Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Винг Чун във Варна ,къде?

• Please log in to reply
В темата има 69 мнения

#1 Фен

Фен

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 13 мнения

Публикувано: 13 ноември 2004 - 10:25

Здравейте искам да попитам дали някой знае за клуб по Винг Чун във Варна?

#2 КОСТАДИН МИХАЙЛОВ_

КОСТАДИН МИХАЙЛОВ_
  • Гости

Публикувано: 15 ноември 2004 - 17:33

Съжалявам но нямам информация, ако има и се разбере за какво става въпрос моля пиши в форума! Поздрави и не се отказвай да търсиш, заслужава си! Внимавай само с системата '' WING TSUN " известна и като (реалната самоотбрана)!

#3 Axel

Axel

Нов участник

• Дао
  • 8 мнения
  • БИ:Винг Чун

Публикувано: 22 ноември 2004 - 21:48

Дам и аз искам да разбера къде във Варна Има школа , защото ще се местя там и трябва да знам предварително.Неразбирам онова изречение "Внимавай само с системата Винг Чун" :huh: .Какво да се внимава.Всеки започващ да тренира е наясно с какво се захваща.

#4 Фен

Фен

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 13 мнения

Публикувано: 23 ноември 2004 - 09:12

Axel във Варна има само Bagua и Sin-i при Shun Fei във Спортната зала и Станчо Станчев ,
пак във Спортната зала и при Йорданов Михалчев na http://heylun.hit.bg/
v dom Mladost

#5 Iyeasu

Iyeasu

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 15 мнения
  • От:София
  • БИ:Вонг Шун Люн Винг Чун

Публикувано: 15 януари 2005 - 16:02

Ако някой разбере нещо относно ВингЧун или Джит Кун До във Варна да каже, ей!
:chinese:
Dixi!

#6 Iyeasu

Iyeasu

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 15 мнения
  • От:София
  • БИ:Вонг Шун Люн Винг Чун

Публикувано: 19 февруари 2005 - 00:28

Отидете на страницата на Винг Чун - България - http://www.wingtsun-bg.com

Там има един неработещ линк *Варна* при школите.

Престава си нямам какво означава!!
Dixi!

#7 ЗеленСамурай_

ЗеленСамурай_
  • Гости

Публикувано: 14 юни 2006 - 22:37

Свързах се с дадения на официалната страница номер и ми казаха че наесен вероятно ще започнат отново във Варна.Стискам палци :D

#8 VingTsun1

VingTsun1

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 1 мнения
  • БИ:Ving Tsun

Публикувано: 20 юни 2006 - 15:16

здравей, във варна няма май но в софия и пловдив има. ти тренирал ли си преди винг чун

#9 severnakorona_

severnakorona_
  • Гости

Публикувано: 21 юни 2006 - 20:54

Здравейте!
Във Варна мислим да започнем през есента на 2006 г. Проблемът за сега е със намирането на зала или някакво помещение в което да тренираме. "ЗеленСамурай" сигурно ти ми се обади да ме питаш. По точно няколко човека ми се обадиха и един ми писа "смс". Виждам, че има интерес. Проблемът е само със залата засега. Ако може някой да ми помогне. Като начало може да е нещо по малко. За тренировките не се изисква много място както е при другите БИ. Давам и моб.тел. за връзка: 089/9-450-481

#10 SIFU_

SIFU_
  • Гости

Публикувано: 02 октомври 2006 - 08:44

Школата по WingTsun във Варна открива врати на 3 октомври 2006 година.
Заниманията ще са 2 пъти седмично засега - във вторник и неделя в залата на дом Младост, до автогарата.
За повече информация се свържете с представителя ни на телефон - 089 9450481.

#11 severnakorona_

severnakorona_
  • Гости

Публикувано: 04 ноември 2006 - 14:52

Тренировки по Wing Tsun във Варна:
Дом "Младост"
вторник-18.00-19.00 ч.
неделя-15.00-17.00 ч.

#12 куция

куция

Лао Ду

• Дао
  • 61 мнения
  • БИ:жик так

Публикувано: 06 ноември 2006 - 17:48

ВИНГ ЧУН на ниво в България НЯМА може само да поспортувате.Гледал сам изявления на нашите родни майстори те трябва първо да се научат да стоят на краката си.
Четете бързо защото модераторите бързо трият тука

#13 SIFU_

SIFU_
  • Гости

Публикувано: 06 ноември 2006 - 22:49

Знаете ли, вчера се върнах от 10 дневен интензивен семинар в Германия в замъка Лангенцелт и това, което наблюдавах като ниво там не се различаваше много от това в България. Имаше и по-добри, но имаше и не толкова добри...
Но щом каза Куция, явно е така.
Сега ще каже и Сакатия, после Слепия, а накрая ще е.. кой знае кой.

