Към съдържанието

- - - - -

Кунгини фунгини

• Please log in to reply
В темата има 379 мнения

#21 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 02 април 2007 - 09:57

Информацията, която дадох за Уан Пейшън (включително и за причините довели до смъртта му) е от Андрей Милянюк от Москва, който е тренирал заедно с майстор-ученик на Уан Пейшън, както и със споменатия сифу Лю Гуанлай. Валсодар, точно за цитирания пасаж става дума, но имам и допълнителна информация по въпроса. Всъщност снимките , които си дал са много добра илюстрация за възможонстите на майстора, с лекота да прилага техниките от Ба-Гуа-Джан и Тай-Дзи-Цюан и да хвърля противниците си където поиска (даже и в коша за боклук :D ). Майсторът на Шоринджи-Кемпо, който се е направил на интересен е БИЛ ХВЪРЛЯН ОТ МАЙСТОРА ШЕСТ ПЪТИ ПОДРЕД!... :wooow: кемпистът е бил с поне 6-ти -7-ми дан! Не мога да не отбележа, че един от специалитетите на Шоринджи-Кемпо са именно техниките на ключове и хвърляния, които идват от школата Хакко-рю по Джу-Джуцу и разбира се Шаолинското Цин-На (хватов контрол) - еквивалент на Граплинга! :D :yin-yang: :D

Това мнение е редактирано от Доктора: 02 април 2007 - 10:08

#22 толерантния

толерантния
  • Дао
  • 854 мнения
  • От:София
  • БИ:карате

Публикувано: 04 април 2007 - 00:41

Мяуу!Моите уважения към старите майстори във филмчетата,показват си формите хората и техните интерпретации и се справят чудесно!Само че,колкото и да съм толерантен,малко нещо ме дразнят разказите на г-нАлександров за тоталното превъзходство на въпросните техники над "разните" му там японски бойни изкуства плюс кик бокс и т.н.Хайде без подобни внушения ако може!Само ако може!Иначе току виж освен толерантност започна да изпитвам и чуство за малоценност,нали не искаш да ми причиниш това? :!:

#23 Змей Горянин

Змей Горянин
  • Mодератори
  • 656 мнения
  • БИ:Муай Тай

Публикувано: 04 април 2007 - 08:25

Хайде без подобни внушения ако може!Само ако може!

Няма такава опция при Доктора. На тая тема запецва като развален грамофон. Може да смята, че е мисия на живота му. Знам ли? Свиквай! :D
"Животът е кратък, изкуството е вечно, удобният случай бързо се изплъзва, емпиризмът е опасен, умуването е трудно."

#24 Kungfu Master

Kungfu Master

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 2 мнения
  • От:Varna
  • БИ:kungfu
  • Предишен прякор: na kolko si godini

Публикувано: 06 май 2007 - 11:49

Намерих една книга на орловия нокът превеена на български :) .Ако тръгна да чета от нея ще постигнали добри резултати :) ?А също така аз се познавам със Станчо от Варна и той има клуб Шъндао и преподава Тайдзи.Според вас той добър треньор ли е?
Mrazq narkoticite i cigarite!!!

#25 Dobrudzhanski_

Dobrudzhanski_
  • Гости

Публикувано: 06 май 2007 - 17:18

А също така аз се познавам със Станчо от Варна и той има клуб Шъндао и преподава Тайдзи.Според вас той добър треньор ли е?

Не

#26 xyience

xyience
  • Дао
  • 30 мнения
  • БИ:ригуаджан

Публикувано: 10 май 2007 - 10:20

Намерих една книга на орловия нокът превеена на български .Ако тръгна да чета от нея ще постигнали добри резултати ?А също така аз се познавам със Станчо от Варна и той има клуб Шъндао и преподава Тайдзи.Според вас той добър треньор ли е?

Съмнявам се.От книга дори и да се голям разбирач пак е трудно да разбереш тънкостите на техниката.
А като чета въпросите които си задал по-добре се запиши да тренираш някаде.Бойно изкуство от книга или филм не се учи.Нужна е и практика с противник.Тоя Станчо нито сам го чувал нито сам го виждал но със сигурност ще ти е от полза да потренираш при него.Ако не те изкефи смени залата и така.

#27 North

North

Злобар

• Идващи Отвъд
  • 545 мнения
  • От:Някъде в пространството
  • БИ:300 метра спринт.. ама напит!

Публикувано: 10 май 2007 - 11:18

Тоя Станчо нито сам го чувал нито сам го виждал но със сигурност ще ти е от полза да потренираш при него.Ако не те изкефи смени залата и така.

