Към съдържанието

- - - - -

Ба Цзи Цюан

• Please log in to reply
В темата има 42 мнения

#1 TAKUA_

TAKUA_
  • Гости

Публикувано: 22 март 2004 - 19:02

Поредната статия, запознаваща с един от северните стилове в У Шу - Ба Цзи Цюан можете да прочетете ТУК.

Приятно четене :up:

#2 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 06 април 2004 - 16:09

Тъй като проучвам този стил, известен като "военно У-Шу" /У-Шу пословицата гласи: "В гражданските изкуства имаме Тай-Дзи-Цюан омиротворяващ Поднебесната империя, а във военните изкуства имаме Ба-Дзи-Цюан осигуряващ порядъка между небето и земята"/ интересуват ме форми /тао лу/ от този стил? В замяна мога да предложа друга информация за У-Шу. :sunny:

#3 tong

tong
  • Дао
  • 463 мнения

Публикувано: 06 април 2004 - 20:05

В смисъл ?! :chinese:

#4 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 07 април 2004 - 14:12

Смисълът на форума е обмяна на полезна информация, а не на "любезности". :yin-yang:

#5 tong

tong
  • Дао
  • 463 мнения

Публикувано: 07 април 2004 - 14:17

Бинго! :chinese:

Имайте го предвид и бъдете последователен в това, което проповядвате! :)

С удоволствие ще ви представим няколко видеоклипа, а може и някоя формичка да се намери, защо не...?!

Поздрави!

#6 инян_

инян_
  • Гости

Публикувано: 07 април 2004 - 20:32

И наученото от клиповете кога ще започне да бъде преподавано?!?

#7 tong

tong
  • Дао
  • 463 мнения

Публикувано: 07 април 2004 - 20:50

Питай Доктора, той ще "изучава" клиповете...! :chinese:

Поздрави! :up:

#8 инян_

инян_
  • Гости

Публикувано: 07 април 2004 - 20:55

Абе аз и него питам, ама доколкото разбрах и вие учите от касетки...

Е, поне не се пишете майстори :)

Ама като гледам колко упорито си правите реклама на сайта, нищо чудно и книги да почнете да издавате :)

#9 tong

tong
  • Дао
  • 463 мнения

Публикувано: 07 април 2004 - 21:04

Като гледам колко упорито пишеш глупости, не мога да не те поправя...! :chinese:
КОЙ, КОГА и КЪДЕ ти каза, че учим от касетки, ти дойде ли, видя ли, от колко време се познаваме, че изръси една гора глупости неподготвен... :confused:
И бъди и ти последователен,ако е възможно, а не като Доктора и компания, не да пишеш, че "тук само някой чакал да пусне другия темичка и той да се нахвърли върху него", а после да пишеш тук "мъдрости", а като гледам и бедното Таекуондо си оплюл на едно място, че "ставало за бой само срещу пияни на улицата" и прочие... :D
Като издадем книга, ще ти подарим една, с автограф, да си я държиш като Библия на нощното шкафче...! :chinese:

Поздрави и умната ! :up:

#10 инян_

инян_
  • Гости

Публикувано: 07 април 2004 - 21:13

Оо, Тонг, информацията струва пари :)
А доколкото разбрах, ти обичаш предимно да не даваш пари, дори когато си взел това, което не си си платил :) Поне от 3 места разбрах, че са те изгонили за неплатен наем от по няколко месеца.

Така че не вярвам истински да се интеревуваш от източниците ми.

Добре, щом не тренирате от касетки, кажи ми кой е твоят учител в момента?

#11 инян_

инян_
  • Гости

Публикувано: 07 април 2004 - 21:14

Очаквам включване и от Такуа, предполагам... Поне такъв патърн забелязах по другите теми...

#12 tong

tong
  • Дао
  • 463 мнения

Публикувано: 07 април 2004 - 21:19

Ооо, Инян, колко пари точно на теб дължа, че съм забравил и какво общо има с темата :confused: :D
Правилно, не ме "интеревуват" източниците ти, които малко са те послъгали, уви...

Как кой е моя учител в момента?! Ти разбира се, я колко неща научих за себе си... :)

Айде стига вече, че не е интересно...! :wink:
И пак си погледни посланията за това, "кое не подхождало на занимаващи се с БИ..."!!!

#13 инян_

инян_
  • Гости

Публикувано: 07 април 2004 - 21:24

Никога не съм казвал, че ми дължиш нещо... Но не го отричаш...

А за учителя - щом нямаш, значи или си поредният природен гений, който измисля нови стилове (или измисля съществуващи), или учиш от касетки и книжки, или пък учиш от 2-3 семинара годишно по 3 часа :) Не е много по-различно от доктора...

#14 tong

tong
  • Дао
  • 463 мнения

Публикувано: 07 април 2004 - 21:26

Браво! :D
Бъди все така информиран и спи спокойно...! :chinese:

#15 инян_

инян_
  • Гости

Публикувано: 07 април 2004 - 21:28

Хаха, дори третокласник щеше да измисли по-свястно измъкване от неудобните въпроси...

