Към съдържанието

- - - - -

JKD в България,къде?

• Please log in to reply
В темата има 25 мнения

#1 Reaper_

Reaper_
  • Гости

Публикувано: 29 април 2004 - 19:50

ПАРВО ДА КАЖА 4Е НЕ ИСКАМ ДА ОБИЖДАМ НИКОИ
ИМАЛИ ИЗОБ6О 4ОВЕК В БУЛГАРИА КОИТО ИМА ПРАВО ДА ПРЕПОДАВА
ЖЕЕТ КУНЕ ДО И МОЖЕЛИ ВАОБ6Е ДА СЕ ГОВОРИ ЗА ЖКД В БУЛГАРИА
ИЛИ ПРОСТО НИКАКВИ СИ МАИСТОР4ЕТА ИЗКАРАЛИ ПАРВИ ДАН ПО КАРАТЕ И 1 ДАН
ПО ТАЕКВОНДО И СИ КАЗАЛИ:АИДЕ 6Е ПО4НЕМ ДА ПРЕПОДАВАМЕ ЖКД МОЖЕ НИАКАКВИ ЛУДИ ФЕН4ЕТА НА БРУСЕ ЛЕЕ ДА СЕ ИЗЛАЖАТ И ДА ИМ ЗЕМЕМ ПАРИ4КИТЕ!
МНОГО МИ Е ИНТЕРЕСНО 6ОТО ЕДИНСТВЕНИАТ 4ОВЕК КОИТО ИМА ПРАВО ДА ДАВА РАНК В ЖЕЕТ КУНЕ ДО Е ДАН ИНОСАНТО ТОИ И НИКОИ ДРУГ НЕГИ СЛУ6АИТЕ КВО ВИ ГОВОРАТ САМО ДАН ИНОСАНТО ИМА ПРАВО!!!!!!!!!!!!!!
ТА МИСАЛТА МИ Е 4Е
ЕДВАЛИ ИМА БАЛГАРИ КОИТО ДА СА У4ИЛИ ПРИ ДАН ИНОСАНТО(ПОНЕ АЗ НЕ САМ 4УЛ ДЕ АКО ИМА МОГАТ ЛИ ДА ГО ДОКАЖАТ САС СЕРТИФИКАТ) ДОСТАТА4НО ВРЕМЕ(ДАН ИНОСАНТО КАЗВА 4Е НЕ ДАВА ДОРИ И ПАРВИ РАНК ЗА ПО МАЛКО ОТ ПЕТ ГОДИНИ ТРЕНИРОВКИ) ЗА ДА ПОЛУ4АТ РАНК И ДА ПОЛУ4АТ ПРАВО ДА ПРЕПОДАВАТ ЖЕЕТ КУНЕ ДО АМА ИСТИНСКО ЖЕЕТ КУНЕ ДО А НЕ ЗЕМИ ТИА УДАРИ
ОТ БОКсА ТИА РИТНИСИ ОТ ТКД МАЛКО ЛЕПКА6И РАСЕ ОТ ВИНГ СХУН И ТАКА НАТАТАК.
4УХ ЗА НИАКОИ 4ОВЕК ОТ БУРГАС КОИТО ИМА ПРАВО ДА У4И НО НИ6О ПОВЕ4Е.
ТА АКО ИМА ТАКИВА ХОРА ЗА КОИТО АЗ ПАК КАЗВАМ:НЕ САМ 4УЛ:НЕКА ДА НЕ МИ ПИ6А6 ВАВ ФОРУМА:АЗ ИМАМ ПРАВО ТОИ ИМА ПРАВО И ТАКА НА НАТАТАК
А ДА УТИДАТ ДА СИ СКАНИРАТ СЕРТИФИКАТИТЕ И ДА ГИ ПОСТНАТ В НИАКОА ВЕБ СТРАНИСА ДА ГИ ВИДИМ ТИА СЕРТИФИКАТИ.МНОГО 6Е МИ Е ИНТЕРЕСНО!
АРЕ 4АО ОТ МЕН

#2 Jackie-Chan_

Jackie-Chan_
  • Гости

Публикувано: 29 април 2004 - 20:09

http://www.imasti.org/

#3 Асен Г

Асен Г

Развратно малко мече:)!