Като не го познаваш откъде си сигурен, че ще е от полза да се тренира при него?
По-добре мъртъв пич отколкото жив педал!

#28 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 01 юни 2007 - 13:48

Не

Аз пък твърдя обратното, че Станчо Станев е добър инструктор (създал е школа и У-Шу Академия, издавал е книги по въпроса и е популяризирал Кунг-Фу) и е с много по-дълъг стаж в БИ и Кунг-Фу от Добруджански, който се изявява най-вече като кик боксьор и от Кунг-Фу нищо не разбира; Добруджански дори излъга във форума, че бил ученик на сифу Шън Фей (Ба-Гуа, Тай-Дзи и Ней-Гун)! Доказателство за горното твърдение, е факта, че на голямата демонстрация преди няколко месеца във Варна, на всички напреднали ученици на Шън Фей от цялата страна, не му видяхме физиономията - явно не е бил поканен - като недостоен да представя стила, не следващ традициите на школата и изключен от кръга на вътрешните ученици! За това пък тук се пеняви яко във форума и се изживява като някакъв специалист и прикрива гафовете на Гришата тук и там! Борбаджии - да им се чудиш на акъла! chinese.gif yin-yang.gif chinese.gif

В новата книга "Традиционен Шаолин-Цюан. Южен Шаолин", в раздела за унифициран Нан-Цюан има една форма (таолу) от стила на Дракона, която е вплетена в голямата форма на Нан-Цюан ("Южен бокс"). Онези, които се интересуват от повече подробности около 72-те тайни изкуства на Шаолин и методите на Ци-Гун от стила Хун-Гар, могат да надникнат в сайта WWW.KUNGFULIBRARY.COM където има и две книги в електорен вариант по въпроса.

Това мнение е редактирано от Dobrudzhanski: 01 юни 2007 - 15:08

#29 Manev

Manev
  • Дао
  • 299 мнения
  • От:България,Стара Загора
  • БИ:УИН ЧУН,САН ДА

Публикувано: 01 юни 2007 - 14:07

Та какво казваш Докторе - Станчо Станев бил невероятно мил и точен човек пък и страшен спец по БИ

Тва твое мнение - ми е малко странно но както и да е !!!!

Забравих че е и магьосник-лечител
http://more.info.bg/...78&issueID=1920
и тук също
http://more.info.bg/...30&issueID=1833

Това мнение е редактирано от Manev: 01 юни 2007 - 14:16

"ОБЕДИНЕНИЕТО ПРАВИ СИЛАТА"

www.sanda-bg.com

#30 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 01 юни 2007 - 14:19

Та какво казваш Докторе - Станчо Станев бил невероятно мил и точен човек пък и страшен спец по БИ

Тва твое мнение - ми е малко странно но както и да е !!!!

Забравих че е и магьосник-лечител
http://more.info.bg/...78&issueID=1920
и тук също
http://more.info.bg/...30&issueID=1833

Манев, тук се коментира дали е бил добър инструктор по У-Шу/Кунг-Фу, а не особенности на характера и личностните ви взаимоотношения! :chinese: :yin-yang: :chinese:

#31 Dobrudzhanski_

Dobrudzhanski_
  • Гости

Публикувано: 01 юни 2007 - 14:51

Аз пък твърдя обратното, че Станчо Станев е добър инструктор (създал е школа и У-Шу Академия, издавал е книги по въпроса и е популяризирал Кунг-Фу) и е с много по-дълъг стаж в БИ и Кунг-Фу от Добруджански, който се изявява най-вече като кик боксьор и от Кунг-Фу нищо не разбира; Добруджански дори излъга във форума, че бил ученик на сифу Шън Фей (Ба-Гуа, Тай-Дзи и Ней-Гун)! Доказателство за горното твърдение, е факта, че на голямата демонстрация преди няколко месеца във Варна, на всички напреднали ученици на Шън Фей от цялата страна, не му видяхме физиономията - явно не е бил поканен - като недостоен да представя стила, не следващ традициите на школата и изключен от кръга на вътрешните ученици! За това пък тук се пеняви яко във форума и се изживява като някакъв специалист и прикрива гафовете на Гришата тук и там! Борбаджии - да им се чудиш на акъла! :chinese: :yin-yang: :chinese:

