Към съдържанието

- - - - -

Кунгини фунгини

• Please log in to reply
В темата има 379 мнения

#361 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 22 декември 2009 - 21:50

Естествено, ти си на директна комуникация с Кораба Майка - т`ва всички го знаем :baa:
:wink2:

Абе много знаете, ама малко можете; и с мадамите май е същото!........ :tooth:

#362 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 22 декември 2009 - 22:03

Абе много знаете, ама малко можете; и с мадамите май е същото!........ :tooth:

Мамина гугутка :D

#363 Pei Jun_

Pei Jun_
  • Гости

Публикувано: 23 декември 2009 - 10:26

:hysterical: :hysterical: :hysterical: страхотна тема :clap_1:

#364 Логрус_

Логрус_
  • Гости

Публикувано: 23 декември 2009 - 11:35

:hysterical: :hysterical: :hysterical: страхотна тема :clap_1:

през сълзи на очите се смях на глас, а когато Нейгуна вкара и СИЛАТА, вече ми правеха забележка, че съм много шумен и докато някои хора работят аз им създавам шум ;D

Мда, после пък каза по телевизята на един Мирослав някой си, че чупел кокосов орех с ръка и щял да му размаже главата.В последствие, на първото "ШУТО" му скъса пуловера :ohmy: :D
Ебати и адепта е и той!Даже, кат' Татаря е тренирал карате в Африка :D

Ето за това ли беше целия този цирк тогава :blink: след толкова време, най-накрая разбрах за ко беше цялата тази глупост :(

Не всичко , което блести е злато.Как да разбереме кое е злато и кое не? :baaa:

Всеки работил или все още практикуващ работа в златарски магазин може да ти каже от бегъл поглед :P

А кое е злато и кое позлатено? :wink:

виж тук вече става мътна и кървава и само с един поглед няма да стане ;D

А по темата:
винаги се дискутира как някой там, далеч, може
въпросът, според мен, е кой тук може и ще го покаже, така че всеки да го види и разбере :)
Според мен може да се почне от нещо по простичко, но убедително, като левитацията.

#365 absoliut_

absoliut_
  • Гости

Публикувано: 23 април 2011 - 08:29

здравей докторе и на всички които се интересуват от тайдзицюан.интресуваме следния въпрос относно 13 позицй .имали няква последователност във изпълнението на позиците ВАВ ТАИДЗИ ЦЮАН .пример :тялото се намира във неутрална позиция предстои изпълнение метал -крачка напред-със техника разцепване -от това положение ако се движим по нормален и постоянен цикъл на поток на енергия У-син следва крачка наляво елемент вода /по диаграма от книга следващтите учения на лао дзъ диагрмата се нарича централна част на 64 измерения/ от елемента вода произлизат други два елемента цян и кан работим със визуален противник кой елемент да изберем като се има предвид че във елемента метал сме избрали гръм като техника? задалжително ли е когато работим да се движим по посока на нормалния и постоянен цикъл съгласно У-син и ако се движим съгласно У-син н.п.цикъл със кои техники да го правим имали някаква поредност при техниките ?правилно ли е да кажем тръгна ли сме със метал и да преминем във огън работа със виртуален противник .благодаря за компитентния отговор >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

#366 Единак_

Единак_
  • Гости

Публикувано: 24 април 2011 - 13:53

Въпреки, че не съм Доктора и не съм толкова наясно с традиционните тайни като Адептите, все пак ще си позволя да взема думата за малко ..

Значи, понеже китайците са много умни и всичко казано от кой да е китаец е сто процентова истина, то може да считаме че тълкуването на 13-те позиции е сто процентово вярно. Същото важи и за У Син, както и за енергиите във всичките им форми. :scratch_one-s_head:

Следователно, задължително трябва да се спазват редовете на пораждане и унищожение на Елементите и Триграмите и едноименните им движения и позиции, когато се движим или се бием (било то с реален противник или наужким...), защото в противен случай Енергиите ще се разбъркат и ще настане едно мазалоо .. - не ти е работа ... Тежко ти на горкото тяло. То ще почне кръвта ти да циркулира обратно и ще почнеш да дишаш отзад вместо с дробовете си .. , а бе остави се - страшна работа ти казвам. :sarcastic_hand:
Ако пък когато се сбиеш, противника ти отива наляво, а на теб движението ти наляво е в разрез със У Син, то ти трябва да си следваш правилната посока на Енергиите, а не противника - той не разбира от това и не знае колко смъртоносна грешка прави и до какви последствия ще го доведе неговата непросветеност, а ти ще си в хармония и в прекрасна форма, нищо че в следващия миг ще си в нокаут ... :black eye:

Мдаа .. Такива ми ти работи! :newconfus:

Следвайте и заучавайте сляпо всичко което прочетете и чуете от всякакви "Адепти" и "майстори" и ще сте винаги на прав път. Само дето в човешките очи една неистина повторена хиляди пъти може да се превърне в истина, но в природата - никога!
Затова - книгите в библиотеката и марш на тренировки! :chinese:

#367 absoliut_

absoliut_
  • Гости

Публикувано: 24 април 2011 - 19:11

Въпреки, че не съм Доктора и не съм толкова наясно с традиционните тайни като Адептите, все пак ще си позволя да взема думата за малко ..

