Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Винг Чун във Варна ,къде?

• Please log in to reply
В темата има 69 мнения

#21 SIFU_

SIFU_
  • Гости

Публикувано: 27 ноември 2006 - 14:50

Във Варна никога не е имало школа по ВингЧун, затова няма как тя е е била "свестна".
Школата на ЕВТО-България във Варна е от 2 месеца и се води от нашия представител в Добрич - Сихинг Галин, 11 степен. Преди това е имало няколко семинара.

За няколко месеца във Варна тренират повече хора, отколкото на някои места с дългогодишно преподаване, а относно нивото - това е методиката и системата на ЕВТО, която е еднаква за всички школи на организацията в Европа.

Излишно е да се правят коментари на забележки за нивото на даден стил или организация от хора, които имат прякори като "куция".

Успех на всички трениращи!

#22 Black Stone_

Black Stone_
  • Гости

Публикувано: 28 ноември 2006 - 02:35

Във Варна никога не е имало школа по ВингЧун, затова няма как тя е е била "свестна".
......... във Варна тренират повече хора, отколкото на някои места с дългогодишно преподаване, а относно нивото - .............................

Успех на всички трениращи!

...... :up: под "свястна" школа може би се разбира колко човека са излезли с нещо научено от там, и което да им е в полза - разбирай - щом изучават бойно изкуство значи....... :chinese: .... а не че въобще не е имало, не е задължително тя да е била общоизвестна - уважавайте и малките клубове.....
А това че тренират много хора - "..нема лошо баце, щом взимаш паре ..... кво те ......" :wink:
Успех на всички трениращи във Варна! :up:

#23 SIFU_

SIFU_
  • Гости

Публикувано: 20 януари 2007 - 19:40

wingtsun Варна

Школата във Варна има и нова страница, честито!

#24 Eol_

Eol_
  • Гости

Публикувано: 10 декември 2008 - 08:53

Във Варна заниятията са останали само неделя така ли?

#25 Стефан_

Стефан_
  • Гости

Публикувано: 10 декември 2008 - 09:45

Наистина е страно, че в такъв голям град като Варна, Винг Чун(Тсун) е слабо разпространен!?!

#26 Eol_

Eol_
  • Гости

Публикувано: 10 декември 2008 - 14:43

Ako се преместиш тука, или пратиш агентура много ще ме зарадваш да знаеш :)

#27 Стефан_

Стефан_
  • Гости

Публикувано: 10 декември 2008 - 20:44

Eol , Не е нужно да се местя.
Просто се съберете неколко мераклии и ще се видим- имам мейл, имам телефон, има го и даото.

#28 SIFU_

SIFU_
  • Гости

Публикувано: 13 декември 2008 - 01:04

WingTsun ВАРНА

Блок 35,
студентски общежития на Медицински Университет

понеделник, вторник, сряда, четвъртък и петък
от 19.30-21.00 ч.

0894 355740
varna_wt@abv.bg
www.wingtsun-varna.hit.bg

Школата във Варна вече има нова зала, 200 м2, която е предоставена от Медицинския Университет.
Заповядайте!

#29 Стефан_

Стефан_
  • Гости

Публикувано: 17 февруари 2009 - 15:10

WingTsun ВАРНА

Блок 35,
студентски общежития на Медицински Университет

понеделник, вторник, сряда, четвъртък и петък
от 19.30-21.00 ч.

0894 355740
varna_wt@abv.bg
www.wingtsun-varna.hit.bg

Школата във Варна вече има нова зала, 200 м2, която е предоставена от Медицинския Университет.
Заповядайте!

Абе, Стен Лий, как все на ваште хора им се отваря далавера в университетите :ohmy:
Требва ли да имам висше???

#30 SIFU_

SIFU_
  • Гости

Публикувано: 17 февруари 2009 - 22:22

Не е зъдължително да имат висше, но е желателно.
ВингТчун от 1996 година се тренира в Пловдивки Университет и е нормално и други университети да се заиинтересуват - НСА, Варнеския, Благоевградски...
При нас преподаването е професионално и на академично ниво, публикувот се книги, изследвания и дисертации. Очаквайте скоро и дисертацията на ГМ Керншпехт на български, която ще се защитава в НСА!

#31 Стефан_

Стефан_
  • Гости

Публикувано: 18 февруари 2009 - 08:29

И на каква тема ще е дисертацията???
Ако е за Винг Тсун, кой ще е рецензента???
Прости невежеството ми, но ако се казва "защита на дисертация", това значи ли, че по време на тази защита тя ще може да бъде поставена на съмнение и проверка. Ако е така, кои са опонентите на дипломанта???
Не е заяждане, а чисто любопитство!!!

#32 SIFU_

SIFU_
  • Гости

Публикувано: 18 февруари 2009 - 10:36

Естествено е, че ще има рецензенти, както и научен ръкводител.
За повече подробности може да се отнесеш към НСА и проф Маргаритов, член на ВАК и зам мин на спорта.

#33 gruhal

gruhal

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 13 мнения

Публикувано: 18 февруари 2009 - 11:48

За повече подробности може да се отнесеш към НСА и проф Маргаритов, член на ВАК и зам мин на спорта.

От чисто любопитство - Хайделберг не беше ли нейде около замъка, или човека просто обича много България?

#34 STONE1_

STONE1_
  • Гости

Публикувано: 18 февруари 2009 - 13:30

И на каква тема ще е дисертацията???
Ако е за Винг Тсун, кой ще е рецензента???
Прости невежеството ми, но ако се казва "защита на дисертация", това значи ли, че по време на тази защита тя ще може да бъде поставена на съмнение и проверка. Ако е така, кои са опонентите на дипломанта???
Не е заяждане, а чисто любопитство!!!

