Към съдържанието

- - - - -

Cтраничните ефекти от анаболните стероиди

• Please log in to reply
В темата има 93 мнения

#41 skiman

skiman

кибик

• Дао
  • 177 мнения
  • От:София
  • БИ:Стрелба с фунийки

Публикувано: 28 септември 2010 - 12:57

Лекар ми каза,че анавара е много вреден за черния дроб.

А па аспирина ако знаеш колко е вреден. И не само за черния дроб.

По повод страничните ефекти. От юни месец си имам прекрасен белег след операция от гинекомастия. Повярвайте ми, не е никак приятно изживяване. А колкото и странно да е, тази операция се покрива напълно от здравната каса. Вече ако искате да ви реже пластичен хирург и да не си личи...е за това ще трябва да си платите.
Операцията се прави с местна упойка и самата процедура трае около 15-20 мин. Обаче как болииии....а да ти инжектират 10 ампули лидокаин в гърдата...безценно. Абе боли си и с упойка. Усещането е гадно, ама не се умира. Сега вече съм добре. И никога вече стероиди. Не,че съм им противник. Даже напротив. Но има организми, които не ги понасят.
По-добре як и тъп, отколкото само тъп:-)

#42 Мак Сим

Мак Сим

ПРОГРЕСОР

• Бабаит
  • 1528 мнения
  • От:Гладбах на Нирс
  • БИ:СУБАКС

Публикувано: 28 септември 2010 - 14:56

! Търговийката е важна все пак. :smashfreak:

Проблема е, че масово има менте препарати - уж, това, ама онова, уж на тая фрима, ама опаковката не са я и виждали...

Не,че съм им противник. Даже напротив. Но има организми, които не ги понасят.

Я сподели опит?

#43 titaniumman_

titaniumman_
  • Гости

Публикувано: 28 септември 2010 - 15:45

Отговор - оксандролона е един от първите анаболни стериоиди.АС са производни на тестостерона, лабораторния им синтез е с бил с цел именно повишаване СПОРТНИ РЕЗУЛТАТИ, като се намали андрогенното им действие.
АС се предписват след тежки операции, кахексия след ракови зяаболявания, при проблеми в растежа...
Дано ти е станало ясно, че не се излпозват страничните му ефекти - те са пренебрежимо малко в нормална доза, а се изплозва ОСНОВНОТО МУ ДЕЙСТВИЕ !
Оксандролона е може би най-нетоксичния орален стероид, практически е нетоксичен за черния дроб.
В една доста сериозна таблица за действието на АС, в която се отчитат + и - от приема, е на второ място след оскиметолона(един от най-силните АС въобще) и то точно заради действието си в ниски дози и почти никакви странични ефекти и токсичност.

p.s.
Не е лошо следващия път преди да напишеш нещо, да се поосведомиш за материята - иначе ставаш като многото чули-недочули нещо или робуващи на повтаряни от лаици заблуди.

p.p.s.
Нека никой не разбира поста ми като пропаганда на стероидите - аз съм може би най-отявления им противник...Смятам, че са последното средство, което някой трениращ трябва да изплозва!
Но съм и на мнение, че непознаването на действието им, на страничните им ефекти, на начина им на прием, на съпътстващата и последстващата терапия за намаляване на негативите от приема, е също толко опасно колкото и неконтролируемия и необоснован прием!

Нямам нищо против да не знам нещо, но не съм си позволил да се изкаквам компетентно за него! Това за което не зная, питах! А това за което зня със сигурност, го казах! Я ми прочети пак писанията! И пак ще питам, но вече теб. Хем си против дори си от "най от-явлените", в същото време направо си казваш че е направено за спортисти едва ли не! Може и да знаеш доста неща, и точно за хора като теб писах по горе. Помисли на колко хора си го препоръчал (правиш го и тук под друга форма). Браво на теб! Верно, ти не си лайк. Я кажи ти откъде ги знаеш нещата? За да не си лайк и да се изказваш по този начин, значи си специалист. Моля уточни какъв! Но си напиши името, какво си завършил и какво работиш! Не се заяждам (е малко де), ама то си го иска! p.s.Свършиха ми се удивителните!