Значи, понеже китайците са много умни и всичко казано от кой да е китаец е сто процентова истина, то може да считаме че тълкуването на 13-те позиции е сто процентово вярно. Същото важи и за У Син, както и за енергиите във всичките им форми. :scratch_one-s_head:

Следователно, задължително трябва да се спазват редовете на пораждане и унищожение на Елементите и Триграмите и едноименните им движения и позиции, когато се движим или се бием (било то с реален противник или наужким...), защото в противен случай Енергиите ще се разбъркат и ще настане едно мазалоо .. - не ти е работа ... Тежко ти на горкото тяло. То ще почне кръвта ти да циркулира обратно и ще почнеш да дишаш отзад вместо с дробовете си .. , а бе остави се - страшна работа ти казвам. :sarcastic_hand:
Ако пък когато се сбиеш, противника ти отива наляво, а на теб движението ти наляво е в разрез със У Син, то ти трябва да си следваш правилната посока на Енергиите, а не противника - той не разбира от това и не знае колко смъртоносна грешка прави и до какви последствия ще го доведе неговата непросветеност, а ти ще си в хармония и в прекрасна форма, нищо че в следващия миг ще си в нокаут ... :black eye:

Мдаа .. Такива ми ти работи! :newconfus:

Следвайте и заучавайте сляпо всичко което прочетете и чуете от всякакви "Адепти" и "майстори" и ще сте винаги на прав път. Само дето в човешките очи една неистина повторена хиляди пъти може да се превърне в истина, но в природата - никога!
Затова - книгите в библиотеката и марш на тренировки! :chinese:

мммда багодаряти за компетентния отговор мисля че си прав .като вземем предвид всичкото казано от тебе до тук е така но във боя със или без противник има някакъв ред не можеш ти господин единак филосов колко то и да тренираш да не си сверяваш знанията и да следваш някакви наставления понеже се получава явлението "движиш се във омагйосан кръг" защто товае като да си на контролно по математика а пък на листа да нямаш задачи тогава господин омнико те питам аз как ште решаваш задачи?преди да си питал ти отговарям като на философ ми да и аз за това се консултирам .благодаря за вниманието

#368 Единак_

Единак_
  • Гости

Публикувано: 24 април 2011 - 23:33

:pleasantry:

Мии .. каквото повикало, такова се и обадило ...

Ти какво очакваше да ти напиша? Че трябва да следваш У Син и да редуваш Лие с незнам си що задължително всеки път ли? Е, не трябва ..

И ако си мислиш, че достигналото до нас китайско наследство в Тай дзи е много стройна и абсолютно вярна система, значи има още много да учиш и да те бият през пръстите.

P.S. Между впрочем и аз съм търсил под вола телета, ама няма, та затова ти написах горното, белким се опомниш овреме и се съсредоточиш върху единственото дето може да те научи на нещо реално - собствените ти тренировки и то с партньор, останалото е дрън-дрън ..

#369 absoliut_

absoliut_
  • Гости

Публикувано: 25 април 2011 - 08:48

без партнер можели .да благодаря мисля че няма смисал да продалжаваме да спорим .за твоя радост преди време се занимавах със карате шотокан незнаех ништо за далгия юмрук тайчи и там подобни китайски бойни стилове но във процеса на самостоятелна тренировка на карате установих че ако удължиш траекторията на юмрука удара става неимоверно по силен .започнах всички техники да ги изпалнявам със леки спираловидни движения като вав последствие установих че от твърдото и сковано карате се получи нещто меко както се казва със ум .обаче прибавих и вътрешно сасредоточаване и насочване на енергията взаимствано от хата йога и то взе че се получи хем меко и хем здравословно и много по лесно за изпълнение.но се запитах имали нещто подобно като стил оставено във наследство и го открих вав тайдзи да наистина много си подобрих наработката във спиралната сила това което го пишат майсторите със леко докосване да го пратиш на 5-6 метра е вярно доста хора са се опитвали да ме съборят и така нататак но резултата е бил безуспешен все са отхварляни на страни като ударени от високоволтов ток . но нещо по мйсторско е да ваплащтавш енергията на прирадните явления вав тебе това което се е опитал да направи дган санфен вав тайдзи /каквое то ?да добиеш единство на праничната енергия или чи и да я моделираш вав различни природни стихий ни явления като техники сас силата на самото явление това е по майсторско но не е крайната цел .засега толкова по темата сас измишлйотините .чао и много здраве