На вниманието на Стефан(понеже се интересува)

Подготвям дисертация(темата ... може и да е Винг Чун ... а може и да не, т'ва си е моя работа). Че я защищтавам по некое време догодина на остров Тамбукту. Ще присъства и научният ми екип в състав: асистент Шимпанзели, асистент Горилотиерез, асистент Буземби и ст. асистент Бонго-Бонго отговорник връзки с общественоста.
Последният свири виртуозно на тежка картечница и ще даде специален концерт за опонентите.

За повече информация можеш да се обърнеш към арменския поп.

А сега да те видим кат си толкова отворен :ninja:

От чисто любопитство - Хайделберг не беше ли нейде около замъка, или човека просто обича много България?

Абе ти не си ли чувал девиза: Изберете Българското!

п.с. Извинявай това май беше за киселото мляко :(

#35 Мак Сим

Мак Сим

ПРОГРЕСОР

• Бабаит
  • 1528 мнения
  • От:Гладбах на Нирс
  • БИ:СУБАКС

Публикувано: 18 февруари 2009 - 13:49

А знаеш ли как стана професор :wink:

#36 gruhal

gruhal

Нов участник

• Изпитателен Срок
  • 13 мнения

Публикувано: 18 февруари 2009 - 15:10

Е едва ли ще е за Винг дисерацията...според мен ще е нещо по лека атлетика...например многобой...щото той двубоя нали го покри вече :)

#37 Стефан_

Стефан_
  • Гости

Публикувано: 18 февруари 2009 - 16:56

Стен Лий, веднага ще се свържа с проф Маргаритов, ако бъдеш тъй любезен да му дадеш координатите.
Отговор относно темата на дисертацията не получих.
Какъв рецензент ще бъде проф Маргаритов, ако темата е Винг Тсун/Чун. Това, че е зам.министър не го прави автоматично разбирач по ВТ/ВЧ.
След като, цитирам:

"Очаквайте скоро и дисертацията на ГМ Керншпехт на български, която ще се защитава в НСА!" -какъв е проблема да кажеш темата.
Разбира се, че мога и сам да разбера, но очаквам повече съдействие от теб.

#38 Ppeppi_

Ppeppi_
  • Гости

Публикувано: 21 февруари 2009 - 10:40

Тъй като дискусията пак отива на тема "кой е по-по-най" ще си позволя да добавя и моето мнение - абсолютно безпристрастно.
Керншпехт е голям майстор на ВЧ и от неговите лекции винаги се научават чудесни неща. Така че това че идва за пореден път у нас е в полза на
всички практикуващи. Но има и един съществен момент - майсторът вече е на възраст. Нека му отделим нужното уважение към това което е направил
за развитието на ВЧ и да се поучим от неговия опит, вместо да бързаме да го съдим.

#39 КОСТАДИН МИХАЙЛОВ_

КОСТАДИН МИХАЙЛОВ_
  • Гости

Публикувано: 23 февруари 2009 - 19:24

Тъй като дискусията пак отива на тема "кой е по-по-най" ще си позволя да добавя и моето мнение - абсолютно безпристрастно.
Керншпехт е голям майстор на ВЧ и от неговите лекции винаги се научават чудесни неща. Така че това че идва за пореден път у нас е в полза на
всички практикуващи. Но има и един съществен момент - майсторът вече е на възраст. Нека му отделим нужното уважение към това което е направил
за развитието на ВЧ и да се поучим от неговия опит, вместо да бързаме да го съдим.

Правилно, що се бъркате в кефа на другите?

Всеки има право да се кефи на каквото си пожелае. Кефете се хора, да живее големия кеф!

Това мнение е редактирано от КОСТАДИН МИХАЙЛОВ: 23 февруари 2009 - 19:27

#40 Стефан_

Стефан_
  • Гости

Публикувано: 26 март 2009 - 19:13

Тя работата пак стана ........... трака.
Седя си аз значи в един хотел в Истамбул и понеже нема какво друго да правя разцъквам по дистанционното на ТВ-то и какво мислите, че виждам- моя любим професор, а вервам и на още много други-дай сифу, гранд мастер, доктор хонорис кауза и т.н К.Р.Керншпехт обяснява на зяпналата го от изумление репортерка как аджеба ей тъй на майтап/ то явно това е начина/взел поредната си съкратена форма на лично щестлавие пред името.
Щях да си гриза ноктите от яд, че на мен не ми се е отволрил парашута-тихо и кротко, ако цялата работа не беше една голяма кофа с л...а.
Както любезно ни информира Стенлито, който има интерес да се обърне лично към зам.министеро на спорта-проф.Маргаритов.
Ами,след известни перипетии успях да се свържа с въпросното зам.министърче, което бе така любезно да ме излъже/разбира се след като се представих по надлежния ред/, че видиш ли тоя-порфесора де- още не е ясно за какво ще защитава дисертация и още по-малко е ясно кога това ще стане.
Иначе-да,той му е ръководител, и да-той, като голям приятел на бойните изкуства ще ме информирга лично за въпросната защита, за да мога да присъствам и както той се изрази, ако има опоненти, да стане една наистина истинскъл защита на дисертация.
Евала Стенли, Евала и на зам.Министеро, за страхотния начин по-който за пореден път сложихте личните си келепири, пред авторитета на националното образование. Вие сте тези, които направихте Д.Х.К. човек без висше образование, и пак вие продължавате да го ухажвате с научни степени.

ДОКОГА!!!!!!!!!!!!!???????????????????????