Док, защо нещата трябва да стават все по трудния начин...
Не разбирам защо намесваш Шън Фей - нито съм гонен, нито съм анатемосвам... Даже името ми фигурираше в брошурата с програмата за демонстрациите, но поради служебни ангажименти не успях да взема участие в тях. Ще те приканя най-възпитано да си цитираш източниците, защото според мен в случая ти си лъжец и интригант. Едно е да си мерим ***** на тема федерации, съвсем друго е да публикуваме откровени лъжи за съществуващи и присъстващи във форума личности. В случая съм лично засегнат, на всичко отгоре съм и модератор, и третирам това като атака към модераторите, още повече, че е намесено името на друг модератор, който пък съвсем няма отношение към темата. Пишеш на Манев да коментира по темата, а в твоето мнение коментарът е един ред и след това само жлъч. Значи и по темата не пишеш... Оставям ти мнението, за да не си помислят хората, че си мъченик и жертва на модераторския произвол, когато те наградя с почивка следващият път. Считай това за последно предупреждение :), при следващо такова провинение ще настоявам да пропуснеш летния сезон и има голяма вероятност да бъде прието.

#32 wakidzashi

wakidzashi
  • Mодератори
  • 1134 мнения
  • От:Меча Поляна
  • БИ:Патара патара.

Публикувано: 01 юни 2007 - 14:54

Оставям ти мнението, за да не си помислят хората, че си мъченик и жертва на модераторския произвол, когато те наградя с почивка следващият път. Считай това за последно предупреждение :), при следващо такова провинение ще настоявам да пропуснеш летния сезон и има голяма вероятност да бъде прието.

:up:
Прас по сурята!
МОДЕРАТОРСКИ ПРОИЗВОЛ!!!
W.A.K.I.D.Z.A.S.H.I.: Wireless Artificial Knight Intended for Dangerous Zoology, Accurate Sabotage and Hazardous Infiltration

#33 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 04 юни 2007 - 17:08

Мяуу!Моите уважения към старите майстори във филмчетата,показват си формите хората и техните интерпретации и се справят чудесно!Само че,колкото и да съм толерантен,малко нещо ме дразнят разказите на г-нАлександров за тоталното превъзходство на въпросните техники над "разните" му там японски бойни изкуства плюс кик бокс и т.н.Хайде без подобни внушения ако може!Само ако може!Иначе току виж освен толерантност започна да изпитвам и чуство за малоценност,нали не искаш да ми причиниш това? :!:

Толерантния, тук няма никакви внушенияа а факти и само факти! Сега, не мога да не отбележа, че макар Уан Пейшън да е известен предимно като майстор на Тай-Дзи-Цюан (стил У), основният му стил всъщност е Ба-Гуа-Джан (стилове Ин, Чън и Лю), като е практикувал също Син-И-Цюан и Тун-Бей-Цюан ("Бокс на ударите през гърба"). Лично аз отчитам доста големи разлики във видовете Туй-Шоу ("Бутащи ръце") използвани в Тай-Дзи, Син-И, Ба-Гуа и Да-Чен (И-Цюан), макар, че почиват на общи принципи. После тук не видях никакви коментари за споменатия Кик-Бокс от Толерантния?!? :chinese: :confused: :chinese: Явно е някакво недоразумение; иначе е стилове като Шоринджи-Кемпо на мен лично много ми харесват и нямам нищо против тях! Виж срещу Кик-Бокс имам резерви, но няма да ги споделям тук, за да не се осере темата! :P

Това мнение е редактирано от Доктора: 04 юни 2007 - 17:11

#34 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 04 юни 2007 - 17:27

Док, защо нещата трябва да стават все по трудния начин...
Не разбирам защо намесваш Шън Фей - нито съм гонен, нито съм анатемосвам... Даже името ми фигурираше в брошурата с програмата за демонстрациите, но поради служебни ангажименти не успях да взема участие в тях. Ще те приканя най-възпитано да си цитираш източниците, защото според мен в случая ти си лъжец и интригант. Едно е да си мерим ***** на тема федерации, съвсем друго е да публикуваме откровени лъжи за съществуващи и присъстващи във форума личности. В случая съм лично засегнат, на всичко отгоре съм и модератор, и третирам това като атака към модераторите, още повече, че е намесено името на друг модератор, който пък съвсем няма отношение към темата. Пишеш на Манев да коментира по темата, а в твоето мнение коментарът е един ред и след това само жлъч. Значи и по темата не пишеш... Оставям ти мнението, за да не си помислят хората, че си мъченик и жертва на модераторския произвол, когато те наградя с почивка следващият път. Считай това за последно предупреждение :), при следващо такова провинение ще настоявам да пропуснеш летния сезон и има голяма вероятност да бъде прието.

