Към съдържанието

Снимка

Плевен - бойни изкуства

• Please log in to reply
В темата има 60 мнения

#1 lutgulajn

lutgulajn

Титла на потребителя нулева

• Изпитателен Срок
  • 4 мнения
  • От:Плевен
  • БИ:Индианска Чулукуа

Публикувано: 29 октомври 2004 - 10:22

Кажете някоя зала (за Айкидо)бре хора, немога да си намеря и немога да тренирам :(((
Много ще сам ви благодарен! :)

#2 Новия

Новия

Е.Германов

• Дао
  • 642 мнения
  • От:някъде наоколо
  • БИ:Граплинг и от време на време Айкидо

Публикувано: 29 октомври 2004 - 13:03

Даниел Адамов - 1 ви дан
тел.899450911
Успех

#3 Pantalei

Pantalei
  • Дао
  • 325 мнения

Публикувано: 14 ноември 2004 - 00:19

Аз съм от Плевен,ще ти кажа за всичко което знам :D Понеже тренирам Джийт кун до ще започна с това.
1.Джийт кун до и Филипински Бойни изкуства - Международен институт по бойни изкуства и специални тактики - www.imasti.org - Залите ни са две.Едната зала е в Пощата на Сторгозия на втория етаж,тренировките са Понеделник,Сряда и Петък(тези тренировки са водени от инструктор),има и допълнителни тренировки по желание във Вторник и Четвъртък(тези тренировки са свободни - може да използваш чувалите и др. екипировка за бойни изкуства или да отработваш информация с партньор,също може да използваш наличните гири и щанги за силова подготовка),т.е залата на Сторгозия е обурудвана.Часа за тренировки е от 19:30 до 21:00. Таксата е 20 лв за минимум трите основни тренировки,ако идваш и на свободните - таксата остава същата.
Втората ни зала е на Дружба в уч-ще Климент Охридски(известно като Ламби Кандев) на първата спирка на Дружба.Тренировките са само Понеделник и Сряда(водени от инструктор).Часа е от 18:30 до 20:00.Таксата е 15 лв.Ако ти живееш на Дружба можеш да посещаваш двете тренировки там,а през останалите дни ако имаш желание и време можеш да посещаваш залата на Сторгозия,таксата остава непроменена.Залата на Дружба е необурудвана.
2.Кикбокс - кикбокс клуб Скорпион - Залата се намира до стадион Слави Алексиев.Таксата е 20 лв.Тренировките мисля че са сутрин от 10:00 и следобед от 16:30.Така че ако си първа смяна на училище можеш да ходиш следобяд,а ако си втора да ходиш сутрин.Залата е обурудвана.
3.Карате до шотокан - Карате клуб Петромакс - Залата е до дискотека Анаконда в Спартак.Таксите и часовете не са ми известни ,но мисля че и там е 20 лв. и май а вечер.Залата е обурудвана.
4.Айкидо - незнам на коя организация са представители(защото в БГ са няколко).Тренировките са някаде по училищата по едно време бяха в Йордан Йовков.За сегащното им местонахождение не съм сигурен може още да са там.Незнам таксите и тренировките.
5.Има и бокс в Спартак - за там незнам нищо
6.Таекуон до - клуба май се казваше Атила назнам какво таекуондо е ITF или WTF.Залата също е някаде в Спартак.Такси,дни,часове на тренировките - нищо незнам.
Единствената информация за която съм сигурен на 100% е за Джийт кун до защото това тренирам,за другите зали може да имам грешки :)
Поздрави и дано съм ти бил полезен :up: :yin-yang:
Ako iskate da uspeete - 4estnost,postoqnen trud i polojitelno mislene.
Pravi kakvoto trqbva puk da stava kakvoto shte!Mejdunaroden institut po boini izkustva i spetsialni taktiki - www.imasti.org

#4 Topalski

Topalski
  • Кик-бокс
  • 1539 мнения

Публикувано: 14 ноември 2004 - 17:03

значи за Скорпион тренирожките са вечер от 17:30 но ако си с работа като моята може да отидеш и по късно! аз ходя към 6 и стоя до 7:30! Камен Пенчев е добър треньор и като световен шампьон може да му се довериш!!!! за Петромакс само добри неща знам! Русалин Русалинов е 6 дан и е един от големите в Бг! един от най-силните клубове в нашата татковина! Атила са ITF но не знам сега в какво састояние са! аз сам тренирал там 3-4 години от 94 и беше много силен тогава! за другите не знам нищо!
Когато има мърша тигърът стои гладен!

#5 mitkohp

mitkohp

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 0 мнения
  • БИ:Айкидо

Публикувано: 14 ноември 2004 - 20:49

1. Клуб по Айкидо към БАА - Плевен
(Българска Айкидо Асоциация) -
инструктор сенсей Даниел Адамов - 1 дан
място: училище Йордан Йовков - бившата Математическа Гимназия -Гео Милев
време:понеделник,сряда,четвъртак и петък от 19:30 до 21:00
неделя от 18:00 до 19:30 медитация и работа с бокен

#6 Дрънкън_Мастър

Дрънкън_Мастър

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 1 мнения
  • БИ:само 2 месеца съм ходил на тай-чи...

Публикувано: 18 април 2006 - 18:39

Аз съм от Плевен и търся някъде, където да тренирам кунг-фу.
Ако можете да ми помогнете, ще съм ви много благодарен! :D
И също така ако може някой да ми каже от къде мога да си намеря самоучител по китайски?

#7 daisy_g

daisy_g

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 0 мнения
  • БИ:айкидо

Публикувано: 24 август 2006 - 19:54

1. Клуб по Айкидо към БАА - Плевен
(Българска Айкидо Асоциация) -
инструктор сенсей Даниел Адамов - 1 дан
място: училище Йордан Йовков - бившата Математическа Гимназия -Гео Милев
време:понеделник,сряда,четвъртак и петък от 19:30 до 21:00
неделя от 18:00 до 19:30 медитация и работа с бокен

Актуална ли е тази информация към днешна дата?

#8 MitniK

MitniK

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 4 мнения
  • БИ:boxing

Публикувано: 15 януари 2007 - 18:19

Интересуваме дали в Плевен има някакво място където се практикува Кендо :confused: (не само мене а и няколко приятели)

#9 yalishanda9

yalishanda9

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 6 мнения
  • БИ:У-шу

Публикувано: 03 юли 2007 - 14:09

Здравейте! Кендо съм виждал преди година две тренираха в градинката зад общежитията (студентските), даже в двора на климент охридски училището бяха, ама скоро не съм ги виждал.

Аз търся фенове за тренировки по ушу-- да се събираме и да тренираме заедно, нещо като приятелски клуб. Ако има желаещи да пишат!!!
AB

#10 Дрънкън_Мастър

Дрънкън_Мастър

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 1 мнения
  • БИ:само 2 месеца съм ходил на тай-чи...

Публикувано: 04 юли 2007 - 01:06

yalishanda9, аз съм навит! От 1 септември съм си в Плевен и ще съм на разположение за тренировки! :D Леле от кога чакам такава възможност да уча ушу! :wooow:
Казвам се Иван, можеш да се свързваш с мен чрез профила ми от сайта! Поздрави! :)

#11 De_Ni_

De_Ni_
  • Гости

Публикувано: 28 ноември 2007 - 14:10

Здравейте аэ сеъм от Плевен и искам да ви попитам случайно да энаете дали има тренировки по нинджуцу в Плевен?Ще съм ви много благодарна! :clap: [color=#CC0000][i][font=Arial][font=Arial]

#12 katana_

katana_
  • Гости

Публикувано: 28 ноември 2007 - 17:05

Здравейте аэ сеъм от Плевен и искам да ви попитам случайно да энаете дали има тренировки по нинджуцу в Плевен?Ще съм ви много благодарна! :clap: [color=#CC0000][i][font=Arial][font=Arial]

веднага мога да ти кажа,не само че в плевен няма нинджуцу,няма никъде в българия-за справка има теми за нинджуцу във форума

