Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Филмчета/ клипчета за тайдзи

• Please log in to reply
В темата има 162 мнения

#121 AngelZ

AngelZ
  • Дао
  • 393 мнения
  • От:БГ, София
  • БИ:WuTaiji, FengMoGun, FanZi, MiaoDao

Публикувано: 21 октомври 2011 - 12:07

Имам питане. На тоя пич до колко му е автентично клипчето http://www.youtube.c...83e_wg&index=2? Ефектно изглежда, но тъй като Тайдзи е нещо ново за мен нека по-запознатите споделят :).

Здравей,
клипчето показва нещо, което е кръстено Тай не знам какво си .....доста добре като за Пекинската опера.
Поредната реклама. Док сори...ама аз не видях нито Джан..нито Лиен..нито Ниен ..нито Суей.
Това просто е нещо като ТАЙЧИ и е много далече от принципите и въобще от същността на Тайчи...
...а като сложим и много коравия поглед ...направо кърти мивките и в нашия и в съседния блок...
Поздрави

#122 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 21 октомври 2011 - 12:23

...а като сложим и много коравия поглед ...направо кърти мивките и в нашия и в съседния блок...

Че то т`ва е най-важното, бе! Ако нямаш корав поглед и не правиш страшни муцки - к`ъв майстор си?! :dl:

#123 Tai Lung_

Tai Lung_
  • Гости

Публикувано: 21 октомври 2011 - 14:25

Напълно разбирам, че клипа е с рекламна цел. Все пак човека си популяризира школа ли е, ДВД уроци ли са не знам. Обаче на начинаещ като мен му прави впечатление :). Погледа си е важен, спор няма :). Все пак си мисля, че човека си ги разбира нещата. Това на кой стил прилича- Чън, Ян, У...?

#124 AngelZ

AngelZ
  • Дао
  • 393 мнения

Публикувано: 21 октомври 2011 - 15:44

Напълно разбирам, че клипа е с рекламна цел. Все пак човека си популяризира школа ли е, ДВД уроци ли са не знам. Обаче на начинаещ като мен му прави впечатление :). Погледа си е важен, спор няма :). Все пак си мисля, че човека си ги разбира нещата. Това на кой стил прилича- Чън, Ян, У...?

.....аа чакай, чакай...ти щом смяташ, "че човека си ги разбира нещата" то тогава не можем да ти помогнем с нищо повече...разбира ги колкото наще разбирачи.../ДВД-та, pictures в нетя и много приказки/
......а що се отнася до погледа...в контекста на ТайЧИ не можеш да си представиш каква глупост е това....да гледаш "КОРАВО". :hysterical:
...казано с езика на емотиконите...вместо да гледаш така :angrrr: /както гледа мъжагата/....е добре да гледаш... :smile2: ...е в краен случай :spiteful:.
това последното вкръга на шегата...
със здраве

#125 Tai Lung_

Tai Lung_
  • Гости

Публикувано: 21 октомври 2011 - 17:13

Бях забравил, че в този форум специалистите трудно приемат мнение различно от тяхното. Това с погледа е в кръга на шегата разбира се. Иначе и ти си прав тоя пич за нищо не става, той за бойни изкуства не е и чувал(поне не повече от вас) :D. Това е пак според мен. Да не си кажете, че се заяждам ;)

#126 AngelZ

AngelZ
  • Дао
  • 393 мнения

Публикувано: 21 октомври 2011 - 19:30

Бях забравил, че в този форум специалистите трудно приемат мнение различно от тяхното. Това с погледа е в кръга на шегата разбира се. Иначе и ти си прав тоя пич за нищо не става, той за бойни изкуства не е и чувал(поне не повече от вас) :D. Това е пак според мен. Да не си кажете, че се заяждам ;)

:huh1: Бях забравил, че тайчи дихателите и въобще ентусиастите си мислят, че светът започва от тях и всички са длъжни да откликват на емоционалноста им....и когато няма респонс на трепетите им почват да остроумничат...
...а иначе не казвам, че не е чувал и за нищо не става..просто това не е тай чи, а изглежда като тай чи... ти попита... аз ти казах...ако нещо не ти харесва...не е при мен проблема...

