Към съдържанието

Снимка

Изработка на оръжия

• Please log in to reply
В темата има 93 мнения

#81 Ауле_

Ауле_
  • Гости

Публикувано: 05 април 2010 - 18:00

Предполагам че е така, но също мисля че и зависи от материяла от който са изработени! Не вярвам стоманеното рамо и дървеното да имат една и съща сила при еднакви дебелини!

#82 rotring_

rotring_
  • Гости

Публикувано: 22 април 2010 - 21:34

Здравейте, наскоро играх една игра Assassin's Creed.Оръжието на главния герой ми направи впечетление.Ако някой има идея как до го направя да пише :up: :D .wristblade_2.jpg animus33333.jpg

#83 anjsan_

anjsan_
  • Гости

Публикувано: 23 април 2010 - 12:28

Жълтата рисунка вдясно прилича на тези правени от Леонардо май. На мен ми хрумва да използваш нещо като телескопична палка , но няма да върши работа , защото ще се връща назад острието . Трябва да се застопорява някак. Другият вариант е да е само острие , което да се прибира в лакътника. Може още да прикрепиш някаква автоматична ножка към нещо кожено на ръката. Това са примитивни идеи , а за да стане нещо по-хубаво се изисква обработка с машини като фреза примерно .

#84 Маринов95_

Маринов95_
  • Гости

Публикувано: 24 април 2010 - 10:15

Според мен и да го направиш ще е непрактично.В Assassin's Creed може да работи,но просто няма смисъл от подобен механизъм,при положение че има много по-прости оръжия,които ще ти свършат същата работа.

#85 Liang Zan

Liang Zan
  • Дао
  • 47 мнения

Публикувано: 24 април 2010 - 10:43

Здравейте, наскоро играх една игра Assassin's Creed.Оръжието на главния герой ми направи впечетление.Ако някой има идея как до го направя да пише :up:  :D .wristblade_2.jpg animus33333.jpg

В Assassin's Creed не трябва ли да се простиш с пръста си, за да го използваш  :D Иначе ако е само колекционерско не е ли по-добре Sword of Altaïr  Качена снимка
Мечката се мие, чисти във потоците сребристи. Има ли за тебе пречка да постъпваш като мечка?

#86 rotring_

rotring_
  • Гости

Публикувано: 25 април 2010 - 00:59

В Assassin's Creed не трябва ли да се простиш с пръста си, за да го използваш  :D Иначе ако е само колекционерско не е ли по-добре Sword of Altaïr  Качена снимка

Във втората част на играта Да Винчи проектира така оръжието, че не е нужно да се реже пръста.Оръжието се продава в нета, но е 130 долара.Затова се пробвам да го направя.Ето един мой да речем чертеж My project.png My project.png :Topic-is-closed-bg:.

Прикачени умалените снимки

• My project HDW.png

#87 hebigatsu

hebigatsu

ленив пингвин

• Дао
  • 235 мнения
  • От:Bulgaria
  • БИ:kempo, FFF & MHF

Публикувано: 25 април 2010 - 19:26

:spiteful: Като става въпрос за изскачащи остриета бих предпочел тези:
http://www.ugo.com/i...ns_filmtv/3.jpg
http://i40.photobuck...es/Predator.jpg
ВСЯКО ПРАВИЛО СИ ИМА ИЗКЛЮЧЕНИЯ!!! ЩО ЛИ...!?!?!?

#88 rotring_

rotring_
  • Гости

Публикувано: 14 юли 2010 - 23:34

Някой да е правил камшици от метал или други материал. :whip:

#89 rotring_

rotring_
  • Гости

Публикувано: 17 август 2010 - 09:23

Искам да си направя нож.Харесал съм си NIGHT DRAGON 1.Обща дължина 30см дължина на острието 17см, направен от неръждаема стомана 420 само не знам колко дебела трябва да е заготовката.Някой може ли да ми каже от къде да закупя такава в гр.Добрич :butcher:

Прикачени умалените снимки

• Untitled.png

#90 zemniq86_

zemniq86_
  • Гости

Публикувано: 05 февруари 2012 - 17:07

Във втората част на играта Да Винчи проектира така оръжието, че не е нужно да се реже пръста.Оръжието се продава в нета, но е 130 долара.Затова се пробвам да го направя.Ето един мой да речем чертеж My project.png My project.png :Topic-is-closed-bg:.

виждав,че си виждал някъде в нета да се продава оръжието,можеш ли да ми кажеш къде или да ми дадеш нянакво линче,че търсих в google,но нищо не намирих

#91 Black Wolf

Black Wolf
  • Дао
  • 75 мнения

Публикувано: 08 февруари 2012 - 18:55

Искам да си направя нож.Харесал съм си NIGHT DRAGON 1.Обща дължина 30см дължина на острието 17см, направен от неръждаема стомана 420 само не знам колко дебела трябва да е заготовката.Някой може ли да ми каже от къде да закупя такава в гр.Добрич :butcher:

Имаш ли представа от металообработка, от закаляване? Имаш ли инструменти? ;)

Най-добре първо попрочети какво пише в двата ножарски форума (Metal Blade и Нож БГ) и после вземи да опитваш. А и най-добре започни с нещо по-просто и ефикасно като форма. Тези тип "фентъзи" ножове на практика за нищо не стават.

#92 Shen_

Shen_
  • Гости

Публикувано: 02 април 2012 - 22:48

Ако някой ми каже как да си направя кусаригама с верига която може да се прибира или да ми изработи ще му платя, два броя искам :)

#93 MISHOK_

MISHOK_
  • Гости

Публикувано: 03 август 2012 - 11:36

Някой може ли да ми даде информация къде бих могъл да си направя кама от времето на нашето възраждане и колко ли ще струва?
Вече имам една такава и искам да си направя поне още 3-4-ри понеже много ми харесват.

#94 valhala87_

valhala87_
  • Гости

Публикувано: 22 август 2012 - 20:18

Здравейте, наскоро играх една игра Assassin's Creed.Оръжието на главния герой ми направи впечетление.Ако някой има идея как до го направя да пише :up: Качена снимка .wristblade_2.jpg animus33333.jpg

Трябва да имаш механизъм които да освобождава острието,в смисъл такъв.Когато асассина си вади острието ръката му е надолу,има едно канапче което е закрепено с бримка на един от пръстите му(средния най-вече).Когато си вдигне китката нагоре канапчето задвижва механизъм който освобождава острието и то излиза.Същото се прави когато се прави.