Към съдържанието

С какво БИ да започна,къде да тренирам? Тема за неориентирани

• Please log in to reply
В темата има 379 мнения

#21 Onimo

Onimo

剣士

• Дао
  • 485 мнения
  • От:Бургас
  • БИ:Кендо, Тай Чи
  • Предишен прякор: Deshimaru

Публикувано: 28 март 2004 - 10:40

Мисля че качеството на БИ зависи от школата и от сенсея...за самото БИ...мисля че всичките са добри..зависи къкво те влече :)
Скромност и тежки тренировки.

#22 hahaf_

hahaf_
  • Гости

Публикувано: 23 април 2004 - 20:16

здравеите,
аз сам на 13 от Бс и имам желаниеда тренирам някое бойно изкуство,но(винаги има но;)) имам проблем с о4ите, и тренировките не трqбвада са с много удари по главатаЦената не е толкова зна4ителна, но ако може да не е само с отбранителен характер, доколкото съм наясно Айкидо е с отбранителен, но и да има нападателни двийения.Ако можете да ми помогнете 6те съм ви искрено благодарен...

#23 Diamanda_

Diamanda_
  • Гости

Публикувано: 23 април 2004 - 22:01

Vijdam, che ne iskash Aikido, no vse pak da se izkaja: V nashiq klub [Fenix v Zornica - ima link tuk na Vruzki] imashe hora, koito si treniraha spokoino s ochila i nqmashe problem :) Za drugite BI nqmam ideq.

[Sujalqvam, ne mi raboti kirilicata v momenta.]

#24 martial

martial

Без титла временно.

• Дао
  • 206 мнения
  • БИ:ММА

Публикувано: 23 април 2004 - 22:05

Моят съвет е Джийт Кун До,бразилско Джу-джицу,Самбо.Най-важно е да си намериш добар учител,(тук вече не мога да ти помогна) но ако избереш несто от горните няма да сбъркаш.
BEWARE!!!!!!!!

#25 Onimo

Onimo

剣士

• Дао
  • 485 мнения
  • От:Бургас
  • БИ:Кендо, Тай Чи
  • Предишен прякор: Deshimaru

Публикувано: 23 април 2004 - 23:42

Ако тренираш Би което минава по скоро за отбранително не си мисли, че това означава че ще трябва винаги да чакаш да те ударят за да няправиш нещо. В практиката нещата са доста различни от колкото на думи. Моят съвет е практикувай айкидо в школата на Николай Иванов сенсей (у-ще Кирил и Методи) :D където успоредно се тренира и киокушинкай. Тренировките са 7 пъти седмично един път седмично киокушинкай! Има и отбрана и нападение.
Скромност и тежки тренировки.

#26 MeTaLoN_

MeTaLoN_
  • Гости

Публикувано: 24 април 2004 - 01:01

а какво ще кажеш за Кендо? аз лично съм чувал че имало хора в инвалидни колички които го практикуват. ... па камо ли за учила. btw един от наще тука си тренира с очила и без никакви проблеми. :P

#27 Azzy_

Azzy_
  • Гости

Публикувано: 24 април 2004 - 19:53

Виж не мисля, че очилата ще са проблем в кое да е БИ, освен в бокса :D
Трябва да си направиш малко по-дебели рамки и да си сложиш стегнат ластик, да ги държи на място. Мисля, че вече продават специални такива "превръзки" за спортисти. Само не знам колко струват.

#28 water_rat_

water_rat_
  • Гости

Публикувано: 26 април 2004 - 15:59

Като човек с дългогодишен опит по темата бих рекъл - очилата не са непреодолим проблем. Свиква се да тренираш с тях. Важно е желанието да тренираш да е силно и истинско. Естествено с очила не можеш да се бориш, нито да се боксираш, извод - сваляш ги през това време. Нищо не пречи да си ги носиш през останалото. Меките лещи също са добро решение - ако му понасят на човек. С тях без проблем може да се скача, да се правят падания, премятания, дори да се боксира човек/в известни граници!/. Не падат дори при шамар - проверено в практиката.

#29 Oyama_

Oyama_
  • Гости

Публикувано: 30 май 2004 - 00:49

Ела да тренираш Киокушин при нас в Форта. От мен да знаеш това е най-доброто(без да се обиждат другите). То е комбинация от много древни бойни изкуства и от всяко е взета най-добрата техника. Не се учат никакви глупости а само полезни неща. Също така е приложимо на улицата. Ако се интересуваш залата ни е в Дружба, тренировките са вторник, четвъртък и събота таксата е 15 лева на месец.

#30 МАГИСТРАТ_

МАГИСТРАТ_
  • Гости

Публикувано: 30 май 2004 - 01:36

... Виж не мисля, че очилата ще са проблем в кое да е БИ, освен в бокса  :D ...

