Към съдържанието

Снимка
- - - - -

За блокирането изобщо,и специално в Айкидо

• Please log in to reply
В темата има 164 мнения

#161 Busi_

Busi_
  • Гости

Публикувано: 04 юни 2012 - 14:18

Е за какво говорим изобщо който не може или не иска да чете или не намира смисъл в това което чете няма и да му е ясно какво има в книгите а тези които ги пребиват по боксовите зали да не ходят там

#162 Alcek_

Alcek_
  • Гости

Публикувано: 04 юни 2012 - 15:06

А не допускаш ли, че има хора, които доста са чели, наясно са какво точно има в книгите, знаят че практическото им отношение към тренировките е малко, и се опитват да предпазят хората от твърде много умуване. С четене може и да си обогатиш общата култура - не е лошо, но книгите няма да ти помогнат да започнеш да си местиш ръцете и краката както трябва. Това става с правене, и с тренировки с хора. Почти 100% от всичко съществено, което съм научил в БИ, съм го научил в залата, което важи и за голяма част от форумците.
Може би единствената книга, която ПРАКТИЧЕСКИ ми е помогнала в тренировките е ... учебникът ми по механика.

#163 bean

bean

Явор Михайлов

• Дао
  • 66 мнения
  • От:София
  • БИ:Айкидо

Публикувано: 04 юни 2012 - 15:59

Нищо ново в дао-то Качена снимка
Все същите са "знаещите" Качена снимка , а новите искат, да отидеш у тях и да им наливаш умения с фуния...но както и да е Качена снимка

#164 Busi_

Busi_
  • Гости

Публикувано: 04 юни 2012 - 16:41

Разбирам какво искаш да кажеш но по какво преценяваш кой колко практикува наистина като се замислиш има и такива които четат и практикуват

#165 Твоят Гуру_

Твоят Гуру_
  • Гости

Публикувано: 04 юни 2012 - 17:38

Разбирам какво искаш да кажеш но по какво преценяваш кой колко практикува наистина като се замислиш има и такива които четат и практикуват

Това, че практикувате , е чудесно! Харесва ми и склонноста Ви към анализиране на детайлите! А как сте с медитацията? Ако медитирате преди всеки спаринг поне половин час, мисълта Ви наистина ще е спокойна като гладката повърхност на кристално бистро планинско езеро, в което огледално се отразяват движенията на противника Ви!Бихте ли споделили какъв стил карате практикувате? Мога да Ви препоръчам някоя подходяща мантра. Поздрави и МИР!