Към съдържанието

- - - - -

Атаките в Айкидо - има ли ги?

• Please log in to reply
В темата има 715 мнения

#21 WaffenSS_

WaffenSS_
  • Гости

Публикувано: 01 октомври 2004 - 12:39

не зная защо го няма редактора за мненията ама видях че съм допуснал грешка в поста - вм. реална "защитна" техника трябва да е "атакуваща" разбира се... :)

#22 vanko_

vanko_
  • Гости

Публикувано: 01 октомври 2004 - 12:44

Waffen SS,понеже те видях онази вечер в залата.....Заповядай на направиш една тренировка при нас.Вярвам че ще има какво да научиш,а и ние от тебе.А и може и по бира да пием :) Също ще е интересно да поговорим и за българските бойни изкуства.Сенсея ще е доволен също

Поздрави :)

#23 Titan

Titan

Възкръстнал

• Дао
  • 152 мнения
  • От:Чукотка
  • БИ:Пекити Ташак

Публикувано: 03 октомври 2004 - 01:52

не зная защо го няма редактора за мненията ама видях че съм допуснал грешка в поста - вм. реална "защитна" техника трябва да е "атакуваща" разбира се... :)

<{POST_SNAPBACK}>

Мдаа , зависи кой-как го разбира. Ако те хване така борец можеш да бъдеш сигурен ,че това е реална атакуваща техника , и още по-сигурен ,че след това ще бъдеш реално усукан или размазан по пода.

Искам да накажа лошите

<{POST_SNAPBACK}>

Ми накажи ги ве !!!
Ай да видим как ще го направиш !?

#24 Master

Master

Dart Ruffian

• Dark Side
  • 2566 мнения
  • От:Варна
  • БИ:Самоотбрана с интелект

Публикувано: 03 октомври 2004 - 10:23

Мдаа , зависи кой-как го разбира. Ако те хване така борец можеш да бъдеш сигурен ,че това е реална атакуваща техника , и още по-сигурен ,че след това ще бъдеш реално усукан или размазан по пода.

<{POST_SNAPBACK}>

Практиката ми с борци не е голяма, но досега освен, че те са се оказвали на пода друго не се е случвало - тръгват със сила да те събарят, пък айкидо може доста добре да се противопоставя на такива атаки. Оставах стабилен през цялото време. Но може просто да не съм попадал на достатъчно добри борци - доколкото знам са трудни противници. Ако бяха успели да ме съборят, там имат предимство, но за мой късмет успях да се опазя.
НЕ МЕ ПРЕДИЗВИКВАААЙ!!!

#25 Митоко

Митоко

Боец на вражеска територия

• Дао
  • 152 мнения
  • От:Кьолн, Германия
  • БИ:Айкидо

Публикувано: 03 октомври 2004 - 13:57

По този въпрос мога да кажа само, че в огромна част от клубовете в България се атакува вяло и така както всеки намери за добре.Малко са местата където наистина ти дават реална атака.За щастие при нас в Бургас не е така и за това са ''виновен'' нашия инструктор, който постоянно ни набива в главитеч 4е атаката е атака, за да бъде такава- добра,силна и точна! Относно техническото изпълнение на атаката- стараем се да го подобряваме с всяка изминала тренировка по Киокушин.Инструкторът определено ни е показал доста и се надявам още дълго да се учим от него как и къде да удряме!
Тренирай по много, учи се от всеки, стани айкидо-пристрастен...

#26 Stan_

Stan_
  • Гости

Публикувано: 04 октомври 2004 - 02:21

Браво ве Мастаре :up: . От твоите и Петровите постове бях останал с впечетлението, че айкидото за бои не става,едва ли не само хармонии и блага дума. Ха така, по оптимистично го давайте, а не "Не можем да удряме, с айкидо най много да си изядеш боя" и т.н. :wink:

#27 Master

Master

Dart Ruffian

• Dark Side
  • 2566 мнения

Публикувано: 04 октомври 2004 - 07:49

По принцип не тренирам, за да се бия, но и не смятам да бъда пасивна жертва, ако се стигне до там. Има неща, които съм успявал да приложа в приятелски боричкания, а тогава все пак се пазим. В реален тупаник ще изям някой и друг удар, но определено няма да спестя на нападателя гадориите, които знам. Пък каквото сабя покаже :kenshin:
НЕ МЕ ПРЕДИЗВИКВАААЙ!!!