#13 De_Ni_

De_Ni_
  • Гости

Публикувано: 28 ноември 2007 - 17:40

Съжалявам че влизаме в спор но има в България виж сам http://www.bassai.org/ но е прекалено далеч от Плевен. И эатова много се надявах така като съм от скоро в Плевен и не го поэнавам някой който энае нещо да ми каже. :huh: :huh:

Това мнение е редактирано от De_Ni: 28 ноември 2007 - 17:44

#14 Azazel_

Azazel_
  • Гости

Публикувано: 28 ноември 2007 - 18:26

а сега ти виж това :wink: :

Тъъъй...
Пиша това в отговор на редица изказвания от темата Група нинджуцу.
Първо, самата тема е крайно безсмислена: нито се практикува такова нещо, нито има файда да се отваря група "тайджуцу" или "Буджинкан" или нещо от сорта, защото ще има двама-трима души в нея.
С долунаписаното нямам намерение да се заяждам с когото и да било, просто не позволявам моето име и това на мои приятели да се намесва от хора, които нямат общо с нас.

Към Валентин:

Явно си пренебрагнал това ми мнение, написано лично за теб, за да спреш да редиш идиотщини:
Позволяваш си да говориш от името на хора и организации, с които не само, че нямаш нищо общо, ами и хабер си нямаш с какво се занимават.
Не те знам какво "нинджуцу" искаш да тренираш, но искам да те уведомя, че в Буджинкан ще поудариш на камък. Виждам че грам разлика не правиш между двете и предизвикваш закономерна реакция от страна на "общественото мнение".
Научи се да четеш и като събереш достатъчно инфо, коментирай. Именно в този ред.
Каквото искаш да равиваш - развивай, аз нямам проблем с това. Развивай си "нинджуцу". Измисли си го сам ако искаш. Прави каквото ти е кеф, категорично не ме засяга. Но ако искаш да имаш нещо общо с Буджинкан и с тези, които го представляваме в България, трябва да отговаряш на определени стандарти на поведение. Ако не ти изнася, ходи на семинари в чужбина, - Буджинкан е достатъчно разпространена школа в Европа и по света - защитавай степени и води тренировки. Учи. Но не си позвалявай да говориш от чуждо име и да намесваш хора, които не познаваш.
1. Буджинкан нинпо тайджуцу не е нинджуцу.
2. Не съществува никакво "съвременно нинджуцу".
3. Това, което си написал не се отнася по никакъв начин към Буджинкан Доджо и неговите представители в БГ, ти не си никой, за да говориш от тяхно име. Ако си организираш сам нещо, не споменавай нашите имена. Обадих се онзи ден на Тихомир и той каза, че е говорил през пролетта с момче от София по принцип какви са условията за отваряне на група и той при какви условия би се ангажирал да води тренировки извън редовните му. Само че, понеже аз съм шидоши-хо за София от 2005, тези неща теоретично трябва да минават през мен. Не си спомням да си ме търсил... Тихомир е шидоши-хо за цяла България (с втори дан), аз съм представител на Буджинкан в София (1 дан). Така сме се организирали. На мен не ми е споменавал изобщо за теб и категорично не те е оторизирал да събираш група от негово име, ръсейки простотии във форума. Ти ако искаш да си направиш отделна група, направи си, не ме засяга. Но пак - не говори от името на организации, клубове и хора, които не познаваш.
Ако някой много държи аз да се легитимирам, мога да покажа дипломи, членски карти и т.н. Познават ме достатъчно хора във форума, тренирали са с мен и аз с тях. Знае се къде, с какво точно се занимавам и т.н. Залата ми е отворена - който има желание да види какво правим, няма проблем да го направи, не се крия от никой. Нямам претенции, че съм постигнал кой знае какво или, че моето БИ е супер хипер мега смъртоносно и незнам какво. БИ като всяко друго, със съответната традиция и специфики. Работата не в това, какво име си си лепнал, а що за хора практикуват системата и как се отнасят към другите. Замисли се върху това.

Към катана:
А грешката тук си е наша.

Към останалите участници в "дискусията":
На въпросите ви до голяма степен сме отговорили отдавна с РюДа. Ако, след като прочетете мненията в темите, имате още въпроси относно Буджинкан, тайджуцу и т.н., аз съм насреща. На лични, в темата, както искате. Може да пробвате с гугъл и уикипедия, и там има достатъчно. Стига да има кой да чете.

ПП. Извинявам се, станала е неква тъпотия и мнението ми се е публикувало преди да го завърша. Моля изтрийте горното и оставете това.

и друг път да четеш наред :)
По-здрави

Това мнение е редактирано от Azazel: 28 ноември 2007 - 18:56

#15 бахур

бахур

Баш Нинжааа мастър

• Дао
  • 97 мнения
  • БИ:бокс,борба,всекъв бой

Публикувано: 29 ноември 2007 - 09:12

ааааааааааа,няма ниджуцу в България,но има нинжуцуууу,и група нинжааа... та ако някой се интересува :super: :boxing: :shuriken: :hysterical:
п.п. упсссс,сега видях кой набор е детето,извинете ме няма повече

Това мнение е редактирано от бахур: 29 ноември 2007 - 09:13

адът не е по лош от рая,особено ако си се родил в него

#16 Pyro

Pyro

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 2 мнения
  • БИ:Бокс

Публикувано: 03 януари 2008 - 20:58

Аз искам да питам само за джудото - отидох до Лазер Станев и там ми казаха ,че няма подобно нещо. След това се опитах да изпратя е-мейл на tova_sam_az@gbg (или нз как точно беше - но на някой др сайтове този е-мейл беше даден за контакт) и ми пише ,че е-мейла не съществува. Някой има ли някакво допълнително инфо или наистина вече няма джудо в Плевен?

#17 Казана_

Казана_
  • Гости

Публикувано: 08 януари 2008 - 15:35

и аз също бих побвал някакво бойно искуство :) фен съм на японските да знаете каде мога да намера зала и за какви пари :chinese:

#18 Казана_

Казана_
  • Гости

Публикувано: 12 януари 2008 - 19:31

Гледам нещо няма много плевенчани но ще задам малко по-нормален въпрос Какви БИ се тренират в Плевен каде мога да намера залите и ако знаете колко е месечната такса :kenshin: :chinese:

#19 Topalski

Topalski
  • Кик-бокс
  • 1539 мнения

Публикувано: 12 януари 2008 - 20:51

Гледам нещо няма много плевенчани но ще задам малко по-нормален въпрос Какви БИ се тренират в Плевен каде мога да намера залите и ако знаете колко е месечната такса :kenshin: :chinese:

Кикбокс има в клуб Скорпион. Залата е до Стадион Плевен (Бившия Слави Алексиев) точно срещу автомивката на Гергушки. Треньор е Камен Пенчев световен шампио за 1995 г. Според мен най-силния клуб в България в момента с най-добрия треньор! От там тръгнах аз.......и ако има начин бих се върнал......спомени!!!
Таксата е 20 лева ! Тренировките са за начинаещи от 16 напредналите от 17:30 всеки ден! Има и сутрин от 10 00

Това мнение е редактирано от Topalski: 12 януари 2008 - 21:22

Когато има мърша тигърът стои гладен!

#20 Казана_

Казана_
  • Гости

Публикувано: 12 януари 2008 - 20:56

Кикбокс има в клуб Скорпион. Залата е до Стадион Плевен (Бившия Слави Алексиев) точно срещу автомивката на Гергушки. Треньор е Камен Пенчев световен шампио за 1995 г. Според мен най-силния клуб в България в момента с най-добрия треньор! От там тръгнах аз.......и ако има начин бих се върнал......спомени!!!
Таксата е 20-30 лева не сам сигурен! Тренировките са за начинаещи от 16 напредналите от 17:30 всеки ден!

благодаря но търся нещо по азиатско :yin-yang: но се пак благодаря за информацията