Явно не сте запознати с т. н. "откъсване (отделяне) на ретината", особено често срещано при неправилни тренировки, в което и да е БИ или силов спорт. За тези, които не знаят, при някои заболявания, особено внимание се отделя на т. н. очно кръвно налягане. Но тука не е медицински форум. Давам тази информация с познавателна цел - който се заинтересува, сам ще си открие материали. Само ще добавя, че когато има индентифициран "очен кръвоизлив", това показва, че пациента е на крачка от инсулт, в най-добрия случай. Въпрос на време е да се получи кръвоизлив, не в окото, а в мозъка. Някои от по-възрастните участници ще си спомнят за едно приятелче на Жоро Пръста, което така загуби зрението си. Отварям скоба, че Жоро нямаше вина за това, да не вземе някой да го обвини. Момчето не беше тренирало при него - беше му приятел. След това, често можеше да ги срещнете заедно по улицата, като Жоро му беше нещо като водач - все пак бяха приятели!
Отново повтарям, че не съм се задълбавал в материята, а поднесеното е само с информативна цел. Не подценявайте нарушеното зрение сред практикуващите БИ, особено тези, при които има голямо натоварване.

#31 Malicious_

Malicious_
  • Гости

Публикувано: 31 май 2004 - 02:29

Щом си наясно с Айкидо и искаш нещо нападателно при което да не те удрят по главата на тренировка не ти остава нищо друго освен Киокушин.
В Спортна зала "Аякс" има.Погледай и ако ти хареса започвай.Става въпрос за здраво блъскане, а не за циркаджийски номера.

#32 Paradoxx

Paradoxx

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 0 мнения
  • От:София

Публикувано: 07 май 2005 - 14:59

Здравейте!
Пускам отделна тема, защото не можах да намеря това, което търся в другите близки теми.
По същество - желая да започна да изучавам някакво бойно изкуство.
Целта ми е , като стане проблем на паркинга (примерно), аз да отстъпя , но не поради страха, че може и да изям пердах , а защото нямам смисъл да се занимавам с такива дреболии, които създават много повече проблеми след това.
Та затова бих искал да намеря, някъде където да тренирам интензивно,индивидуално или с малки групи , с крайно практическа насоченост (прочетох тука някъде,че всичко в тренировките е с практическа насоченост , но да гледаме нещатата в по-близък план).
Също така бих желал и да прескоча протоколи, формалности, кимона и т.н.
От София съм - на 21 години, 187см, 100кг , нямам проблеми да ходя до който и да е квартал.
Моля да споделите вижданията си за това , къде и при кой учител би трябвало да отида?

#33 Бореца

Бореца

Пехливан

• Дао
  • 97 мнения
  • От:Бургас, В.Търново
  • БИ:Taekwon-do,Бoрба,Muay Thai

Публикувано: 09 май 2005 - 20:34

тренираи каквото иска6 и кадето ти е удобно кадето има6 познати...Има толкова мноо стилове вси4ки са еднакво хубави(е не то4но еднакво де)кво то ти е на сърце.ако си голям звяр пробваи се не6то по хард ако пак иска6 не6то по -леко тренираи не6то такова.
Другото към което трябва да се стреми6 е да разу4и6 кога 6те може6 да ходи6 на тренировки по дадения вид би не кат мен да ходя 20-22 4аса и докат се прибера да стане 23 и после на другия ден на даскало в 7
храната прави борбата

по-добре борец отколкото лекоатлет

#34 Topalski

Topalski
  • Кик-бокс
  • 1539 мнения

Публикувано: 10 май 2005 - 13:44

Здравейте!
    Пускам отделна тема, защото не можах да намеря това, което търся в другите близки теми.
    По същество - желая да започна да изучавам някакво бойно изкуство.
Целта ми е , като стане проблем на паркинга (примерно), аз да отстъпя , но не поради страха, че  може и да изям пердах , а защото нямам смисъл да се занимавам с такива дреболии, които създават много повече проблеми след това.
Та затова бих искал да намеря, някъде където да тренирам интензивно,индивидуално или с малки групи , с крайно практическа насоченост (прочетох тука някъде,че всичко в тренировките е с практическа насоченост , но да гледаме нещатата в по-близък план).
Също така бих желал и да прескоча протоколи, формалности, кимона и т.н.
От София съм - на 21 години, 187см, 100кг , нямам проблеми да ходя до който и да е квартал.
Моля да споделите вижданията си за това , къде и при кой учител би трябвало да отида?

<{POST_SNAPBACK}>

зна4и иди на националния стадион и питай за залата по кик бокс и таекуон до! добра зала е .кик бокса го води Палми Ранчев и му помагат Краси Гергинов и Роман Цветков! таекуондото пък се води от Краси Гергинов който е вицепрезидент на федерацията по таекуондо ITF. та иди и виж една тренировка по кик бокс и една по таекуон-до! сам вий кое е по интензивно и в кое има повече бой! решавай сам!
Когато има мърша тигърът стои гладен!

#35 Coloss

Coloss

TROJAN...fighter

• Кик-бокс
  • 477 мнения
  • От:Bourgas
  • БИ: Thai/Kick-Boxing

Публикувано: 10 май 2005 - 17:42

Та затова бих искал да намеря, някъде където да тренирам интензивно,индивидуално или с малки групи , с крайно практическа насоченост

Значи скоро говорих с един приятел ,който учи в София и ми каза ,че се е открила нова школа по свободен бой. Тренировките се водят от двама треньори : единият се е състезавал в UFC преди 10 год. (българин),а другия долколкото разбрах е самбист. Авера ми вика ,че било нещо уникално. Нямало много хора ,защото се заплащало на тренировка и таксите не са никак безобидни (поне в сравниние с другите доджота). Ако се интересуваш пиши .Мога да взема веднага име и адрес.