#28 Petar_

Petar_
  • Гости

Публикувано: 04 октомври 2004 - 09:03

Браво ве Мастаре :up: . От твоите и Петровите постове бях останал с впечетлението, че айкидото за бои не става,едва ли не само хармонии и блага дума. Ха така, по оптимистично го давайте, а не "Не можем да удряме, с айкидо най много да си изядеш боя" и т.н. :wink:

<{POST_SNAPBACK}>

Stan,нищо лошо няма да си реален,нали? А за хармониите и благата дума не знам дали работят Може и да ги пробваш някъде

А,да не забравя.Айкидист или не - без бой не се даваме :D

#29 Toni Montana

Toni Montana

Aikikai Aikido Bulgaria

• Дао
  • 257 мнения
  • От:Бургас
  • БИ:Aikido

Публикувано: 04 октомври 2004 - 09:38

тази седмица като гледах тренировката по айкидо в К. и Методи ми направи впечатлене точно атаката - този който нападаше влиза рязко на скорост и ... хваща другия с двете ръце за ръката... може да тренираха така специално, за да стане техниката по-лесно,  но  това според мен  не може да е реална защитна техника.

<{POST_SNAPBACK}>

Здравей WaffenSS,трудно е да се обясни така по Интернет.Заповядай на тренировка при нас в "Кирил и Методий" и аз ще имам грижата да ти обясня неяснотиите свързани с Айкидо.Просто с клавиатурата едва ли ще успея.
Казвам се Николай Иванов.Ако не се лъжа се запознахме миналата седмица

Поздрави :)

#30 WaffenSS_

WaffenSS_
  • Гости

Публикувано: 04 октомври 2004 - 12:56

Ако те хване така борец можеш да бъдеш сигурен ,че това е реална атакуваща техника , и още по-сигурен ,че след това ще бъдеш реално усукан или размазан по пода.

Титане въобще не съм убеден че ако ме хване така бореца за едната ръка и ще ме суче щото според изчисленията ми остават поне 1 ръка и 1 крак свободни да му помпят я главата я други места. виж ако още с хвата успее да ми я счупи или да ми измъкне рамото по-съм съгласен че ще успее.

#31 WaffenSS_

WaffenSS_
  • Гости

Публикувано: 04 октомври 2004 - 12:58

Ако те хване така борец можеш да бъдеш сигурен ,че това е реална атакуваща техника , и още по-сигурен ,че след това ще бъдеш реално усукан или размазан по пода.

Титане въобще не съм убеден че ако ме хване така бореца за едната ръка и ще ме суче щото ми остават поне 1 ръка и 1 крак свободни да му помпят я главата я други места. виж ако още с хвата успее да ми я счупи или да ми измъкне рамото по-съм съгласен че ще успее. :)

#32 Onq

Onq
  • Дао
  • 2002 мнения
  • От:на майната си...
  • БИ:ГСБ

Публикувано: 05 октомври 2004 - 02:22

Вафен,ако борец те хване с две ръце за твоята една,особенно ако е класик,ше следва падане по врат от твоя страна!Дай да не осираме темата,щото е за айкидо!

#33 Master

Master

Dart Ruffian

• Dark Side
  • 2566 мнения

Публикувано: 05 октомври 2004 - 07:46

Вафен,ако борец те хване с две ръце за твоята една,особенно ако е класик,ше следва падане по врат от твоя страна!

<{POST_SNAPBACK}>

Стана ми интересно - не следя борбата, но все пак съм гледал мачове - никога не съм виждал борец да атакува другия по този начин. Обикновено горе долу си опират раменете в по-ниска позиция и оттам започва надлъгването кой кого.
Та въпросът ми е има ли такава техника по принцип или просто ако борецът направи така ще разчита само на масата и силата си, което също не е за подценяване?
Щото в айкидо упражняваме такава атака, но я виждам дотолкова реална, доколкото може двама души да те сграбчат за двете ръце, докато трети ти тръгне фронтално примерно. Но това вече си е масовка и там май спринтът си остава най-разумната алтернатива, след като се освободиш от захвата :)
НЕ МЕ ПРЕДИЗВИКВАААЙ!!!