#14 куция

куция

Лао Ду

• Дао
  • 61 мнения
  • БИ:жик так

Публикувано: 07 ноември 2006 - 08:19

Знам го тоя замък.Нивото може и да е еднакво но няма нищо общто с това във Азия.Съдя по това че гледах някакви материали със някакъв българин който и понятие си нямаше от биомеханика.Мисля че се казваше нещо от сорта на Пагалев или Магалев даже му викали сифу титла която според това как стоеше на снимките не заслужава.Момчето което ми ги показвваше каза че бил един от най-големите в България по винг чун.Като знам че винг чуна е едно от най-силните БИ,а такива хора го пропагандират ми става много неприятно как разни хора изкарват пари с шарлатания.Та по повод темата във Варна има много силно карате и у-шу(ба гуа и син и мисля бяха стиловете които се преподават там).
Четете бързо защото модераторите бързо трият тука

#15 SIFU_

SIFU_
  • Гости

Публикувано: 07 ноември 2006 - 13:50

Явно Куция е човек, който знае замъка Лангенцелт все едно си е вкъщи, а нивото в Азия и Хонг Конг му е пък толкова ясно, че просто всичко му е ясно...

А за името на инструктора - Сифу Багалев, а това съм аз.
Снимки има доста в интернет, последните с мен и Грандмайстор Керншпехт са в последните два броя на немското списание в интернет (www.ewto.com).
Но и той явно не е в час, щом се снима с такива хора с неясен произход на знанията. Това е явно, защото и той се е объркал след 30 години занимания. Но може и всички да бъркаме, а куцо и сакато да са по наясно, надявам се да е така и пожелавам успех!

А школата във Варна е нова и няма нищо общо с карате или ушу.

Доколкото виждам в темата става дума за хора, които искат да тренират ВингЧун във Варна - заповядайте на посочения адрес, проверете сами.

Успех на всички знайни и незнайни войни.

#16 Kratunko

Kratunko

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 16 мнения
  • БИ:Мрън-ка-ло

Публикувано: 07 ноември 2006 - 17:12

ВИНГ ЧУН на ниво в България НЯМА

Не знам какви са ти източниците, но в България ИМА хора, които се занимават сериозно от доста години с Винг Чун. Изключвам тези, които го "преподават" с комерсиална цел. Сериозните практикуващи не са център на общественото внимание и обикновено не се титулуват сами СИФУ :wink:
Поздрави на всички, които наистина искат да учат това чудесно бойно изкуство! :up:

#17 RAPTOP

RAPTOP

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 6 мнения
  • БИ:УХА-БУХА

Публикувано: 07 ноември 2006 - 19:42

Извиняваи Куция, но ти как разбра че нивото на Винг Чун в БГ е никакво по сравнение с това в Азия, пробвал си ги и двете? И вообште за кои Винг Чун говориш щото има доста различни направления и организации?

#18 SIFU_

SIFU_
  • Гости

Публикувано: 07 ноември 2006 - 22:59

Само да добавя - никой няма право да се титулова Сифу сам!
Това е титла, която се дава официално от Грандмайстора на неговия ученик след определени години тренировка, степени и заслуги.
За това се издава и диплом, на който пише от коя дата дадения човек е Сифу по ВингЧун.
Всеки, който няма този диплома, няма право да се титулова така.

#19 severnakorona_

severnakorona_
  • Гости

Публикувано: 26 ноември 2006 - 21:02

Очаквайте в началото на декември 2006 година семинар по WingTsun със Си-фу Станислав Багалев във Варна!

#20 Black Stone_

Black Stone_
  • Гости

Публикувано: 27 ноември 2006 - 13:38

ВИНГ ЧУН на ниво в България НЯМА може само да поспортувате.Гледал сам изявления на нашите родни майстори те трябва първо да се научат да стоят на краката си.

ти щото си Куция и реши че всички в БГ трениращи Винг Чун също са куци :huh: ..а недей так, има хорица дет си седят на краченцата и си тренират харабийската Винг Чун, ама за тех нема реклами и обяви тип - "елате при нас, ние ще ви научим на истинската самоотбрана!" просто не си видял всичко в БГ. А във Варна верно няма свестна школа по тва нещо..... поне аз така знам :D