Към съдържанието

Снимка

Нунчаку

• Please log in to reply
В темата има 254 мнения

#241 juarez_

juarez_
  • Гости

Публикувано: 15 януари 2010 - 15:47

На мен братовчет ми направи нунчаку, разрових се из нета и намерих много упражнения с него и от там и от Брус Лии по ниговите филми които ги имам се упражнявам, но все пак това е оръжие и един път се ударих в слепоочието добре че удара беше слаб иначе...
Все пак аз първо си направих картонено, а сега съм с истинско, което братовчет ми направи. :D

#242 levski66_

levski66_
  • Гости

Публикувано: 18 август 2010 - 15:09

Здравейте. Нунджакото е уред който използвам за концентрация , а когато синът ми беше малък винаги го носех в чантата си за отбрана срещу нахални улични...помияри:)Първото си нунджако направих още през далечната 1981 година ,от две дръжки за тесли и капронено въженце.Второто направих през 1995 от две текстолитови пръчки и стоманена верига .И двете ме съпътстват и сега и си ги нося винаги с мен ,но никога не съм ги използвал срещу хора. Надявам се да не се случва и в бъдеще.
Аз съм на 43 години ,но смятам че няма да е лошо да направим една неформална Нунджако асоциация или организация.
Който е "за" да се свърже с мен на скайпа ми levski66 или или електронната ми поща.
Смятам че можем да научим много един от друг.:)Мога да ви покажа някои неща ,които не съм виждал никъде по филмите или по форумите:)/Нъпример като да го въртите със завързани очи и да постигнетете оптимален кръг около вас и ...под вас:)Смятам също така ,че и вие може да му научите на неща ,които незнам.
Ж.Ж

#243 Chinese_

Chinese_
  • Гости

Публикувано: 27 ноември 2010 - 14:00

Здравейте!
Бих искал да попитам някой има ли представа откъде в София може да си купя хубаво нунчаку? Аз имам едно, но то е много голямо и тежко. Преди време бях виждал един познат(с който за съжаление отдавна не поддържаме връзка) нунчаку на което палките бяха изработени от нещо като много твърда гума(подобно на полицейските тонфи).
Някой знае ли такъв магазин в София? Пробвал съм да си направя сам, но не се получи много добре. Също така за начинаещ като мен кой вариянт на нунчакуто е по добър- японския с въже или китайския с веригата?
Предледах форума,но не видях никъде да е задаван такъв въпрос, но се извинявам ако се повтарям.
Поздрави!

#244 Bersek_

Bersek_
  • Гости

Публикувано: 02 юли 2011 - 00:08

Някой има ли желание за тренировки по нунчаку?

#245 lyudmil32_

lyudmil32_
  • Гости

Публикувано: 02 юли 2011 - 18:53

Аз имам желание за нунчако, дай повече информация, къде преподаваш, кои дни , от колко, някаква цена...

#246 Bersek_

Bersek_
  • Гости

Публикувано: 03 юли 2011 - 19:37

Аз имам желание за нунчако, дай повече информация, къде преподаваш, кои дни , от колко, някаква цена...

Група по нунчаку в момента няма, но ми се ще да има. Идеята ми е за един път седмично, като за сега заниманията ще са безплатни. Разполагам с достъп до зала, която се намира на адрес ул. Върбица 8 (това е точно да Модерен театър).

#247 shodan

shodan

Немска овчарка

• Кик-бокс
  • 711 мнения
  • БИ:Kick Boxing, Kyokushinkai Karate

Публикувано: 03 юли 2011 - 20:14

Група по нунчаку в момента няма, но ми се ще да има. Идеята ми е за един път седмично, като за сега заниманията ще са безплатни. Разполагам с достъп до зала, която се намира на адрес ул. Върбица 8 (това е точно да Модерен театър).

Едно време сред природата беше много хубаво :) Особено топли спомени имам от братската могила. Ех какви хубави времена :) Ако измислите нещо - кажете. Предполагам, че заниманията ще са през почивните дни. Ако съм в София по това време ще наминавам.

Това мнение е редактирано от shodan: 03 юли 2011 - 20:15

След години
ще стане скалата дребен чакъл,
без да прекъсва
вечните метаморфози
на този променлив свят

#248 lyudmil32_

lyudmil32_
  • Гости

Публикувано: 05 юли 2011 - 15:02

Ами аз съм съгласен, ако се уточни определен ден или ти си намислил такъв, кажи може да си направим една пробна среща в определен час, и на място ще се уточним. В района има и хубав парк :), нищо не пречи и там

#249 Bersek_

Bersek_
  • Гости

Публикувано: 13 юли 2011 - 02:41

Nunchaku video

#250 Bersek_

Bersek_
  • Гости

Публикувано: 17 юли 2011 - 02:04

Нунчаку уроци

Същото клипче, но в youtube.

#251 Евгени Ангелов_

Евгени Ангелов_
  • Гости

Публикувано: 29 март 2012 - 09:03

Здравейте, тук съм започнал да качвам корейски нунчако уроци:

- Корейски нунчако инструкции - част 01

- Корейски нунчако инструкции - част 02

Ако има интерес ще ги кача всички, имам и видео уроци за боравене с катана и т.н. но са големи, ако някой има къде да ги качи или се интересува да пише.
  • lyudmil32 харесва това

#252 conko_

conko_
  • Гости

Публикувано: 30 март 2012 - 08:33

колегата по горе спомена прекрасен уред който го използва само за концентрация--в реална ситоация не е толкова надежден поради един основен недостатък--след удар в твърда повърхност/ кост става/ ОТКАТЪТ СТАВА НЕКОНТРОЛИРУЕМ ---иначе е добро силно оръжие --усигорява дистанция има добро психологическо влияние върху опонента
клипчетата уроци са много добри но в реалния бой се използват 3 до 4 движения всичко останало е жонгльорство което е добре за развитие на концентрацията

#253 lyudmil32_

lyudmil32_
  • Гости

Публикувано: 30 март 2012 - 10:08

Здравейте, тук съм започнал да качвам корейски нунчако уроци:

http://www.vbox7.com/play:e7fb35b8eb - Корейски нунчако инструкции - част 01

http://www.vbox7.com/play:68d238c643 - Корейски нунчако инструкции - част 02

Ако има интерес ще ги кача всички, имам и видео уроци за боравене с катана и т.н. но са големи, ако някой има къде да ги качи или се интересува да пише.

Разбира се, че има интерес.Качвай ги всички, това е молба :)))

#254 Евгени Ангелов_

Евгени Ангелов_
  • Гости

Публикувано: 30 март 2012 - 15:27

Ок почнал съм ги тук може да следите какво е качено:

http://vbox7.com/use...eon?p=allvideos

Общо са 10 части, като може да се наложи някой да са разделени на две заради по големия размер.

#255 Shen_

Shen_
  • Гости

Публикувано: 02 април 2012 - 22:47

Самоук съм по нунчако, работата е да купуваш книги от ибей и да гледаш видеота в интернет и да въртиш в парка, аз почнах с нунчако по дълго от това за моите ръце, дължината на въжето трява да е колкото ширината на дланта ти, казвам въже защото веригата е по-бавна и засича, аз съм с метално с верига, но дървено и въже е най-добре http://nunchaku.one.pl/en/budowa.jpg http://webspace.webr...l_rope_View.jpg най-добре си направи сам оръжието :)