Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Video Clips - Видео Клипове за Айкидо

• Please log in to reply
В темата има 78 мнения

#1 KenjiMidori

KenjiMidori

Ultimate Fibber

• Дао
  • 129 мнения
  • БИ:киокушин, джудо

Публикувано: 01 август 2007 - 11:29

част 1

http://www.arenabg.c...15477069d8e468a

част 2

http://www.arenabg.c...ff3ed47d261d1c9

част 3

http://www.arenabg.c...8410f659ee15a0b

Aikido, translated as "the way of harmonious spirit", is a Japanese martial art developed by Morihei Ueshiba as a synthesis of his martial studies, philosophy, and religious beliefs. Ueshiba's goal was to create an art practitioners could use to defend themselves without injuring their attacker.

Aikido emphasizes joining with an attack and redirecting the attacker's energy, as opposed to meeting force with force, and consists primarily of body throws and joint-locking techniques. In addition to physical fitness and technique, mental training, controlled relaxation, and development of "spirit" (ki) are emphasized in aikido training.

We are pleased to offer this set of 3 DVDs featuring one of aikido’s greatest teachers, Shoji Nishio Sensei (1927-2005), available for the first time in digital format. Shoji Nishio Sensei was one of aikido’s most innovative teachers incorporating elements from his extensive experience in judo, karate, iaido, and jojutsu in his martial-oriented interpretation of aikido. Nishio Sensei also developed an elaborate series of bokken, jo, and iaido variations of key techniques as part of his comprehensive system. Each DVD contains two remastered programs from our Nishio video series from 1996-97. The visual quality of these DVDs is outstanding!

PART THREE of the Nishio Aikido video series is part one of a detailed presentation of shomenuchi techniques. Nishio Sensei demonstrates side-escape techniques followed by explanations of shihonage, ikkyo, gokyo, irimi, and kotegaeshi. All the techniques are demonstrated empty-handed and using the ken and jo.

Complete English voiceovers of all Japanese explanations.

Demonstration by:
Shoji Nishio Sensei

Demonstration participants:
Koichi Tanaka, Ichiro Shishiya, Yasuhiko Takemori, Ryoichi Ishibashi

Stills from the DVD can be seen at http://www.aikidojou...opic.php?t=6455

Това мнение е редактирано от KenjiMidori: 01 август 2007 - 11:34

#2 front_

front_
  • Гости

Публикувано: 02 август 2007 - 00:21

много благодаря за тези неща

#3 KenjiMidori

KenjiMidori

Ultimate Fibber

• Дао
  • 129 мнения

Публикувано: 02 август 2007 - 09:53

представете си ситуация срещу по тежьк противник, кажете мнение кои са наи ефективните сабаряния имаики предвид предимството в теглото !!!

Ето ти едно клипче как 40 кг. ченге тейкдаунва 140 кг. престъпник :kuku:
Мерките са взето на око.

http://youtube.com/w...related&search=

#4 KenjiMidori

KenjiMidori

Ultimate Fibber

• Дао
  • 129 мнения

Публикувано: 02 август 2007 - 10:10

Моля.
Добавям част 4 към първия пост.

ЕДИТ:

хм. Понякога не ми се появява бутона за редактиране. Слагам я тук за сега.

Част 4

http://www.arenabg.c...80f703e82ebcc23

Това мнение е редактирано от KenjiMidori: 02 август 2007 - 10:12

#5 shi_

shi_
  • Гости

Публикувано: 02 август 2007 - 13:44

здравейте това първото.. немога да го гледам в момента...нямам акаунт в арена!
Гпедах това с ченгето , и моето мнение е :

- Смях в залата!
Това не само, че е тмноого трудно почти невъзможно да се приложи на човек с тия килограми и тази маса...., ами и не е правилно като принцип... то няма никакво извеждане!!!
Успех .. и все пак благодаря!

:sunny:

#6 Dimitar T

Dimitar T

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 7 мнения
  • БИ:айкидо

Публикувано: 03 август 2007 - 10:43

Бих искал и аз да благодаря на Кенджи Мидори за дисковете. Доста парички ни спести :D

Бих искал да препоръчам на интересуващите се от това дали има удари/атаки в айкидо или не, да погледнат филмчетата, щото този майстор първо раздава шамари и след това, ако има настроение прави и малко стандартни айкидо техники.