#16 tong

tong
  • Дао
  • 463 мнения

Публикувано: 07 април 2004 - 21:33

Като те гледам какъв гимназист си...! :D

Къде да се сравняваме с теб, ние сме още в първи клас... :)

Гледай да не пропуснеш някоя тема, да се изкажеш по нея, като гледам какъв е патърн-а... :chinese:
Лека нощ, "всесведуюйщий за неудобствата"! :D

#17 инян_

инян_
  • Гости

Публикувано: 07 април 2004 - 21:37

Да, Тонг, ама самоироният пак не те измъква от въпросите...
И като постоянно ми викаш "лека нощ" - ами лягай вече де...

#18 TAKUA_

TAKUA_
  • Гости

Публикувано: 07 април 2004 - 22:17

Драги ми Ин ... Драги ми Ян...
Похвално е притеснението ти... да не би в милата ни родина да се преподават измислени и несъществуващи стилове.
Вече дори тук там се реят екземпляри.

Не закъснях с включването ... ще взема да те разочаровам, после да има още един сърдит усер .... или се произнасяше юзър :confused:

Относно неудобните ти въпроси .. никак не са неудобни .
Просто се замисли какво би накарало Тун да те приеме сериозно и да вземе да дава обяснения на поредния надъхан специалист, който .... доколкото бил разбрал .. земята е плоска.

Но за да няма обидени и ощетени ... ще те информирам горе долу ... за да спиш спокойно.

Как го беше казал ... информацията струва пари ... :clown:
Е айде аз съм ларж ... да не кажеш, че не съм те черпил .

Можеш да вегетираш съвсем спокойно ..Тун не е учил от книжки и касетки.

Учил е години от китаец ... после е учил години от руснака, който неведнъж споменахме във форума ... руснак прекарал дълго време в китай .. учейки при майстори ... притежаващ впечатляващи умения .

После е учил и в Москва , при китайци на много високо ниво , представители на Ма ... ако ти говори нещо ... и други .... не 3 дни :wooow: месеци.

Сега ни преподава това, което е научил и заедно ... работейки, търсим възможности за нови контакти с хора от извора.

Що се отнася до истинноста на това което правим винаги можеш да погледаш , и да сравняваш с независими източници - световното интернет простронство ... дисковете с Гуо Чжуй Сян .. който се продават на сайта на Ярек ... или дай боже Китаец представител на стила.

Толко по темата.
За напред би било добре когато има нещо което "доколкото си разбрал" те тревожи ... да си намериш по-надежден източник. Или да дойдеш на място да се поинтересуваш и погледаш, вместо да ръсиш глупости по форумите.

Виж ако целта е била да се заяждаш и оплюваш ... нямам с какво да ти помогна .

Ай със здраве :up:

#19 Anonimen

Anonimen

чудзи

• Дао
  • 858 мнения

Публикувано: 08 април 2004 - 08:10

И ако може аз да добавя, Инян, освен, че не учим от кнжки и видеокасети, по примера на известни адепти на БИ у нас, на нас не ни се и налага да сменяме националността на боиното си изкуство, за да отговорим на нуждите на пазара, пак по примера на някои известни гореспоменати ..

А относно въпросите ти за наемите, смятам че те са повече от дребнави, глупави и грозни, нямащи нищо общо първо с темата на този форум, второ въобще това си е долна проба заяждане под достоинството и акъла на човек навършил поне 15 г. и трето прочети правилата на сайта, там където пише за клеветата ..

поздрави
Само пустото сърце обича своя път и само пустото сърце може да го извърви.

#20 КОБРА_

КОБРА_
  • Гости

Публикувано: 08 април 2004 - 14:20

Само да направя едно дребно включване :)

Първо, инян, ти с кого спориш и каква е целта ти? Разбирам ентусиазма ти на нов във форума, но не може всички да плеснат с ръце и да се прегърнат.

Остави всеки да си тренира както си иска - ако иска от книжки, ако иска от клипове - това какво те бърка теб? Разбирам, че искаш да направиш света по-добър, но... В някои случаи е по-добре да оставиш хората сами да си достигнат до съответните изводи. А и това, което е добро за теб, може да не е добро за тях.

Анонимен, беше тъпо да връщаш темата за произхода на фей-ин - дори в правилата на форума го бяха записали навремето - това, че не си споменал думата "фейин" не означава, че не си върнал темата :) Ама твоя си работа - изказването ми е епизодично, защото в момента съм в добро настроение и имам време, така че недей да подновяваш спора, защото няма да ти отговоря. И бих ти препоръчал да погелднеш това, което съм казал за инян в горния параграф :)

Що се касае до Тонг (Стефан) - не знам за кои случаи говори инян, но специално в моите взаимоотношения с Тонг се получи нещо подобно на това, което описва инян. Както и да е - тези 300 лв. съм ги отписал доста отдавна. Бил съм глупав, платил съм ги, предоверил съм се и съм си изпатил от това, че са ме излъгали. Ама това си е мой проблем. Не знаех, че Стефан е правил така и на други места. Ако това е станало след като беше при мен, съжалявам, че не предупредих. Но мисълта ми беше, че това специално не е "клевета".

Що се отнася до касетките, не мисля, че Стефан учи от касетки.

Хайде със здраве до следващото ми мнение след няколко месеца :)