• Дао
  • 1103 мнения
  • БИ:Кайлиндо, Кибацуме-рю и Смаша
  • Предишен прякор: Cocolino

Публикувано: 29 април 2004 - 21:03

Reaper
БИ: Jeet Kune Do

Логичният въпрос (без да се обиждаш, моля те!) е: а ти как се вместваш в това? Къде учиш Джийт Кун До, както си писал сам?
Поздрави,
Асен
Портал за фехтовка!
"Power comes from the end of a gun."-Eldridge Cleaver

#4 Grisha

Grisha

обичайният заподозрян

• Mодератори
  • 2066 мнения
  • От:Мирно село
  • БИ:Света вода ненапита

Публикувано: 30 април 2004 - 09:16

Линка към сайта ти го дадоха, няма какво да добавя. Ако имаш някакви въпроси питай.
Чрез опита си ние откриваме краткия път след дълги скитания
Роджър Етъм

Тана-джутсу Всичко,което се случва е толкова вярно,че съществува,колкото и че не е реално.

black_cobra:
Например при крав мага има едно движение,с което счупваш носа на противника и после под такъв ъгъл го удряш,че набутваш парченца кост в мозъка му.

#5 Saiman_

Saiman_
  • Гости

Публикувано: 30 април 2004 - 13:28

Има хора, на който се възхищавам, как могат да говорят за неща, от които явно си нямат представа, с такава увереност и непоколебимост.

#6 water_rat_

water_rat_
  • Гости

Публикувано: 30 април 2004 - 15:44

Има хора, на който се възхищавам, как могат да говорят за неща, от които явно си нямат представа, с такава увереност и непоколебимост.

Абе, не знам как говори тоя Живодер, но като го гледам как пише.. :( . Каква ли чудна бърканица от непризнат интелигент, питекантроп и чукундур представлява !? :huh: То изборът му на ник говори сам по себе си, де. :wink:

#7 Tatar

Tatar

ГЕСЕР-ХАН

• Дао
  • 166 мнения

Публикувано: 01 май 2004 - 10:10

Човекът просто е македонец...

#8 Pantalei

Pantalei
  • Дао
  • 325 мнения

Публикувано: 03 май 2004 - 16:07

Човекът просто е македонец...

Как го позна 4е е македонец?Стимулиран от твойто мнение му прегледах данните и видях 4е нищо не е написал на графа местожителство.Татар да не би това 4е си в Китай в момента да е развило у теб и някакви умения на медиум :D :wink:
Ako iskate da uspeete - 4estnost,postoqnen trud i polojitelno mislene.
Pravi kakvoto trqbva puk da stava kakvoto shte!Mejdunaroden institut po boini izkustva i spetsialni taktiki - www.imasti.org

#9 Pantalei

Pantalei
  • Дао
  • 325 мнения

Публикувано: 03 май 2004 - 16:23

4УХ ЗА НИАКОИ 4ОВЕК ОТ БУРГАС КОИТО ИМА ПРАВО ДА У4И НО НИ6О ПОВЕ4Е.

В Бургас въобще няма никой който да се занимава с ДжКД.

А това 4е само Дан Иносанто имал право да дава ранг по ДжКД не е вярно.Брус Лий е имал и други у4еници.Ако се поразровиш в интернет ще видиш 4е има много хора които практикуват ДжКД но са у4еници на другите у4еници на Брус Лий - например на Ри4ард Бустило,на Тед Уонг и др.За твоя информация Ри4ард Бустило е идвал в България да провежда 3 семинара.

Аре 4ао и от мен :)
Ako iskate da uspeete - 4estnost,postoqnen trud i polojitelno mislene.
Pravi kakvoto trqbva puk da stava kakvoto shte!Mejdunaroden institut po boini izkustva i spetsialni taktiki - www.imasti.org

#10 mei lee_

mei lee_
  • Гости

Публикувано: 03 май 2004 - 21:29

Da някой хора найстина говорят без да имат достатъчно инфо за дадена тема.........

бе,аз не знам дали ТАТАР е станал медиум,но като чета писанията на Reaper май точно от Makeдония идва :D

#11 martial

martial

Без титла временно.