аидеее - почна се с таините техники,ограничените групи които никой не ги знае къде са,поверителната информация(която ще ти я дадът стига да си я поискаш),биячите и убииците дето не се показват на всеки и т.н.

не мислиш ли че ако това което казваш е истина ще има огромен интерес от към 60% от потребителите?даже и да не можеш да гледаш безплатно,пак ще се намерят хора които ги интересува достатъчно за да си платят една тренировка и да видят що е това....стига наистина да е толкова велико колкото го описваш

<{POST_SNAPBACK}>

Кирчо ,кирчо , слушай ма сега внимателно ,защото днес много ми дойде да чета за недоволството на тоз и на оня и вече ми писна :!: Аз ако си забелязал (ама едва ли) съм от Б-с. Авера дето тренира там също е от БС. Той ми разправя за школата когато си беше тук и просто не запомних имена на треньори ,защото той ги спомена само веднъж ,а за адрес въобще не съм се интересувал ,защото все пак съм от Бс и не мога да отида),но ти обещавам утре точно в тази тема да има имена и адрес. Само не искам да дрънкаш като "газена тенекия" :angrrr: Даже ако искаш и си навит може да се срещнеш с момчето ,което тренира там и да те закара. Няма лъжа- таксата е сериозна. Плаща се по 4 лв на тренировка ,но тренировката се явява почти индивидуална ,защото там не тренират много хора и доколкото разбрах не кой да е. Щом човека се е състезавал в UFC => има какво да научиш и => като му плащаш трябва да му благодариш ,че почти индивидуално ще те научи на нещо ,което ще ти е меко казано полезно. Човек трябва да си знае цената и да не си продава знанията за жълти стотинки  :!:

<{POST_SNAPBACK}>

Гриша написа:
"Дръпнах го назад..и така го влачих за главата извън дискотеката..и отвън го засилих в една голяма каменна саксия и тоя сам си разби главата, без да го удрям ама хич..." ГРИША RULEZ!

#36 Stan_

Stan_
  • Гости

Публикувано: 10 май 2005 - 21:53

Киро, аз не ги знам юнаци дето тренират ММА, ама не си мисли, че имат някакви секрети. По точно, наи големия секрет е яки тренировки, кардио, много спаринг и прости практични неща като бокс и самбо, борба и подобни. В такъв смисъл, не очакваи енергии и точки и екзотика, просто наи верояино е нормална зала, с нормални хора. :up:

#37 Onq

Onq
  • Дао
  • 2002 мнения
  • От:на майната си...
  • БИ:ГСБ

Публикувано: 10 май 2005 - 23:14

единият се е състезавал в UFC преди 10 год

Тая история съм я чувал,но ставаше въпрос за Варна.Дай името на човека и ше го проверим дали е бил в УФЦ...

#38 Coloss

Coloss

TROJAN...fighter

• Кик-бокс
  • 477 мнения

Публикувано: 11 май 2005 - 19:59

обещавам утре точно в тази тема да има имена и адрес

Значи тренировките (за свободен бой ,за който говорих по-горе)се провеждат в квартал Дианабад в залата на борците,джудистите и щангистите. Треньора се казва Васил Неделчев.
Гриша написа:
"Дръпнах го назад..и така го влачих за главата извън дискотеката..и отвън го засилих в една голяма каменна саксия и тоя сам си разби главата, без да го удрям ама хич..." ГРИША RULEZ!

#39 Onq

Onq
  • Дао
  • 2002 мнения
  • От:на майната си...
  • БИ:ГСБ

Публикувано: 11 май 2005 - 20:12

Ми след кратка проверка не открих такъв в УФЦ.Сега ше направя малко кросчета и като се върна пак ше проверя,но ме съмнява...Колос,би ли проверил дали се е бил с истинското си име и в кой точно брой на УФЦ?И дали изобщо е било УФЦ а ненякой друг тип ММА мероприятие?

...Всъщност току-що проверих.В УФЦ от началото до 1998г няма такъв.Прайд започва в 1997 и такъв боец отсъства,затова ме съмнява че може да е в РИНГС,ако изобщо е бил...

#40 Coloss

Coloss

TROJAN...fighter

• Кик-бокс
  • 477 мнения

Публикувано: 11 май 2005 - 21:05

Щом Прайд е от 97г значи няма да се е състезавал там. Ами ще кажа на авера дето тренира при него в София да го попита точно в кое издание на UFC се е бил.

Onq, значи сега питах авера и той ми отговори с SMS ,в който пише : "Той в UFC не е участвал , а в King of the Ring и някакви такива организации. От 1998 г. до 2002г. си е подавал документи за виза ,но такава не му е дадена ,а от UFC са го приели." Ако искаш все пак провери за какво става дума.
Гриша написа: