Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Изберете своето китайско име!

• Please log in to reply
В темата има 57 мнения

#1 ISTORIK

ISTORIK

Guardian of Time

• Дао
  • 606 мнения
  • От:гр. Пловдив
  • БИ:ju jutsu, karate, nin jutsu...

Публикувано: 09 август 2004 - 15:15

Вземете своето китайско име, базирано на вашето собствено такова!
Напишете на латиница или на кирилица името и фамилията си - има значение на каква писменост ще ги напишете, защото генераторът на китайски имена дава абсолютно различни резултати.
Изберете някаква личностна характеристика (красив/а, интелигентен, силен), която да характеризира допълнително името ви, изберете своя пол, напишете своята рожденна дата (в този живот!).
Накрая натиснете опцията: "Get a Name!".
Допълнително, бихте могли да откриете своя китайски зодиакален знак!
Успех и приятно прекарване в нашия сайт!

http://www.mandarint...hinesename.html

Допълнителни данни за това, какво се крие зад имената,
можете да намерите тук:

http://www.behindthe....com/usage.html

Това мнение е редактирано от ISTORIK: 09 август 2004 - 15:17

Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

#2 Oyama_

Oyama_
  • Гости

Публикувано: 09 август 2004 - 15:44

Моето е Yeng Cong shun :blink:
Абе аз знам един по лесен начин - хвърляш една тенджера по стълбите и взимаш първите три звука които излязат.

#3 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 09 август 2004 - 15:49

Историк, мисля, че си има достатъчно хубави български имена за да се занимаваме с подобни дивотии; да ме прощаваш не виждам никаква логика в това, което предлагаш на участниците във форума! :D

#4 Bersek_

Bersek_
  • Гости

Публикувано: 09 август 2004 - 15:53

Историк, мисля, че си има достатъчно хубави български имена за да се занимаваме с подобни дивотии; да ме прощаваш не виждам никаква логика в това, което предлагаш на участниците във форума!  :D

Този път ще се съглася с многоуважавания от всички нас Доктор...

#5 ISTORIK

ISTORIK

Guardian of Time

• Дао
  • 606 мнения
  • От:гр. Пловдив
  • БИ:ju jutsu, karate, nin jutsu...

Публикувано: 09 август 2004 - 16:06

Браво, бе!
Да не пусне човек нещо забавно и интересно тук...
Сигурно трябваше да пусна постинга в темата за майтапи,
ама ми се струва по-скоро забавно, отколкото смешно.
Това, че на някого не му е интересно...
Или, че не си харесва китайското име...
Ми, сърдете се на генератора, бе, не - на мен! :P

Аз очаквах поне китаистите :chinese: във форума да се изкефят, но... :(
Както и да е...
:yin-yang:

Това мнение е редактирано от ISTORIK: 09 август 2004 - 16:22

Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

#6 Toshe_

Toshe_
  • Гости

Публикувано: 09 август 2004 - 16:13

Всеки може да напише в dir.bg "имаена" и ще му излязат поне десет сайта където подробно е описано значението на всички български имена, а отностно китайския зодиак и зодии бих казал че в някои аспекти просто не ми побира главата как са успяли да измислят такава голяма глупост. Как може да се вкарват всички родени в една година в една рамка? Явно и в древноста е имало смотаняци и боклуци, но от какъв зор някой им е повярвал нямам идея.
За да потвърдя думите си добавям това
"За източните страни и до ден- днешен важи, че тези знаци носят в себе си толкова силно влияние върху бизнеса, политиката и междуличностните отношения, че никой не предприема отговорни постъпки, преди да се е посъветвал с хороскопа. Прословут си остава примера с годината на Огненият Кон (която за щастие се пада веднъж на 60 години), и се смята за толкова лоша поличба по отношение на семейството, в което се ражда дете, че много азиатски жени предпочели да направят аборт, за да не родят детето си под този знак през 1966 година. Все пак, засега това не стои на дневен ред, поне не до 2026 година."

Това мнение е редактирано от Toshe: 09 август 2004 - 16:24

#7 PLACEBO_

PLACEBO_
  • Гости

Публикувано: 09 август 2004 - 16:43

Браво, бе!
Да не пусне човек нещо забавно и интересно тук...
Сигурно трябваше да пусна постинга в темата за майтапи,
ама ми се струва по-скоро забавно, отколкото смешно.
Това, че на някого не му е интересно...

