Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Винг Чун във Варна ,къде?

• Please log in to reply
В темата има 69 мнения

#61 адонис_

адонис_
  • Гости

Публикувано: 12 юли 2010 - 19:06

[quote name='Стефан' date='11 Юли 2010 - 10:14' timestamp='1278828898' post='446674']
Адонис, малко си краен - не мислиш ли.
Човекът, ако искаше да ходи на танци, щеше да си пише във форумите за танци. След като пише тук, значи се интересува от БИ, а не от балет. Някак си не отива на един практикуващ БИ, още повече на човек с толкова разнообразни интереси/ гледам, че под ника си си изредил 4-5 различни БИ/да се изказва с толкова сарказъм по отношение интересите на другите.
Просто акцентирах върху написаното и мисълта ми беше, че като искаш да тренираш наистина БИ, каквото и да е то трябва поне малко от малко да имаш хъз за някакъв сблъсък в битка. все пак нали затова наименованието е Бойно изкуство:). А ако е само за кеф и разпускане след работа... има и много други неща дето да не те карат да се замисляш за схватки и т.н. Иначе, що се касе до БИ, мисля че избора за ВЧ е най- подходящия:)
Поздрави!

#62 titaniumman_

titaniumman_
  • Гости

Публикувано: 12 юли 2010 - 23:07

Какво е мики кунг фу? (Това пише под Adonis). Да не е анимационно кунг фу?

#63 SIFU_

SIFU_
  • Гости

Публикувано: 13 юли 2010 - 11:48

На 16-17 и 18-ти юни 2010 във Варна ще има ВингТчун семинар на ЕВТО-България в залата ни в блок 35 на медицинските студентски общежития.
Заповече информация - обадете са на организаторите от ВТ Варна
0894355740
varna_wt@abv.bg

#64 адонис_

адонис_
  • Гости

Публикувано: 13 юли 2010 - 19:13

Какво е мики кунг фу? (Това пише под Adonis).  Да не е анимационно кунг фу?

Мико кунг фу е наименованието на метод за изучаване на Винг Чун. Идва от Миленко Козлица, към който стриктно се придържаме и всеки практикуващ Винг Чун , много добре трябва да знае кой е той. Метода се придържа към принципите на изучаване по Вонг Шун Люн /Вонг- системата/. За повече инфо могат да се погледнат слените сайтове:
1. http://www.  jz-kungfu.com/
2. http://www.vingtsun-.../bg/default.htm
3.http://www.vingtsun-kungfu.com/
А за истински интересуващите се, за да разбрат какво е точно и какво представляват тези методи е най- добре да посетят провежданите тренировки за да видят за какво става въпрос:)
Поздрави!

#65 Стефан_

Стефан_
  • Гости

Публикувано: 14 юли 2010 - 22:04

Мико кунг фу е наименованието на метод за изучаване на Винг Чун. Идва от Миленко Козлица, към който стриктно се придържаме и всеки практикуващ Винг Чун , много добре трябва да знае кой е той. Метода се придържа към принципите на изучаване по Вонг Шун Люн /Вонг- системата/. За повече инфо могат да се погледнат слените сайтове:
1. http://www.  jz-kungfu.com/
2. http://www.vingtsun-.../bg/default.htm
3.http://www.vingtsun-kungfu.com/
А за истински интересуващите се, за да разбрат какво е точно и какво представляват тези методи е най- добре да посетят провежданите тренировки за да видят за какво става въпрос:)
Поздрави!

Адонис- оправи си информацията под ника. Мики го преправи на Мико.
Втория сайт, който си дал не се отваря.

#66 Dobril Vylchev_

Dobril Vylchev_
  • Гости

Публикувано: 25 юли 2010 - 18:56

Така. Прочетох всичко във форума. Аз съм от Варна и тренирам ВингТчун в блок 35 и не мисля, че школата е лоша. Тренирам от горе-долу една година и усещам как напредвам с всяка тренировка независимо каква е.Не съм се явявал на семинари за степени(само веднъж и наистина научих много интересни работи от Сифу) Според мен това каква е школата не зависи толкова от школата, колкото от това ти самият колко си мотивиран. Ако си достатъчно надъхан и имаш желание да научиш това, което тренираш винаги ще намериш начин да го направиш(дори да не си разбрал нещо, когато попиташ винаги ти се отговаря и дори тренировката да се проточи малко повече заради теб инструктора е готов да ти покаже)Според мен инструкторите във Варна са много добри в практикуването на ВингТчун, но им трябва още малко практика в преподаването.
Това е моето мнение. Предполагам пак ще предизвикам караници, но явно няма как да се стигне до единодушие. Аз съм доволен от школата по ВингТчун във Варна и препоръчвам на всеки, желаещ да тренира ВингТчун да се запише там. Няма да съжалява!
Благодаря! Поздрави!

#67 titaniumman_

titaniumman_
  • Гости

Публикувано: 26 юли 2010 - 11:37

Така. Прочетох всичко във форума. Аз съм от Варна и тренирам ВингТчун в блок 35 и не мисля, че школата е лоша. Тренирам от горе-долу една година и усещам как напредвам с всяка тренировка независимо каква е.Не съм се явявал на семинари за степени(само веднъж и наистина научих много интересни работи от Сифу) Според мен това каква е школата не зависи толкова от школата, колкото от това ти самият колко си мотивиран. Ако си достатъчно надъхан и имаш желание да научиш това, което тренираш винаги ще намериш начин да го направиш(дори да не си разбрал нещо, когато попиташ винаги ти се отговаря и дори тренировката да се проточи малко повече заради теб инструктора е готов да ти покаже)Според мен инструкторите във Варна са много добри в практикуването на ВингТчун, но им трябва още малко практика в преподаването.
Това е моето мнение. Предполагам пак ще предизвикам караници, но явно няма как да се стигне до единодушие. Аз съм доволен от школата по ВингТчун във Варна и препоръчвам на всеки, желаещ да тренира ВингТчун да се запише там. Няма да съжалява!
Благодаря! Поздрави!

Искрено мнение изразено с ясна мисъл, това е за уважение! И разбира се, всеки с опита си. Затова един лек съвет, ако искаш наистина да се научиш провери навсякъде. :spiteful: Поздрави!

#68 CHEPUT

CHEPUT
  • Дао
  • 189 мнения
  • От:София, Бургас
  • БИ:К'вот падне

Публикувано: 03 септември 2010 - 17:21

най добре отиди да тренираш при иво михайлов.не се занимавай с тия от 35 блок,там въобще не знаят какво правят!!!!повярвай ми.

Аз пък ще ти кажа от личен опит, че трениращите в 35 блок много добре знаят какво правят. Като отидох там за пръв път, въз основа на предишните си тренировки си бях изградил някаква представа за Винг Чун, но там много ми отвориха очите.
Освен това съм виждал на една тренировка как една бабанка дойде да се прави на голяма работа и предизвика треньора. Иво му сви сърмите бързо и брутално.

И докога ще продължават тези спорове кой стил е по - добър? Това са глупости, да си вдигаш рейтинга плюейки другите. Желаещи да тренират има достатъчно, който иска да си тренира каквото пожелае. Аз се радвам, че има трениращи по Вонг, въпреки, че съм в другата система. Така се поддържа разнообразие, различни гледни точки. Всеки е свободен да избира каквото поиска, но черният PR е жалък начин да си правиш реклама. Днешните хора сме такива, все черногледи и дребнави.

#69 sluchaen_

sluchaen_
  • Гости

Публикувано: 29 август 2011 - 15:24

Здравейте!Практикува ли се все винг чун във Варна ?

#70 SIFU_

SIFU_
  • Гости

Публикувано: 30 август 2011 - 01:00

Здравейте!Практикува ли се все винг чун във Варна ?

www.wingtsun-bg.com
там има инфо, телефони и адрес на школата на ЕВТО-България за Варна.