Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Video Clips - Видео Клипове за Айкидо

• Please log in to reply
В темата има 78 мнения

#41 front_

front_
  • Гости

Публикувано: 02 февруари 2008 - 01:35

хе-хе-хе!
На първото видео явно Тада не е съвсем в настроение, може болен да е бил. А на второто иска да намекне, че кихонът не се учи достатъчно в Айкикай хомбу.
Имам една негова демонстрация в Италия май през 1994, там е като зъл дух, много динамичен.

#42 kraigula

kraigula
  • Дао
  • 298 мнения
  • От:Варна
  • БИ:Budo

Публикувано: 02 февруари 2008 - 07:38

хе-хе-хе!
На първото видео явно Тада не е съвсем в настроение, може болен да е бил. А на второто иска да намекне, че кихонът не се учи достатъчно в Айкикай хомбу.
Имам една негова демонстрация в Италия май през 1994, там е като зъл дух, много динамичен.

Кихон и оръжие? Дали правят ката, кумитачи и субури в Айкикай и защо се получават тези различия според теб? :)

#43 Niko

Niko

I come with peace!

• Дао
  • 99 мнения

Публикувано: 03 февруари 2008 - 17:24

Когато стигна това ниво ще съм доволен от себе си :up:

Едно е да искаш,
Второ е да можеш,
Трето и четвърто да го направиш!!!

#44 front_

front_
  • Гости

Публикувано: 03 февруари 2008 - 20:30

@kraigula
Не мога да кажа. Чувал съм, че има отделни курсове за оръжия в Айкикай хомбу доджо, но лично не съм виждал такава информация изнесена официално.

#45 Амида_

Амида_
  • Гости

Публикувано: 04 февруари 2008 - 10:48

Готино е, ама не е айкидо. Може би в друга тема?

Работата с оръжие в айкидо от къде идва? :sunny:

#46 front_

front_
  • Гости

Публикувано: 04 февруари 2008 - 16:27

@Амида
Много хора по света искат да узнаят това. Ако имаш отговор, моля сподели го.

#47 милилотобоби_

милилотобоби_
  • Гости

Публикувано: 04 февруари 2008 - 20:42

Скъпи front, Амида и kraigula,

Ето ви една статия , която собственоръчно си играх да превеждам преди време. Има и цяла тема посветена на този въпрос. Нека се ограничим с клипчетата в тази. Възможно ли е?

http://youtube.com/w...feature=related

:offtopic: Тук има статия за работата с оръжие на английски.

#48 kraigula

kraigula
  • Дао
  • 298 мнения

Публикувано: 04 февруари 2008 - 22:28

милилотобоби, напълно си права. :)

Ето и едно клипче от мен.

кумиджо

#49 front_

front_
  • Гости

Публикувано: 05 февруари 2008 - 02:03

хахаха!
От вашите (видео)коментари излиза, че Осенсей е научил работата с оръжие от Морихиро Сайто.
Майтап де. Но Сайто е измислил всичките тези неща, докато Осенсей е напълно различен:

Осенсей и оръжия - след средата нататък
Осенсей айки кен 1
Осенсей айки кен 2
Осенсей айки джо

#50 kraigula

kraigula
  • Дао
  • 298 мнения

Публикувано: 05 февруари 2008 - 09:20

front, грешиш. Сайто не ги е измислил тези неща. Пример - виж клипа от 1964 година. Тогава О-Сенсей още е бил жив. Накрая има почти всичките субури, ката 31 и т.н. Още по-показателни са филмите от 1972-74 година и книгите на Сайто.

Ако се занимаваш сериозно с кен и джо, ще трябва да си отговориш на въпроса, че няма как да се измисли тази огромна материя от форми с оръжие.
А това, че О-Сенсей е различен - различен е, никой не си прилича с него, както и факта, че няма еднакви изпълнители. Всеки по своему си е уникален! :)

#51 front_

front_
  • Гости

Публикувано: 05 февруари 2008 - 12:29

@kraigula
Разбира се, Сайто не ги е измислил от нулата. Той ги е видял под някаква форма от Осенсей, но той е човекът, който ги е систематизирал във вида, в който са познати днес, до голяма степен против желанието и намерението на Осенсей.
И един въпрос: колко огромна е тази материя? Във всяко БИ, занимаващо се с оръжия, има десетки, дори стотици пъти повече техники.

