Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Филмчета/ клипчета за тайдзи

• Please log in to reply
В темата има 162 мнения

#21 Onq

Onq
  • Дао
  • 2002 мнения
  • От:на майната си...
  • БИ:ГСБ

Публикувано: 15 юни 2006 - 17:08

Ае аз мислех да не са обаждам,ма кът видях бореца и не издържах!Не знаех че и в Китай праели кеч-шоута :D

#22 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 15 юни 2006 - 21:34

Не е в Китай, а в Малайзия. И не е кеч-шоу, просто Хуан явно е бил по-добрият. При това, по време на тази среща е бил на 60, а другият е бил значително по-млад. За него (Хуан) Смит пише в "Китайски бокс - майстори и методи", че преди да започне да се занимава с тайдзи е бил майстор в стила на "белия херав" (който стил е в основата на повечето съвременни стилове карате). Та като отишъл в Тайван пребил всички местни майстори и взел да се дуе. Само че го завели при Чен Манчин и там станал за смях и съответно почнал да учи при последния. После се премества в Малайзия и т.н. - останалото го пише в посочения по-горе сайт. Та определено не е бил "лебед". Покрай него знам още една интересна история, свързана с предизвикателства, за която питах Уилям Чен (щото и той беше замесен) и той ни я разказа на семинара през 97-ма. Ако представлява интерес, може да я разкажа, макар че накрая не свършва с бой.
ПП - ъъъъъ...Иво, нали сега няма да почнем с "моят батко е по-силен от твоя батко" :wink: :D Бях чел за тази среща, намерих клипа, пуснах го.

#23 Sun Tzu

Sun Tzu
  • Дао
  • 425 мнения
  • От:Студентски град
  • БИ:уморих се

Публикувано: 15 юни 2006 - 22:39

Ако представлява интерес, може да я разкажа, макар че накрая не свършва с бой.

ами хайде де, дядо!стига крил тайните истории.
"From quiet homes and first beginning,
Out to the undiscovered ends,
There's nothing worth the wear of winning,
But laughter and the love of friends." Hilaire Belloc

#24 Onq

Onq
  • Дао
  • 2002 мнения
  • От:на майната си...
  • БИ:ГСБ

Публикувано: 16 юни 2006 - 14:32

...Иво, нали сега няма да почнем с "моят батко е по-силен от твоя батко"

Не ве,мой,ма ми е интересно оп кви правила са бият,че бореца нито прибва нещо борческо,нито пробва удари,само седеше и гледаше!

#25 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 21 юни 2006 - 14:51

Опааа - това съм го пропуснал:

Аве Коце, туи как става :confused: оня младия съдеиства ли му или се опъва. За Хуанг Шенг срещу бореца разбрах, че го бута в тялото и оня пада, ама младия го бутат по ръката в странна позиция, не мога да си представя какъв "левъридж" ще имаш тогава :confused: :yin-yang:

Номерът е в това, че колкото повече се опъва, толкова повече му съдейства. Всъщност, това което става е, че той сам се избутва, а стареца проста му съдейства като добавя и малко от себе си. Казано в най-опростен вариант, представи си, че се опитваш да блъснеш топка, която е неподвижно закрепена на стената - колкото по-силно я блъснеш - толкова повече ще те отхвърли назад. Пак казвам, това е най-, най- опростено обяснение на принципа, `щото хората все пак не са топки. Всичко е въпрос на сензитивност и "инстинктивно" използване на вектори на сила.

Не ве,мой,ма ми е интересно оп кви правила са бият,че бореца нито прибва нещо борческо,нито пробва удари,само седеше и гледаше!

Ами и аз това се чудя, но записът е твърде кратък, за да се разбере защо бореца ( нали все пак е някакъв шампион и явно известен тогава и там) нищо не прави. От написаното в сайта предполагам, че състезанието е било кой колко пъти ще хвърли или бутне другия на земята. Но от този кратък клип, аз поне, не мога да си направя никакви изводи. надявам се, че щом се е появил този клип, рано или късно ще "изскочи" и цялата среща и тогава вече ще може да коментираме по-сериозно.

