Към съдържанието

С какво БИ да започна,къде да тренирам? Тема за неориентирани

• Please log in to reply
В темата има 379 мнения

#41 Onq

Onq
  • Дао
  • 2002 мнения
  • От:на майната си...
  • БИ:ГСБ

Публикувано: 11 май 2005 - 23:41

Ъъъ...Колос,аре да те помоля да си проверяваш източниците по-внимателно!

#42 daylight

daylight

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 0 мнения

Публикувано: 20 юни 2005 - 10:12

А някой да има впечатления от школата Златен Дракон на пл. Възраждане.
По точно се интересувам от ВТ тренировките.

#43 BLACK NINJA

BLACK NINJA
  • Дао
  • 24 мнения

Публикувано: 08 юли 2005 - 15:25

С кое от всичките БИ в България е най-добре да се започне?
Аз тренирам ТАЕКУОН-ДО от 7 месеца и се справям много добре засега.
  Добре ли съм постъпил? :confused:
                  ПЪТЯТ ВИНАГИ Е ПРЕД ТЕБ

#44 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 08 юли 2005 - 16:20

Зависи какво искаш да постигнеш. Иначе въпросът ти звучи все едно аз да кажа на някой:"Днес си купих марули - добре ли съм постъпил?" :confused:

#45 Ltn. Ganev

Ltn. Ganev

MMANIAC

• Дао
  • 506 мнения
  • От:гр.София
  • БИ:Кикбокс, Граплинг

Публикувано: 08 юли 2005 - 17:35

Аз тренирам ТАЕКУОН-ДО от 7 месеца и се справям много добре засега.
Добре ли съм постъпил? :confused:

<{POST_SNAPBACK}>

Ако тренираш усилено и се стараеш и усещаш че има напредък, значи си постъпил правилно при всички положения, без значение с какъв точно стил се занимаваш.

С кое от всичките БИ в България е най-добре да се започне?

<{POST_SNAPBACK}>

Според мен в България на най-високо ниво са школите по бокс и борба, но и в Тае Куон До също знам че имаме големи успехи от международни състезания.

Поздрави

:ar15firing:

Това мнение е редактирано от Sgt. Ganev: 08 юли 2005 - 17:37

Military Intelligence is a contradiction of terms

#46 Alcek_

Alcek_
  • Гости

Публикувано: 08 юли 2005 - 21:03

Ще цитирам един мой приятел: "Каквото искаш прави, само не спирай да тренираш".

#47 ПаганЕ

ПаганЕ

Neon Sun

• Дао
  • 27 мнения
  • От:Сф
  • БИ:фехтовка - сабя, ушу

Публикувано: 01 август 2005 - 12:01

В тази връзка:: тренрам фехтовка.

Много ми се иска да се занимавам с източни бойни изкуства - заради философията и техниката.

След дълго пресяване останах на варианта Айкидо или У-Шу...

Моля ви за съвет:: философията на Айкидо е много ценна за мен - много ми е помогнала в тренировките ми, но и техничността на Кунг-фу ми е много полезна. А мога да избера само едното, защото не остават други дни в седмицата, в които да тренирам  :sunny:  :wooow:
:: DetereNtDelusioN ::

#48 mystical_

mystical_
  • Гости

Публикувано: 02 август 2005 - 10:04

Здравейте!
BLACK NINJA, истината е ,че с което БИ започнеш за първи път, то ти остава любимо. Потренирай 2-3 години Тае Куон До и после ще видиш, че системата на другите БИ няма да ти е привлекателна.
Аз започнах с Карате До, без да знам за десетките БИ, тренирах 1-2 години, наложисе да прекратя тренировките за известно време, после започнах с Айки-Джицу - също хубав стил с директни и практични техники, но ми липсваше директния-груб контакт от Карате.  ;D

Juck, Айкидо то което го преподават на повечето места така и не ми хареса - много излишни движения, трудно за прилагане, много философия малко дийствие и т.н. Не съм се интересувал от Кунг-фу, а не знам и на какво ниво е в България.

С тази фехтовка, според мен Кунг-фу ще е по добре за теб. Движениятя са нестандартни, много гъвкави и готини.  ;D

#49 CHEPUT

CHEPUT
  • Дао
  • 189 мнения
  • От:София, Бургас
  • БИ:К'вот падне

Публикувано: 02 август 2005 - 10:17

мога да ти дам някакъв съвет, но трябва да кажеш към какво се стремиш. Ако смяташ да ходиш по състезания, таекуондо е добър избор. Но ако търсиш нещо което да прилагаш успешно на улицата, тука таекуондо няма да ти помогне много. Но това е мое мнение, не искам да обидя никой. Уточни към какво се стремиш. Поздрави.

#50 Северен Вятър

Северен Вятър
  • Дао
  • 108 мнения

Публикувано: 04 август 2005 - 11:57

Ами зависи... харесва ли ти обстановката в клуба, харесва ли ти да тренираш? Харесва ли ти като стил, допада ли ти философията на бойното изкуство.. всичко е индивидуално, така че отговори си на тези въпроси и сам ще видиш дали си постъпил правилно  :wink:

Много е важно къде точно тренираш.. какви са методите на учителя ти и т.н.

Също така, както казаха нагоре трябва вземеш по внимание към какво се стремиш.

Поздрави!
Ако се пуснеш по течението, ще се удариш в скалите..

#51 toca

toca

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 0 мнения

Публикувано: 18 август 2005 - 09:09

Здравейте,

аз съм лаик в областта на бойните изкуства, не съм запознат със стиловете, но имам желанието да започна занимания в тази насока, да усъвършенствам физическата и психологическата си подготовка. Нямам амбиции да стана супер боец или нещо такова, желая просто да видя какво е усещането. Имам една голяма молба към Вас, да ме посъветвате към какъв вид бойно изкуство да се насоча (което да използва цялото тяло по възможност, тъй като разбрах, че има някои, акцентиращи само на краката или ръцете). Ще се радвам и ако ми дадете някакви координати къде се практикува.

