Към съдържанието

- - - - -

Протекторите в БИ

• Please log in to reply
В темата има 59 мнения

Анкета: Използвате ли протектори в тренировка? (58 гласували потребители)

Използвате ли протектори в тренировка?

1. Гласувал [да, почти във всяка тренировка] (31 гласове [52.54%])

Процент от гласовете: 52.54%

2. Гласувал [не, почти или въобще не използвам] (21 гласове [35.59%])

Процент от гласовете: 35.59%

3. [да, но само когато сенсеят носи протектори за учениzите] (7 гласове [11.86%])

Процент от гласовете: 11.86%

Гласуване Гостите не могат да гласуват

#41 Мирослав Георгиев_

Мирослав Георгиев_
  • Гости

Публикувано: 02 април 2004 - 17:02

искам да попитам, ако някой знае, ръкавици като тези, които използват в уфц и прайд, има ли някъде в БГ,къде и колко струват.

#42 Bersek_

Bersek_
  • Гости

Публикувано: 02 юни 2004 - 15:13

Моите протектори са доста тънки. С тях мога спокойно да хващам, да работя дори и Чи сау (лекпави ръце).
Използвам ги по-скоро за мое спокойствие, че няма да нараня някой на тренировка, ако ударя без контрол в главата.
Иначе е доста добре да се тренира и без протектори от време на време за реалитет, ако мога да се изразя така.

#43 Amazontoni

Amazontoni
  • Дао
  • 72 мнения
  • От:Stara Zagora
  • БИ:kyokoshinkai; taekwon-do

Публикувано: 18 юни 2004 - 16:23

Аз лично ползвах за пръв път протектори чак на 1вото ми състезание. Много ми харесаха, щото не усещаш нищо пък са тънки (ся остава да добавя и с крилца :wooow: ), ама в обикновенни тренировки не ползваме.
ПС. не знам в ТКД да има ръкавици
HAIL AND KILL!!!

#44 Fool_

Fool_
  • Гости

Публикувано: 04 юли 2004 - 13:58

Протектори!? Аз тея не ги познавам :D
Доста пречат за реален бой, а доколкото знам БИ е точно за реални ситуации. Проблема е, че ако се научиш че няма опасност, после няма да реагираш правилно когато нямаш съответните протектори. и ше има :smashfreak:

#45 PAX

PAX
  • Дао
  • 899 мнения

Публикувано: 05 юли 2004 - 08:56

Доста пречат за реален бой, а доколкото знам БИ е точно за реални ситуации. Проблема е, че ако се научиш че няма опасност, после няма да реагираш правилно когато нямаш съответните протектори. и ше има

Не е съвсем така. Протекторите не са някаква вълшебна броня и дори с тях си боли достатъчно, за да не се отпускаш. От друга страна те все пак поемат достатъчно от силата на удара, че да си останеш само с болката, а не да получиш трайна травма. В този аспект много е важно, че на другия ден след спаринг с протектори можеш пак да тренираш пълноценно. А в спаринг без това ще е така само, ако си маркирал. Което е по-лошо с оглед на евентуално практическо приложение. Сега отделен въпрос е, че някои протектори променят тактиката на боя, ама е неизбежно.

#46 Anonimen

Anonimen

чудзи

• Дао
  • 858 мнения

Публикувано: 05 юли 2004 - 10:08

Протектори!? Аз тея не ги познавам :D
Доста пречат за реален бой, а доколкото знам БИ е точно за реални ситуации. Проблема е, че ако се научиш че няма опасност, после няма да реагираш правилно когато нямаш съответните протектори. и ше има  :smashfreak:

Сега си още много млад :wink: Уверявам те след още известно време, ще се запознаете съвсем от близо. Ако разбира се тренираш сериозно.
В едим момент просто щ'и писне да куцаш постоянно, краката да са ти сини и да ти отичат като на някоя 150 кg тьотка. Да неговорим че при по сериозна травма си извън строя поне за месец ... а и годинките си напредват, а травмите се натрупват :)
Въобще да играеш спаринг без протектори не е никак мъжествено и не носи особена полза. Просто така си подритваш, много сериозно здравната книжка.
А удара с ръкавица в главата и със скорост около 60 км/ч си е удар както и да го погледнеш и не е по-малко реалистичен от удара без. Особено когато този, който удря е тренирал дълго време за това.

В тази връзка имам една молба към участниците тук. Ако може някой да препоръча хубав магазин за БИ, където човек може да намери качествени протектори за ръце(не боксови ръкавици) и крака, ще съм му безкрайно благодарен.

Поздрави,
:up:
Само пустото сърце обича своя път и само пустото сърце може да го извърви.

#47 Judoboy

Judoboy

зле възпитан

• Mодератори
  • 3956 мнения
  • От:София
  • БИ:де що има бой

Публикувано: 06 юли 2004 - 13:40

Понеже няколко пъти ме питаха за протектори , къде ,какви и колко струват ше спомена известните ми места ,като цените които ще спомена може да са се променили ,ориентировъчно ги посочвам за да не Ви товарят излишно .

за София :
Магазина на "Шодан" на ул.Пиротска в безистена с/у страничния вход на халите , на втория етаж(има един спортен на 1 етаж-за други работи е)-има много работи , това което според мен има смисъл поради съотношението качество/цена /необходимост.
Наколенки (дебели) около 14 лв. има едни които са с допълнителна стягаща лепенка и стават за налакатници.
(започнат ли да се разнищват ползвайте запалка да спрете нишката)
Протектори за крака- дву- секционни "SHODAN", за подбедрицата 28 лв. и за горната част на стъпалото 14 лв. комплекта е 42 , но го продаваха и на части.
Добри са ,но има и по добри тези които са монолитни (разместването става по трудно и са по удобни ,горе долу са на същата цена с лого "Tiger" предполагам има и други.
Бандажи 12-14 лв. (мида с ластици) - има и по добри, които отпред са с нещо като твърд колан.

Назъбник

единичен 3.50-4 лв , двоен 9 лв. (единичния е по-удобен , пазят еднакво.
Имат едни странни ръкавици за ММА 80 лв. ,които ги е правил някой, който много го е мързяло , а този който е калкулирал цената още повече.

Метро :
каски най- евтините 16.80 лв. - за каските е малко сложно -всеки трябва да си намери подходящия модел.

Магазина: на ул.Алабин който е след пицария Верона в близост до пл.Македония ,ако зад гърба ви е съдебната палата пада се вляво.
Ръкавици естествена кожа около 80лв. изкуствена 36 лв.
каски евърласт 100 лв. от там си взех ръкавици като за UFC бяха между 39 и 65 лв ,сега май няма, но може да докарат.

Магазина който е залепен от лявата старана на ЦУМ
ръкавици, чували и т.н.

Хотел .Диана 1
кимона "Хаджиев" от 52 до 118 лв.

Добавено
*)Мол ъф София- бул.Стамболийски -малко по-високи цени ,но зависи има и нормални,
*)Сити център до х.Хемус етаж "-1" спортни стоки "Руканор" (над хранителния ),както и магазините им из града
*)Цум магазина на Росиньол -скейт оборудване -твърди протектори
*) http://www.sportbul.com/

Това мнение е редактирано от Judoboy: 08 септември 2006 - 12:31

Какво пречи на всяко БИ да се справя добре на ринг, освен калпавата подготовка?!

Ако на ринг не можеш да се справиш,какво ще правиш в една улична ситуация с n на брой нападатели?!

#48 Judoboy

Judoboy

зле възпитан

• Mодератори
  • 3956 мнения

Публикувано: 22 юли 2004 - 13:06

един сайт за справка цените на протекторите
http://www.karatedep.../tf=0/to=f.html

:up:
Какво пречи на всяко БИ да се справя добре на ринг, освен калпавата подготовка?!

Ако на ринг не можеш да се справиш,какво ще правиш в една улична ситуация с n на брой нападатели?!

#49 mcivan_

mcivan_
  • Гости

Публикувано: 15 декември 2004 - 11:59

Какво мислите за тях?Трябва ли да се ползват постоянно?Много ми е интересно,защото от една страна предпазват от наранявания, но пук с тях не добиваш необходимото каляване на тялото.Поне аз така смятам.Много бих искал да чуя ващето мнение.

1)ползвай търсачка за да видиш има ли подобни теми.
2) виж и тук http://daobg.com/for...wtopic=2146&hl=

Това мнение е редактирано от Judoboy: 15 декември 2004 - 13:41

#50 Topalski

Topalski
  • Кик-бокс
  • 1539 мнения

Публикувано: 15 декември 2004 - 13:09

с тях не добиваш необходимото каляване на тялото.

<{POST_SNAPBACK}>

ъъъъъъъъъъъ ти така ли мислиш че се калява тялото? като поемаш удари като нямаш протектори и ти се отварят едни аркади, едни натуртвания..............? :confused:
позволи ми да те светна- така не се каляваш,така се амортизираш!
мисля ,че е по правилно да се каже "за или против протекторите-предпазване от контузии или сковаване при изпълнението на техниките" това е въпроса който според мен стои пред практикуващите! поне пред мен де!
Когато има мърша тигърът стои гладен!

#51 сребрина_

сребрина_
  • Гости

Публикувано: 21 януари 2005 - 19:26

да ти кажа и аз не сам чувала за такъв ''модел'' боксови ръкавици, но не се очудвам,защото има много невежи хора. И аз съм срещала всевъзможни глупости и митове в бокса,като например "китатската почивка" :D

#52 сап4ето

сап4ето

Хищник

• Дао
  • 1001 мнения
  • От:ПРЕОБЛАДАВАМ НА МЕСТА
  • БИ:ММА

Публикувано: 25 май 2005 - 21:25

Аз използвам винаги протектори с изкл. само когато се състезавам не слагам!И сега моя апел кам вас вси4ките----Носете протектори на тренировки ВИНАГИ!Защото ще пла4ете на стари години!''СПОРТА МНОГО ДАВА,НО И МНОГО ВЗЕМА"!Има хора като мен,които се отли4ават с тварди краиници,но повярваите вси4ко е до време!ПОЗДРАВИ ОТ РУСЕ! :yin-yang:
http://fight-journal.blogspot.com/ -страница пълна със статии за бойци и видове бойни изкуства

"НЕ Е СМЕЛ ТОЗИ ЧОВЕК,КОЙТО ТЪРСИ ПОСТОЯННО ОПАСНОСТТА"!!!

#53 budha

budha

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 5 мнения
  • БИ: tai box

Публикувано: 14 юли 2006 - 18:48

Здравите на всички.
Лично аз не съм исползвал никога протектори ( освен назъбник разбирасе :) ) и не мисля да исползвам. Сега ще ви обясня и защо.
Според мен ударите с " гол " крак ( същото се отнася и за юмрука разбирасе ) са много по ефективни било то на тренировки, състезание или каквото и да било.
1. Удара е много по тежък.
2. Можеш да прецениш по добре силата с която удряш ( един вид да разбереш колко силно можеш да удариш и до каква степен удрящият краинек е кален )
3. Каляват се много по добре било юмруци или крака или с каквото там удряш :)
Това са моите причини поради които не исползвам протектори. Сигурно някой ще започне да ми опява че като станеш на еди колко си години това ще ми се отрази и какво ли още не, но според мен всеки започнал да се занимава с БИ знае че не мойе да се опази от травми. Апак които го е страх от наранявания да започне да се занимава с танци или нещо по безопасно :) Ще ви задам и един въпрос:
Някой от вас да е чувал или виждал ;) някой голям маистор в частност ще посоча Масота Цу Яма ( извинявам се киокошинкаиците ако не се писхе така но просто тои е любимата ми личност а и като става вапрос за бойно искуство не може да не се спомене киокошин и създателят му :) ) да исползва протектори или нещо такова за избягване на болката?- никои нали. За това според мен исползването им не е омесно а и по този начин според мен се изневерява на традициите.
Това е лично мое мненеие с което не искам да обидя или засегна някои но просто така виждам аз нещата.

( извинявам се за правописа но просто не винаги гледам какво излиза на монитора когато пиша :P )

Редакция: Като не гледаш какво излиза на монитора, можеш да използваш бутона "Предварителен изглед", за да видиш какво си сътворил, а ако случайно забравиш да провериш, преди да пуснеш мнението, можеш да изпозлваш бутона "Редактор" след това :up:

Това мнение е редактирано от Thai: 14 юли 2006 - 22:07

#54 Iron Fist_

Iron Fist_
  • Гости

Публикувано: 15 юли 2006 - 23:52

Протектори на тренировка - винаги когато ги има!
Бая годинки тренирах без такива понеже ги нямаше, в смисъл нямаше откъде да си купим, така че съм видял и двете страни на медала. Една травма винаги пречи на нормалното трениране, а когато е по-голяма и те кара да спреш те връща с две крачки назад след крачката която си направил напред. От друга страна травмирането на "обичайните" места така да се каже се натрупва и идва момент в който местото може да стане проблемно дори без да е травмирано. Да не говорим, че може да се получи заболяване на костта при което болка се получава дори при леко докосване.
Тренирането си е трениране и не трябва да има нищо общо с идиотизма!!!

Естествено използването на протектори не бива да води до пренебрегване на закаляването на тялото и крайниците, но и по време на тренировъчен спаринг не бива да се уповаваме на това, че сме закалени и видите ли "няма да се травмираме щот' сме мноо яки". :invalid:

===============================================

П.п. Очаквам адмирации за културното мнение :thank_you2:
:clap: :clap_1: :clap2:

#55 tery999_

tery999_
  • Гости

Публикувано: 28 август 2010 - 20:29

Еми отностно протекторите то спаринг без протектори си е общо взето меле, единия взел без да иска ударил другия с всичката си сила и ето на останал с 1 зъб по малко :invalid:
Но отностно протекторите за крака, не виждам някаква крайна полза от тях, в нашия клуб почти никой не ги използва.

#56 Judoboy

Judoboy

зле възпитан

• Mодератори
  • 3956 мнения

Публикувано: 30 август 2010 - 14:02

Но отностно протекторите за крака, не виждам някаква крайна полза от тях, в нашия клуб почти никой не ги използва.

при положение, че в тази тема и не само в нея достатъчно е писано защо, кога и с каква цел се ползват протектори, не виждам смисъл от повече коментари, но като гледам самоубийците се увеличават, та ето малко материал за размисъл:

Peter Aerts
Titles

2007 K-1 World Grand Prix runner up
2006 K-1 World Grand Prix runner up
2001 K-1 World Grand Prix 2001 in Las Vegas runner up
1998 K-1 World GP champion
1995 K-1 World GP champion
1995 WMTA World Muay Thai Super Heavyweight champion
1994 K-1 World GP champion
1994 The Night of the Stars tournament champion
1991 WMTA World Muay Thai Heavyweight champion
1990 IKBF World Heavyweight champion

защо този човек, който от извадката си личи, че основното му занимание е : К-1 , Кик/Тай Бокс
на тренировките си той и съотборниците му ползват протектори за крака , а както е видно даже два чифта един върху друг.

[url="http://www.youtube.com/watch?v=8jNUiJjOikM"]http://www.youtube.c...h?v=8jNUiJjOikM[/url]
[url="http://www.youtube.com/watch?v=9Lx9EH8PdnM"]http://www.youtube.c...h?v=9Lx9EH8PdnM[/url]

#57 HaVox_

HaVox_
  • Гости

Публикувано: 19 март 2012 - 16:53

Здравейте, тренирам кудо от доста време , но още нямам протектори и не знам какви да си взема.Харесах си едни които за за муай тай.http://www.fighters-...-9-product-5082. Дали ще има проблем ако отида с тези на тренировка?

#58 Judoboy

Judoboy

зле възпитан

• Mодератори
  • 3956 мнения

Публикувано: 19 март 2012 - 17:26

По първата част на въпрос -ОК!

По втората част:
Темата е : Протекторите в БИ
с Анкета: Използвате ли протектори в тренировка?

Дали ще има проблем ако отида с тези на тренировка?

Това питайв клуба си. На състезание питай главния съдия на състезанието или виж правилника.

Сега се загледах в анкетата и резултата ме потресе Качена снимка
Но ми даде отговор на въпроса : ''защото толкова хора са се отказали от тренировки следствие травми" Качена снимка

#59 HaVox_

HaVox_
  • Гости

Публикувано: 19 март 2012 - 21:17

Еми отностно протекторите то спаринг без протектори си е общо взето меле, единия взел без да иска ударил другия с всичката си сила и ето на останал с 1 зъб по малко :invalid:

Това за спаринга е вярно, но протекторите за крака (за мен) не са лишени от смисъл защото спаринг със протектори (за крака) минава много по - гладко и далеч по безболезнено

#60 Bersek_

Bersek_
  • Гости

Публикувано: 31 май 2012 - 01:01

В настоящият момент в моята група играем спаринг със следните протектори - кори за крака, протектори за ръцете и каска с твърд налицник.
Добавянето на каската направи възможно отработването на няколко неща, които биха били опасни без такъв протектор - примерно изпълняване на сен-но-сен техники (засрещане) и сен-сен-но-сен (изпреварващи атаки) в главата. Другото, което стана възможно е да отпускаме в доста по-голям процент силата на ударите си в главата, без да има почти никакви козметични ефекти.