Добруджански, май пак се изживяваш като марсианец!?! Както и да е, да допуснем, че е така както го твърдиш. Има обаче два факта - първо на тази демонстрация бяха поканени всички напреднали ученици на Шън Фей, а тебе те нямаше. Видяхме Ивайло Иванов, Деян Ганецовски и другите. Зная кой къде е в йерархията на школата и т.н. Между другото явно си "вътрешен ученик", защото и в сайта на школата те няма. Обаче това са дребни подробности; нали така?!? И ако се беше явил на демонстрацията като твърдиш, би ли обяснил на аудиторията какво щеше да демонстрираш от Ба-Гуа-Джан, като според твои думи в една от темите за Ба-Гуа, сам каза, че не изучаваш форми и специални техники (били ти скучни :confused: ), а си изучавал цитирам "само приниципи", които вероятно ще се опитваш да прилагаш като кик боксьор или може би на състезания по Граплинг, ако Гришата благоволи да те покани?!? Нещо не се вързва това по никаква логика. Кунг-Фу поговорката казва:"Преди някой да се научи да тича, трябва да се научи да ходи, а преди да се научи да ходи трябва да се научи да стои"! Ти си гениален бе, направо скочи в приниципите - това трябва да се отбележи в световните анали на бойните изкуства! :D :yin-yang: :D

#35 толерантния

толерантния
  • Дао
  • 854 мнения
  • От:София
  • БИ:карате

Публикувано: 04 юни 2007 - 17:44

[quote name='Доктора' date='27.03.2007, 13:46' post='178336']
Преди това Лю Гуанлай е бил в Русия и се е срещал с различни представители на "твърдите школи" (Карате, Кик-бокс, Киокушинкай, Бокс и др.) и общо взето ги е понапердашил, от което разбира се самочувствието му се повдигнало, че вече е голяма работа. Та отишъл той в Шанхай да се срещне с Уан Пейшън, за да провери лично дали го бива в Кунг-Фу! Сега сещаш ли се къде си писал за кик-бокс?Поредните глупости как някой си ей така между другото понапердашил разните му там каратисти,боксьори и кик-боксьори :confused: Като твърдиш че това са факти,къде са доказателствата ти?Снимки,видео и т.н?Ще ми е интересно да ги видя,пък и на другите ще им е много интересно предполагам!

#36 Grisha

Grisha

обичайният заподозрян

• Mодератори
  • 2066 мнения
  • От:Мирно село
  • БИ:Света вода ненапита

Публикувано: 04 юни 2007 - 19:35

...За това пък тук се пеняви яко във форума и се изживява като някакъв специалист и прикрива гафовете на Гришата тук и там...

сам каза, че не изучаваш форми и специални техники (били ти скучни ), а си изучавал цитирам "само приниципи", които вероятно ще се опитваш да прилагаш като кик боксьор или може би на състезания по Граплинг, ако Гришата благоволи да те покани

Ей, Дока, стара любов ръжда не хваща :) Има-няма, на всеки два поста по веднъж ме споменаваш. Кисне ти още, види се, от някои събития в близко и не толкова близко минало. Спокойно, ще го преживееш, лекарите казват, че ако си пиеш редовно хапчетата, след има-няма няколко десетилетия ще си вече О.К. А това е нищо, като се има предвид, че средната продължителност на живота на Майстора по Китайски БИ е над 300 години :chinese:

Айде хаирлия да е новата книга за 1000-та стила (включително и Стила на дракона - да не кажеш, че не пиша по темата :P ) и да почерпиш кат и избиеш парите :up:
Чрез опита си ние откриваме краткия път след дълги скитания
Роджър Етъм

Тана-джутсу Всичко,което се случва е толкова вярно,че съществува,колкото и че не е реално.

black_cobra:
Например при крав мага има едно движение,с което счупваш носа на противника и после под такъв ъгъл го удряш,че набутваш парченца кост в мозъка му.