Благодаря на всички отзовали се! :)
Приятен ден!

П.С. Извинявам се, ако наистина лъха некомпетентност от думите ми, но наистина познанията ми са нулеви, желанието 100-процентово. :)

#52 shodan

shodan

Немска овчарка

• Кик-бокс
  • 711 мнения
  • БИ:Kick Boxing, Kyokushinkai Karate

Публикувано: 18 август 2005 - 09:39

А ти от кой град си?
Моя съвет е или Kyokushinkai или Karate Do Shotokan
Погледни какво ще ти кажат и другите
Много е важно на какъв учител ще попаднеш (казвам учител, за да не се почват пак спорове)
Преди да се запишеш, най-добре мини през няколко зали и виж как се провеждат тренировките

Успех :chinese:  :up:
След години
ще стане скалата дребен чакъл,
без да прекъсва
вечните метаморфози
на този променлив свят

#53 supersonic

supersonic

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 0 мнения

Публикувано: 23 октомври 2005 - 17:30

Здравейте на всички!Аз съм млад и зелен--> :) <-- във този сайт(който между другото е най-добрия,който съм посещавал) и като цяло в бойните изкуства.
Въпросът ми е-тъй като много искам да се запиша да тренирам нещо,а не знам точно какво-чудя се между Айкидо,Кунг-фу,Тайкуондо и Карате-киокушин.
Можете ли да ме посъветвате към кой спорт да се насоча?
МЕРСИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!

#54 Master

Master

Dart Ruffian

• Dark Side
  • 2566 мнения
  • От:Варна
  • БИ:Самоотбрана с интелект

Публикувано: 23 октомври 2005 - 17:57

Не си писал от кой град си, но най-добре обиколи две три зали, виж къде как тренират и се запиши там, където най ти допада :up:
НЕ МЕ ПРЕДИЗВИКВАААЙ!!!

#55 harcoi

harcoi

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 2 мнения
  • БИ:библиотекарство, зеленчукопроизводсто

Публикувано: 24 октомври 2005 - 15:28

философията на Айкидо е много ценна за мен - много ми е помогнала в тренировките ми

каква е философията на айкидото и как ти / ви е помогнала в тренировките?

#56 И.В.К.

И.В.К.

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 0 мнения
  • БИ:ще видим : )

Публикувано: 08 ноември 2005 - 11:42

Искам да попитам с какво БИ е по-добре да се захвана?
Имам избор от Айкидо , ТКД и бокс. Немога да  реша кое точно. За айкидото сьм чувал, че няма толкоз атаки и удари, а нали казават че най-добрата защита е атаката. За ТКД-то знам пьк че се набляга на ударите с крака, а в близка дистнациа какво става?! За бокса ли, ами той май е обратното на ТКД-то(без лоши чувства и за двете БИ, само казвам какво сьм чул или установил  :kenshin:  ).А между другото сьм от Благоевград (ако знаете каде, каво и кога се провеждат тренировки по други БИ-та в Благоев моля кажете). Ако може си дайте мненията и за 3-те БИ-та.

#57 shodan

shodan

Немска овчарка

• Кик-бокс
  • 711 мнения
  • БИ:Kick Boxing, Kyokushinkai Karate

Публикувано: 08 ноември 2005 - 12:03

Колото и банално да звучи вече, отиди в трите зали, виж тренировките и което ти допадне най-много, записваш се на него.
Пък ако установиш, че не е за теб, никой не те задържа в дадена зала>

Успех
След години
ще стане скалата дребен чакъл,
без да прекъсва
вечните метаморфози
на този променлив свят

#58 Борислав

Борислав

Химик

• Дао
  • 335 мнения
  • От:София, Видин
  • БИ:химия

Публикувано: 09 ноември 2005 - 20:49

Хм. Труден избор. Първо си помисли какво искаш - хватово или ударно БИ. После помисли ударно с кикове или с ръце. Защото каквото и да избереш, да знаеш че ще го тренираш доста време само него. Колкото и да казват пробвай няколко места, като идеш на едно там ще си останеш, защото това ще ти е първата представа за БИ и всичко ново ще ти се струва най-малкото странно.

Аз лично съм избрал бикс, защото е добро за основа и основата се учи бързо. А, и още една причина, изобщо не съм гъвкав. Като дърводелски метър съм. :D

#59 Darksorrow

Darksorrow
  • Дао
  • 246 мнения

Публикувано: 09 ноември 2005 - 22:10

Абсолютно неподкрепям горното мнение. Иди и виж. Друго няма.

#60 bibleblack

bibleblack

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 0 мнения
  • БИ:aikido, ju-jutsu

Публикувано: 10 декември 2005 - 23:06

Здравейте на всички!
Такам... Неотдавна изпитах някакво странно влечение към БИ-тата.
И реших, че трябва да се запиша някъде..(което само казва, че преди това не съм тренирал никъде нищо, така че в тази област съм мнооого бос).
Значи първо си мислех за карате.. Но като порових малко нета разбрах, че имало доста стилове(както и в този форум виждам), и това до някъде ме обърка.
Та.. към въпроса.. Ще може ли някой да изреди стиловете карате и да напише
по нещо за всеки отделен такъв- какво е характерно, на какво се набляга и пр. (съвсем накратко разбира се).
А също ме влече и айкидо-то, но дали е подходящо за начало?
:confused:
Посъветвайте ме с какво да започна, Вашето първо БИ кое беше?

Благодаря на отзовалите се! :)  :)