ПП. Интересно е да дефинираш, кои сме НАС и кои си ТИ......Това може и да не го правиш....нито е задължително, нито някой го интересува...ей така приказка да става. :gathering:

#127 Tai Lung_

Tai Lung_
  • Гости

Публикувано: 21 октомври 2011 - 20:30

:huh1: Бях забравил, че тайчи дихателите и въобще ентусиастите си мислят, че светът започва от тях и всички са длъжни да откликват на емоционалноста им....и когато няма респонс на трепетите им почват да остроумничат...
...а иначе не казвам, че не е чувал и за нищо не става..просто това не е тай чи, а изглежда като тай чи... ти попита... аз ти казах...ако нещо не ти харесва...не е при мен проблема...

ПП. Интересно е да дефинираш, кои сме НАС и кои си ТИ......Това може и да не го правиш....нито е задължително, нито някой го интересува...ей така приказка да става. :gathering:

Съгласен съм. Важното е приказка да става. За това ето дефинирам:
-Въпростият "Аз"-отскоро навлизащ в сферата на Тайдзицюан с желание за нови знания. В никакъв случай светът не започва от въпросният "Аз". Остроумието го смятам за моя положителна черта.

-Въпросните "Вие"(или известни още като "Богоизбраните" както ви наричат в един друг форум)-Хора с по-голям опит в БИ, но с гадния навик да се правят на интересни на тези със съответно малко опит. Не знам кой впечатлявате така :).

Иначе следя форума от доста време и съм забелязал, че "Вие" обичате да храните хората(лошо няма де). И Доктора често го храните, ама за него не може да кажете че няма опит, нали :)?
Без лоши чувства.
Поздрави!

#128 AngelZ

AngelZ
  • Дао
  • 393 мнения

Публикувано: 22 октомври 2011 - 07:17

Съгласен съм. Важното е приказка да става. За това ето дефинирам:
-Въпростият "Аз"-отскоро навлизащ в сферата на Тайдзицюан с желание за нови знания. В никакъв случай светът не започва от въпросният "Аз". Остроумието го смятам за моя положителна черта.

-Въпросните "Вие"(или известни още като "Богоизбраните" както ви наричат в един друг форум)-Хора с по-голям опит в БИ, но с гадния навик да се правят на интересни на тези със съответно малко опит. Не знам кой впечатлявате така :).

Иначе следя форума от доста време и съм забелязал, че "Вие" обичате да храните хората(лошо няма де). И Доктора често го храните, ама за него не може да кажете че няма опит, нали :)?
Без лоши чувства.
Поздрави!

... :coffee: ...казах ти, че това никой не го интересува...
ако има да кажеш или питаш нещо за видеото казвай. Ако имаш да казваш или питаш нещо за тай чи никой тук няма да ти откаже мнение /може и да не е верно, но все пак е друга гледна точка :smile2: /, ако не сме достатъчно ясни можем и да пробваме в Борисовата /обикновенно голяма част от нещата дето си мислим, че стават, когато сме на компютъра не стават в действителност/.... ако пък имаш нужда просто да си лафиш за това какви "ЛОШИ" хора има тук...чати си във въпросния друг форум...

ПП. Вместо да си чатите по разни форуми и да се държите като ученички по-добре отидете да тренирате.
Тайчи не се учи с четене на книги, гледане на клипове и слушане на глупости...тайчи като всяко БИ се учи с ТРЕНИРОВКИ и с търсене и изследване. Не те знам къде и как навлизаш в тайчи, но бъди внимателен с подобни реклами за единствения и автентичния и не знам какъв си, защото единственото автентично нещо, което ще ти се случи е да си пръскаш парите на вятъра и да си губиш времето.
Нищо лично. Със здраве :smoke:

Това мнение е редактирано от AngelZ: 22 октомври 2011 - 07:37

#129 Pei Jun_

Pei Jun_
  • Гости

Публикувано: 22 октомври 2011 - 21:12

Без да съм капацитет в Тай Дзи, относно клипа мога да кажа, че е добре режисиран и добре монтиран. В действителност обаче нещата не стават точно така. Не е толкова лесно да събориш човек, който не иска да пада и не е толкова лесно да хванеш ръце, ръце които не искат да спрат да те удрят. Абе подробности.
Гледам бъка от клипове на този майстор в нета и за Тай Дзи и за Винг Чун.

#130 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 21 декември 2011 - 13:46

Този клип преди го имаше в много лошо качество, а сега го намерих в по-прилично - най-големият син на Ян Ченфу My link

#131 сила

сила

мистър

• Дао
  • 196 мнения
  • От:Добрич
  • БИ:тайдзи, ТКД, бокс, някои оръжия...

Публикувано: 25 юли 2012 - 09:39

Тайдзи стил Чън срещу стил Лиумън спаринг. Дали тайдзицюан е ефективно, клипът показва ясно. Друг е въпросът, че за да има ефект Тайдзицюан, трябва да се тренира правилно и особено да се набляга на физическата работа.

Още един клип с Ван Джандзюн. От предаването Улин Дахуей, този път срещу друг представител на Чън шъ Тайдзицюан.

Това мнение е редактирано от сила: 25 юли 2012 - 09:55

#132 Nezumi-Otoko_

Nezumi-Otoko_
  • Гости

Публикувано: 17 август 2012 - 15:47

Това ми мяза на китайски вариант на американските кеч борби в WWA и WWF. Приятно впечатление прави че майстора с червените одежди е прозрял първото правило за доброто тай-чи -> да тежи около 100 кг без много сланина.

#133 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 17 август 2012 - 16:53

Това ми мяза на китайски вариант на американските кеч борби в WWA и WWF.

Точно това си е Качена снимка Няколко страници по-напред в темата вече са коментирани подобни "състезания".

#134 Nezumi-Otoko_

Nezumi-Otoko_
  • Гости

Публикувано: 18 август 2012 - 13:12

Точно това си е Качена снимка  Няколко страници по-напред в темата вече са коментирани подобни "състезания".

Постовете назад са доста стари и не всички линкове работят, може да съм пропуснал нещо, извинявам се. Само че тези последните клипове са от нещо което се нарича "У-Шу шампионат" и се поднася с обяснението че тук се вижда ефективността на Тай-Чи. Поправете ме ако греша, но това което видях е "договорена практика" и за никаква ефективност не може да става в този й вид. За да накараш да се преметне 100 килограмов човек с лоу кик трябва да си доста по добър от тези двамата от клиповете и противника ти да е някакъв тюфлек.Това нещо дразни, защото свестен тай-чи спаринг трудно може да се види, а това което се показва обикновено е нагласено. Никой не може да ме убеди че 20-30 и повече килограма по-лек от мен човек ще успее лесно да ми оплете\заключи ръцете и да отскачам от него като топка. Когато тежах само колкото тези момчета от клипа имах възмажност да се нарадвам какво казва науката физика по въпроса. По време на спаринг бях ударен в гърдите с удар с крак със скок и завъртане на 360 градуса и човека просто отскочи от мен и се просна на земята - дори не успя да ме спре, само ми забави движението напред. Удара естествено не беше силен на 100%, но който го е правил знае че контрола на силата при това изпъление не е кой знае колко голям и тласъка си го бива. Причината за случката си я изясних по-късно, когато разбрах че имаме около 27 килограма разлика в теглото в моя полза. Правил съм подобни тай-чи техники на тези "с отскачащия противник" с човек с мойте килограми и резултата е съвсем различен. Първо че не може да се получи такава плавност когато другия се запъне. От плавни кръгове всичко замязва на здрава борба в която физическата сила играе изключителна роля и това с отскачането става само ако се стегнеш и решиш да не се съпротивляваш. В края на краищата по-слабия физически губи, просто защото няма сили да си изпълни техниката. Не приемам обяснението че така техниките не се били правели,а посочвам наблюдението че ако някой приблизително с твойто тегло и сила реши да не ти позволи да направиш подобна техника то така й ще си останеш заклещен в желанието си да направиш нещо което не става. Друг е въпроса ако с тези техники се тренира нещо съвършено различно - само не мога да разбера какво тренира тогава този който отскача назад - гони кариера в киното ли? Сега, онова с енергиите ми е ясно, ама ще ме прощавате - някои хора му отдават върде много голямо значение. Има хора с много висико  ниво и контрол на енергията и без да се занимават специално с нея. И просто техники които искат години практика не могат да да се приложат срещу такива хора поради "технически" причини. Това го казвам само във връзка с "ефективността" и нещата, които виждам по клипчетата, които не ми се покриват особено.