#7 ivanmihov_

ivanmihov_
  • Гости

Публикувано: 03 август 2007 - 11:41

Мда според мен това ченге е гледало много филм, но това си е мое мнение. Това влизане ако се направи с удар в бицепса наистина е много болезнено, но оттам нататъка с това изпълнение на техниката и с тия съотношения на килограмите трябва да си джедай за да успееш :confused:

#8 KenjiMidori

KenjiMidori

Ultimate Fibber

• Дао
  • 129 мнения

Публикувано: 04 август 2007 - 08:08

И аз мисля, че е прекалил с екшъните.
Гледах и другите му клипчета и те са доста джедайски.

Още не си виждам бутона за редакция и добавям тук айкидото.

Част 5

http://arenabg.com/d...3e737ffc36dd936

Част 6

http://arenabg.com/d...8c5b27028f7a3ef

#9 z_z_z_z_

z_z_z_z_
  • Гости

Публикувано: 28 август 2007 - 18:37

някой ще го коментира ли тва, и преди съм гледал негови демонстрации и ми направи впечатление, че държи на тва да се чува как охкат, пъшкат и се извиват от болка партньорите му, нещо което не съм виждал в други демонстрации.

Не ми се правят прибързани заключение, ама всичко ми се вижда някак шарлатанско

#10 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 28 август 2007 - 21:13

Не някак - съвсем! :hysterical:

#11 AngelZ

AngelZ
  • Дао
  • 393 мнения
  • От:БГ, София
  • БИ:WuTaiji, FengMoGun, FanZi, MiaoDao

Публикувано: 28 август 2007 - 21:23

ма и тея прекалиха :metal:

#12 Johny W. alker

Johny W. alker
  • Дао
  • 36 мнения

Публикувано: 28 август 2007 - 21:32

Ами то нали е демонстрация трябва и да преувеличат малко :D
First learn how to heal people, to be great.To hurt people is easy.

#13 nidiza_

nidiza_
  • Гости

Публикувано: 22 септември 2007 - 10:12

някой ще го коментира ли тва, и преди съм гледал негови демонстрации и ми направи впечатление, че държи на тва да се чува как охкат, пъшкат и се извиват от болка партньорите му, нещо което не съм виждал в други демонстрации.

Това си е комикс направо, вярно ако го следвам всичко е ОК получава се, но неговия пръст в моята ръка ако попадне и съм корав като бик едва ли бих го последвал точно така, друг е въпроса, че потнциала му е доста по-голям от моя и предполагам би се справил с мен по принцип, но не и точно така:)))))) забавно е клипчето обаче развесели ме, а и майстора иска да покаже КИ според мен.... докато не пипнем прастчето няма как да кажем май:))))

#14 Yangu_

Yangu_
  • Гости

Публикувано: 30 октомври 2007 - 00:38

Майсторите на Айкидо, споделете любимото си филмче

Тъй като pv беше така мил да затвори предишната ми тема (съжалявам за недоразумението pv) реших да отворя нова в която всеки да публикува любимо филмче на Айкидо майстор по свой избор.

Аз реших да споделя една демонстрция на Кеншу Сунадомари, която е и единствената демострация на майстора в YouTube. Човека който я сподели с мен, каза че Сунадомари изповядвал философските и религиозните възгледи на О'Сенсей и Айкидото му било много сходно с това на Създателя, а и самият той е вложил много от себе си в много интересни разработки развиващи техниките във всестранни посоки на енергийният поток (уви, не мога да обясня какво имам предвид по друг начин). За мен лично демонстрацията беше вдъхновяваща, дано ви хареса.

Моля споделете вашо любимо филмче от YouTube

Поздрави,
Андро

#15 pv

pv

информационен затъмнител

• Милиционер
  • 1661 мнения
  • От:Неизвестно
  • БИ:Free stick fighting, DBMA

Публикувано: 30 октомври 2007 - 01:21

Тъй като pv беше така мил да затвори предишната ми тема (съжалявам за недоразумението pv) реших да отворя нова в която всеки да публикува любимо филмче на Айкидо майстор по свой избор.