#26 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 22 юни 2006 - 16:08

Не се заблуждавайте, че това което правеше майстора на Тай-Дзи-Цюан [b[b]]Хуан Шен [/b] е "бутане". На терминологията на Тай-Дзи една от тези техники се нарича Ан-дзин и наистина се превежда кото "тренирана сила на бутане", но не е точно бутане. Ан-дзин може да се изпълни и като къс удар с дланта и нанася вътрешни поражение на органите; ние го наричаме "запечатване на дишането" или "запечатване на съдове и артерии". Тази техника ако се извърши правилно може да бъде много опасна; въобще не се учудвам че борецът се търкаляше като зелка по земята. Във втората форма на стила Чън Ър-лу или Пао-Чуй /"Експлозивни удари"/ тази техника подчертано се изпълнява със фа-дзин/"експлозивна сила"/. Като го гледам Хуан Шен си е бил "Бате Здравко", така че не му завиждам на бореца; сигурно след преборванията е бил на легло! Оня, предполагам че правилата, по които се е провел двубоят не са включвали явни удари и ритници иначе бореца най-вероятно щяха да го изнесат на носилка! Сега вече трябва ти да ме черпиш една бира! :beer: :D :yin-yang: :D

#27 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 16 юли 2006 - 15:41

Две кратки филмчета с Тун Цяй Лян (Т.Т. Liang) - 1; 2

#28 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 14 август 2006 - 15:51

Джаобао тайдзицюан

#29 silvermen

silvermen
  • Дао
  • 30 мнения

Публикувано: 22 август 2006 - 11:15

филмчета фа-ли, идруги умения
много интресни умения

#30 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 25 август 2006 - 13:58

Още Джаобао тайдзи - форми, туей шоу, приложения, спаринг. Може да го дръпнете и от тук. Мисля си, че този стил тепърва ще се издигне "на гребена на вълната". :up:

#31 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 06 септември 2006 - 15:43

Преди време бях постнал в тази тема клип от срещата на Хуан Шън Шиян с някакъв борец (виж стр.1). Ето я и цялата среща - 1 и 2. И малко допълнително инфо за мача:

This is a publicized match between Huang Xingxiang and Liao Kuangcheng in 1970 Singapore. Liao Kuangcheng was a wrestling teacher recognized as a south-east asia champion who deafeted wrestlers from Japan, France, Australia, and the Netherlands. In 1970 Liao Kuangcheng challenged Huang Xingxian to a match, reportedly Liao was 10 years younger and 20kg heavier. Huang Xingxian studied under Chen Manching from 1947 until he went to Singapore in 1958. The final result of the match was 26 to 0.

#32 Alcek_

Alcek_
  • Гости

Публикувано: 06 септември 2006 - 16:18

http://www.youtube.c...related&search=

#33 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 07 септември 2006 - 18:18

Като изключим третия рунд, май не видях нещо по различно от това показвано на "Дъновистката поляна" в групата на Десу. Ударите май бяха забранени, както и боя на земя?!? Само не разбрах защо реферите бяха толкова много - преброих трима /по едно време станаха и повече :D :confused: /. Все пак е за отбелязване, че Тай-Дзи майсторът нито веднъж не загуби равновесие, а и крайният резултат беше разгромяващ - 26:0 в полза на Тай-Дзи-Цюан! Не е лошо... :chinese: :yin-yang: :chinese:Това, което дава Алцек, е някаква бърза форма /таолу/, повече характерна за стила Чън, отколкото за Ян стила, който е практикувал Хуан при Чън Манчин; може обаче да е учил и другаде?!? Дали не е бързата форма на Дун Инджие, ученикът на Ян Чънфу, който е преподавал в Хонконг?:yin-yang:

Това мнение е редактирано от Доктора: 07 септември 2006 - 18:24

#34 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 07 септември 2006 - 20:46

Аз пък мисля, че това, което показва Хуан на клипчето, което е дал Алцек е неговият вариант на "Белия жерав" - стилът, който е практикувал преди тайдзи.

#35 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 08 септември 2006 - 20:36

Демонстрация на ученик на небезизвестния У Тунан.

#36 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 11 септември 2006 - 17:07

Това с многото ученици май беше "пунт и пластика", но едно -две от изкореняванията бяха великолепни! :chinese: :yin-yang: :chinese:

#37 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 02 октомври 2006 - 11:47

Архивен запис на най-големия син на Ян Ченфу. качеството е много лошо, но си заслужава, защото се предполага, че този начин на изпълнение е най-близък до това, как е изглеждала формата на Ян Чен фу - все пак, това е синът, който най-дълго е учил при него - другите са били малки, когато Ченфу е починал. Ето и клипът -

#38 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 16 ноември 2006 - 14:27

Състезания по "бутащи ръце" (туей шоу) - 1, 2

#39 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 20 ноември 2006 - 18:19

Коце, тука има някаква уговорка - все "червените " бият?!? :D

#40 К.Т._

К.Т._