#135 AngelZ

AngelZ
  • Дао
  • 393 мнения

Публикувано: 18 август 2012 - 19:00

Постовете назад са доста стари и не всички линкове работят, може да съм пропуснал нещо, извинявам се. Само че тези последните клипове са от нещо което се нарича "У-Шу шампионат" и се поднася с обяснението че тук се вижда ефективността на Тай-Чи. Поправете ме ако греша, но това което видях е "договорена практика" и за никаква ефективност не може да става в този й вид. ........................

...очевидно е, че това е шоу...все едно да обсъждаме кеча по телевизията....нещата са ясни хората правят цирк..и кинти...
....що се отнася до другите размисли...горе долу съм съгласен...теглото има значение...но не съвсем....и невинаги......... при разлика в уменията теглото може и да е недостатък...а и техниките не се правят когато на теб ти харесва, а когато противника е разбалансиран...при това положение теглото не е от голямо значение...
Поздрави

#136 Борил Караиванов

Борил Караиванов
  • Дао
  • 154 мнения

Публикувано: 18 август 2012 - 20:17

...а и техниките не се правят когато на теб ти харесва, а когато противника е разбалансиран...при това положение теглото не е от голямо значение...

Разбалансиран, би трябвало най-общо да означава, че тялото не е в устойчив/статичен баланс на собствената си гравитационна тежест. Това от своя страна би трябвало да означава, че човек с по-голямо собствено тегло в неравновесие пада по-тежко от човек с по-малко собствено тегло. Разбира се, целта е да му се помогне в това падане. Да не бъркам някъде?
Знанието е сила!

#137 AngelZ

AngelZ
  • Дао
  • 393 мнения

Публикувано: 18 август 2012 - 20:42

Разбалансиран, би трябвало най-общо да означава, че тялото не е в устойчив/статичен баланс на собствената си гравитационна тежест. Това от своя страна би трябвало да означава, че човек с по-голямо собствено тегло в неравновесие пада по-тежко от човек с по-малко собствено тегло. Разбира се, целта е да му се помогне в това падане. Да не бъркам някъде?

да.....ако приемем, че две тела с различна маса падат при равни други условия, то може да се очаква, че тялото с по-голяма маса ще срещне повърхността с по-голяма сила в точката на контакт /отчитайки вторият закон на Нютон F=m.a [kN}..................Mutationem motus proportionalem esse vi motrici impressae et fieri secundum lineam rectam qua vis illa imprimitur/,
......то твърдението е напълно коректно...
ако продължим в същата посока можем да изведем следната зависимост за БИ ...."за да сработи вторият закон на Нютон първо трябва да се приложи първият.........Corpus omne perseverare in statu suo quiescendi vel movendi uniformiter in directum, nisi quantenus a viribus impressis cogitur statum illum mutare".
........това може да се нарече ...следствие на АНГЕЛКачена снимка

ПП. Поуста ми коментираше вазимодействието между две "тела" с различни маси и различни умения....и това, че ако "телата имат еднакви умения, но различни маси, то предимството ще е на страната на по-тежкото......
....а не резултатите от падането на две тела с различни маси....
ако съм бил неясен надявам се сега да съм...
Поздрави

Това мнение е редактирано от AngelZ: 18 август 2012 - 20:49

#138 Борил Караиванов

Борил Караиванов
  • Дао
  • 154 мнения

Публикувано: 18 август 2012 - 21:40

С малко повечко обяснения е по-ясно.
Знанието е сила!