#52 Амида_

Амида_
  • Гости

Публикувано: 05 февруари 2008 - 16:22

@Амида
Много хора по света искат да узнаят това. Ако имаш отговор, моля сподели го.

От работата с кен (меч), за да стане бо-кен (дървен меч). Други подробности? :sunny:

#53 Амида_

Амида_
  • Гости

Публикувано: 05 февруари 2008 - 16:26

Скъпи front, Амида и kraigula,

Ето ви една статия , която собственоръчно си играх да превеждам преди време. Има и цяла тема посветена на този въпрос. Нека се ограничим с клипчетата в тази. Възможно ли е?

Не можеш да се ограничиш в едно нещо при БИ или за неща относно тях, защото направиш ли го - загиваш "геройски" ! :wink: Браво за положените усилия при превода на статията. :coffee:

#54 thewhisperal

thewhisperal

снайпер

• Дао
  • 63 мнения

Публикувано: 05 февруари 2008 - 19:04

От работата с кен (меч), за да стане бо-кен (дървен меч). Други подробности? :sunny:

Ако обичаш да поясниш, нещо не можах да схвана връзката. Виноват :kuku:
"Някои хора умират да умрат с предимство!"
реплика на Аргилака по отношение на пътната обстановка... и не само

#55 Амида_

Амида_
  • Гости

Публикувано: 28 февруари 2008 - 17:13

http://www.sibir.bg/...=338&similars=1

#56 dedil

dedil

Следващ Пътя

• Дао
  • 97 мнения
  • От:София
  • БИ:Айкидо

Публикувано: 12 март 2008 - 15:09

[url=http://www.sibir.bg/index.php?page=videoAlbumPreview&albID=9&VideoID=338&similars=1]

Амида, не съм капацитет, но това, което гледам от линка ти за мен е малко странно. Не, не като движения или виждане, а с това, което е написано – АйкиТайЧи :huh1: Това, че демонстриращия е с ги и хакама ли налага това, като определение? На мнение ли си, че ако хвърлиш няколко гюбека и си облечена така това, което ще пише над видеото трябва да е АйкиКючек? :laugh2: :party:
Мечa е къс, Пътят е дълъг.

#57 Амида_

Амида_
  • Гости

Публикувано: 12 март 2008 - 15:17

Амида, не съм капацитет, но това, което гледам от линка ти за мен е малко странно. Не, не като движения или виждане, а с това, което е написано – АйкиТайЧи :huh1: Това, че демонстриращия е с ги и хакама ли налага това, като определение? На мнение ли си, че ако хвърлиш няколко гюбека и си облечена така това, което ще пише над видеото трябва да е АйкиКючек? :laugh2: :party:

Ако разбирах от айкидо - щях да ти отговоря. Ако разбирах от тай-чи - пак. Ама понеже и от двете не разбирам - няма какво да ти кажа!!! :P :D ;D

#58 dedil

dedil

Следващ Пътя

• Дао
  • 97 мнения
  • БИ:Айкидо

Публикувано: 12 март 2008 - 15:50

Ако разбирах от айкидо - щях да ти отговоря. Ако разбирах от тай-чи - пак. Ама понеже и от двете не разбирам - няма какво да ти кажа!!! :P :D ;D

Ок, Амида, да си дойда на питането – от какво разбираш, всъщност, че да се опитам да направя връзка?
:wink2:
Мечa е къс, Пътят е дълъг.

#59 shi_

shi_
  • Гости

Публикувано: 15 март 2008 - 02:38

- MAЙСТОР

http://youtube.com/w...feature=related - реална ситуация....

успех! :yin-yang:

#60 Yama

Yama

Копеле

• Дао
  • 723 мнения
  • БИ:Скромност

Публикувано: 15 март 2008 - 11:19

Това е хубаво видео.
Нишио е с високи степени и в айкидо, и в джудо, и в карате, и в яйдо, и в джодо.

:up:
...от билогичен опит аз съм резултата-да
се боря неуморно,да превъзпитам децата,да пречистя водата...
DJ Дако