Това мнение е редактирано от titaniumman: 28 септември 2010 - 15:46

#44 Мак Сим

Мак Сим

ПРОГРЕСОР

• Бабаит
  • 1528 мнения

Публикувано: 28 септември 2010 - 16:14

Нямам нищо против да не знам нещо, но не съм си позволил да се изкаквам компетентно за него! Това за което не зная, питах! А това за което зня със сигурност, го казах! Я ми прочети пак писанията! И пак ще питам, но вече теб. Хем си против дори си от "най от-явлените", в същото време направо си казваш че е направено за спортисти едва ли не! Може и да знаеш доста неща, и точно за хора като теб писах по горе. Помисли на колко хора си го препоръчал (правиш го и тук под друга форма). Браво на теб! Верно, ти не си лайк. Я кажи ти откъде ги знаеш нещата? За да не си лайк и да се изказваш по този начин, значи си специалист. Моля уточни какъв! Но си напиши името, какво си завършил и какво работиш! Не се заяждам (е малко де), ама то си го иска! p.s.Свършиха ми се удивителните!

Брех, брех, брех...Какъв съм, що съм - който трябва да знае от тоя форум го знае.Точно ти - някой си новопоявил се анонимен юзър, не си ми атестат!
Мога да те успокоя достатъчно като ти кажа, че съм учил, завършил, пак учил и пак завършил, пак учил и тоя път незавършил ;)Все за "висше" говоря.Имам 21 години тренировки зад гърба си, резултати и пребогат опит-четене-опит-четене-опит-четене...

Да, направено е за спортисти, това автоматично ли трябва да значи, че след като съм спортист е направено лично за мен и трябва да го ползвам?
Препоръчал съм го на САМО на когото трябва и когато трябва - на разбираем език - след като всичко останало се е изчерпало като възможност.Пак не си ти човека, които да иска обяснения за моите препоръки към други хора.И когато препоръчвам обяснявам подробно какво и как, а не просто "зимай и бегай" - решението дали някой ще взима, какво ще взима и как ще вима си е лично негово и на никого не слагам чатал на врата ;)Но по-добре да знае, отколкото да се заблуждава и да греши !
А още по-важно е колко пъти НЕ СЪМ препоръчал - щото те са 99% от препоръките ми !

p.s. Ако не си забелязал - аз съм ДХБ - заяждания чакам.За мен е смях, за теб - вероятни рестрикции във форума.

Това мнение е редактирано от Мак Сим: 28 септември 2010 - 16:24

#45 titaniumman_

titaniumman_
  • Гости

Публикувано: 28 септември 2010 - 20:36

Брех, брех, брех...Какъв съм, що съм - който трябва да знае от тоя форум го знае.Точно ти - някой си новопоявил се анонимен юзър, не си ми атестат!
Мога да те успокоя достатъчно като ти кажа, че съм учил, завършил, пак учил и пак завършил, пак учил и тоя път незавършил ;)Все за "висше" говоря.Имам 21 години тренировки зад гърба си, резултати и пребогат опит-четене-опит-четене-опит-четене...

Да, направено е за спортисти, това автоматично ли трябва да значи, че след като съм спортист е направено лично за мен и трябва да го ползвам?
Препоръчал съм го на САМО на когото трябва и когато трябва - на разбираем език - след като всичко останало се е изчерпало като възможност.Пак не си ти човека, които да иска обяснения за моите препоръки към други хора.И когато препоръчвам обяснявам подробно какво и как, а не просто "зимай и бегай" - решението дали някой ще взима, какво ще взима и как ще вима си е лично негово и на никого не слагам чатал на врата ;)Но по-добре да знае, отколкото да се заблуждава и да греши !
А още по-важно е колко пъти НЕ СЪМ препоръчал - щото те са 99% от препоръките ми !

p.s. Ако не си забелязал - аз съм ДХБ - заяждания чакам.За мен е смях, за теб - вероятни рестрикции във форума.

Уважавам знанията ти, благодяря че този път беше умерен в обръщението си към мен. Можеше и да е по лошо! :) А на опаковката пише ли че е за спортисти? Питам наистина, не е заяждане. А за това което си учил, свързано ли е с темата тук? И накрая, аз не съм искал да обясняваш тук или на мен нещо. По скоро се надявах чуството ти за отговорност да побутна. Поздрави!