#139 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 19 август 2012 - 10:19

да.....ако приемем, че две тела с различна маса падат при равни други условия, то може да се очаква, че тялото с по-голяма маса ще срещне повърхността с по-голяма сила в точката на контакт /отчитайки вторият закон на Нютон F=m.a [kN}..................Mutationem motus proportionalem esse vi motrici impressae et fieri secundum lineam rectam qua vis illa imprimitur/,
......то твърдението е напълно коректно...
ако продължим в същата посока можем да изведем следната зависимост за БИ ...."за да сработи вторият закон на Нютон първо трябва да се приложи първият.........Corpus omne perseverare in statu suo quiescendi vel movendi uniformiter in directum, nisi quantenus a viribus impressis cogitur statum illum mutare".
........това може да се нарече ...следствие на АНГЕЛКачена снимка

ПП. Поуста ми коментираше вазимодействието между две "тела" с различни маси и различни умения....и това, че ако "телата имат еднакви умения, но различни маси, то предимството ще е на страната на по-тежкото......
....а не резултатите от падането на две тела с различни маси....
ако съм бил неясен надявам се сега да съм...
Поздрави

Ангеле, човек като ти чете научните анализи може да си помисли, че всичко в бойните изкуства са математически формули и хамалски действия Качена снимка ! Това е в следствие на професионалните деформации и даскалския манталитет за назидателни лекции за профани (то и при Бай Коце се наблюдават подобни девиации, но той има поне повече чувство за хумор Качена снимка ). Онзи, който се е занимавал по-дълбоко с нещата, извън фантазиите за свръхенергии и прекалена философия би трябвало да знае, че има и други нива в тези неща. В Кунг-Фу, а и в други бойни изкуства си има и езотерични знания и те са на границата между наука, философия и религия. Това съществува и не трябва да се отрича с лека ръка. Правилната формула е в хармоничното съчетание на ТЯЛО, ТЕХНИКА И ДУХ. Баш проблемът ви е (там на част от групата адепти; не го казвам саркастичо, а подсещащо Качена снимка ), че пренебрегвате древните писания по въпроса и се предоверявате само на личните си усещания, ниво на практика и разбиране. Само, че както се сещаш бойните изкуства не сме ги измислили ние, а те са продукт на стотици поколения майстори от миналите епохи, когато от това е зависел животът им, а не като днес (хоби за приятно прекарване на свободното време и осмисляне на живота). Умишлено няма да навлизам тази тема, но все пак желателно е да се подчертае и това, както и едностранчивата тренировка наблягаща само на отделни елементи от цялото. За начинаещите пък е достатъчно наистина по-здраво да тренират по правилния начин и методика! Качена снимка Казаното в никой случай не смятам, че е нещо "от последна инстанция"; водим си културна дискусия и всички мнения по въпроса са добре дошли. Качена снимка

Това мнение е редактирано от Доктора: 19 август 2012 - 10:26

#140 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 19 август 2012 - 10:34

http://www.youtube.com/watch?v=70r7zDp_VVU&feature=related

Тайдзи стил Чън срещу стил Лиумън спаринг. Дали тайдзицюан е ефективно, клипът показва ясно. Друг е въпросът, че за да има ефект Тайдзицюан, трябва да се тренира правилно и особено да се набляга на физическата работа.

Още един клип с Ван Джандзюн. От предаването Улин Дахуей, този път срещу друг представител на Чън шъ Тайдзицюан.

http://www.youtube.com/watch?v=vdHoCspkphI

Клиповете са доста илюстративни и подходящи за популяризация на Тай-Дзи-Цюан. Тия, които ги критикуват, по-добре е да обърнат внимание на факта, че подобно представяне на изкуството е доста по-адекватно и възприемчиво за по-широката част от зрителската аудитория (включително и за деца и жени) от тъпите рингови борби с безкраен травматизъм и сбъркана ценностна система (арогантност, агресия, тотална комерсиализация и цинизъм Качена снимка Качена снимка ). Повече от очевидно е, че правилникът силно ограничава бойците, но така пък се избягва излишния травматизъм и агресия, а и ако познавате философията на Тай-Дзи-Цюан подобен подход е напълно в духа на изкуството!