остри ръбове, дори и само защото всъщност това много помага при мушкане. А и някое и друго сериозно разрязване никак не е за подценяване.

Съгласен съм! :) Както казах по-горе, не разбирам от ножове и затова се поинтересувах за двустранното заточване на камите, питайки компетентен човек.Отговори ми същото като теб - че камата е с остри ръбове, за да улесни това пробождането.Затова се извинявам на мишката за думите си относно камата....но само за тях! Продължавам да твърдя, че пише доста глупости не само в тази тема, което ме дразни! :)

#17 MISHOK_

MISHOK_
  • Гости

Публикувано: 28 септември 2012 - 17:37

Приемам извинението, макар че няма за какво. Камата освен за мушкане , става и за сечене, доста е тежка и удари ли някого по главата ще я строши. Но според мене основното предназначение е мушкането. Защо на мене ми допадат мушканията ? Ами защото, когато човек е облечен добре, трудно ще стане срязването, ако не е по лицето, докато от мушкането бягане няма.
Камачо , няма как да ходя още на кали, понеже не живея в България, а и някак си не ме влече. Иначе мога да кажа че това е една доста добра система, поне така ни я представяше този треньор.
  • chichochich харесва това

#18 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 29 септември 2012 - 16:29

Отлична работа срещу единичен нож, без удари и др.!

Да кажем на средно ниво или малко под средното; чак пък "отлична" ми е малко пресилено Любо! Качена снимка Качена снимка

#19 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 29 септември 2012 - 16:43

С подчертаното малко не съм съгласен! Според мен нещата зависят и от структурата на ножа, вида острие и техниката. Например непалското кукри е късо оръжие, обаче е страшно в близък бой и то именно като сечащо оръжие. Има също така извити филипински и индонезийско/малайски ножове с дръжки тип "пистолетна дръжка", с които страхотно се сече. Добри думи мога да кажа и за коремчестия филипински нож баронг в това отношение. Карамбитите ("тигровия нокът") също използват сечащи техники с огромни поражения, а острието им доста късо и почти "невидимо" в ръката. От по-модерните образци ножове има едни изключително опасни, които имат допълнително назъбване в основата на острието. Не говоря за назъбванията на "сървайвал" ножовете (което е по-скоро като трион за рязане на дървета или кабели), а за друг тип. С подобен нож макар и съвсем малък по размер могат да се правят страшни разсичащи удари и дълбоки рани почти до кокал. На демонстрация, един експерт с подобно малко ножче с острие не повече от 7-8 см. с едно движение разсече до половината свински бут висящ на ченгел и отвори рана с дължина около 30 см. с дълбочина самото острие т.е. 8 см. Нали се сещате за какво става въпрос!
От българските ножове, старите овчарски ножове каракулак са перфектни за сечене и мушкане. Те са подобни на къс ятаган. Има описани разни случаи от турското робство и хайдутите, които са владеели тази техника, но аз ще цитирам само един такъв, който е показателен какво може ножа в близкия бой. При голямото Старазагорско клане по време на руско-турската война 1877-78 г., турската армия и башибозука на Сюлейман паша (с истинско име Соломон Леви Явиш) блокира цивилното българско население в Стара Загора и започва поголовно клане. По това време предните отряди с руски казаци и опълчение били принудени да се изтеглят към Казанлък, тъй като чакали подкрепления срещу огромната армия на Сюлейман паша. Българите попаднали в обкръжение разбира се са се защитавали както могат. В една от църквите (тази църква съм я виждал) се били скрили и натъпкали над 2000 души, основно жени, старци и деца. Мъжете били малко и зле въоръжени за ефикасна защита. Имало обаче двама братя, които по думите на очевидци разказали играта на турците. Двамата явно са били перфектни майстори в боя с нож, а и са били озверели от явната безисходица, тъй като семействата им били в църквата. Те застанали стратегически на една от портите и ВЪОРЪЖЕНИ САМО С ОВЧАРСКИ НОЖОВЕ (КАРАКУЛАЦИ) ЗАКЛАЛИ В БОЯ НАД 40 ТУРЦИ!.........Качена снимка

Това мнение е редактирано от Доктора: 29 септември 2012 - 17:01

#20 MISHOK_

MISHOK_
  • Гости

Публикувано: 29 септември 2012 - 17:23

Докторе за пръв път чувам за тели каракулаци!!! Много ме заинтригуваха! Би ли дал възможно повече информация по въпроса.
Ако има и някаква снимка ще е направо супер.
Ако няма снимка, то поне дай някаква по-подробно описание.
И дали в днешно време е възможно човек да си купи от някъде подобен нож ?