#46 katana_

katana_
  • Гости

Публикувано: 29 септември 2010 - 08:26

чувство на отговорност можеш да събудиш у баба ми примерно..
що си мислиш че за всичките години които съществува форумът,си първия който се изявява като чистата му съвест,или че си първия пробвал да оригиналничи ,и да блесне в очите на "невежите'..или пък първия поискал от някого,да му покаже някакви документи,дипломи,или атестации..
за разлика от 99% от форумите,в този се знае кой кой е,какъв е ..кой по какви теми може да дава мнения,които имат тежест..
какво пише на опаковката-вземи си опаковка и чети,написано е ясно ..
реално който се интересува,ще намери всякаква информация..
да,за или против стероидите-всеки сам си избира,но има едно нещо наречено професионален спорт-е там без стероиди не става,колкото и да им се иска на оптимисти като теб..и точно в тези случаи,се налага хора като нас да съветват хората,за да не се получават нежелани последици,произтичащи от страничните ефекти на стероидите,и точно в тези случаи,първо се минава през чичо доктор( всъщност у нащо село ,всички трениращи сериозно си минават през него всяка година,а състезателите по няколко пъти)
та,ако смяташ че можеш да напишеш нещо смислено -ок..ако си търсиш арена за изява,или публика за аплаузи-объркал си рейса,пич
п.п. и за да спестя тъпите ти въпроси,имам си дипломи за всичко по което си позволявам да давам мнения

Това мнение е редактирано от katana: 29 септември 2010 - 08:27

#47 skiman

skiman

кибик

• Дао
  • 177 мнения

Публикувано: 29 септември 2010 - 10:08

Я сподели опит?

Ами при мен:
Гинекомастия на лява гърда.
Силно омазняване на кожата. Увеличен черен дроб, проблеми с простатата. Получих и възпаление в седалищният мускул от инжекциите, ама се размина с компреси само. В общи линии нищо необичайно за препаратите, които употребявах.
Но пък качих много сила и маса. И жената беше щастлива :secret: :pleasantry:
Препаратите: Май не му е тука мястото. Силно анаболни+силно андрогенни.
Специално за гинекомастията. Докато взимах преди 15 години някъде се появи. После, след спиране и прием на нолвадекс изчезна. И се появи сега преди 1 година без да съм правил или взимал нищо(което ме уплаши доста). Явно нещо с ендокринната ми система се е объркало вече на 42 г и трябваше да ме режат. Слава Богу не е нищо злокачествено. :secret:
Познавам доста хора, които с бая повече препарати и по-конски дози, нямаха никакви оплаквания. За това и казах, че всеки организъм си е различен. Не съжалявам, че съм взимал, но не бих насърчавал момчета, които не се състезават професионално да взимат.

#48 Мак Сим

Мак Сим

ПРОГРЕСОР

• Бабаит
  • 1528 мнения

Публикувано: 29 септември 2010 - 11:21

Ами при мен:
Гинекомастия на лява гърда.
Силно омазняване на кожата. Увеличен черен дроб, проблеми с простатата. Получих и възпаление в седалищният мускул от инжекциите, ама се размина с компреси само. В общи линии нищо необичайно за препаратите, които употребявах.
Но пък качих много сила и маса. И жената беше щастлива :secret: :pleasantry:
Препаратите: Май не му е тука мястото. Силно анаболни+силно андрогенни.
Специално за гинекомастията. Докато взимах преди 15 години някъде се появи. После, след спиране и прием на нолвадекс изчезна. И се появи сега преди 1 година без да съм правил или взимал нищо(което ме уплаши доста). Явно нещо с ендокринната ми система се е объркало вече на 42 г и трябваше да ме режат. Слава Богу не е нищо злокачествено. :secret:
Познавам доста хора, които с бая повече препарати и по-конски дози, нямаха никакви оплаквания. За това и казах, че всеки организъм си е различен. Не съжалявам, че съм взимал, но не бих насърчавал момчета, които не се състезават професионално да взимат.

:up:

То и аз познавам такива, че и на върха на цикъла поркат по 1 литър уиски през две-три вечери... :kuku:

Пълни хормонални изследвания пусна ли си?
Нещо компенсиращо взимаш ли?