• Дао
  • 206 мнения
  • БИ:ММА

Публикувано: 04 май 2004 - 02:35

А ДА УТИДАТ ДА СИ СКАНИРАТ СЕРТИФИКАТИТЕ И ДА ГИ ПОСТНАТ В НИАКОА ВЕБ СТРАНИСА ДА ГИ ВИДИМ ТИА СЕРТИФИКАТИ.МНОГО 6Е МИ Е ИНТЕРЕСНО!
АРЕ 4АО ОТ МЕН

ти да не си мислиш че някой сте ходи да скенира сертификати специално за теб.
Догато издъни някой някоя глупост и веднага се намира и кои да го защитава ама какво се чудя те краставите магарета бързо се надушват.
BEWARE!!!!!!!!

#12 Асен Г

Асен Г

Развратно малко мече:)!

• Дао
  • 1103 мнения
  • БИ:Кайлиндо, Кибацуме-рю и Смаша
  • Предишен прякор: Cocolino

Публикувано: 04 май 2004 - 20:26

И кой точно от изказалитре се го е "защитил"? :confused:
Поздрави,
Асен:sunny:
Портал за фехтовка!
"Power comes from the end of a gun."-Eldridge Cleaver

#13 Tatar

Tatar

ГЕСЕР-ХАН

• Дао
  • 166 мнения

Публикувано: 06 май 2004 - 06:25

Панта,не се учудвай-занимавам се цял живот с езици,та ги надушвам от далечко :wink:
Пичът не е писал от "дека е",но това не го прави извънземен.
"Ъ"-то е много типично за източния български говор,а при макетата то се видоизменя---сравни България - Булгариа/или Бугариа/
Мисълта - Мисалта
Със- Сас/ или Со/
и т.н.

Човекът ,обаче явно учи тук или е под влияние на български литературен говор,защото използва чатицата ЧЕ/вместо "КЕ"/,а също така и някои разговорни лексеми като "АРЕ".Няма какво да ти обяснявам повече ами
най-пАрво да ти кажа,КЕ ти пожелУвам много успехи в ЖЕЕТ КУНЕ ДО-то! :D

#14 red dragon_

red dragon_
  • Гости

Публикувано: 06 май 2004 - 07:48

А може просто да е писал на латиница, някой модератор да го е кирилизарал автоматично, да не е съвпадало с неговите настройки и да се получи така, все пак в латиницата няма "Ъ"

#15 malkia

malkia

Nak Su

• Дао
  • 129 мнения
  • От:nature
  • БИ:muay thai

Публикувано: 15 октомври 2005 - 14:04

Здравейте,
днеска като търсих информация за Досе Парес случайно попаднах на този сайт не го знаех!Радвам се че го намерих!Веднага се и регистрирах.Искам да попитам някой знае ли повече за това бойно изкуство всичко би ми било от полза просто го видях случайно по Дискавъри и ме заинтрегува.Въобще такова нещо съществува ли в България и ако да каде?Абе всичко свързано с него.Надявам се да ми помогнете.Благодаря ви предварително.

п.с моля да бъда извинен ако съм объркал графата където написах съобщението си но просто незнам къде да го напиша.

---------------------------
Виж тук
http://daobg.com/for...hp?showtopic=57

http://www.imasti.or...ut.html&lang=bg
Да се бориш и да търсиш, да намираш и да не се предаваш.

#16 vladokan_lee

vladokan_lee
  • Дао
  • 176 мнения
  • От:София
  • БИ:Филипино Кали, Джийт Кун До, Винг Чун

Публикувано: 15 октомври 2005 - 21:48

А може просто да е писал на латиница, някой модератор да го е кирилизарал автоматично, да не е съвпадало с неговите настройки  и да се получи така, все пак в латиницата няма "Ъ"

<{POST_SNAPBACK}>

Това според мен е най-вероятно.
Ако иска да види колко хората, преподаващи ако мога да се изразя така Джийт Кун До в България, разбират от него, да отиде и да види. Аз така ще направя, ако искам да проверя. Първо трябва да провериш, преди да даваш мнения.
За Дан Иносанто-да той е единственият човек, който лично от Брус е получил позволение да преподава. Това не значи, че само той му е бил ученик.