#34 Onq

Onq
  • Дао
  • 2002 мнения

Публикувано: 05 октомври 2004 - 11:25

Не си виждал,защото не е статично положение,а само се преминава през него.Пример:
Стоите един срещу друг,той те хваща с дясна ръка за твоя дясна китка,издърпва ръката ти към десния си хълбок,докато прави лека крачка вляво и хваща с лява ръка твоя десен бицепс(отвътре),като се отпуска с тяло(гърди) върху лакътя ти,като по този начин прави нещо като ключ-кара те да се наведеш напред.Оттам ако е свободняк,може да атакува десния ти крак(който се намира между краката му) и да те събори,а ако е класик може да продължи движението наляво(дърпайки напред дясната ти ръка) и да ти мине в гръб/да те хване през кръста(ти му се падаш странично) и после падаш...

#35 WaffenSS_

WaffenSS_
  • Гости

Публикувано: 05 октомври 2004 - 12:31

Ти май не си си имал работа с борец ???
С туй твойто ББУ ( според мене е по-правилно ББИ* ) не знам колко секунди ще издържиш преди да те счупи.

Я иди направи една тренировка по Айкидо да видиш там как си пък после размишлявай !!!

Ееее Титане аре да не се обиждаме сега на стилове...
Аз досега с борец наистина не съм си имал работа но те уверявам че вероятността да ме счупи някой борец горе долу моя категория е крайно малка :ninja:

между другото взех че послушах съвета ти и снощи направих една тренировка по айкидо. да си призная адски дървен съм в айкидо техниките но като всяко нещо за първи път е обяснимо... още повече че съм настроен за коренно различен тип игра и ми е адски трудно да превключа. но това значи ли че ще ме счупят айкидистите ако правим спаринг?

ОК Оня само да вметна че едва ли ще му я подам ей така за здрасти ръката :)

#36 Sinat

Sinat

Гнусотник беснеещ

• Дао
  • 275 мнения

Публикувано: 05 октомври 2004 - 13:20

...между другото взех че послушах съвета ти и снощи направих една тренировка по айкидо. да си призная адски дървен съм в айкидо техниките но като всяко нещо за първи път е обяснимо... още повече че съм настроен за коренно различен тип игра и ми е адски трудно да превключа. но това значи ли че ще ме счупят айкидистите ако правим спаринг?

<{POST_SNAPBACK}>

Не, само значи че има над какво да се работи, ако имаш желание. :up:
Поздрави! :D
"Смъртта понякога е милостиня,
Лелеян спътник, просена пощада..."

#37 Petar_

Petar_
  • Гости

Публикувано: 05 октомври 2004 - 14:27

но това значи ли че ще ме счупят айкидистите ако правим спаринг?

<{POST_SNAPBACK}>

Много зависи на кой айкидист си попаднал.Има и айкидисти които играят спаринг.Само дето са малко такива

#38 WaffenSS_

WaffenSS_
  • Гости

Публикувано: 05 октомври 2004 - 15:00

Разбира се!!

#39 Onq

Onq
  • Дао
  • 2002 мнения

Публикувано: 05 октомври 2004 - 16:16

ОК Оня само да вметна че едва ли ще му я подам ей така за здрасти ръката :)

<{POST_SNAPBACK}>

От мен да знаеш че туй борците са гадно племе-кът не им подадеш ръка за здрасти и налитат да те прегръщат! :wooow:

#40 Titan

Titan

Възкръстнал

• Дао
  • 152 мнения
  • От:Чукотка
  • БИ:Пекити Ташак

Публикувано: 05 октомври 2004 - 21:19

да ти мине в гръб/да те хване през кръста и после падаш...

<{POST_SNAPBACK}>

Бих казал : Летиш ! :D

От мен да знаеш че туй борците са гадно племе-кът не им подадеш ръка за здрасти и налитат да те прегръщат!

<{POST_SNAPBACK}>

Лоши хора ей :D :D

-------

Вафен, няма нужда да търсиш някой в твойта категория - и по-лек ще ти свърши работа.

-------

Много зависи на кой айкидист си попаднал.Има и айкидисти които играят спаринг.Само дето са малко такива

Толкова са много ,че сигурно ги знаеш всичките по имена ?
Туй да ти кажа е доста рядко срещано явление.
Повечето са само стойки.
Ти от кои си?