Към съдържанието

Снимка

Изработка на оръжия

• Please log in to reply
В темата има 93 мнения

#21 the stallion

the stallion

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 14 мнения
  • От:Пловдив

Публикувано: 29 ноември 2007 - 13:02

Благодаря :up: :up:

#22 hakama

hakama
  • Дао
  • 26 мнения
  • От:София

Публикувано: 20 януари 2008 - 15:01

Привет , прочетох статията за лъка , евала !
Мисля да си направя лък , но едва ли ще е по технологията по-горе , смисъл няма да чакам 12 месеца ,а до лятото (а другите заготовки ще си се сушат) , ако не се наслагват сухожилия -ще има ли някаква сила ? Искам да си направя лък ,колкото да се уча да стрелям с него ...няма да окупирам Константинопол :)

Докъде стигнахте с лъка ?

Та от доста време искам да си направя арбалет , смятам че той е по-лесен за изработване в домашни условия ?! В тази поредица дето е била поместена статията "Моят лък " дали има и за арбалет или други оръжия (Моят лък” (бр. 6/1995г. на библиотека “Всичко за оръжието”) с автор Димитър Венков.).

Смятам и ножове за мятане да си направя , някои да има информация някаква или просто заострена ламарина 3-4мм ще свърши работа ?

Мерси :chinese:

Това мнение е редактирано от hakama: 20 януари 2008 - 15:04

"В мен съществува някой, с който се боря, за да израстна"
-А. дьо Сент-Екзюпери

#23 Shamancho

Shamancho

Кавалер

• Дао
  • 275 мнения
  • От:Варна
  • БИ:Историческа Европейска Фехтовка

Публикувано: 20 януари 2008 - 21:02

Зависи, разбира се, по какво ще ги мяташ, но моят опит в хвърлянето на ножове говори, че ако са просто заострена ламарина, няма да издържат дълго - върховете ще се гънат при всяко забиване и ще се счупят много бързо.

Ако искаш да си ги направиш сам, бих те посъветвал да ги изработиш от някаква пружинна стомана (65Г, например - любимата ми стомана!!! :) ). После иди в МЕИ-то и помоли термистите да ти ги обработят.

Това мнение е редактирано от Shamancho: 20 януари 2008 - 21:05

Die vor red der zedel. Jungk ritter, lere got lieb haben fröwen ia ere, so wöchse dein ere. Vebe ritterschaft und lere kunst, die dich ziert, jn kriegen zuo ern hoffiert.

Omnia Meo Nocet

#24 ivanmihov_

ivanmihov_
  • Гости

Публикувано: 20 януари 2008 - 21:04

Извинявам се ако не е по-темата, но бих искал да попитам дали някъде в Бургас или Варна има място, откъдето мога да си поръчам да ми направят бокен, защото пообиколих доста и не намерих да продават :huh:

#25 valsodar

valsodar

Скучаещ Дразнител

• Дао
  • 1140 мнения
  • От:село София
  • БИ:Ай Чао, Джит-Кам-Го, MMS, SMS и ... SOS

Публикувано: 21 януари 2008 - 13:51

Та от доста време искам да си направя арбалет , смятам че той е по-лесен за изработване в домашни условия ?! В тази поредица дето е била поместена статията "Моят лък " дали има и за арбалет или други оръжия (Моят лък" (бр. 6/1995г. на библиотека "Всичко за оръжието") с автор Димитър Венков.).

Ето няколко линка , които биха били от полза за тези , които са решили да пробват все пак да си направят арбалет

Изготовление арбалета (подробно) тук добре са показани основните механизми :wink: Качена снимка

Как сделать арбалет с много полезни съвети и добри чертежи. Разчета е за 350 м далекобойност.