Това мнение е редактирано от Мак Сим: 29 септември 2010 - 11:26

#49 skiman

skiman

кибик

• Дао
  • 177 мнения

Публикувано: 29 септември 2010 - 12:03

:up:

То и аз познавам такива, че и на върха на цикъла поркат по 1 литър уиски през две-три вечери... :kuku:

Пълни хормонални изследвания пусна ли си?
Нещо компенсиращо взимаш ли?

Пусках си. Имаше отклонения, но не големи. Холестерола беше в рамки.
Компенсиращо само нолвадекс и липовитан. Вместо прегнил, взимах провирон, слагах В12 и вит. Е на таблетки.
Това беше. Сега има по-добри препарати и за взимане и за след това, но вече не се интересувам. Познанията ми са от преди 15 години.
След цикъла бях 109 килограма. Задържах на 98 някъде, скъсах ахилес и всичко отиде по дяволите. Сега като се замисля, май скъсването беше подпомогнато от химията, а може и да е кофти късмет. Сега съм 82-3. Единственото, което остана е мускулната памет. Прави ми впечатление, че като пипна щанги, макар в началото да съм доста слаб, много бързо мускулите реагират.
Но при мен конструкцията е много тънка природно(ектоморф) и колкото бързо качвам, толкова бързо ги губя. А и сега покрай таекуон-до то гледам да държа килограмите в границите на 80 някъде. В крайна сметка всичко в момента го правя за едно по-добро здраве. Годините си тежат, травмите и те.
п.с. Не по темата-работя по програмата ти за отскока. Има ефект, но минимален. Имам чувството, че ако сваля едно 5 килограма, нещата ще се подобрят. Ама след месец два ще пиша пак по нея.
Наздраве. :beer:

#50 Мак Сим

Мак Сим

ПРОГРЕСОР

• Бабаит
  • 1528 мнения

Публикувано: 29 септември 2010 - 12:13

Пусках си. Имаше отклонения, но не големи. Холестерола беше в рамки.
Компенсиращо само нолвадекс и липовитан. Вместо прегнил, взимах провирон, слагах В12 и вит. Е на таблетки.
Това беше. Сега има по-добри препарати и за взимане и за след това, но вече не се интересувам. Познанията ми са от преди 15 години.
След цикъла бях 109 килограма. Задържах на 98 някъде, скъсах ахилес и всичко отиде по дяволите. Сега като се замисля, май скъсването беше подпомогнато от химията, а може и да е кофти късмет. Сега съм 82-3. Единственото, което остана е мускулната памет. Прави ми впечатление, че като пипна щанги, макар в началото да съм доста слаб, много бързо мускулите реагират.
Но при мен конструкцията е много тънка природно(ектоморф) и колкото бързо качвам, толкова бързо ги губя. А и сега покрай таекуон-до то гледам да държа килограмите в границите на 80 някъде. В крайна сметка всичко в момента го правя за едно по-добро здраве. Годините си тежат, травмите и те.
п.с. Не по темата-работя по програмата ти за отскока. Има ефект, но минимален. Имам чувството, че ако сваля едно 5 килограма, нещата ще се подобрят. Ама след месец два ще пиша пак по нея.
Наздраве. :beer:

За трибестан не се ли светна - след цикъл задължително, след прегнила.
Между другото и сега да го вземаш ми се струва добре, особено след гинекомастията и с оглед на предишните проблеми с простата.
p.s.
Май не е проблема в 5-те кила, пиши едно л.с. какво точно правиш, как и кога го правиш?

#51 skiman

skiman

кибик

• Дао
  • 177 мнения

Публикувано: 29 септември 2010 - 12:20

Светнах се и още как. Ама точно тогава беше изчезнал от България. Цялото производство се изнасяше за щатите и го нямаше никъде.
Имаш ЛС!

#52 spower_

spower_
  • Гости

Публикувано: 29 септември 2010 - 13:17

Обърнах внимание на колегата скиман беше употребил израза "мускулна памет" честно казано за това съм си го мислил че го има защото след години цикли сега когато активно не тренирам и не пия и не бия вече нищо, а кг ми са с 10отдолу силата си ми е останала, а визулано особенно с анцунга в залата никой не може да предположи, че бих се справил с по-големите тежести учудващо е, не е факт силата си се запазва до някъде, след цикъл съм ползвал прегнил от 5000 единици за по една ампула седмично в рамките на 2 седмици, пробвал съм и с трибестан, но с прегнила сякаш по добре ми се отразяваше, а сега дори и добавки рядко си позволявам " добавки" единствено суроватачен протейн или амино-киселини. Тестостероно повдигащите и добавящи добавки не ги ползвам.
Друго, което ми остана и не мога да си го обясня е агресивното ми поведение, с което всячески се мъча да се справя, загубих и спокойствито си и търся адреналина. Някой, ако е имал подобни случай нека сподели как се е отървал :))

#53 skiman

skiman

кибик

• Дао
  • 177 мнения

Публикувано: 29 септември 2010 - 14:10

Някой, ако е имал подобни случай нека сподели как се е отървал :))

Вит В12 на инжекции. По 1000 гами 2 пъти седмично за 1 месец.
След това почиваш 3 месеца и пак повтаряш. Работи безотказно. Ама боли. Много :innoncent:

Това мнение е редактирано от skiman: 29 септември 2010 - 14:16

#54 Мак Сим

Мак Сим

ПРОГРЕСОР

• Бабаит
  • 1528 мнения

Публикувано: 29 септември 2010 - 14:23

... загубих и спокойствито си и търся адреналина.

Харесай си някой екстремен спорт.
Нещо където има височина, скорост, вятър, ама да не си с мотор между краката или зад гърба.
Ще се учудиш как променя агресията в живота !

#55 katana_

katana_
  • Гости

Публикувано: 29 септември 2010 - 14:52

а аз съм мноого спокоен :) дали е от стероидите ..?

#56 titaniumman_

titaniumman_
  • Гости

Публикувано: 29 септември 2010 - 15:37

Препоъчал съм го на САМО на когото трябва

Пише или не го пише че е за спортисти (от производител)? Било на листовка или опаковка. И "искам да съм най силен, най голям и да победя всички" звучи доста детски за да оправдае такива средства за постигането му! А сега да видим какво ще ми изръсите? :thank_you2:

#57 wakidzashi

wakidzashi
  • Mодератори
  • 1134 мнения
  • От:Меча Поляна
  • БИ:Патара патара.

Публикувано: 29 септември 2010 - 15:43

А сега да видим какво ще ми изръсите? :thank_you2:

10% ?
Прас по сурята!
МОДЕРАТОРСКИ ПРОИЗВОЛ!!!
W.A.K.I.D.Z.A.S.H.I.: Wireless Artificial Knight Intended for Dangerous Zoology, Accurate Sabotage and Hazardous Infiltration

#58 wakidzashi

wakidzashi
  • Mодератори
  • 1134 мнения
  • От:Меча Поляна
  • БИ:Патара патара.

Публикувано: 29 септември 2010 - 15:44

а аз съм мноого спокоен :) дали е от стероидите ..?

Или от тревата?
Прас по сурята!
МОДЕРАТОРСКИ ПРОИЗВОЛ!!!
W.A.K.I.D.Z.A.S.H.I.: Wireless Artificial Knight Intended for Dangerous Zoology, Accurate Sabotage and Hazardous Infiltration

#59 Мак Сим

Мак Сим

ПРОГРЕСОР

• Бабаит
  • 1528 мнения

Публикувано: 29 септември 2010 - 15:47

Пише или не го пише че е за спортисти (от производител)? Било на листовка или опаковка.

Купи си и чети !

И "искам да съм най силен, най голям и да победя всички" звучи доста детски за да оправдае такива средства за постигането му! А сега да видим какво ще ми изръсите? :thank_you2:

10% ?

Видя ли?

#60 katana_

katana_
  • Гости

Публикувано: 29 септември 2010 - 21:45

регистрацията във форум за бойни изкуства,и писането на постове от типа -глей ся ,вие сте тъпи и назобани,нищо не вдявате,ей ся ш ви покажа колко съм напред,колко съм умен и готин би трябвало да се награждават поне с 20% ...иначе оксандролона,като всички стероиди е в листа на МОК със забранени препарати,което автоматично значи че положителен за оксандролон тест ,води до отнемане на състезателни права за известен период..друг е въпроса че теста е скъп и в Бг рядко се прави..а в профи спорта никой няма сметка да играят чисти състезатели-хората искат резултати и постижения..
а анавар,употребяван след преглед от спортен лекар,и приеман в нормални дози е по безопасен от доста нестероидни препарати..