_ _ _ _ _ _ _ __ _ _ __ _ _ __ _ _ __ _ _ __ _ _ __ _ _ __ _ _ __ _ _ __ _
Be Vegan, Make Peace
Вегетариански наръчник

Loving Hut Sofia - вкусна и здравословна храна

#17 hatchet_

hatchet_
  • Гости

Публикувано: 29 януари 2010 - 00:33

Здравейте, търся някой врачанин, който да е запознат с тънкости на JKD. Аз съм запознат с основните техники и философски постулати, но се интересувам от тънкости като захвати, ключове, хвърляния, удари с лакът и подготвителни физически упражнения, използвани от Брус Ли. Има ли някой врачанин, който да е наясно с тези неща? Не търся човек с диплома, а с умения, защото всички знаем, че JKD не е канонизирана система (използва се всичко, което знаеш, импровизирайки и нагаждайки се според противника), няма данове и всички приказки за оторизирани преподаватели са еквивалент на съществуването на преподаватели по надпиване с боза.

#18 pv

pv

информационен затъмнител

• Милиционер
  • 1661 мнения
  • От:Неизвестно
  • БИ:Free stick fighting, DBMA

Публикувано: 29 януари 2010 - 09:35

По тази логика Дан Иносанто,Ричард Бустило,Гловър и маса други са просто пиячи на боза? :)
Всяка организация има структура,иначе настъпва хаос.Генерализирането не е присъщо на ДжКД практикуващите.
Поздрави и успех в самообучението.

#19 hatchet_

hatchet_
  • Гости

Публикувано: 29 януари 2010 - 18:39

По тази логика Дан Иносанто,Ричард Бустило,Гловър и маса други са просто пиячи на боза? :)
Всяка организация има структура,иначе настъпва хаос.Генерализирането не е присъщо на ДжКД практикуващите.
Поздрави и успех в самообучението.

Колеги, извинявам се, че не бях разбран правилно. Просто исках да отговоря на колегата "с главните букви", че не е възможно само Дан Иносанто да е оторизиран преподавател. JKD има няколко основни постулата, има и своя философия, която го определя като много прогресивно и приложно БИ. Аз съм се занимавал 2 години с карате-до, след това съм тренирал с таекуондисти, трениран съм известно (кратко) време и от майстор на кунг-фу (лаосчанин, бивш монах).
Последният беше запознат с JKD и ме научи на тези основни неща, които знам. Имам жестоки контузии и на 2-те колена (на едното имам локсация на капачето, а на другото - скъсана връзка) и затова желая да се обуча на техники със захвати, ключове и хвърляния, за да не ми се налага да скачам и да ритам над пояса. Затова се интересувам имали някой, който да ме научи на тези техники, които Брус Ли е използвал, за да побеждава, без да рита и удря. Засега съм във Враца и затова питам има ли някой врачанин, който е запознат с тези техники? Но приемам и рисувани схеми, ако някой ги има:)

Благодаря предварително:)

#20 Grisha

Grisha

обичайният заподозрян

• Mодератори
  • 2066 мнения
  • От:Мирно село
  • БИ:Света вода ненапита

Публикувано: 29 януари 2010 - 21:37

Колеги, извинявам се, че не бях разбран правилно. Просто исках да отговоря на колегата "с главните букви", че не е възможно само Дан Иносанто да е оторизиран преподавател. JKD има няколко основни постулата, има и своя философия, която го определя като много прогресивно и приложно БИ.

ДжКД няма постулати, а идеи. Освен това то не прокламира само себе си като "много прогресивно и приложно БИ", това е по-скоро определение на съвременниците на създателя му- днес в много БИ се наблюдават превъплъщенията на ДжКД-концепциите. Ценното е, че някой ги е прозрял преди 40 години!

Затова се интересувам имали някой, който да ме научи на тези техники, които Брус Ли е използвал, за да побеждава, без да рита и удря. Засега съм във Враца и затова питам има ли някой врачанин, който е запознат с тези техники? Но приемам и рисувани схеми, ако някой ги има:)

Това ми е интересно как си го представяш - търсиш някой съвременник на Брус; някой, който е чел книжките му; някой, който се е самообучил или някой, който има рисунки на техники :confused: При всички случаи, както ПВ каза- успех...

П.П. Не само Дан Иносанто е оторизиран, има и доста други, някои ти бяха споменати.
Чрез опита си ние откриваме краткия път след дълги скитания
Роджър Етъм

Тана-джутсу Всичко,което се случва е толкова вярно,че съществува,колкото и че не е реално.

black_cobra:
Например при крав мага има едно движение,с което счупваш носа на противника и после под такъв ъгъл го удряш,че набутваш парченца кост в мозъка му.