#37 Dobrudzhanski_

Dobrudzhanski_
  • Гости

Публикувано: 04 юни 2007 - 20:00

Добруджански, май пак се изживяваш като марсианец!?! Както и да е, да допуснем, че е така както го твърдиш. Има обаче два факта - първо на тази демонстрация бяха поканени всички напреднали ученици на Шън Фей, а тебе те нямаше. Видяхме Ивайло Иванов, Деян Ганецовски и другите. Зная кой къде е в йерархията на школата и т.н. Между другото явно си "вътрешен ученик", защото и в сайта на школата те няма. Обаче това са дребни подробности; нали така?!? И ако се беше явил на демонстрацията като твърдиш, би ли обяснил на аудиторията какво щеше да демонстрираш от Ба-Гуа-Джан, като според твои думи в една от темите за Ба-Гуа, сам каза, че не изучаваш форми и специални техники (били ти скучни :confused: ), а си изучавал цитирам "само приниципи", които вероятно ще се опитваш да прилагаш като кик боксьор или може би на състезания по Граплинг, ако Гришата благоволи да те покани?!? Нещо не се вързва това по никаква логика. Кунг-Фу поговорката казва:"Преди някой да се научи да тича, трябва да се научи да ходи, а преди да се научи да ходи трябва да се научи да стои"! Ти си гениален бе, направо скочи в приниципите - това трябва да се отбележи в световните анали на бойните изкуства! :D :yin-yang: :D

Дока, в които искаш анали се отбелязвай - оставям гей-изпълненията на теб, но недей да намесваш Шън Фей и учениците му, още повече, че ако имаше достоверна информация(а ти никога нямаш) щеше да си достатъчно информиран, че аз съм един от хората практикували най-много с майстора от всичките му последователи в БГ, и това може да се потвърди от почти всички негови напреднали ученици. Погледни брошурата, Док, погледни брошурата и ще видиш какво щях да демонстрирам, написано е черно на бяло :). Пак ти повтарям - за мен ти си лъжец и интригант, и ако бях на твое място бих побързал с доказателствата за факта, че съм изгонен и не съм "вътрешен ученик"(туй малко тъпо ми звучи, предпочитам термина "напреднали ученици"), защото ти показвам жълт картон и ако следващият ти постинг не включва доказателствата, аз на свой ред ще включа въпроса за лятна ти почивка в следващия модераторски пленум. И престани да намесваш Гриша - явно всеки, който ти е бил учениците по състезания ти е трън в очите... затова ли ни мразиш, Док :wink:?

#38 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 05 юни 2007 - 08:04

Добруджански, няма да ти направя кефа да продължа с коментари по твой адрес - вече достатъчно се изложи с лицемерното си държане и демонстриране на псевдодемокрация! На всички е ясно, че някои факти не ти изнасят и само търсиш повод за да ми слагат модераторите ограничения във форума. Не мразя никого, просто ви критикувам и "приземявам"; това е необходимо за да не се самозабравяте. Гришата очевидно е изживял комплексите си и запазва чувството си за хумор, но Гриша недей да лъжеш като брадат циганин - в новата книга за Шаолин-Цюан не са представенни "1000 стила", а само най-важните! Иначе що да не те черпя една бира, като си взема хонорарите! :beer:

Това мнение е редактирано от Доктора: 05 юни 2007 - 08:07

#39 Dobrudzhanski_

Dobrudzhanski_
  • Гости

Публикувано: 05 юни 2007 - 08:40

Добруджански, няма да ти направя кефа да продължа с коментари по твой адрес - вече достатъчно се изложи с лицемерното си държане и демонстриране на псевдодемокрация! На всички е ясно, че някои факти не ти изнасят и само търсиш повод за да ми слагат модераторите ограничения във форума. Не мразя никого, просто ви критикувам и "приземявам"; това е необходимо за да не се самозабравяте. Гришата очевидно е изживял комплексите си и запазва чувството си за хумор, но Гриша недей да лъжеш като брадат циганин - в новата книга за Шаолин-Цюан не са представенни "1000 стила", а само най-важните! Иначе що да не те черпя една бира, като си взема хонорарите! :beer:

Защо даваш назад, Дока, нали пръв започна с глупостите по мой адрес? Да съдиш по това, че съм изгонен само по факта, че не съм участвал в някаква демонстрация си е долно интригантство - имаш срок до края на деня да предоставиш факти, иначе почиваш! А колкото до псевдодемокрацията, в Дао-то няма демокрация, има развит комунизъм - всички са равни, а модераторите сме "по-равни" само дето не получаваме никакви облаги от това, а се налага да модерираме простотии като твоите. Не ми се мисли какво щеше да стане, ако имаше демокрация и свобода всеки да си развява коня, както му скимне...

П.С. Като говорим за отлъчени, изгонение и "вътрешни ученици" разбрах, че на последното Шуто Явор Дянков е бил в компанията на някои твои "вътрешни ученици" и това е факт! Интересно ми е, това някакъв трансфер между школите за обмяна на опит ли е или не са ти подали клечките за ориз навреме и ти си ги изгонил :)

#40 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 05 юни 2007 - 09:19

Добруджански, как си?!? :drinks: Тебе няма да те черпя - само Гришата! :yin-yang: