Към съдържанието

- - - - -

Су Дончен

• Please log in to reply
В темата има 10 мнения

#1 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 25 септември 2007 - 10:45

Филм със Су Дончен. На японски е, но си заслужава да се види. Около 600мб - приятно гледане :up:

#2 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 18 октомври 2007 - 18:57

Най-сетне си го изтеглих и го гледах. Искам да отбележа, че филмът е сниман някъде преди около 15-17 години в Япония, когато майсторът е около 43-45 годишен. Във филмът участва и един от вътрешните ученици на грандмайстор Су Донгчен - сифу Филип Гранже (експерт в Кунг-Фу и 5-ти дан Айкидо), който многократно посещава България и води семинари по Кунг-фу и Айкидо. Филмът предхожда по-късната трилогия от учебни филми на майстора и за мен лично беше много интересно да разбера как точно се е развила системата му, която е построена на най-доброто от вътрешните стилове на Кунг-Фу (Син-И, Ба-Гуа, Тай-Дзи, Лю-Хъ-Ба-Фа и др., включително и китайска борба Шуай-Дзяо).
Грандмайстор Су Донгчен е учил при едни от най-авторитетните майстори на Кунг-Фу в Тайван и Китай, а също е посещавал и множество школи по други бойни изкуства, най-вече японски, където е обменял ценен опит в директни двубои! Су е посещавал и централното Хомбу доджо на Карате Киокушинкай и се е срещал лично с Мазутатсу Ояма и неговите ученици от първа генерация! Сред учителите на Су Донгчен личат имената на грандмайсторите Хун Исян, Хун Имиен, Чан Дуншен и още 3-4 майстори от най-висок ранг в Кунг-Фу! Като изгледам още веднъж внимателно филма ще коментирам повече в детайли за демострираното, още повече, че филмът е на японски и обясненията за системата се губят малко. Нека специално да го погледне Оня от Токио, тъй като съм му възложил една задачка с повишена трудност - да посети школата на майстора и "да го тества", как ги прави нещата! Понеже е "ренде" и "перекенде" (много не му пука и не се стресира от авторитети!), съм сигурен че ще отиде. Ще са ми интересни и коментарите после! Пак ще му пусна мухата в лично съобщение; с "Дон Кинг" (К.Т.) ще залагаме на по бира! :beer: :yin-yang: :beer:
К.Т. да премести темата от "У-Шу общи" в традиционни стилове "Син-И-Цюан, Ба-Гуа-Джан" и т.н. там и е мястото; тук малко се загубва! :sunny:

Това мнение е редактирано от Доктора: 18 октомври 2007 - 19:06

#3 Проф

Проф
  • Дао
  • 437 мнения
  • От:София
  • БИ:у-шу

Публикувано: 24 октомври 2007 - 22:27

Видях филма, малко е стар, Гранже например е с коса, но е ценен.
На видеокасета е, но качеството е добро :up:

Това мнение е редактирано от Проф: 24 октомври 2007 - 22:29

Лаик
"нищо не знае, все акъл дава!"
Някой виждал ли е "Ката артистик"?
"Не бойся нож, а бойся "вилки" - один "удар", четыре дылки)))))"
TУК

#4 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 24 октомври 2007 - 23:23

Видях филма, малко е стар, Гранже например е с коса, но е ценен.
На видеокасета е, но качеството е добро :up:

Не разбрах кое е ценно Гранже или косата му?!? :chinese: :confused: :chinese: Филмът си е точен и е на отлично качество! :yin-yang:

#5 Проф

Проф
  • Дао
  • 437 мнения

Публикувано: 25 октомври 2007 - 08:06

Хахаха, филма разбира се ;D
Лаик
TУК

#6 К.Т._

К.Т._
  • Гости

Публикувано: 01 август 2008 - 18:20

Интерпретацията на Ян стил тайдзи на Су Дончен

#7 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 01 август 2008 - 20:49

Интерпретацията на Ян стил тайдзи на Су Дончен

Това е един от най-интересните и бързи майстори на бойните изкуства, които съм виждал; и работи с невероятна лекота! А аз съм виждал доста и то от най-висшата категория! Просто е феноменален! :yin-yang:

#8 Проф

Проф
  • Дао
  • 437 мнения

Публикувано: 01 август 2008 - 22:43

http://www.youtube.c...enceOfEvolution

Още видеота.
Лаик
TУК

#9 Тихомир Тодоров_

Тихомир Тодоров_
  • Гости

Публикувано: 02 август 2008 - 21:55

Извинете но това което покозва майстора не е Ян стил на Тайдзицюан - прилича но е друго

#10 Доктора_

Доктора_
  • Гости

Публикувано: 03 август 2008 - 23:03

Извинете но това което покозва майстора не е Ян стил на Тайдзицюан - прилича но е друго

Ами той Коце го е написал "интерпретация на Ян стил"! Аз пък си мисля, че Ян Лучан (Непобедимия) се е биел по подобен начин и така е побеждавал противниците си; бавните движения в Тай-Дзи-Цюан са само за медитация и запаметяване на техниките!.... :yin-yang:

#11 Тихомир Тодоров_

Тихомир Тодоров_
  • Гости

Публикувано: 04 август 2008 - 10:30

Това което казвам аз е че според стандарти на Ян стил и като бойно приложение на техниката. Не е Ян стил на Тайдзицюан. Относно Ян Лучан въпросъте много сложен и има много малко информация.
:up: