Към съдържанието

- - - - -

Кунгини фунгини

• Please log in to reply
В темата има 379 мнения

#41 Evil

Evil

Evil

• Дао
  • 97 мнения
  • БИ:Karate

Публикувано: 05 юни 2007 - 09:34

Айдееееееее, почна се :):):)
Драконово ФУРГАНЕ на огън и пепел по ближния !!!
FIRE, ето това е стил БГ Дракон, а има и Златен дракон ама не е за 'секи:)
трениращ

#42 Доси_

Доси_
  • Гости

Публикувано: 05 юни 2007 - 12:13

Чета постовете тук, а и в други теми за Ушу и си мисла че през последните 10 - 15 години доста неща са се променили в България. Разбирам, че някакво разцепление е настанало и ми се струва, че е подходящо да се отвори тема за ... "Бъдещето на Ушу в България", където всеки да може да изкаже своите виждания по въпроса какво, защо и как е станало и как (най-вече) следва да се направи за в бъдеще! Щото иначе постоянно ще се дъвкат разни хора по форума, а такива като мене, спрели да се интересуват (но не спрели да практикуват) от живота в кухнята ще се мъчат да си представят каринката напразно... :confused:
Бъдете здрави! :)

#43 red dragon_

red dragon_
  • Гости

Публикувано: 05 юни 2007 - 12:17

Пък аз останах с впечатление, че са се обединили, но някои са останали зад борда и им е криво :kuku:

#44 Доси_

Доси_
  • Гости

Публикувано: 05 юни 2007 - 12:47

Пък аз останах с впечатление, че са се обединили, но някои са останали зад борда и им е криво :kuku:

И затова викам да има такава тема, защото пък аз останах с впечатлението че са се разцепили поне на 3 части :( и всеки си търси подкрепа от международни федерации... нещо като в таекондото :( ... и е по-добре да не сме с впечатления, а да си кажат хората мненията - например, аз съм този и този, стана така и така (в резюме) и ще направим такива и такива неща за в бъдеще. Така ще имаме по скоро познания за това какво е станало и кой за какво се бори. Мисля че е важно за всички които искат да тренират организирано (в клуб, с учител) да знаят къде попадат и да могат да направят информиран избор. Струва ми се че това е и една от целите на ДАОБГ като цяло... да е в услуга на занимаващите се с БИ, да се обменят свободно мнения и информация... и т.н. Пък ако някой излезе от добрия тон - има модератори (аз наблюдавам работата им, много са бързи :up: , може и да не разбереме че е излязъл).
Та така, без да искам да провокирам когото и да е, какво (по дяволите) става с Ушу в България? Примерно аз ако реша сега след 15 години да проверя докъде съм стигнал в разбирането си за стила Син и цюан и за това доколко добре го практикувам (какво ниво съм) - къде да ида? Сигурен съм че е добре да мога да направя своя собствен информиран избор :up: !
Бъдете здрави! :)

#45 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 05 юни 2007 - 13:41

Толерантния, срещите на сифу Лю Гуанлай с представетели на други школи, които са искали да се "пробват" срещу Тай-Дзи-Цюан, са били в Москва. Има достатъчно свидетели и присъстващи на тези "приятелски срещи". За сега не разполагам с видеоматериал, но ако се появи с голямо удоволствие ще го публикувам във форума!

#46 дяволо

дяволо
  • Дао
  • 202 мнения
  • От:мапуто
  • БИ:мма,кикбокс

Публикувано: 05 юни 2007 - 18:36

дока стига глупости бе човек,имало свидетели,имало незнам кво още............я кажи срещу колко опитни боксери,кикбоксери и представители на други по-хард стилове е играл?да не са на по 3 дни тренировка,или са членове на някой ансамбъл за казачок и други народни руски танци?пак влизаш в излишни спорове .що насърчаваш всички трениращи бойни спортове срещу теб?верно си име в бойните изкуства,но вече почвам да се питам какво точно име си......................

#47 Stan_

Stan_
  • Гости

Публикувано: 06 юни 2007 - 00:18

дока стига глупости бе човек,имало свидетели,имало незнам кво още............я кажи срещу колко опитни боксери,кикбоксери и представители на други по-хард стилове е играл?да не са на по 3 дни тренировка,или са членове на някой ансамбъл за казачок и други народни руски танци?пак влизаш в излишни спорове .що насърчаваш всички трениращи бойни спортове срещу теб?верно си име в бойните изкуства,но вече почвам да се питам какво точно име си......................

За 3 години не съм видял видео (или каквото и да е било доказателство) - няма и да видим. В деня в които видим видео как някои от тия легендарни дядовци пребиват кикбоксьори и киокушинци (на ниво републикански шампиони дори и на Латвия) аз си слагам за аватар емблемата на Зл. Дракон и признавам Доката за БИ авторитет във форума #1 :wink: Но гаранция, че всичко ще остане: "имало едно време в Китаи", "...преди много, много години...", "...пребива зверски 5-ма муаитаици и 3-ма киокушинци..." - фантасмагории, примесени с романтични лъжи за юноши лековерни :chinese:

#48 Iron Fist_

Iron Fist_
  • Гости

Публикувано: 06 юни 2007 - 02:30

Преждевременната му смърт е една нелепост - падна му керемида на главата и скоро след това майстора почина от кръвоизлив в мозъка! :chinese: :yin-yang: :chinese:

Дока, я разкажи за тая керемида, че ми стана интересно.

За сега не разполагам с видеоматериал, но ако се появи с голямо удоволствие ще го публикувам във форума!

Потърси из архивите на Walt Disney , сигурен съм, че ще откриеш нещо по въпроса :up:

#49 Stan_

Stan_
  • Гости

Публикувано: 06 юни 2007 - 15:23

Неговите умения не се подлагат на съмнения междудругото ако някой се съмнява дали Тайдзи е бойно икуство или гимнастика може да го попита. Сигурен съм че човек допуснал такава грешка ще си отговори за винги на въпроса.

Колегите да ми изтрият спама, ма аз търсих доста из нета за боините умения на Чен и не намерих никаква информация за спечелени състезания по БИ и успехи в тая насока. Иначе има добри клипове на бутащи ръце и форми :chinese:

#50 Тихомир Тодоров_

Тихомир Тодоров_
  • Гости

Публикувано: 06 юни 2007 - 15:43

Разбирам какво имаш в предвид и донякаде си прав няма много информация защото кото я заснеме го "убиват"- това е шега. Има филми доста но не са ми в интернет и играчка за мен да ти ги качвам. По принцип когато бях в Китай ми направи впечатление че на китайците не им пука кой какво мисли за тях тав едновременно на ден се организират около 100 състезания по бойни изкуства само в Китай с минимум 1000 участника. Никои китаец не иска да идва в Европа и да става известен а камо ли майстор които да показва че най-силният. Просто нашето мислене е такова а на азиятците друго. Такова мислене е характерно за младежите с модерно мислене а не на консервативните затворени майстори на Кунг фу.Те не изучават бойни изкуства за да се състезават и да получават медали това е характерно само за спотното Ушу което в КНР не е на голяма почит понеже е свързано с репресии от миналото. :)

#51 Мак Сим

Мак Сим

ПРОГРЕСОР

• Бабаит
  • 1528 мнения
  • От:Гладбах на Нирс
  • БИ:СУБАКС

Публикувано: 06 юни 2007 - 16:03

Дока, я разкажи за тая керемида, че ми стана интересно.
Потърси из архивите на Walt Disney , сигурен съм, че ще откриеш нещо по въпроса :up:

Айръне,аз ще ти разкажа...
Въпросната керемида е хвърлена от друг таен китайски майстор много нависоко...чак в стратосферата :sunny: После, падайки с енергията я е насочил право в главата на Майстор Уан Пейшън :( И така се събрали Майстора и Маргарита... :D

#52 wakidzashi

wakidzashi
  • Mодератори
  • 1134 мнения
  • От:Меча Поляна
  • БИ:Патара патара.

Публикувано: 06 юни 2007 - 16:36

Айръне,аз ще ти разкажа...
Въпросната керемида е хвърлена от друг таен китайски майстор много нависоко...чак в стратосферата :sunny: После, падайки с енергията я е насочил право в главата на Майстор Уан Пейшън :( И така се събрали Майстора и Маргарита... :D

Пропускаш факта, че тук е на лице заговор. Въпросната керемида не е керемида а реинкарнацията на друг велик майстор, победен от майстор Уан. Победен до смърт. Той дълго време лежал ( във вид на керемида ) на покрива на една школа по вътрешни стилове, във вътрешният кръг и акумулирал ЦИ. После влезнал в съюз с посоченият от теб майстор. те обединили своите ЦИ и с така полученото ЦИЦИ, коварно атакували лао - шъ Уан ( да не се бърка с други лао - шъ, на които са им падали много керемиди на главата, още от ранно детство, но поради балканджийският им произход и съпътстващото го твърдоглавие не се е стигнало до летален изход, а само до неизлечими мозъчни промени) Майстор Уан бил свикнал да се оправя с ЦИ, но бил безпомощен пред ЦИЦИ и резултатът не закъснял.
Прас по сурята!
МОДЕРАТОРСКИ ПРОИЗВОЛ!!!
W.A.K.I.D.Z.A.S.H.I.: Wireless Artificial Knight Intended for Dangerous Zoology, Accurate Sabotage and Hazardous Infiltration

#53 valsodar

valsodar

Скучаещ Дразнител

• Дао
  • 1140 мнения
  • От:село София
  • БИ:Ай Чао, Джит-Кам-Го, MMS, SMS и ... SOS

Публикувано: 06 юни 2007 - 16:46

Пропускаш факта, че тук е на лице заговор. Въпросната керемида не е керемида а реинкарнацията на друг велик майстор, победен от майстор Уан. Победен до смърт. Той дълго време лежал ( във вид на керемида ) на покрива на една школа по вътрешни стилове, във вътрешният кръг и акумулирал ЦИ. После влезнал в съюз с посоченият от теб майстор. те обединили своите ЦИ и с така полученото ЦИЦИ, коварно атакували лао - шъ Уан ( да не се бърка с други лао - шъ, на които са им падали много керемиди на главата, още от ранно детство, но поради балканджийският им произход и съпътстващото го твърдоглавие не се е стигнало до летален изход, а само до неизлечими мозъчни промени) Майстор Уан бил свикнал да се оправя с ЦИ, но бил безпомощен пред ЦИЦИ и резултатът не закъснял.

Нее-е-е-е , това е бил майстор с корейско-японски произход- Кере-Мидо Сан !
Зад "до" то му следва дана, ама Доката от скромност го е премълчал.

Е гат'ти спама стана тая тема ! ;D
Чела Маца книжки, как да трепе безконтактно мишки !

#54 Асен Г

Асен Г

Развратно малко мече:)!

• Дао
  • 1103 мнения
  • БИ:Кайлиндо, Кибацуме-рю и Смаша
  • Предишен прякор: Cocolino

Публикувано: 06 юни 2007 - 16:47

Вижте, момчета, да се бъзикате с Доктора е не особено смислено, но той поне може да се защити сам и едва ли чака моята намеса. Това, че за да се присмеете на Доктора, се гаврите с починал майстор обаче, просто е недостойно и не ви прави чест!
Разбира се, правете каквото искате, но топва е моето мнение по въпроса!
Портал за фехтовка!
"Power comes from the end of a gun."-Eldridge Cleaver

#55 Dobrudzhanski_

Dobrudzhanski_
  • Гости

Публикувано: 06 юни 2007 - 17:59

Вижте, момчета, да се бъзикате с Доктора е не особено смислено, но той поне може да се защити сам и едва ли чака моята намеса. Това, че за да се присмеете на Доктора, се гаврите с починал майстор обаче, просто е недостойно и не ви прави чест!
Разбира се, правете каквото искате, но топва е моето мнение по въпроса!

Той Доката малко ли се изгаври като каза, че починал от паднала на главата му керемида :chinese:. Напомням, че майсторът е починал от инфаркт :huh:

#56 Асен Г

Асен Г

• Дао
  • 1103 мнения

Публикувано: 06 юни 2007 - 19:20

Той Доката малко ли се изгаври като каза, че починал от паднала на главата му керемида :chinese:. Напомням, че майсторът е починал от инфаркт :huh:

Сериозно ли трябва да обяснявам разликата между погрешна информация и целенасочена гавра? Не виждам доказателство за целенасочена заблуда от страна на Доктора, още повече, че Валсодар го коригира практически веднага.
Ако имаш такова доказателство, моля те да го пуснеш, веднага ще напиша уточнение, че и той е в графата на хората, за които важи мнението ми. Не виждам обаче как нечия чужда грешка променя факта, че това е гавра с починал човек! Считам, че това е лош пример за младите практикуващи, не подхожда на никакви морални стандарти и ви го казвам, а оттам нататък всеки прави каквото си иска!
Портал за фехтовка!

#57 Scribe_

Scribe_
  • Гости

Публикувано: 06 юни 2007 - 20:13

Брех, мале, леле, боже, въх! Качена снимка

Ай по-спокойно, каква гавра какви 5 лева? :confused: На всички (или поне повечето здравомислещи) тук им е повече от ясно, че човекът е бил достоен за уважение майстор. Никой не е тръгнал да разпространява уронващи доброто му име факти (освен може би Доктора с тази керемида :P ). Има разлика между пиперлива... да речем сатира, очвАдно срещу кого насочена, и гаврене с умрели хорица.

Да не говорим, че ако майсторът е бил толкова добър, на дали ще има нещо против, някой да се посмее незлобливо за негова сметка. Аман от операции на чуство за хумор...

#58 Zoro

Zoro

Чукам , влизам , гледам ... то било заключено :)

• Дао
  • 1870 мнения
  • От:имам парцел на Луната ...
  • БИ:пенсионер

Публикувано: 06 юни 2007 - 21:55

...Има филми доста но не са ми в интернет и играчка за мен да ти ги качвам...

Мдаа , твоя "ментор" също действа така :wink:

-----------------------------------------------------------------------------------------------

...едновременно на ден се организират около 100 състезания по бойни изкуства само в Китай с минимум 1000 участника...

Минимум , а ?! А откъде почерпи тая информация ?! Отговори като : "...така ми казаха ...така чух..." не се приемат :angrrr:
100х1000=100 000 , ако приемем че едно състезани е 2 дена :
2х100 000=200 000 , ако примеме че година е с 365 дни , а работния ден е 8 часа :
365х8х200 000=584 000 000 работни човеко-часа ! Страни с по-малко "рчч" са доста далеч пред китайците .
:huh1: Ся ми става ясно ... с кво съ занимават пампайците - губят си времето :D

................................................................................
............................................

...По принцип когато бях в Китай ми направи впечатление ...

Не изхождай от презумпцията , че само ти си ходил там , и аз съм минавал веднъж , а познавам хора , включително и от форума , който имат постоянен бизнес с Китай и са ходили и за повечко време там , а някои са прекарали и години там !

---------------------------------------------------------------------------------------------------

...Никои китаец не иска да идва в Европа и да става известен а камо ли майстор ...

Аха , а този който идва сега не е от Китай , нали ?! :)

-------------------------------------------------------------------------------------------------

... спотното Ушу което в КНР не е на голяма почит понеже е свързано с репресии от миналото. :)

Цялото ми заяждане е заради това ти твърдение , което е "изсмукано от пръстите" , и целящо определени внушения , без база за покритие :angrrr: .
Участвал си на некво селско състезанийце , което се провело в някакъв училищен салон :
Качена снимка

- хубо , ОК , ама нищо не ти дава право да правиш генерални изводи , и да се опитваш да внушаваш "твои впечатления" :angrrr: , още повече за неща , от които си нямаш понятие . А китайското ченге или военен на снимката , поне за мен "говори" ... доста . А и лентата с йероглифите що ли е червена :)

Така че , не искам да се изказваш за неща , които са извън твоята компетенция , и аз няма ...
"Едно е да искаш , второ - да можеш, а трето и четвърто да го направиш"
"всички могат да духат , но малцина могат да свирят"
"Истината е относително нещо, но е винаги само една!

#59 AngelZ

AngelZ
  • Дао
  • 393 мнения
  • От:БГ, София
  • БИ:WuTaiji, FengMoGun, FanZi, MiaoDao

Публикувано: 06 юни 2007 - 23:32

Баси тая тема ми става любима. Изцепка след изцепка
Направо си плаче за годишна награда """КУНГИНИИИИ---ФУНГИНИИИ"

#60 Асен Г

Асен Г

• Дао
  • 1103 мнения

Публикувано: 06 юни 2007 - 23:59

Аз пък мисля да спра да я проверявам:D! Очевидно целта на темата е да се опрости гласуването за "Ахмак на 2007", когато се раздават номинациите:first::gathering::second:! При това положение, не виждам смисъл да обяснявам още един път какво разбирам под "лично мнение" и има ли то почва у нас:ninja::sunny:, а темата ще чета нацяло преди гласуването, за да съм обективен:chinese:!

Това мнение е редактирано от Асен Г: 07 юни 2007 - 00:04

Портал за фехтовка!