#370 Единак_

Единак_
  • Гости

Публикувано: 25 април 2011 - 13:02

:chinese:

Е, то може и без партньор, ама не е същото, ако бая майстори да твърдят обратното, ма то и те обикновено са толкова майстори. То от такива като тях на Тай дзи мнозина гледат като на балетна школа и с право. Щото, едно е да се връткаш на два крака и да периш ръце наляво и дясно (не че мнозина могат да правят и това добре), а съвсем друго е и ръцете или някои други части от тялото ти да са в контакт с нечие друго подвижно тяло и да усещаш неговата сила върху себе си и тогава да се връткаш. Ако си се научил само на първото и си мислиш че и второто е като него, още първия бабаит дето ти налети ще те отвее като ураган найлонов плик.

Аз не споря с теб, пич. Просто си изказвам мнението, понеже виждам че залиташ не където трябва. Ако искаш вземи нещо от него, ако не - твоя воля.

Много хубаво че се опитваш да работиш с ум, но бъди по-критичен към информацията с която работиш. Нито У Син, нито прословутите Енергии, нито 13-те позиции в Тай дзи са това което се тиражира масово. Всички тези неща в почти всички източници които можеш да намериш са пълна боза и вариации на обикновено едни и същи източници, но понеже сред преписите има автори с име, то истинноста им не се поставя под съмнение, а би трябвало ...

Колкото до Дзан Санфън и "обединението на Енергиите" както го наричаш, нещата не са такива каквито си мислиш че са, но няма смисъл да си хабя думите, понеже главата ти сега е пълна с Енергии ..

#371 Pei Jun_

Pei Jun_
  • Гости

Публикувано: 25 април 2011 - 14:05

без партнер можели .да благодаря мисля че няма смисал да продалжаваме да спорим .за твоя радост преди време се занимавах със карате шотокан незнаех ништо за далгия юмрук тайчи и там подобни китайски бойни стилове но във процеса на самостоятелна тренировка на карате установих че ако удължиш траекторията на юмрука удара става неимоверно по силен .започнах всички техники да ги изпалнявам със леки спираловидни движения като вав последствие установих че от твърдото и сковано карате се получи нещто меко както се казва със ум .обаче прибавих и вътрешно сасредоточаване и насочване на енергията взаимствано от хата йога и то взе че се получи хем меко и хем здравословно и много по лесно за изпълнение.но се запитах имали нещто подобно като стил оставено във наследство и го открих вав тайдзи да наистина много си подобрих наработката във спиралната сила това което го пишат майсторите със леко докосване да го пратиш на 5-6 метра е вярно доста хора са се опитвали да ме съборят и така нататак но резултата е бил безуспешен все са отхварляни на страни като ударени от високоволтов ток . но нещо по мйсторско е да ваплащтавш енергията на прирадните явления вав тебе това което се е опитал да направи дган санфен вав тайдзи /каквое то ?да добиеш единство на праничната енергия или чи и да я моделираш вав различни природни стихий ни явления като техники сас силата на самото явление това е по майсторско но не е крайната цел .засега толкова по темата сас измишлйотините .чао и много здраве

А стига бе :worthy: къде казваш го тренирате това нещо с 5 - 6 метра и високоволтния ток. Да взема да намина а. То аз точно с високо волтов ток работя ама такива работи не съм виждал, а 110кV. си е сериозна работа. Пък като стане тая работа с природните явления обади се да я видим не бъди скромен.

п.п. Спри да четеш и почвай да тренираш, че иначе ще се изложиш здраво някъде. Ако представлява интерес за теб заповядай на Кунг Фу срещата в Димитровград (има тема за нея във форума). Там ще можеш да демонстрираш твоите неща и ще видиш нови идеи. Ще щтракнем и по някое фото и видео за нагледно документиране на събитието.

Това мнение е редактирано от Pei Jun: 25 април 2011 - 14:09

#372 Твоят Гуру_

Твоят Гуру_
  • Гости

Публикувано: 25 април 2011 - 16:33

... установих че от твърдото и сковано карате се получи нещто меко както се казва със ум .обаче прибавих и вътрешно сасредоточаване и насочване на енергията взаимствано от хата йога и то взе че се получи хем меко и хем здравословно и много по лесно за изпълнение.но се запитах имали нещто подобно като стил оставено във наследство и го открих вав тайдзи да наистина много си подобрих наработката във спиралната сила това което го пишат майсторите със леко докосване да го пратиш на 5-6 метра е вярно доста хора са се опитвали да ме съборят и така нататак но резултата е бил безуспешен все са отхварляни на страни като ударени от високоволтов ток . но нещо по мйсторско е да ваплащтавш енергията на прирадните явления вав тебе...

Възхищавам Ви се!Първо за това,че сте използвал ума си и сте подобрил тъпото карате :up:,второ за успешното генериране на електрическа енергия и накрая за блестящия ум и грамотноста,които лъхат от всеки написан от Вас ред!Може би най-накрая дойде време опасните атомни електоцентрали да отстъпят място на по-екологични източници за добиване на електроенергия и това ще започне от интересния метод,който Вие сте открили! :huh1: Успех!!!

#373 absoliut_

absoliut_
  • Гости

Публикувано: 25 април 2011 - 20:46

няма смисал от атомни централи ако си отшелник .благодаря все пак за поканата за димитровград но не посещавам састезания и семинари .все пак това не са енергий а просто природни закони .относно описанието сас многото думи няма смисал всичко е безименно и аз не виждам никакъв смисъл от тези форуми всички сте като папагали никой не е експерементирал варху себеси за да разкрие нешто реално.доколкото със усещането на партнйора подобре тренирай бърху битонни колони или дървета и така ти гарантирам че усештането е савсем друго .благодаря за отделеното внимание

#374 толерантния

толерантния
  • Дао
  • 854 мнения
  • От:София
  • БИ:карате

Публикувано: 25 април 2011 - 21:54

доколкото със усещането на партнйора подобре тренирай бърху битонни колони или дървета и така ти гарантирам че усештането е савсем друго .благодаря за отделеното внимание

Така като ти чета несвързаното неграмотно бръщолевене,очевидно доста си потренирал върху бИтонните колони...с главата си :bang: Май подписа на Джудобой е много верен-това за школите и олигофрените :)

#375 Pei Jun_

Pei Jun_
  • Гости

Публикувано: 25 април 2011 - 22:51

няма смисал от атомни централи ако си отшелник .благодаря все пак за поканата за димитровград но не посещавам састезания и семинари .все пак това не са енергий а просто природни закони .относно описанието сас многото думи няма смисал всичко е безименно и аз не виждам никакъв смисъл от тези форуми всички сте като папагали никой не е експерементирал варху себеси за да разкрие нешто реално.доколкото със усещането на партнйора подобре тренирай бърху битонни колони или дървета и така ти гарантирам че усештането е савсем друго .благодаря за отделеното внимание

Бе експиремтирали сме доста. Анджак де заради реалноста те поканих на срещата ама както и да е. Продължавай с експериментите желая ти успех и виж там направи нещо с тоя правопис, че половината от мнението ти не го разбрах.

#376 absoliut_

absoliut_
  • Гости

Публикувано: 27 април 2011 - 08:40

[quote name='Pei Jun' date='25 Април 2011 - 23:51' timestamp='1303764676' post='455209']
Бе експиремтирали сме доста. Анджак де заради реалноста те поканих на срещата ама както и да е. Продължавай с експериментите желая ти успех и виж там направи нещо с тоя правопис, че половината от мнението ти не го разбрах.

[/quot
реалноста може да стане само на улицата без садия и тем подобни но както забелязвам трява доста да поработиш над интелектаси

#377 Твоят Гуру_

Твоят Гуру_
  • Гости

Публикувано: 27 април 2011 - 09:42

реалноста може да стане само на улицата без садия и тем подобни но както забелязвам трява доста да поработиш над интелектаси :metal: :metal:

Колко сте умен! :)Удоволствие за мен е да чета сентециите Ви! :worthy:

#378 Pei Jun_

Pei Jun_
  • Гости

Публикувано: 27 април 2011 - 23:30

реалноста може да стане само на улицата без садия и тем подобни но както забелязвам трява доста да поработиш над интелектаси

Аз от как се помня работя над интелекта си. А това за улицата и реалноста без съдия можем да ти го уредим ако искаш. Познавам точните хора.

Най добре си гледай твоите реалности аз ще си гледам моите, че да не стане уф. Няма страшно енергийната болест минава по два начина трудно или бързо. Бързо става като те ступат на улицата реално без съдия, а трудно става като си седиш вкъщи сам с енергиите. Няма лошо кой както я нареди. Само гледай да не ни се сблъскат реалностите някаде :tooth: Сърдечни поздрави и продължавай да тренираш. :chinese:

#379 Master

Master

Dart Ruffian

• Dark Side
  • 2566 мнения
  • От:Варна
  • БИ:Самоотбрана с интелект

Публикувано: 28 април 2011 - 07:53

Видно е, че енергиите не са оставили място за правописа :)
НЕ МЕ ПРЕДИЗВИКВАААЙ!!!

#380 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 28 април 2011 - 14:19

Определено трябва да си на много високо енергийно ниво, за да направиш 5 правописни грешки в едно изречение :D