Как изготовить арбалет? пак с добри обяснения, сайта е от типа "Направи си сам.. " с интересни статии и добри чертежи , които би трябвало лесно да се разчетат и изпълнят :
Статьи по изготовлению арбалетов
Изготовление
Конструирование арбалета - практическое руководство

ВведениеПП Има и една интересна особенност - изготвянето на ложата се смята спрямо стрелеца -> "Определение размеров и изготовление ложи"

Това мнение е редактирано от valsodar: 21 януари 2008 - 14:05

Чела Маца книжки, как да трепе безконтактно мишки !

#26 Shamancho

Shamancho

Кавалер

• Дао
  • 275 мнения

Публикувано: 21 януари 2008 - 14:16

Готини линкове :up:
Откога се каним и ние да спретнем един арбалет, ама... то само това да беше :wooow:
Само и руският ми да беше на по-добро ниво... :(
Die vor red der zedel. Jungk ritter, lere got lieb haben fröwen ia ere, so wöchse dein ere. Vebe ritterschaft und lere kunst, die dich ziert, jn kriegen zuo ern hoffiert.

Omnia Meo Nocet

#27 valsodar

valsodar

Скучаещ Дразнител

• Дао
  • 1140 мнения
  • От:село София
  • БИ:Ай Чао, Джит-Кам-Го, MMS, SMS и ... SOS

Публикувано: 21 януари 2008 - 14:55

Готини линкове :up:
Откога се каним и ние да спретнем един арбалет, ама... то само това да беше :wooow:
Само и руският ми да беше на по-добро ниво... :(

В интерес на истината чертежите са на едно професионално ниво и ако се покажат на подходящия човек, не би трябвало да има проблем за изготвянето.

С дървесината също няма проблеми , повечето е леснодостъпна.

Хареса ми идеята за арбалета с "телта" - Лук из пружинной проволоки , той ми се видя най-оригинален като идея за домашно производство :wink:

Има модели които направо си изглеждат олигофренски за направа, има и такива изискващи добре оборудвана работилница и сръчен майстор.

Машинката за навиване на тетивата може да свърши работа и на лъкоманите :D :wink:
Чела Маца книжки, как да трепе безконтактно мишки !

#28 hakama

hakama
  • Дао
  • 26 мнения
  • От:София

Публикувано: 21 януари 2008 - 18:58

http://arbalet.info/..._steelprods.php Този тип го мисля сега дали ще стане от листов ресор (Москвич ) ,само някой "термист" трябва да го "извае" така че да запази якостните и еластичните си свойства :butcher:
Дали ще може да се съгласува с "Кампаунд" типа ? Тетивата мисля да ги закупя :)
Ако стане както си го мисля - ще бъде доста яка машина ?! :good:
"В мен съществува някой, с който се боря, за да израстна"
-А. дьо Сент-Екзюпери

#29 Shamancho

Shamancho

Кавалер

• Дао
  • 275 мнения

Публикувано: 21 януари 2008 - 19:35

Той ресьора си е готов, бе, не ти трябват термисти. Само трябва да внимаваш като го режеш, да не му прецакаш закалката. Макар че, като се замисля, толкова локално нагряване едва ли ще окаже особено влияние върху целия обем, но все пак.... :sunny:

Omnia Meo Nocet

#30 InsaneClown_

InsaneClown_
  • Гости

Публикувано: 08 февруари 2008 - 22:27

Някой можели да ми сподели точните размери на Джо-то.... И да препоръчате дървен материал от който да се направи... А и кой би се заел да ми измайстори такова нещо... Благодаря предварително... :D :P :up:

#31 jalokin

jalokin

търсещ мъдрост

• Дао
  • 128 мнения
  • От:София, Луковит
  • БИ:простотия

Публикувано: 09 февруари 2008 - 10:27

въпрос: металните остриета на шурикен от какво са? (във статията имам предвид) А вместо със скоч неможе ли да се заварят лекичко?

Ами несектаски погледнато има две БИ : борбъ и бокс , другото си е чалга.

#32 SIFU_

SIFU_
  • Гости

Публикувано: 09 февруари 2008 - 12:35

Здравейте!
Някой да познава майстори, които могат да направят къси и дълги мечове, малки щитове, баклери, дълги средновековни мечове...
моля, пратете ми лс или се обадете на тел 0888 228842

#33 Габушчо

Габушчо

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 1 мнения

Публикувано: 11 февруари 2008 - 12:02

Аз си търся някой,който може да заточи меча ми в Стара Загора!Или околноста! :)

#34 thewhisperal

thewhisperal

снайпер

• Дао
  • 63 мнения

Публикувано: 11 февруари 2008 - 13:08

Някой можели да ми сподели точните размери на Джо-то.... И да препоръчате дървен материал от който да се направи... А и кой би се заел да ми измайстори такова нещо... Благодаря предварително... :D :P :up:

Дължина - 120 см
Фи - 2,5 - 3 см

За да не си играеш да поръчваш и да те 'бръснат' разни дърводелци отиваш в Kaufland и търсиш дръжка за метла. Дебелината е добра, само трябва да отрежеш за да докараш дължината. Има отпечатан бар-код, ако те притеснява мини с една шкурка. :sunny:
"Някои хора умират да умрат с предимство!"
реплика на Аргилака по отношение на пътната обстановка... и не само

#35 Shamancho

Shamancho

Кавалер

• Дао
  • 275 мнения

Публикувано: 11 февруари 2008 - 21:50

Аз си търся някой,който може да заточи меча ми в Стара Загора!Или околноста! :)

Точилари има навсякъде.

Omnia Meo Nocet

#36 lano

lano

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 11 мнения
  • БИ:борба с мързела

Публикувано: 11 февруари 2008 - 22:56

За огнестрелните оръжия знам, че по закон нямаш право да си измайсториш и е подсъдно, но ми е интересно за арбалетите как стои въпроса? :)

#37 невен георгиев

невен георгиев

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 1 мнения
  • БИ:не практикувам

Публикувано: 09 март 2008 - 18:53

Търсейки информация за направата на лък попаднах на този форум и по-точно на тема в него относно лъковете. От известно време (около година) имам няколко неуспешни опита. Всъщност неуспешни са опитите ми с изработване на т.нар. сложносъставен (български=азиатски) лък. Междувременно направих и 3 лъка тип Long bow, които не се оказаха много трудни за изработка. Прегледах маса материали за направата и историята на сложносъставните лъкове и си мисля, че правя всичко както трябва, но уви все не се получава. Ако някой има опит в това отношение и желание да го сподели с мен, отворен съм за кореспонденция и съвети.
Благодаря
Невен

#38 Стефан_

Стефан_
  • Гости

Публикувано: 10 март 2008 - 12:19

"Здравейте!
Някой да познава майстори, които могат да направят къси и дълги мечове, малки щитове, баклери, дълги средновековни мечове...
моля, пратете ми лс или се обадете на тел 0888 228842"

Здрасти Стенли!
Лично не ги познавам, но в твоя град има няколко световно известни майстори ножари.
Сега точно не се сещам за координатите, но като влезеш в нета и напишеш "ножове" излизат бая неща. Там има и координати на въпросните майстори.
Аз си правя ножлета при един адаш от Сопот. Утре ша ви покажа за кво иде реч

#39 Стефан_

Стефан_
  • Гости

Публикувано: 11 март 2008 - 14:33

Ето две чикийки, които както и повечето дето ги имам са абсолютни уникати.

Това мнение е редактирано от Стефан: 11 март 2008 - 14:49

#40 Shamancho

Shamancho

Кавалер

• Дао
  • 275 мнения

Публикувано: 12 март 2008 - 11:15

Страшни чикийки :up:
Там е работата, че повечето ножари си мислят, че могат да правят и мечове. Малко от тях, обаче, си дават сметка, че мечът е много повече от голям нож...

Пък така като сме почнали, я да взема и аз да се похваля:
Последното ми творение, 30-сантиметров бъклър от 2 мм черна стомана, правен по поръчка за SIFU
21.jpg 24.jpg 30.jpg ent]

Omnia Meo Nocet