Благодаря, ласкаеш ме :yin-yang:
Клипа е интересен, на места ми се стори, че скороста малко е пипната, но може и да съм се заблудил.
Друго също възбуди интереса ми, какво означава "разработки развиващи техниките във всестранни посоки на енергийният поток" ?

#16 front_

front_
  • Гости

Публикувано: 30 октомври 2007 - 01:42

Каншу Сунадомари е страхотен. Скоростта е точно както на видеото от 1985 г. и не мисля, че е пипана.

От мен това:

Коичи Тохей - семинар във Флорида 1965 г.

Коичи Тохей - един малко пренебрегнат майстор.

#17 Yangu_

Yangu_
  • Гости

Публикувано: 30 октомври 2007 - 02:19

Благодаря, ласкаеш ме :yin-yang:
Клипа е интересен, на места ми се стори, че скороста малко е пипната, но може и да съм се заблудил.
Друго също възбуди интереса ми, какво означава "разработки развиващи техниките във всестранни посоки на енергийният поток" ?

Трудно ми е да обясня какво имам предвид, тъй като ми е слаб речника. Например, ако атаката е шомен учи, техниката започва след като противника прибере ръката си след разсичането, в смисъл, назад към тялото. Дано това имаше някакъв смисъл. Много интересно ми звучеше когато ми обясниха и показаха нагледно, уви не бих могъл да предам смисъла достатъчно точно.

Каншу Сунадомари е страхотен. Скоростта е точно както на видеото от 1985 г. и не мисля, че е пипана.

От мен това:

Коичи Тохей - семинар във Флорида 1965 г.

Коичи Тохей - един малко пренебрегнат майстор.

Не бих казал, че е пренебрегнат, особено имайки предвид факта, че О'Сенсей му връчва 10ти дан, за да не се обиди :) Мисля, че е екслузивен, особено с подскоците които прави :)

В тази връзка, реших да добавя и любимата си демонстрация на О'Сенсей преди да легна (и преди някой да ме е изпреварил :evil:). По ранна е (мисля 1936), но не съм попада на друга толкова интензивна демонстрация на Морихей

Редакция:преди да пускаш нова тема разгледай дали вече не съществува такава -ако има пиши в нея!!!

Това мнение е редактирано от Judoboy: 30 октомври 2007 - 09:30

#18 front_

front_
  • Гости

Публикувано: 30 октомври 2007 - 12:42

За всички, които смятат, че айкидо е само хармонии и фин танц, галещ окото, и никога не са се замисляли, какво стои зад външността му:

Исояма сенсей - 8 дан Айкикай шихан
Миямото сенсей - 7 дан Айкикай Хомбу доджо шихан
Гозо Шиода сенсей - Йошинкан соке
Такено сенсей - 8 дан Йошинкан

Това мнение е редактирано от front: 30 октомври 2007 - 13:11

#19 front_

front_
  • Гости

Публикувано: 31 октомври 2007 - 01:09

@kraigula
Миямото Цурузо шихан няма нищо общо с Йошинкан

Ето още едно филмче от мен, този път с мощно, но въпреки това плавно, айкидо:

Кенджи Шимизу сенсей, 8 дан, видео от Втората приятелска демонстрация 1986 г.

Това мнение е редактирано от Змей Горянин: 31 октомври 2007 - 21:36

#20 front_

front_
  • Гости

Публикувано: 31 октомври 2007 - 12:55

Коичи Тохей сенсей в Щатите
Коичи Тохей сенсей в Хавай през 1965 г.

И нещо, което е далеч от красотата, но показва Тохей сенсей в борбеното му амплоа, за него е известно, че не е отказвал предизвикателства:
Коичи Тохей срещу Херман, част от филма Rеndez-vous with Adventure от 1958 г.

Цялото филмче:
Rеndez-vous with Adventure част 1
Rеndez-vous with Adventure част 2
Rеndez-vous with Adventure част 3

Това мнение е редактирано от Змей Горянин: 31 октомври 2007 - 21:36