:rolleyes:
Хеееей, много весело и забавно!
Приятно ми е - Meng Ai Guang :-))))))))

ISTORIK, на мене ми хареса. Не че няма сайтове с български имена, или ние ще се прекръстваме :-))))
Абе, хора, нямате ли желание за веселие, забава и чувство за хумор?

Здраве и любов!

:baaa: :beer:

#8 Toshe_

Toshe_
  • Гости

Публикувано: 09 август 2004 - 17:03

Абе, хора, нямате ли желание за веселие, забава и чувство за хумор?

Не нямам желание :sad: Днес съм си сложил тъмните очила и съм черноглед.

Аз очаквах поне китаистите  във форума да се изкефят, но...

Всичко китайско мое родно, любя, тача и милея, ама като чуя за китайски хороскоп....и немога да се сдържам. Иначе се играх поне десет минути с името си и го писах по различни начини докато си нагодя така китайското име, че да ми хареса. В един от вариантите третото ми име беше Дао, а в друг Гонг..... Мда много доволно :D

#9 Profita_

Profita_
  • Гости

Публикувано: 09 август 2004 - 17:28

Интересно наистина. Допада ми, но защо по дяволите всеки път при едни и същи данни ми вади различни имена?!?

Toshe, изчисти тесногръдието де... Не ни заразявай всички с черногледството си днес. :)

#10 Onimo

Onimo

剣士

• Дао
  • 485 мнения
  • От:Бургас
  • БИ:Кендо, Тай Чи
  • Предишен прякор: Deshimaru

Публикувано: 09 август 2004 - 19:54

Аз съм Тун Мао Жън :D . М/у другото латиницата на която са изписани е транскрипция и се чете малко различно (като р = ж например). Към Доктора и компания - това че има хубави български имена какво общо има с цялата работа не разбрах? :blink:
Скромност и тежки тренировки.

#11 The Iron Lady

The Iron Lady
  • Дао
  • 106 мнения
  • От:София
  • БИ:Шотокан Карате До

Публикувано: 09 август 2004 - 21:35

Подкрепям ISTORIK!Човека се е постарал да пусне нещо по-забавно,което найстина би могло да бъде интересно,а вие го упреквате!Ако темата не ви харесва,просто не я четете и толкова!
Поздрави!!! :D
Да живеем, не значи да дишаме, значи да действаме!
Жан Жак Русо

Живеят само влюбените, останалите просто съществуват.
Шекспир

#12 Bersek_

Bersek_
  • Гости

Публикувано: 09 август 2004 - 21:42

Не ми харесва, защото според мен не е добре да се използват нашите български имена, за да се получават някакви китайски имена от тях. Името е много важно нещо. То е част от теб. С него се отъждествяваш. Понякога това как се казваш определя много от жизнения ти път. Не случайно даването на име се е наричане...

#13 The Iron Lady

The Iron Lady
  • Дао
  • 106 мнения

Публикувано: 09 август 2004 - 21:48

Не съм съгласна,Bersek!Аз лично си мразя моето име и не виждам каква информация би извлякъл някой от него.Името е просто да се различаваме един друг.Не виждам друго предназначение! :confused:
Пак казвам:няма лошо в това да се позабавляваме малко с китайските си имена,какво толкова?!Ако не ти харесва,не го прави!
:up:
Жан Жак Русо

Шекспир

#14 borx_

borx_
  • Гости

Публикувано: 09 август 2004 - 22:03

Името е много важно нещо. То е част от теб. С него се отъждествяваш. Понякога това как се казваш определя много от жизнения ти път

И аз си мисля нещо такова... :ninja:

#15 Bersek_

Bersek_
  • Гости

Публикувано: 09 август 2004 - 22:12

Не съм съгласна,Bersek!Аз лично си мразя моето име и не виждам каква информация би извлякъл някой от него.Името е просто да се различаваме един друг.Не виждам друго предназначение! :confused:
Пак казвам:няма лошо в това да се позабавляваме малко с китайските си имена,какво толкова?!Ако не ти харесва,не го прави!
:up:

Щом мразиш своето име защо не го смениш?! До колкото знам имаш право (за сега със съгласие на родител, като станеш на 18 и сама).
Хората се могат да се различават и без имената...
Няма лошо да се забавлявате с тези китайски имена, но те не са китайските ви имена. Те са просто накакъв модулатор за китайски имена, който според мен не може да е много много верен!

Поздрави и извинете, че съм такъв шовинист.

#16 The Iron Lady

The Iron Lady
  • Дао
  • 106 мнения

Публикувано: 09 август 2004 - 22:16

Не твърда,че е верен,а че е само за забавление.Няма да си сменям името,заради някакъв каприз!Кръстена съм на дядо ми и така ще си остане.Би било неуважение към него,а аз го обичах прекалено много,за да го сторя!
Жан Жак Русо

Шекспир

#17 Samurai

Samurai

Kenshi

• Дао
  • 575 мнения
  • БИ:Кендо

Публикувано: 10 август 2004 - 00:48

Приятно ми е Ou Ning-de ...... Всъщност Ning-de Ou . Къде сте си забравили чувството за хумор приятели ?

Интересно наистина. Допада ми, но защо по дяволите всеки път при едни и същи данни ми вади различни имена?!?

Любопитството изяжда главата на котката. ..... Там отдолу има един бутон защо генераторът всеки път дава различни имена. Отговарят че китайската именна система е толкова сложна че е много трудно да се направи паралел с европейската или пък някакъв начин на превод. Но що се отнася до името което ми дадоха генератора работи превъзходно.

Името е просто да се различаваме един друг.Не виждам друго предназначение!

Името е много повече. Прочети нещо по въпроса. Не случайно в древността много народи са сменяли имената в края на детството.

#18 PLACEBO_

PLACEBO_
  • Гости

Публикувано: 10 август 2004 - 16:53

Името наистина е нещо много повече от едно название.
Знаете моите "пристрастия" към прераждането на душите. Всяка новородила се душа се записва в книгата на съдбата със своето име - онова, което родителите дават при раждането.
Преди време "случайно" открих нещо. Тежката карма на доста хора ме накара да проуча какво общо има между тях. От6крих, че всички са били кръстени от родителите си с някакво име, а впоследствие - най-често 2-3 дни след даването на първото име - са били "прекръствани" с името, което носят в момента. Установих, че има и други хора, с много страдания и тежки кармични задачи - това са тези, които пък не са записани на истинската си дата на раждане. По една или друга причина, са били записвани на следващия ден, или на предишния, или пък на съвсем различен ден.
В КНИГАТА НА СЪДБАТА се водим по малко (лично) име и датата и мястото на раждане. Ето защо - името ни е от голямо значение.
Обичайте името си! То е съчетание от букви, които влияят положително или отрицателно на мислите и действията ви! Но - когато го обичате, със сигурност ще ви носи късмет!
Темата, която е пуснал ISTORIK, в крайна сметка е забавна. :chinese:

Здраве и любов за всички!

:yin-yang: :sunny:

#19 The Iron Lady

The Iron Lady
  • Дао
  • 106 мнения

Публикувано: 10 август 2004 - 20:47

Е,май сте прави!Изградила съм си малко погрешна представа за името.Ако някой ми каже някоя подходяща книга или учебник,който може да ми помогне в случая ще му бъда благодарня.С удоволствие ще прочета нещо и за това,поне от обща култура! :)
Поздрави! :up:
Жан Жак Русо

Шекспир

#20 Profita_

Profita_
  • Гости

Публикувано: 11 август 2004 - 01:44

По повод отъждествяването на личните ни имена, някой замислял ли се е какво загатва неговото собствено име?

Августин(а) - свещен
Александър(а) - защитник на хората
Анна - благодат
Анастасий(я) - Възкръснал
Ангел(ина)- Вестител
Андрей - Мъжествен/Храбър
Антон - Достохвален
Апостол - Пратеник
Аргир(а) - Сребърен
Асен - Българско историческо име
Аспарух - Българско историческо име
Атанас(ка) - Безсмъртен
Бойко(а), Боян(ка) - Обичащ да се бие
Валентин(а) - Могъщ, силен
Валери(я) - Черен орел
Васил(ка) - Царски
Виктор(ия) - Победител
Висарион - Горист
Виаталий - Жизнен
Витан - Даващ живот
Витомир - Омайващ оратор
Виолета - Дъхава като теменуга
Владислав(а) - Притежаващ слава
Георги, Гергана - Земеделец ........Гоги!!! :)
Григор - Бодърстващ .....................Grisha!!! :cool:
Емил(ия) - Съперничещ .................O`Eмo! :beer:
и т.н
Повече тук